İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişimi İçin Bilgi

Bilal Düzenli

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Arkadaşlar konuya aciklik getireyim. Adres değişikliği yaptiginiz taktirde 1 ay icinde plaka değiştirme hakkiniz vardir. 200 TL masraf dediği de ruhsatin iki yapragi değişecek onun parasi. Yeni plaka için şoförler odasi 50 TL para alacaktır. Sigorta meselesi ise en basit olani, yeniden sigorta yaptirmaniza gerek yoktur sigortacinizi arayip zeyil yaptirirsiniz olur biter.

Mernis adresi mi bahsettiğiniz adres değişikliği ?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erkan Tekin

Merhabalar.. yaklaşık 3 4 ay sonra ford focus almayı planlıyorum max limitim 35.. Kafama takılan bişi var. İl dışından araç aldığımız zaman plakayı değiştirmek için neler yapmamız gerekiyor.. bi kaç yerde önce araç plakasına sonrda da yeni çıkardıgınız plkaya sigorta yapmanız gerekiyor diye bişiler okudum ama tam olarak anlamadım.. Bu konu hakkında detaylı bilgi verecek olan var mı acaba ? önceki ve yeni plakaya sigorta yapmak biraz masraflı değilmi ?

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

il dışından veya ikamet ettiğin ilçe plakasına sahip araçlar haricinde araç aldığında plaka değiştirme hakkına sahipsin aracın satışı gerçekleştirilirken noter size plaka değiştirecekmisin diye soracak sizde evet diyeceksiniz sonra size verilen geçici ruhsat kağıdıyla yeni emniyetten adınıza ruhsat çıkarttıracaksınız ama ruhsatın çıkması için sigorta kestirmelisiniz yani emniyet yerine ilk olarak bir sigorta acentesine giderek aracın üzerinde bulunduğu plakadan sigorta poliçesi yaptıracaksınız sonra emniyete giderek adınıza ruhsat çıkartacak yeni plakanızı alacaksınız sonra tekrardan sigorta yaptırdığınız yere giderek ben plaka değiştirdim diyecek ordaki görevli arkadaşta size tekrardan yeni plaka üzerinden poliçe verecek zeyil diye buna diyorlar heralde onu bilemicem yani ruhsatta tek kagıt değilde iki kağıtla gezeceksiniz birisi ilk kestirdiginiz eski plakaya ait poliçe diğeride yeni plakaya ait poliçe ben aracı alırken sizin gibi il dışından aldım plaka değiştirdim bu işlemleri yaptım eğer yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltirler zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

ayrıca plaka basımı için eski plakaları önce trafik şubeye teslim edeceksiniz,

sonra trafik şubenin vermiş olduğu evrak ile plaka basıma yetkili olan yerden yeni plakalarınızı alacaksınız,

şansınız varsa ve şubedeki memurun keyfi yerindeyse size güzel bir plaka verir belki :)

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı

Merhabalar.. yaklaşık 3 4 ay sonra ford focus almayı planlıyorum max limitim 35.. Kafama takılan bişi var. İl dışından araç aldığımız zaman plakayı değiştirmek için neler yapmamız gerekiyor.. bi kaç yerde önce araç plakasına sonrda da yeni çıkardıgınız plkaya sigorta yapmanız gerekiyor diye bişiler okudum ama tam olarak anlamadım.. Bu konu hakkında detaylı bilgi verecek olan var mı acaba ? önceki ve yeni plakaya sigorta yapmak biraz masraflı değilmi ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...