İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Yagiz Erturk AYTAR

Erdem burada ama cihazı burada değil :D G2'ye G3 rom kurmuştum, google uygulamarı yoktu ibbtrafik vb. uygulamar da çalışmıyordu bu yüzden.. Geri orjinal roma döneyim dedim, LG'nin kendi programı ile resetliyordum program yarıda hata verdi.. Yenisini kurmadığı gibi içindekini de silmiş.. Şuan açılmıyor, pc'de görmüyor.. Brick yani.. Yarın servise götüreceğim :D

El yatkin degilse bu tur islere girisilmemeli.Nerdeyse gun asiri telefona rom atiyorum hicbir sikinti yok.Yanlislik yapip da telefona suc atmak bence mantikli degil.G2 ile neredeyse ayni ozelliklere 800 lira fazla vermek istiyorsaniz o sizin bileceginiz is

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

El yatkin degilse bu tur islere girisilmemeli.Nerdeyse gun asiri telefona rom atiyorum hicbir sikinti yok.Yanlislik yapip da telefona suc atmak bence mantikli degil.G2 ile neredeyse ayni ozelliklere 800 lira fazla vermek istiyorsaniz o sizin bileceginiz is

800 lirayı sonuna kadar haketse bilemi, üzgünüm ama hak ediyor, kullansaydınız neden ettiğini 1-2 ay içinde anlardınız zaten, sonrasında lg diyince beyaz eşya gelirdi aklınıza :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Elim yatkin. Telefona degil LGye laf ettim. Kendi programi romu kurarken hata verip kaliyorsa ne yapilabilir? Birde saatlerce ugrastirdi bizi.

Senin de başına gelmeyen kalmadı. Ben belki de 10 defa orjinal rom kurup kaldırmışımdır lgflastools ile ama bir defa dahi takılmadı. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hani bu telefonun pil i uzun gidiyordu.

Sabah 6 da aldım şu anda %25 te senin yüzünden oldu Ertan bey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi kullanmazsan 2-3 gün gidiyor :D

Eşimde disco var 3 gün gidiyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Şaka bi yana disco ve iphone olsaydı şimdiye kadar kaç defa şarj a takmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ıphone bana 4 saat dayanıyor. Ama kesintisiz internetteyip whatsapp Tapatalk ve Facebook ve konum servisleri açık ekran aydınlatması açık. Hele birde internet zayıfsa internet araması yapıyorsa vay haline.
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Ah ah siz ikiniz de 1 ay g2 kullansaniz anlayacaksınız ama :) önyargi işte, değiştirmek atomu parcalamaktan daha zor demis üstad Einstein :) Hakkaten cihazda sorun yaşayan çok kişi oldu, bi s3 50milyondan fazla sattı ama bu kadar sorunlarla anılmadı. Ama sorun yaşamayan çok tüketici var ;bazen rakip firmalar da Lg'nin G2 ile yakaladığı başarıyı gölgelemek adına kara ve gri propoganda yapıp sorunları gündemde tutmaya çalıştılar. Sorun yaşamayan kullanıcılar için, mesela benim için, cihaz gercekten başarılı bir performans canavarı. Arayüzüne gelince, stok arayüzü gayet olgun ve işlevsel, bi kere galaxy serisinin touchwiz arayüzü bununkinin yanında çocuksu kalıyor ; ha arayüz seçeneklerinde bir de çocuksu olan var, genç bayan kitlesi hedef alınarak tasarlanan, sanirim eleştiriler olsa olsa onadir; ama o varsayılan arayüz değil.

Ali kardesimizin dediği gibi bilimsel konuşmak gerek, katılıyorum, fakat bilimsel konuşunca ortaya işlemci ve ekran kartlarının ramlerin mimarisi çalışma frekansları gibi parametreler giriyor, bir de sentetik benchmark testleri :) Şimdi bu testlere bakınca m7-g2 arasında bariz fark var, e bu testleri çöpe atalım desek olmaz, neden olmaz? Çünkü bunlar üreticilerin bile son derece dikkate alıp pazarlama öğesi olarak kullandıkları ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaştıkları testler; telefonu üreten firma bunu ciddiye alıyorsa bizim kullanıcı olarak neticeyi görmezden gelmemiz resmen malumu inkar etmek olur, olmaz mı? Mantıken olur. Yeri gelmişken yazmak gerek, bu testler kıyaslama testleri, modelleri birbiri ile kıyaslıyor, yani bir modelin diğerinden düşük puan alması onun akıcı ve güçlü bir telefon olmadığı anlamına gelmiyor. M7 G2'den düşük puan alıyorsa bu M7'nin iyi ve güçlü bir model olmadığı anlamına gelmez, G2'nin daha güçlü olduğu anlamına gelir :) Ve bu bechmarking testleri otomobil dünyasındaki yol testleridir, pisttir bir anlamda ; teorik olarak verilen gücün ve donanımın zorlu pist koşullarında ne kadar işe yaradığını ölçer ve puanlandırır. Aksini düşünenler? Buyurun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ah ah siz ikiniz de 1 ay g2 kullansaniz anlayacaksınız ama :) önyargi işte, değiştirmek atomu parcalamaktan daha zor demis üstad Einstein :) Hakkaten cihazda sorun yaşayan çok kişi oldu, bi s3 50milyondan fazla sattı ama bu kadar sorunlarla anılmadı. Ama sorun yaşamayan çok tüketici var ;bazen rakip firmalar da Lg'nin G2 ile yakaladığı başarıyı gölgelemek adına kara ve gri propoganda yapıp sorunları gündemde tutmaya çalıştılar. Sorun yaşamayan kullanıcılar için, mesela benim için, cihaz gercekten başarılı bir performans canavarı. Arayüzüne gelince, stok arayüzü gayet olgun ve işlevsel, bi kere galaxy serisinin touchwiz arayüzü bununkinin yanında çocuksu kalıyor ; ha arayüz seçeneklerinde bir de çocuksu olan var, genç bayan kitlesi hedef alınarak tasarlanan, sanirim eleştiriler olsa olsa onadir; ama o varsayılan arayüz değil.

Ali kardesimizin dediği gibi bilimsel konuşmak gerek, katılıyorum, fakat bilimsel konuşunca ortaya işlemci ve ekran kartlarının ramlerin mimarisi çalışma frekansları gibi parametreler giriyor, bir de sentetik benchmark testleri :) Şimdi bu testlere bakınca m7-g2 arasında bariz fark var, e bu testleri çöpe atalım desek olmaz, neden olmaz? Çünkü bunlar üreticilerin bile son derece dikkate alıp pazarlama öğesi olarak kullandıkları ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaştıkları testler; telefonu üreten firma bunu ciddiye alıyorsa bizim kullanıcı olarak neticeyi görmezden gelmemiz resmen malumu inkar etmek olur, olmaz mı? Mantıken olur. Yeri gelmişken yazmak gerek, bu testler kıyaslama testleri, modelleri birbiri ile kıyaslıyor, yani bir modelin diğerinden düşük puan alması onun akıcı ve güçlü bir telefon olmadığı anlamına gelmiyor. M7 G2'den düşük puan alıyorsa bu M7'nin iyi ve güçlü bir model olmadığı anlamına gelmez, G2'nin daha güçlü olduğu anlamına gelir :) Ve bu bechmarking testleri otomobil dünyasındaki yol testleridir, pisttir bir anlamda ; teorik olarak verilen gücün ve donanımın zorlu pist koşullarında ne kadar işe yaradığını ölçer ve puanlandırır. Aksini düşünenler? Buyurun :)

Upuzuuun yazmışsin, g2 güzel tamam, hatırlarsan aypon içinde güzel ama One in yanında masal derdim ve haklı çıktım, lg hTC nin yanında hala 2.sırada, güzel ama yetmez kardeş, ayrıca onyargi değil deneyim, g2 g3 farketmez dolu var ortalıkta, ikiside güzel ama One varken üzgünüm hep 2. Planda kalacaklar, testleri geç, dediğim gibi ncap neyse bunlarda o, yani masal, pazarlama taktiği, One sadece eline alman yeter bile :) Lg durumu düzeltir bekle ama biraz daha pismesi lazım, premiumcular almaz bu cihazı, şimdilik tabii :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Upuzuuun yazmışsin, g2 güzel tamam, hatırlarsan aypon içinde güzel ama One in yanında masal derdim ve haklı çıktım, lg hTC nin yanında hala 2.sırada, güzel ama yetmez kardeş, ayrıca onyargi değil deneyim, g2 g3 farketmez dolu var ortalıkta, ikiside güzel ama One varken üzgünüm hep 2. Planda kalacaklar, testleri geç, dediğim gibi ncap neyse bunlarda o, yani masal, pazarlama taktiği, One sadece eline alman yeter bile :) Lg durumu düzeltir bekle ama biraz daha pismesi lazım, premiumcular almaz bu cihazı, şimdilik tabii :)

Senin bu yazdıklarını okuyunca bir ara ponponcularin android telefonlara yazdıkları geliyor aklıma.

Htc dediginiz konserve kutusundan imal kasalı telefon değil mi?

O testi yoksay bu testi yoksay ee sizden doğru yok [emoji12]

Gözlerinizde ponponcularin ışığını görüyorum. Nasılsa bir gün sizin de inadiniz kırılacak [emoji12] [emoji1]

Cihaza yine degisim karari verildi. LG ile anlasmaya basladik. Kutuyu acmadan satsam mi :)

Root lu cihaza değişim kararı mı verildi?

Ben yazana kadar aşağıda doğruyu açıklamışsın hadi affettim seni fati bey.

[emoji12]

Mehmet hoca benim kullandığım gibi senin o dediğin telefonları kullansam zaferin çinden getirdiği veya birilerinin burda yapacam diye uğraştığı batarya dan 2 tane alır atardım çantaya.

Bizim bilader haftada bir takıyor şarja g2 yi.

Bana minimum 1.5 gün gidiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Bugün farkettim. Benim G2 nin şuanki tarih saati 16 Ağustos 19:47 yi gösteriyor. Son aramaları göstermiyor. Cihazı kapatıp açtım birşey değişmedi. Sorun hakkında fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Tarih saat otomatik sebekeden gelir. O secenegi kapatip elle duzeltip tekrar otomatige alin bakalim ne olacak. Son aramalar enteresan bir durum. Daha once gelmedi basina. Factory reset yaparsaniz duzelebilir.

Tarih ve saat senkronizasyonu kapalı konuma geçmiş. Açık yapınca düzeldi. Son aramaları da göstermeye başladı. Hesaplar ve senkronizasyon menüsündeki otomatik seçeneği zaman zaman kendiliğinden off oluyordu. Tarih saat ilk kez oldu. Bunun dışında önemsemediğim ancak can sıkıcı birkaç problemim daha var. Mailden indirdiğim dosyaları email klasörüne kaydedildi demesine rağmen kaydetmiyor. Her defasında tekrar indirmem gerekiyor.

Fotoğraf ve video çekimi net değil. Odaklama randımanlı çalışmıyor. Konuşurken bazen parazit oluyor. Yine konuşurken mikrofonu ağzımdan yukarı ileri doğru götürürsem karşıya ses gitmiyor. Bunlar kronik sorun mu?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Mail hakkinda bilgim yok. Odaklama ise belli mesafeden olunca problemsiz. Cok yakinda net olmuyordu ki bu normal bi durum. Videoda otomatik odaklamayi kapatabilirsiniz. Parazit dediginiz karsi taraf size sesinizin kotu geldigini soyluyorsa benim servise goturme sebeplerimden biri. Genelde yasanan bir durum. Flex degistikten sonra duzeliyordu.

Paraziti ben duyuyorum. Karşı tarafın bir şikayeti yok. Ancak telefonun alt tarafını yukarı doğru kaldırdığımda karşı tarafa hiç ses gitmiyormuş .
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Senin bu yazdıklarını okuyunca bir ara ponponcularin android telefonlara yazdıkları geliyor aklıma.

Htc dediginiz konserve kutusundan imal kasalı telefon değil mi?

O testi yoksay bu testi yoksay ee sizden doğru yok [emoji12]

Gözlerinizde ponponcularin ışığını görüyorum. Nasılsa bir gün sizin de inadiniz kırılacak [emoji12] [emoji1]

Root lu cihaza değişim kararı mı verildi?

Ben yazana kadar aşağıda doğruyu açıklamışsın hadi affettim seni fati bey.

[emoji12]

Mehmet hoca benim kullandığım gibi senin o dediğin telefonları kullansam zaferin çinden getirdiği veya birilerinin burda yapacam diye uğraştığı batarya dan 2 tane alır atardım çantaya.

Bizim bilader haftada bir takıyor şarja g2 yi.

Bana minimum 1.5 gün gidiyor.

Atladığın şey şu, ponpocular homurdanıyordu ama duman oldular, o zamanda ben saldırıyordum, şimdide saldırıyorum, ucuz plastik cocuksu menü, dandik kamera yarıyarıya düşük fps ile g3 alacak kadar zenginde değilim kardeş, inadı kıracağız evet, ama inadı kırılan ben olmayacağım  :D

hTC One nambır van ve diğerleri  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bravo Ali kardes, bastır dağat ortaligi htc number van uzgunum elci ge iki

:D  :D  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Alayı para tuzaa... Elin çin çan çon'u bu fiyatların 3'te 1'ine hatta daha azına aynısını hatta fazlasını kullanıyor kullandiriyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alayı para tuzaa... Elin çin çan çon'u bu fiyatların 3'te 1'ine hatta daha azına aynısını hatta fazlasını kullanıyor kullandiriyor...

Sende haklısın sende....  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Atladığın şey şu, ponpocular homurdanıyordu ama duman oldular, o zamanda ben saldırıyordum, şimdide saldırıyorum, ucuz plastik cocuksu menü, dandik kamera yarıyarıya düşük fps ile g3 alacak kadar zenginde değilim kardeş, inadı kıracağız evet, ama inadı kırılan ben olmayacağım :D

hTC One nambır van ve diğerleri :p

Yarı fps dediğin...

Htc 120 fps falan mi çekiyor ya da 8k

Anlayamadı ben [emoji12]

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eren Gökmen

G2yi uzun zamandir kullananlar memnunmu, ekran sararmasi veya sesin karsi tarafa boguk gitmesi gibi problemlerle karsilasan varmi. Yada herhangi bir problem cikardimi bu gune kadar

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

G2yi uzun zamandir kullananlar memnunmu, ekran sararmasi veya sesin karsi tarafa boguk gitmesi gibi problemlerle karsilasan varmi. Yada herhangi bir problem cikardimi bu gune kadar

Ben bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum. Hiç bir problemle karşılaşmadım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ben bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum. Hiç bir problemle karşılaşmadım.

Tesekkurler cevap icin. Ben galaxy nexus kullaniyorum 2seneden fazladir. Ekrani kirildi gecen gun. Yeni arayislardayim bu ara fiyat performans orani en iyi g2 gibi bakalim kismet

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...