İçeriğe Yönlendir

Trakyalı C-Max

Misafir

Recommended Posts

Sağolun Ali hocam. Bizimki 2004 model, benimde 2008 ler filan hoşuma gidiyor, hafif makyajlı kasa..

Evet makyajlısı daha yakışıklı duruyor tabi. Lokman abinin daha önceki aracı c-maxın fotolarını görmüş müydünüz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet makyajlısı daha yakışıklı duruyor tabi. Lokman abinin daha önceki aracı c-maxın fotolarını görmüş müydünüz. 

Evet gördüm. Zaten harika olan aracı, harika ötesi hale getirmiş birde. Ellerine sağlık kendisinin.. Keşke bizimde ikanımız, zamanımız olsa, elimizden gelse, böyle şeyler..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Trakyalı bugün kaportacıda.. Halen orada ve daha da sürecek gibi. Öğlen bir uğrayıp durum kontrolü yapıyım dedim, yapmaz olaydım..

Usta Ford u yapana (tasarlayana) çok kaydırdı yalnız  :biggrin:

Öncelikle nasıl yerinden çıkan hortum yaparlar anlamıyorum dedi.. Ne bir kelepçe, ne bir sabitleme ilacı yada kanal vs yok..

Sonra tavan döşemesini sökmek kolay ama dışarı çıkarmak imkansız.. Döşeme aracın içinde iken işlerini yapmaya çalışıyorlar. Ustanın tahmini, ön camdan döşemeyi soktuktan sonra cam takılmış. Tasarım hatası dedi :tongue: Bir hayli zorlu çalışıyorlar yani. Bu sebeple döşemecide olaya el atmış.. Masraf ne olur bilmem artık :(

Daha sonra hortumlar çok yerden bağlantılıymış. Torpido yanından da bağlantı varmış. Benimki hem sunroof girişlerinden gevşeme yapmış, hem torpido yanından çıkmış..

Ameliyattan birkaç kare..(Usta "ayak altında çok dolaşma" dediğinden çok detaya inemedim)

Sunroof motorunun ve tahliye hortumlarının yerleri,

pkvFVHE.jpg?1

hP5bUyJ.jpg?1

Su sebebi ile döşemenin içten almış olduğu hal! Neyseki malzeme kalın da alttan çok leke yapmamış..

M3GYaqB.jpg?1

Tavan sacı ve yalıtım kısmı,

gPIuxhi.jpg?1

Torpido arkası,

R5cEg04.jpg?1

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

araba ne hale gelmiş. :D

inşallah bundan sonra böyle bir durumla karşılaşmazsın. 

Yorum bağlantısı

araba ne hale gelmiş. :D

inşallah bundan sonra böyle bir durumla karşılaşmazsın. 

İnşallah abicim. Birde Canlı görsen :shok:  :(

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aracı aldım, sorun halolmuş çok şükür. Ustada profesörleşmiş oldu. Birdaha olursa gözü kapalı, tavanı sökmeden yapabilirmiş. Ama işlemi yapmak için kelebek camlarını sökmek şartmış. Olaya döşemeci ve elektrikçide müdahil olmuş. İş beklenenden kalın olunca maliyette arttı. 250 tl verdim. Yarında kurutmak için yıkamaya 100 tl civarı bayılmayı planlıyorum..

ARKADAŞLAR DİKKAT!

SUNROOF TEMİZLİĞİ İÇİN KESİNLİKLE BASINÇLI HAVA KULLANMAYIN! HORTUMLAR EK YERLERİNDEN KOLAYCA ÇIKMAYA MEYİLLİ. ÖNLERDE BİRKAÇ YERDE HORTUM EK YERİ VAR VE BİRİDE TORPİDO ARKASINDA...

İyi birşey yapmaya çalışırken başınıza masraf açmayın..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ve Aydın Perçem abimin bahsettiği, arka koltukların altında (ayak altında değil, koltuk altında) bulunan ve neydüğü belirsiz şekilli gözler. Ne işe yaradığı halen bilinmemektedir. Şimdiye kadar fotoğraflanamadı. Bir ilki başardım sanırım  :p

3l3DxE8.jpg?1

Ahanda buda yakın çekim..

AhTfxue.jpg?1

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dün akşam Trakyalı ya kavuştum. Uzun bir hasretlik giderdik. 5 gün sanayide yatınca çalışırken biraz nazlandı işkin. Arıza ışığı (kırmızı ışık) birkaç dakika yanıp söndü, tırstım biraz :shok: İliklerine kadar iyice yıkanıp temizlenmiş oldu araç. Dün birde hediye olarak detay iç dış temizlik yaptılar araca sağolsunlar. Ozon uygulaması yapıldı klima sistemi ve döşemelere. İnanmazsınız araçta sıfır kokusu oluştu  :good1: Normalde toplam maliyeti 300 TL. Maddiyatı doğrulttuğumda pasta cila boya koruma canlandırma da yaptıracağım.

Pazartesinden beri yapılanlar,

- Tavan döşemesi sökülüp, sunroof tahliye hortumları yenilendi.- (kaportacı, döşemeci, elektrikçi = 250 TL)

- Detaylı tavan, taban, koltuk, klima temizliği yapıldı.(döşemeci = 100 TL)

- Torpidoya farklı bir yenileyici, parlatıcı, toz itici ve uzun ömürlü bir solüsyon sıkılarak temizlendi. (ilk günkü gibi duruyor)

- Dış yıkama yapıldı, kurulandı, parlatıldı.. (Autowax = 150 TL)

Toplam maliyet: 500 TL

Birkaç kare..

hP5bUyJ.jpg?1

mOO18dn.jpg?1

o8CeBxt.jpg?1

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2009 da aracim sel de kalinca bunlar yapilmisti.

Gecmis olsun bundan sonra susuz nemsiz gunler de kullanman dilegiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

2009 da aracim sel de kalinca bunlar yapilmisti.

Gecmis olsun bundan sonra susuz nemsiz gunler de kullanman dilegiyle.

Amin abicim. İnşallah sorun olmaz bundan sonra. Gerçekten sözde basit görünen, ama icraatta meşakkatli bir hal alan iş..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Derler ki ;olmuş ile ölmüşe çare yoktur..Geçmiş olsun ..Sıkıntısız kullan inşallah

Yorum bağlantısı

Derler ki ;olmuş ile ölmüşe çare yoktur..Geçmiş olsun ..Sıkıntısız kullan inşallah

Sağol, inşallah birdaha yaşamam gerçekten. Amman deyim sizde dikkatli olun..

Yorum bağlantısı

Cuma günü hayırlısı ile aracı aldık sanayiden, 1 hafta kullanamadık ya... Cumartesi işe arabayla gideyim dedim. Gitmez olaydım, gelmez olaydım, dönmez olaydım.. Sabah 06:00 dan akşam 17:30 a kadar yoğun sis sürer mi ya?? Trakya nın bu kısmında sürer. Millet sefasını sürerken kış mevsiminin, doğadan kar fotoğrafları paylaşırken, biz cefasını sürüyoruz. Allah korudu bir kaza olmadı yada yapan görmedim... 

Sıcaklık 2 dereceydi. Sabah daha fazla idi sis. Görüş mesafesi 15-20 metrelere kadar iniyor çukur yerlerde.. Akşam eve dönerken en iyi hallerini fotoğraflayabildim biraz. İlkler 70-80 km ile giderken sonralar gözde alışkanlık, sabitlik, bulanıklık, rahatsızlık başladı sürekli sisten dolayı ve 55-60 km hızlara düştüm..

mT1lHPc.jpg?1

NMh3Cd8.jpg?1

Kj8KfgM.jpg?1

3ITrthh.jpg?1

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Cuma günü hayırlısı ile aracı aldık sanayiden, 1 hafta kullanamadık ya... Cumartesi işe arabayla gideyim dedim. Gitmez olaydım, gelmez olaydım, dönmez olaydım.. Sabah 06:00 dan akşam 17:30 a kadar yoğun sis sürer mi ya?? Trakya nın bu kısmında sürer. Millet sefasını sürerken kış mevsiminin, doğadan kar fotoğrafları paylaşırken, biz cefasını sürüyoruz. Allah korudu bir kaza olmadı yada yapan görmedim... 

Sıcaklık 2 dereceydi. Sabah daha fazla idi sis. Görüş mesafesi 15-20 metrelere kadar iniyor çukur yerlerde.. Akşam eve dönerken en iyi hallerini fotoğraflayabildim biraz. İlkler 70-80 km ile giderken sonralar gözde alışkanlık, sabitlik, bulanıklık, rahatsızlık başladı sürekli sisten dolayı ve 55-60 km hızlara düştüm.

Sisler ayarsız. :p

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Atakan Özkan kurucu

harikulade araba, güzeller güzeli ayaz bebek.. allah her ikisini'de nazarlardan korusun ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

harikulade araba, güzeller güzeli ayaz bebek.. allah her ikisini'de nazarlardan korusun ;)

Amin, cümlemizi inşallah.. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Stickerlarımız çok şükür elimize geçti.. Mehmet Hocam ve Emmi me çok çok teşekkürler :bravo:  :flowers:  Kuşlar bile fotoğrafta çıkmak için yarışmışlar  :D

NMZmTIC.jpg?1

kn9gIa6.jpg?1

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Aracınızı güle güle kullanın. Bebeğinizede Maaşallah. :nazar:  Araç biraz uğraştırmış sizi. Olsun. Sonuçta kendi aracınız. Ailenizle bineceksiniz. O yüzden "şu kadar masraf yaptım,bu kadar bekledim ..." diye kendinizi üzmeyin. Hem arabanızı yenilemiş oldunuz, hemde içinize daha çok sinmiş oldu. İyi günlerde kullanın...

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracınızı güle güle kullanın. Bebeğinizede Maaşallah. :nazar:  Araç biraz uğraştırmış sizi. Olsun. Sonuçta kendi aracınız. Ailenizle bineceksiniz. O yüzden "şu kadar masraf yaptım,bu kadar bekledim ..." diye kendinizi üzmeyin. Hem arabanızı yenilemiş oldunuz, hemde içinize daha çok sinmiş oldu. İyi günlerde kullanın...

Teşekkürler.. İnsan ister istemez hafifte olsa üzülüyor sonuçta istenmeyen olaylar karşısında  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu konu yeni dikkatimi çekti. Biraz uğraştırmış araç ama olacak o kadar.

:nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...