İçeriğe Yönlendir

Trakyalı C-Max

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Şu plastik kelepçeler güneş ışınlarına nasıl tepki verir ki? :unsure2:

Abim, tepkiden kastın, yansıtma, parlama, göz alma ise, ışığı emiyor. Mat olduğundan yansıma yapmıyor. (çekimi flaşlı yaptım, parlama olmadı, aracı üzerine takarken arkadaş kendi arabasını park etti. Sellektör filan yaptı. Parlama olmadı) Yine parlama yapar, kişileri rahatsız ederse turuncuda, maviye, aklına gelen her renk var. Değiştiririm. Daha olmadı paslanmaz tel bulur revize ederim ;) Ha güneş çürütür mü ise pakette 150 adet var. 2 Tl. Koptukça yenilerim. 

Yorum bağlantısı
Misafir

kelepçeler araç dışından bakıldığında görünmüyor ki yansıma nasıl yapacak? yada ben olayı anlayamadım sanırım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

kelepçeler araç dışından bakıldığında görünmüyor ki yansıma nasıl yapacak? yada ben olayı anlayamadım sanırım :D

Arabanın arkasında, ayaktaydım ;):)
Yorum bağlantısı
Misafir

Arabanın arkasında, ayaktaydım ;):)

O şekilde değil abi araçla takip eden biri için demiştim :)
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yarın bir gün c-max alırsak aklımızda bulunsun.

emeğine sağık, güzel uygulama olmuş Kerem.

Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah baba oğul aynı duruş, aynı bakış ...

Eyvallah Serkan hocam. Bizim kilodan gitmesinde, bakış, duruş gerisi iyi ;):)

yarın bir gün c-max alırsak aklımızda bulunsun.

emeğine sağık, güzel uygulama olmuş Kerem.

Sağol Lokman abim. Basit ama gerekli bir uygulama. Hanım Ayaz ın eşyalarını filan atıyor arkaya, iyice çökmüştü.. Benden önce yapan arkadaşlar oldu gerçi. Bende onlardan copy/ paste ;):)
Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem ellerine sağlık...aslanı yanaklarından öpüyorum.... :nazar:

Sağol Hakan Abim. Gelip gerçeğini öpmen dileğiyle  ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tasarım hatası..

Alimyon boruları, pandizotun altında bulunan çukur kanalların içine boydan boya yerleştirdim. Yani sadecde çıkurların içini tamamen doldurdular. Kenar kısımları boşlukta kaldı.. Ancak aracın bagaj destek kısmına bu boşta kalan kenarlar basıyor ve en fazla yumuşama ve salma buralarda oluyor..

ukFgeo7.jpg?1

Neyse ki borular iç içe geçmeli (Sürgülü, bir boru çekince içinden biraz daha ince olan uzuyor) Şimdi tekrar klipsleri kesip boruları boşa çıkartıcam. Boruları, aşağıda görünen kırmızı yerlere kadar uzatıp, uçlarını pense ile ezicem. (destek zemine tam otursun diye, zira boru elips şeklinde.) Yoksa hafif bir yük koymada yine aynı sarkma, bel verme sorunu oluyor.  :biggrin:

hIQva9C.jpg?1

Hemen olmasa da en kısa zamanda yapıp tekrar yüklerim çalışmayı..

To be continued...  

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

:i-ih:  En ufağından da olsa oraya yük koymayacaksın. Pandizotu sadece perde niyetine kullanacaksın.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

:i-ih:  En ufağından da olsa oraya yük kaymayacaksın. Pandizotu sadece perde niyetine kullanacaksın.

Senin ve Eren in çalışmalara baktım. Aynı şekilde. Sadece çukurlara oturtmuşsunuz boruları. Şimdi muallakta kaldım. Uzatıp yapsam sorun olur mu? Abdurrahman abi "düz profili taşıyıcılara basacak şekilde monte edin" demiş bu konuda  :unsure2: Sende "sarkma olursa yaparım" demişsin. Ne yapsam bilemedim...Sizdeki mevcut şuan ki durum nasıl? Hiç mi bel vermiyor? Üzerine hafif bastırınca kenarlardan aşağıda sarkmıyor mu? Eğer bunlar oluyorsa, bu boruları bağlamanın, pandizotu delmenin anlamı kalmaz çünkü..  :unsure2:

Yük değilde, ufak şeyler illaki konuluyor. Biz montları koyuyoruz, malum Ayaz ın eşyaları, oyuncakları, battaniyesi, montu filan.. Arabaya binerken yada inerken annesi atıyor arkaya ne varsa.. Rahat hareket edebilmek adına. Yoksa koyacak yer yok. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim sistemde sorun yok, yaptığım günkü gibi duruyor. Ama ben üzerine şemsiye bile koymam. Ayrıca, sarkma olsaydı boruların içine göre bir tarafı yassı diğer tarafı yuvarlak ince ağaç çıtalar yapıp taşıyıcı plastiklerin üzerine öylece bastırmayı düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim sistemde sorun yok, yaptığım günkü gibi duruyor. Ama ben üzerine şemsiye bile koymam. Ayrıca, sarkma olsaydı boruların içine göre bir tarafı yassı diğer tarafı yuvarlak ince ağaç çıtalar yapıp taşıyıcı plastiklerin üzerine öylece bastırmayı düşünüyordum.

Benim borular iç içe geçmeli, uzayan cinsten  :biggrin: Sanki bilerek almışım. Biraz daha dursun ozaman. Duruma göre gerekirse uzatır, taşıyıcılara basmalarını sağlarım.. Teşekkürler Abim.. :flowers:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kerem Abi konuyu yeni gördüm  :fiuw:  ama ısrarla baştan sona kadar okudum :) Biraz uğraştırmış ama kocaman bir maşallahı :nazar: hak etmiş fakat Ayaz bebekten sonra :nazar: 41 Maşallah Ayaz'a.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem Abi konuyu yeni gördüm :fiuw: ama ısrarla baştan sona kadar okudum :) Biraz uğraştırmış ama kocaman bir maşallahı :nazar: hak etmiş fakat Ayaz bebekten sonra :nazar: 41 Maşallah Ayaz'a.

Sağolasın Oğuzhan. Malum 10 yaşında araba, bide Trakyalı :p Uğraştırıyor. Uğraşa değiyor ama maşallah..
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Borular taşıyıcı mutlaka kısma gelmelidir. Aksi takdirde pandizot orta alan blok şeklinde sarkacak. Aliminyum borular çok ağır olmasa da araba çukurlara girdikçe daha çok aşağı doğu çekecek. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun yeni ayakkabılar..

Sağol Abicim. Kaliteyi uyguna aldığımı düşünmüyorum  :biggrin: Sen ve Lokman abim başta olmak üzere tavsiye edenlere teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Misafir

Sağol Abicim. Kaliteyi uyguna aldığımı düşünmüyorum  :biggrin: Sen ve Lokman abim başta olmak üzere tavsiye edenlere teşekkürler..

Goodyear iyidir iyi...

Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten adı üstünde Good diyor, iyi diyor  :D  :good1:

O nası avatar öyle?  garsona kızıp da ....mınınınnn der gibi?

Tekerleklerin hayırlı olsun. :crazy: Kaymaz mış mı bunlar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...