İçeriğe Yönlendir

Ecodostu"mla İş Seyehati..

Safak Acar

Recommended Posts

Tamam ayarliyabilirsem ararim sekzden beri ayaktayim rack kabin kurulcak guvenlige bakalim inslh aksama biter :D sagolasin.

Hoşgeldin Şafak.. Çayımı içemesen de köftemizi yedin sağoalsın  :D Şaka bir yana okadar yoğunluk, iş güçten zaman ayırıp ziyaretime geldiğin için teşekkürler. Herzaman beklerim.. Umarım memnun kalmışsındır. Ecodostun la da tanıştığıma memnun oldum.. :good1:

Yerken heyecandan tabakları çekemedik ama ızgarada yetecektir sanırım  ;)

LrkRHN0.jpg?1

CgPctzl.jpg?1

Neymiş??? Et dolapta durduğu gibi, ızgarada durmuyormuş!!  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Cok guzel vakit gecirdik kofteler ayri bi guzeldi .. Bizde calismaya devam ediyoruz .. Aksama donucez gibi gozukuyor.:D

Ben tesekkur ederim Kerem vakit ayirdiqin icin.. Bu arada cat5e internet kablosu icin ayri tesekkur ederim.. Kofteler icin ayri

fazla ikon yok telefonda evden detayli yazarim.. :D

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

An itibari ile Trakya otocam fabrikasinda calismaya devam ediyoruz.. Gece bitecek sanirim..Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Şuanda eve girdim.. saat 22.45 gibi yola cıktık.. 00.00 da evin kapısındaydım :D  ortalama 90-125km/h arasında geldim.. 330km de yarım depo yaktı.  

Yaptığımız sistemin resimlerini ilerleyen saatlerde yüklicem..

Yorum bağlantısı

An itibari ile Trakya otocam fabrikasinda calismaya devam ediyoruz.. Gece bitecek sanirim..

Kolay gelsin. Tekerlekler oldumu bari?

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Kolay gelsin. Tekerlekler oldumu bari?

Oldu Kerem , tam milimetrik sığdı masanın altına :D Ne göz varmiş bende.. :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Rack kabinine  aldığımız tekerler, montajını yapıyoruz.. :D

vhl75.jpg

vhl7m.jpg

vhl83.jpg

vhl8w.jpg

Tekerlerin montaj edilmiş ve rack kabinin içinin dolmuş hali..

vhl9b.jpg

Altı düzenlenen masa , kamera sisteminin olduğu füvenlik merkezi.

vhl9j.jpg

vhl96.jpg

vhl89.jpg

Düzenlenecek bölümümün, bi kısmı toparlandı..

vhl7b.jpg

vhl8n.jpg

vhl7t.jpg

Kamera sistemini besleyen Ups.

vhl8c.jpg

Ve bitmeye yakın hali :D

vhlg9.jpg

Bitmiş hali, sağ masanın alt tarafı salı günü gidilince biraz daha toparlanacak..

vhlgp.jpg

Salı günü gidince , fabrika otocam üretim depolarındaki yangın dedektörlerinin pili değişecek.. Tedarik edilen 9v gp ultra piller.

vhlkc.jpg

vhlkp.jpg

vhlkr.jpg

vhlgs.jpg

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

1 km  :biggrin: Gelmeden 1 gün önce haber ver. Arabayla gelirim bende. Köfteye gideriz  :good1:

Köfte mi :exc1:  Bende geliyorum. Çorlu Yerciler yada Özcanlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Hoşgeldin Şafak.. Çayımı içemesen de köftemizi yedin sağoalsın  Şaka bir yana okadar yoğunluk, iş güçten zaman ayırıp ziyaretime geldiğin için teşekkürler. Herzaman beklerim.. Umarım memnun kalmışsındır. Ecodostun la da tanıştığıma memnun oldum.. :good1:

Yerken heyecandan tabakları çekemedik ama ızgarada yetecektir sanırım  ;)

LrkRHN0.jpg?1

CgPctzl.jpg?1

Neymiş??? Et dolapta durduğu gibi, ızgarada durmuyormuş!!  :biggrin:

Cok güzel zaman geçirdik, köfteler güzeldi ,ortam güzeldi, sohbet ayrı güzeldi :D o arkadaşın adını unttum yine Kerem, neydi adı oda cok iyi birisiydi sağolsun sohbetide güzel. Cok güzel vakit geçirdik.

Gözle kaş arasında bir bucuk saat vakit ayırabildik..

Heycandan yerken çekemedik resimleri   :p   3 kişi kaç kilo köfte yedik, 1 kilomu yoksa bi bucukmu :D

Süperdi ya ;)  Memnun kalmak ne demek .. İlk fırsatta tekrarlarız..  Çay içmeye vakit kalmadı napalım oda bidahaki sefere.. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Köfte mi :exc1:  Bende geliyorum. Çorlu Yerciler yada Özcanlar

Gel buyur Göksel. Herzaman beklerim.. Daha iyi yerlere gideriz.. ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Cok güzel zaman geçirdik, köfteler güzeldi ,ortam güzeldi, sohbet ayrı güzeldi o arkadaşın adını unttum yine Kerem, neydi adı oda cok iyi birisiydi sağolsun sohbetide güzel. Cok güzel vakit geçirdik.

Gözle kaş arasında bir bucuk saat vakit ayırabildik..

Heycandan yerken çekemedik resimleri      3 kişi kaç kilo köfte yedik, 1 kilomu yoksa bi bucukmu

Süperdi ya   Memnun kalmak ne demek .. İlk fırsatta tekrarlarız..  Çay içmeye vakit kalmadı napalım oda bidahaki sefere.. 

Ayıpsın Şafak, herzaman bekleriz. Fatih ti arkadaşın adı, iyidir sağolsun oda en az benim kadar :tongue:  Aslında o en baba Ford çulardan. Babadan Ford çu hatta. 12 tane Ford Cargo var, 1 tane Ranger var şuan. Eskiden Mondeo vardı. Her ne kadar Ford u kötülese de, şimdiye kadar bindiğim en performanslı araba der hep.. :biggrin:

1 kilo yedik. Bakma çok aç değildik.. Yoksa 1,5 garantisi vardı ;)

Rack kabinine  aldığımız tekerler, montajını yapıyoruz.. 

Tekerlerin montaj edilmiş ve rack kabinin içinin dolmuş hali..

Altı düzenlenen masa , kamera sisteminin olduğu füvenlik merkezi.

Düzenlenecek bölümümün, bi kısmı toparlandı..

Kamera sistemini besleyen Ups.

Ve bitmeye yakın hali 

Bitmiş hali, sağ masanın alt tarafı salı günü gidilince biraz daha toparlanacak..

Salı günü gidince , fabrika otocam üretim depolarındaki yangın dedektörlerinin pili değişecek.. Tedarik edilen 9v gp ultra piller.

Güzel iş, ellerinize sağlık. Vidaları tekerleklere ters bağlamışsınız, takılma olmaz :good1:

Bu arada Ecodostuna iyi davranmıyorsun bak. Ne o bagajın hali?? İçlere ve bagaja en kısa zamanda 50+50 Tl ye birer takım havuz paspas al. Yazık güzelim arabayı işlerine alet etme, kirletme  :D

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Ayıpsın Şafak, herzaman bekleriz. Fatih ti arkadaşın adı, iyidir sağolsun oda en az benim kadar  Aslında o en baba Ford çulardan. Babadan Ford çu hatta. 12 tane Ford Cargo var, 1 tane Ranger var şuan. Eskiden Mondeo vardı. Her ne kadar Ford u kötülese de, şimdiye kadar bindiğim en performanslı araba der hep.. 

1 kilo yedik. Bakma çok aç değildik.. Yoksa 1,5 garantisi vardı 

Güzel iş, ellerinize sağlık. Vidaları tekerleklere ters bağlamışsınız, takılma olmaz 

Bu arada Ecodostuna iyi davranmıyorsun bak. Ne o bagajın hali?? İçlere ve bagaja en kısa zamanda 50+50 Tl ye birer takım havuz paspas al. Yazık güzelim arabayı işlerine alet etme, kirletme  :D

Fatih heh şimdi hatırladım :D Aynen senin kadar olmasa da iyi bir arkadaş : :p Sen bana 12 den önce haber ver dedin ama ayarlıyamadığım için haber vermedim , sonra o tekerler süpriz cıktı nalburu bekliyene kadar yanına gelim dedim cok iyi oldu..  Bidahaki  ilk fırsatta ,bu defa tadım köfteye gidelim bide onun tadına bak : :p Evet fazla aç olmamakla beraber sıf köfte diye yedik   :exc1: />

Tekerleri cok iyi denk almışız hiç uğraştırmadı , çantada akıllı vida vardı akıllı vida attık , sağ sol dört köşe birer tane iki tanesini de ortaya koyduk. İşimizi kolaylaştirdi.. 

Kerem, abimin dediğini duyman lazimdi , biz bunlara 50$ boşuna veriyormuşuz diye yakındı , 2tl lik tekerde işimizi gördü , artık teker siperişi vermeyiz dedi :D 

Ecodostu hiç sorma vakit kalmadığından iyi bakamıyoruz , Benimde aklımda  havuz paspası var alıcamda bakalım ne zaman. Bide şu iş yoğunluğu geçsin  İç detaylı temizlik yaptırıp Koltuk kılıfı alıp takıcam kısmetse.

Bu arada Trakya yı beğenmedim , o nasıl Trakya kar yok bişi yok.. Bende yola çıkmadan önce diyordum bol patinajlı bi yol geçircez diye :D< :D>

Yorum bağlantısı

Fatih heh şimdi hatırladım Aynen senin kadar olmasa da iyi bir arkadaş :  Sen bana 12 den önce haber ver dedin ama ayarlıyamadığım için haber vermedim , sonra o tekerler süpriz cıktı nalburu bekliyene kadar yanına gelim dedim cok iyi oldu..  Bidahaki  ilk fırsatta ,bu defa tadım köfteye gidelim bide onun tadına bak :  Evet fazla aç olmamakla beraber sıf köfte diye yedik   

Tekerleri cok iyi denk almışız hiç uğraştırmadı , çantada akıllı vida vardı akıllı vida attık , sağ sol dört köşe birer tane iki tanesini de ortaya koyduk. İşimizi kolaylaştirdi.. 

Kerem, abimin dediğini duyman lazimdi , biz bunlara 50$ boşuna veriyormuşuz diye yakındı , 2tl lik tekerde işimizi gördü , artık teker siperişi vermeyiz dedi

Ecodostu hiç sorma vakit kalmadığından iyi bakamıyoruz , Benimde aklımda  havuz paspası var alıcamda bakalım ne zaman. Bide şu iş yoğunluğu geçsin  İç detaylı temizlik yaptırıp Koltuk kılıfı alıp takıcam kısmetse.

Bu arada Trakya yı beğenmedim , o nasıl Trakya kar yok bişi yok.. Bende yola çıkmadan önce diyordum bol patinajlı bi yol geçircez diye 

Gittiğimiz nalbur tükkanı gördüğün gibi yok yok.. Ne ararsan var ve ucuz. Hepsi tek tükkanda :good1: Lazım olduğunda sen iste, ben göndertiyim :D

Tadım ı da deneriz. Amaç/ konu yemek olsun yeter.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bir Çorlu yada ona benzer bir şeyler yaparsanız banada heber verin. Hafta içi benim için daha iyi olur Margarindeki arkadaşlarımıda ziyaret etmiş olurum...Kış lastiği kullanmadığımdan +7 havalarda olması dahada makbuldür :)

Ecodost'un geçenlerde norveç yada isveç'te bir depo ile 1400 km'lik bir yazısını okumuştum 3,7 litre ortalama ile parkuru tamamlamışlar. 59 km ortalam hız ile...115 lik dizelden hiç farkı yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Bir Çorlu yada ona benzer bir şeyler yaparsanız banada heber verin. Hafta içi benim için daha iyi olur Margarindeki arkadaşlarımıda ziyaret etmiş olurum...Kış lastiği kullanmadığımdan +7 havalarda olması dahada makbuldür :)

Ecodost'un geçenlerde norveç yada isveç'te bir depo ile 1400 km'lik bir yazısını okumuştum 3,7 litre ortalama ile parkuru tamamlamışlar. 59 km ortalam hız ile...115 lik dizelden hiç farkı yok :)

Veririz abi, aslında yapmak lazim bi çorlu köfte olayı :D

Fatih abi, 92 km ye sabitleyince cok az yakıyor.. Ama ben dayanamıyorum o hızda gitmeye, sanki gitmiyormuşum gibi geliyor :D 50 km boyunca 92 km/h sabit gittiysem devamında 110-120 km/h arası gidiyorum, yoksa o yol bitmiyecek gibi geliyor.

İsveç veya norveç'te sanırım düz yolda gitmişlerdir..  Ben bu zamana kadar 92 km/hıza sabitliyerek en düşük 100 km/5.3 lt  olarak gördüm.

İstanbul şehir içi trafikte ne yaparsam yapayım 7 lt den altına düşmedi :D Perşembe günü yola çıkmadan önce ortalamam 7.8 lt di , şuanda 5.6 lt :D 

Bu Ecobost :D Uzun yolda Ecodost.. İstanbul şehir içinde yakıyor.. Trafik te dur kalk yapacak bişi yok.

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İstanbul trafiği kendine has bir olay zaten.Hiç bir arabanın ş.içi versini bu şehirde yakalamak mümkün değil. Ben araç baktığım zaman ş.içi rakamı X 1,4 diyorum o zaman tutuyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

İstanbul trafiği kendine has bir olay zaten.Hiç bir arabanın ş.içi versini bu şehirde yakalamak mümkün değil. Ben araç baktığım zaman ş.içi rakamı X 1,4 diyorum o zaman tutuyor :)

Kesinlikle katılıyorum abi , bende hepsine ekleme yaparak incelemeye alıyorum :D 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Safak Acar

Uzun aradan sonra , focusun bagajındaki gp ultra pilleri yangın duman sensörlerine taktık, perşembe ve cuma günü çok yoğun ve yorucu geçti.. 

Arkadaş o cam fırının içi kaç derece allah bile Ter su oldum az daha kalsam eriyecektim içeride :D Allahtan pilleri değiştimiz ups odaları akü odaları elektirik odaları kilimalıydı.. 

Yorum bağlantısı

Uzun aradan sonra , focusun bagajındaki gp ultra pilleri yangın duman sensörlerine taktık, perşembe ve cuma günü çok yoğun ve yorucu geçti.. 

Arkadaş o cam fırının içi kaç derece allah bile Ter su oldum az daha kalsam eriyecektim içeride :D Allahtan pilleri değiştimiz ups odaları akü odaları elektirik odaları kilimalıydı.. 

Kaç kg verdin?  :fiuw: Bizimkiler 1400-1500 derece. Bende tık yok  :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Kaç kg verdin?  :fiuw: Bizimkiler 1400-1500 derece. Bende tık yok  :D

Ciddi okadar sıcakmı :D  Değişim yok da :D ter su içinde kalmıştım :D  Klimalı oda da durursan tık olmaz :p  adamn yüzüne alev vuruyor :D  Cam fırının kaç derecedir acaba  :unsure2:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ciddi okadar sıcakmı :D  Değişim yok da :D ter su içinde kalmıştım :D  Klimalı oda da durursan tık olmaz :p  adamn yüzüne alev vuruyor :D  Cam fırının kaç derecedir acaba  :unsure2:

"içerdiği karbon miktarına göre sıcaklık değişir en yüksek 1536 C derecede erir." Fark yok yani  ;)

Ama senin hissettiğin en fazla 50 C dereceyi geçmez. Yoksa ufaktan yavaş yavaş pişersin  :D

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

"içerdiği karbon miktarına göre sıcaklık değişir en yüksek 1536 C derecede erir." Fark yok yani  ;)

Bu işi yaz sıcağında yaptığımızı düşünemiyorum.. :D

Yorum bağlantısı

Bu işi yaz sıcağında yaptığımızı düşünemiyorum.. :D

Sen düşünemiyorsun bile, orada sürekli çalışanlar bu işi 7/24, 12 ay yapıyor  ;) Gerçekten yazın hiç çekilmiyor. "Alın teri ile para kazanmak" işte burada çalışanlar için söylenen fiziki bir söz gerçektende..  :bravo:

Yorum bağlantısı

Biz de Hadımköyde bir cam fabrikasina teknik geziye gitmiştik cidden Allah yardımcılari olsun çok zor. Bu ardada Safak abi sadece kamera sistemi mi alarm sistemi de mi bakiyorsunuz? Bir firma mi özel is mi? Ben de alarm takip merkezinde operatorum de az çok biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Biz de Hadımköyde bir cam fabrikasina teknik geziye gitmiştik cidden Allah yardımcılari olsun çok zor. Bu ardada Safak abi sadece kamera sistemi mi alarm sistemi de mi bakiyorsunuz? Bir firma mi özel is mi? Ben de alarm takip merkezinde operatorum de az çok biliyorum :)

Şahıs firmasın Ozan,

Hırsız-yangın Alarmları kuruyoruz iş yerlerine ,evlere Genelde markalı cihazlar kullandığımız için sıkıntı olmuyor. life sos ve crow kullanıyoruz çoğunlukla. 

Trakya camın Alarm sistemi ve güvenlik sistemi bakım kontrol işi bizde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...