İçeriğe Yönlendir

Biraz Da Offroad

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Land'larda TCS olması lazım işte abi. Kilit gibi çalışıyor çok da güzel çalışıyor olması lazım. Freelander videolarına baktım takır takır gidiyorlar. Çağlar abinin niye çalışmadı. Normalde çekip çıkarması lazım onu oradan  :unsure2:

motorda beygir olmayınca.... egr veya westgate de var bir nane onu deniyoruz bakalım :f1: olmadı 190 ps yapıveririz. yalnız 3 takım jant lastik lazım bize. normal/AT/kışlık. bunlar şart

Yok abi pinin cinin ahı tutmuş  :D  :crazy:

plastikleri sök gel off yapalım senle janim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Freelander bizi şaşırttı. Klasik 4x4 araçlar ile aynı tepkiyi verdi. Ben sırf bu yüzden crv'yi satmıştım.

çıkmakta sorun yok da, sağdaki betonun yanaştığı yan kaplama pinin rakamına denk geliyor :rofl: 20binlik 4çeker yapmalı

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Soyadıma bak,

Ben çabuk severim, yarısı şimdi yarısı reklamlardan sonra olmasa eyidi :)

Ehtiyar birer tane frontera alalım, güzelce yaptıralım, elalem ofroad görsün. Ne mekanlar var elimizin altinda da, alet yok

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Arka tekerler dönmedi, yere basan hiçbir teker dönmediki lastik lazım olsun. Bir iş var ama..

Yazmışsın ama videoda lastik demişsin :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok emmiye böyle vasıtalar yaramaz, alsa zorla gider geri sattırırız :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tam aklımdan geçiyordu :D

Ama emmi artık otomatikçi :)

Alışıverir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Alışıverir..

Artık o da rahatına düşkünler ekibine katıldı :)
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu görüntü yoksa neyleyim arazi aracını.

IMG_0108Medium.jpg

Nivnın vitesi, bu da ne zaman kullanılması gerektiğini anlatan yazı;

Orta vites: 
Bu vitesi kullanınca sürat azalır ama güç artar,eğer artık arabayı 3. vitese takacak kadar sürat yapamıyorsak (bozuk ya da eğimli arazi yüzünden) kullanmaya başlamalısınız..Daha zorlu şartları beklemenize gerek yok bence. Bu vitesi kullanmak size daha çok benzin harcatmaz aksine motorum daha rahat çalışmasını sağlar (2.viteste gideceğinize 3. vitese atarsınız). Ayrıca durup kalkmak istediğinizde yokuşta kaldıysanız daha rahat kalkış yaparsınız.Şartlar düzelince de hızlı konuma alırsınız.(yani kendinize doğru çekersiniz.)

En küçük vites kolu..
Önünüzde çamur ,kar gibi zorlu şartlar varsa arabanın yolda kalmasını beklemeden kolu geri çekip kullanın derim.Bu kolu size doğru çekince, en azından önden bir ve arkadan bir tekerlek mecburen dönecektir ,çamurda kalma ihtimaliniz azalır..(bu vitesi kullanmazsanız tek tekerlek bile patenaja düşse kalırsınız..)
Dönüşlerde biraz zorlayabilir,işiniz bitince çıkarın.

Alıntı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

çıkmakta sorun yok da, sağdaki betonun yanaştığı yan kaplama pinin rakamına denk geliyor :rofl: 20binlik 4çeker yapmalı

mesafe ayarlama tam yerinde aracı durdurma kabiliyeti süper valla tebrikler ;) Bunun yanı sıra çıkamadığın ufacık tümseklik için bir şey dyemiyorum ama :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

ben land almaktan vazgeçtim, niva dinlemezdi tümsekleri. :)

mondeo bile çıkardı orayı. :D

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ben land almaktan vazgeçtim, niva dinlemezdi tümsekleri. :)

mondeo bile çıkardı orayı. :D

+ 1907

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

defender fenadır, yeterki şase oturmasın. 

3 yıl kullandım, bir sefer çamura saplandım.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

defender fenadır, yeterki şase oturmasın. 

3 yıl kullandım, bir sefer çamura saplandım.

tecrübe artınca unimog alırlar abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...