İçeriğe Yönlendir

Biraz Da Offroad

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Misafir

LPG den oldum olası hazzetmedim, büyük konuşmayayım ama taktırmam derdim. Ta ki 3.7 hacimli v6 motorlu bir araca sahip olana değin. LPG taktıran ilk sahibine dua ediyorum şimdi.

yakıtı ne durumda istanbulda lpg ile? bende de aynı kaşıntı var da :blush:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

40-45 Kuruş civarı İstanbul trafiğinde, sabit hızla uzun yolda 30 kuruşa indim.. Korkulacak gibi değil..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

40-45 Kuruş civarı İstanbul trafiğinde, sabit hızla uzun yolda 30 kuruşa indim.. Korkulacak gibi değil..

fena değilmiş .3,7 v6 ya göre.

peki sorun sıkıntı şikayetin var mı herhangi birşeyden.benim aklımda ya ltd var ya da compass

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Ha biz bunları neden yapıyoruz... 

1- Erkeğin oyuncağı her yaşta arabaları olmuştur... Oynuyoruz, bu hoşumuza gidiyor :D

2- Buradaki asıl amaç, bu aracın çamur veya buzda kaldığı durumlarda nasıl davranacağını öğrenmektir.. 

Bu videodan şunu anlıyoruz, bu aracın iki tekeri yere bassın yeter, yürüyor.. Manuel hiç bir ayar yok, hiç bir müdahale yok.. Tamamen kendisi yorumlayıp uyguluyor.. Boşta kalan tekere fren uygulayıp, diğer tekerleğe gücü yönlendiriyor.. 

Bunları benim fiestayla yapabilir miyim acep :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben 5-6 aydır kullanıyorum, memnunum, benden sonra Servet Abi aldı o da memnun, alınacaksa ltd alınmalı bana kalırsa,  compass otomobil havasında, jeep gibi durmuyor bence..Liberty  LPG takılıp keyifle kullanılacak bir araç, hele o fiyat segmentinde emsalsiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunları benim fiestayla yapabilir miyim acep :biggrin:

I ıh.. olmaz.. :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

I ıh.. olmaz.. :)

O zaman benim offroad hayali yatar demek ki :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu videodan şunu anlıyoruz, bu aracın iki tekeri yere bassın yeter, yürüyor.. Manuel hiç bir ayar yok, hiç bir müdahale yok.. Tamamen kendisi yorumlayıp uyguluyor.. Boşta kalan tekere fren uygulayıp, diğer tekerleğe gücü yönlendiriyor.. 

Land Rover'de aynısı yapmalı idi yapamadı. Bu işin altından teknik bir arıza çıkacak

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Pinin :good1:  :bravo:   :) Benim çok hoşuma gidiyor, hafif olduğu için diğerlerinden daha rahat geçiyor çoğu yerden :) Bunlarla yarışlara katılanlar var... 

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu mitsubişideki esas olumlu yön, iki dingil arasının kısa olması..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Murat abinin yeni saabı test ederken gördüğümüz ve resimlediğimiz araç.bu mudur bence budur :)

agtuB8h.jpg

hangi çamur,hangi yol bunu durdurabilir

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Murat abinin yeni saabı test ederken gördüğümüz ve resimlediğimiz araç.bu mudur bence budur :)

Pinin'in geçtiği çoğu yerden geçemez malesef ki :) Mesela devrilme riski üyemizdeki çoğu araçtan kat kat daha fazla bir sefer :)

Ayrıca Düzce/Akçakoca'da düzenlediğimiz bir yarışa gene bizim üyelerimizden birisi daha az yapılı olanıyla girdi, millet vaav vuuv derken ilk zıplama noktasında ön iki lastik arasındaki bağlantıdan ikiye ayrıldı araç :D Parkurdan çekmek için ne eziyetler çektik :D

Olay sonrasındaki koşuşum :D Start veriyorduk startı falan bıraktık aracı parkurdan çekebilmek için seferber olduk :D

528415_418826228159182_608411007_n.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bu arada unutmadan söyleyeyim; bu hafta sonu değil sonraki hafta sonu Beykoz/Riva'da Offroad oyunları var. (2-3 Kasım) Haberiniz olsun gelmek isterseniz belki :) Çok güzel bir görsel şölen olacak  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada unutmadan söyleyeyim; bu hafta sonu değil sonraki hafta sonu Beykoz/Riva'da Offroad oyunları var. (2-3 Kasım) Haberiniz olsun gelmek isterseniz belki :) Çok güzel bir görsel şölen olacak  :good1:

valla güzel olur,2 si olmaz da 3üne gelebilirim.çok zevkli oluyor.biz şilede giderdik ama mangalsız olmaz:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doblonun geçtiği yerde kaldı offroad yarışlarında seyirci idi, zira mekanik problem çıktı :D çıkmasa dobloyu da ezer geçerdi, hala diferansiyeli sökük duruyor bzim üst sokak burası

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

satmadan yapalım. :)

passat'ı iyi fiyata verebilirsem yeni crv nin dizelinin sürüşünü de beğenirsem fusion'a el koyup crv yi aile arabası olarak eşime vereceğim. O zaman şanzıman ile başlarız.

fusion'a diferansiyel kilidi yapalım :)  (manuel olarak sağ sol fren yaparız traktör gibi)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

mersedes var bi tane motor bozulsun hemen yapalım. 190E 1.8 1994

Kabul, araç senden, tüm sistem benden.

o kadar da demedik, hurdacılardan araba bul sen

Hurda olmaz, motor sökülecek, geri kalan tüm sistem birebir aynı kalacak.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Fusion gözden çıkmış, getir elektrikli yapalım

Geri dönüş kolay

Bana anlattığın şeyi yapsana abi fusiona :) Bir de yükseltiriz onu. Tam bir arazi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...