İçeriğe Yönlendir

En Güzel Balık Yemekleri

Safak Acar

Recommended Posts

Misafir

Tarif harika :exc1:  Tam bir "sanat eseri" yalnız son bölümde eksik bir şeyler var. Körpesinden ince soyulmuş kırmızı turp olmazsa olmaz, bir de roka mutlaka olacak, peşinden Aktürk'ün kakaolu veya sadeli!! tahin helvası...... :fiuw:

Bu arada sevgili Faruk sabırla "topa girmeni" bekliyorum. :yes:

Bi UFAK ta olsa yanlarında aslın  :fiuw:

Akşama canlı canlı fotoğraflayıp koyalım buraya. Bakalım kimin hamsileri en iyi oynayacak  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tarif harika :exc1:  Tam bir "sanat eseri" yalnız son bölümde eksik bir şeyler var. Körpesinden ince soyulmuş kırmızı turp olmazsa olmaz, bir de roka mutlaka olacak, peşinden Aktürk'ün kakaolu veya sadeli!! tahin helvası...... :fiuw:

Bu arada sevgili Faruk sabırla "topa girmeni" bekliyorum. :yes:

Roka, balık özellikle hamsi yanında pek tasvip edilmese bile kırmızı turp makbuldür Sayın Kocataşkın, tahin helvası kısmı ise yemek sonrası olduğundan tarif içinde yer almamış olup durum bundan ibarettir....Saygı ile ellerinizden öper hayırlı günler dilerim... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bi UFAK ta olsa yanlarında aslın  :fiuw:

Akşama canlı canlı fotoğraflayıp koyalım buraya. Bakalım kimin hamsileri en iyi oynayacak  :D

Ufak, büyük fark etmez, yeter ki tavada olsun ;)  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

La seni ne zaman aradım :D

En son dün akşam aradım açmadın :D Bir daha ararmıyım :D

Açlıktan karıştırdım ya  :D

Ev için fırında hamsi siparişi verdim.

Yanında el yapımı sumakla yapılmış soğan salatası veeeeeeeeeeeeee ŞALGAM :D :D

Duramadın dimi  :biggrin:

Yaptığını bilmem ama yediğine şahit oldum 

Onu bende gördüm.

Yorum bağlantısı
Misafir

Roka, balık özellikle hamsi yanında pek tasvip edilmese bile kırmızı turp makbuldür Sayın Kocataşkın, tahin helvası kısmı ise yemek sonrası olduğundan tarif içinde yer almamış olup durum bundan ibarettir....Saygı ile ellerinizden öper hayırlı günler dilerim...

Oooof of, böyle yazıp yazıp okuyoruz ya, epeydir görüşmedik, kaynaşmadık. Burnumda tüter oldunuz.

Gönlüm, şöyle çarçabuk karar verilmiş, yarım yamalak hazırlanmış, ve hafif serinlikte kuru yaprakların üzerinde üşümüş ellerimi ısıtmaya çalışırken, kanatlı ızgarada mangalın üzerine dizilmiş hamsileri, cızır cızır ateşe yağı damlarken görmek istedi.... :(

Yorum bağlantısı
Misafir

Roka, balık özellikle hamsi yanında pek tasvip edilmese bile kırmızı turp makbuldür Sayın Kocataşkın, tahin helvası kısmı ise yemek sonrası olduğundan tarif içinde yer almamış olup durum bundan ibarettir....Saygı ile ellerinizden öper hayırlı günler dilerim... 

Abi sana balıklarınla mutluluklar dilerim bende...

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Oooof of, böyle yazıp yazıp okuyoruz ya, epeydir görüşmedik, kaynaşmadık. Burnumda tüter oldunuz.

Gönlüm, şöyle çarçabuk karar verilmiş, yarım yamalak hazırlanmış, ve hafif serinlikte kuru yaprakların üzerinde üşümüş ellerimi ısıtmaya çalışırken, kanatlı ızgarada mangalın üzerine dizilmiş hamsileri, cızır cızır ateşe yağı damlarken görmek istedi.... :(

Aynen abi :D herkes bir arada toplancak işten kacilmicak :D biri mangalı yakıcak biri balıkları temizlicek :D bi yandan olanlar yencek oof bide muahbbet deyme keyife  :bravo:

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ev için fırında hamsi siparişi verdim.

Yanında el yapımı sumakla yapılmış soğan salatası veeeeeeeeeeeeee ŞALGAM :D :D

Bir başına şöyle 1 kilo kadar pişmiş hamsi ye, televizyonun karşısına uzunca otur,(yalnız göbeen başından alçakta olsun, televizyonu engellemesin.) bir elinde şalgam şişesi olsun. Göbeeni sol elinle arada bir okşar gibi ovala, arada bir de şalgamdan yudumla, yenge hanım da seni böylece fotoğraflasın. Ancak o göbee görürsem inanacam.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen abi :D herkes bir arada toplancak işten kacilmicak :D biri mangalı yakıcak biri balıkları temizlicek :D bi yandan olanlar yencek oof bide muahbbet deyme keyife  :bravo:

Biz yiyici grupta yer alırız  :biggrin: Mükremin abi ve mehmet hoca bizi iyi bilir  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir başına şöyle 1 kilo kadar pişmiş hamsi ye, televizyonun karşısına uzunca otur,(yalnız göbeen başından alçakta olsun, televizyonu engellemesin.) bir elinde şalgam şişesi olsun. Göbeeni sol elinle arada bir okşar gibi ovala, arada bir de şalgamdan yudumla, yenge hanım da seni böylece fotoğraflasın. Ancak o göbee görürsem inanacam.

Abi hayal ettimde  :shok:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sayın Kocataşkın, son iletilerinizle beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattığınızı üzülerek belirtmek zorundayım...Biz hamsiyi tavada tarif ederken siz son derece talihsiz bir açıklama ile kıymetli balıkları mangala atmışsınız...Oysaki kamuoyunun yakından tanıdığı sardalya cinsi deniz mahsülünün mangalla arası daha iyi olup mevsim itibarıyla tezgahlarda hamsinin yanındaki yerini almaktadır...Eğer sizlerinde aklına uyarsa bir gün Gölbaşı taraflarında sardalyalar ile mangalı bir araya getirip nefsimizi körleyebiliriz...  :)  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Öğlen yeşillik yedim,balıkları hayal ederek....çok lezzetliydi  :crazy:

:D :D Afiyet olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hayal ettimde  :shok:

Etme etme :D

Abi o nasıl  bir tariffff yaşayarak anlatıyormuş gibisin :D

Öğlen yeşillik yedim,balıkları hayal ederek....çok lezzetliydi  :crazy:

O göbek erimez :D Boşuna uğraşma :D

Yorum bağlantısı
Misafir

:D :D Afiyet olsun

Saol.... sayende çok güzel hayal kurdum yemekte  :biggrin:

O göbek erimez :D Boşuna uğraşma :D

Öyle gözüküyor ağa  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Açlıktan karıştırdım ya  :D

Duramadın dimi  :biggrin:

Onu bende gördüm.

Sen gel beraber durmayalım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen gel beraber durmayalım :D

Biz yanyana gelince etlerin arasında şimşek çakıyor  :D anında ızgaralık oluyor  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sumaklı soğan salatası ile balık birarada düşünemeyeceğim şeylerdir maalesef...Domates keser yerim sumaklı soğan salatası ile yemem, damak zevkime tamamen aykırı...Köfte mi bu yahu ?  :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim için balık; roka (sarımsak limon ve z.yağlı),ve sumaklı soğan salatası olmadan balık değildir..

Çatalla falan yemeyi de beceremem, sıvarım kolları girişiveririm :D

Balık, tavuk, kelle... Bunlar yenir elle...  :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Et,balık,kelle bunlar yenir elle :) Çatal neymiş :p

Tavuk nereden çıktı ettir o et :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Birde denizden babam çıksa,yerim diyenler var  :crazy:

Yorum bağlantısı
Misafir

Et,balık,kelle bunlar yenir elle :) Çatal neymiş :p

Tavuk nereden çıktı ettir o et :D

Kelle bölümünü saymayalım, gerisine attım imzayı :D

"...elle" kafiyesi olsun da başına ney konulursa konulabilir. .... sı zevk meselesi  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Piyaz demedik, sogan salatasi dedik adminim :p

Sumaklı soğan salatası ile balık birarada düşünemeyeceğim şeylerdir maalesef...Domates keser yerim sumaklı soğan salatası ile yemem, damak zevkime tamamen aykırı...Köfte mi bu yahu ?   :D :D

Bunsuz balık ve kebap olmazzzzzzzzzzzzzzz

Sumakli-Sogan-Salatasi.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...