İçeriğe Yönlendir

En Güzel Balık Yemekleri

Safak Acar

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Akşam balık almaya gitsem 2 kişiyiz 1 kg hamsi yeter bize..1 kg balık alsam adam temizlemez..Zaten hep akşamları ana baba günü oluyor balıkçılar nedense..Şurada temizlenmişi var diyecek onu da ben almak istemeyeceğim benim iş yatar :) Temizle bahşiş bol tutacam desem de zaman yok diyorlar.. :(

Ben de temizleme falan uğraşamam akşam akşam.. :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

evet 3 parçadan birisi kesin bayattır :) palamut için geçerli dediğim..

3 ün 1 i taze olsa daha ne isterim,hepsi bayat, :D  Norveç balığı onlar, ithal palamut diyorlar,dondurulmuş geliyor palamutla alakası yok,amma en çok yağ(omega 3) da bu balıkta yani çok faydalı

tarihinde Barış Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet hoca çok sağlam resimlerle geliyor...ben artık yarın sabah bakarım buraya  :elveda:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şu an fırında merak etme. Pişirimde. :D

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Ben şu balıkçıları bir ziyaret edeyim bari :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bu akşam Hamsi ızgara işi yattı :( balıkçıya baktım geldim,balıkçı buzhane hamsisi abi bunlar, vermim dedi :D

Bende dünden kalan yarım tavayı dolaptan cikarcam üzerine liomu basıcam bide salata ooff :D  :exc1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Roka, balık özellikle hamsi yanında pek tasvip edilmese bile kırmızı turp makbuldür Sayın Kocataşkın, tahin helvası kısmı ise yemek sonrası olduğundan tarif içinde yer almamış olup durum bundan ibarettir....Saygı ile ellerinizden öper hayırlı günler dilerim...

:bravo:

Sayın Kocataşkın, son iletilerinizle beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattığınızı üzülerek belirtmek zorundayım...Biz hamsiyi tavada tarif ederken siz son derece talihsiz bir açıklama ile kıymetli balıkları mangala atmışsınız...Oysaki kamuoyunun yakından tanıdığı sardalya cinsi deniz mahsülünün mangalla arası daha iyi olup mevsim itibarıyla tezgahlarda hamsinin yanındaki yerini almaktadır...Eğer sizlerinde aklına uyarsa bir gün Gölbaşı taraflarında sardalyalar ile mangalı bir araya getirip nefsimizi körleyebiliriz...    

Anadolu insanı ne bilir hamsiyi, ne bilir sardalyayı. İdare edecen, yüzümüze vurmayacan. Bir keresinde güveçe et yerine hamsi koymuşluğumuz vardır. Fena da olmamıştı hani ;)

Benim için balık; roka (sarımsak limon ve z.yağlı),ve sumaklı soğan salatası olmadan balık değildir..

Çatalla falan yemeyi de beceremem, sıvarım kolları girişiveririm

Sofrada denge önemli, biri diğerine baskın olmayacak.

Sumaklı soğan salatası ile balık birarada düşünemeyeceğim şeylerdir maalesef...Domates keser yerim sumaklı soğan salatası ile yemem, damak zevkime tamamen aykırı...Köfte mi bu yahu ?  

Bakalım işkence daha ne kadar devam edecek? 8 sayfa olmuş :(

Sen insanmısın ?   

Örtmen, ama bazen yerin altını unutuyor. (bakınız;sonraki mesajlar ve de fotolar)

Yine söylüyorum hamsinin yanına taze soğandan başkası gitmez, hesap sorarlar adama valla...Etmeyin eylemeyin...

Yapma admin, yapma bea, senin hayalini kurduğun soğanı yerken hamsiye gerek var mı ki, ekmeğin arasına koy biraz da tuz serp.......ufffff.

Taze soğan ya da kuru soğan ne farkı var? Bu küçücük ayrıntı için kırmayalım birbirimizi

Bence de.. :D

Sana gönderdiğim sumakla şunu yap. Ondan sonra her yemeğin yanında istemezsen ben birşey bilmyiroum

Az kaldı 2 saat sonra buraya çektiğim fotoğrafları koyacağım. Balıkçıya siparişi geçtim

Yeter ya. Salya kalmadı.

Elime fırsat geçerse sana yapacağımı biliyorum. :yes:

Ben de dün gece taze taze gelen çinekop ve sarıkanatları mı çıkarsam dolaptan

Tabi canıııııım, dolaba niye girdiler ki tava dururken :angry:

Taze soğanın yapraklarının son kısmını hafiften kesmenin verdiği yıpranmadan sebep yiyemediğimden ne kadar acı çekerim bilir misin sen ?  Sonra salonun ortasına gelip Holosko diye bağırdığında etraftaki ev ahalisinin kafasını başka tarafa çevirmesi ve sonrasında tek başına tv izlerken çay içmek...anlatılmaz yaşanır, evde herkes balık yemeli, yanında taze soğan ihmal edilmemeli....

Holoskoooo ha, eminim çakmağı çaksan alev alır. 

Nasıl çıldırdıysa gözü hiç birşeyi görmüyor ya   

Aklımdan geçmiyorsa balık olayım 

Senin daha cağ kebapçısı ile fotoğraf sözün var. ;)

He valla yaptırırdım 

Diyarbekirli de Bursalıya öyle demiş, : Sizdeki sosyal imkanlar bizde de olsaaaaaa..... :D

Ayça hanım sizin iş zormuş,İş benim başımda olunca ben işi kısa ve temiz çözdüm:D Balıkçı temizler hazırlar fırına gönderir lavaş üzerinde gelir

Ama sizinkinin yerini tutmaz

Elimize geçme MK. 

Ahanda ben gidiyorum. Siz derdinize yanın. O fotoğrafları buraya koymazsammmmm

Restoran olsa balık yiyebilecek

Çabuk git.....

ava2ama9.jpg

Bunları da götür.

Şu an fırında merak etme. Pişirimde.

Kılçığı boğazına batsın, ara sıra böyle minik minik gıcık versin. Seni öksürtsün, kıpkırmızı ol, o kılçığı çıkaracam diye bir ekmeğin içini hamur şeklinde yutmak zorunda kal, aile efradı bütün balıkları tüketsin, sen de duluğunu sarkıtarak izleyesin e mi? 

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Mükremin abi yine herkesi paylamışın.. Ama hakediyorlar.. Balık mevzuuna bak 8 sayfa.. :):D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin Sinoplu

Abi 10 liraya hamsimi alınır. bugünde 2,5 liraydı hamsi. :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Şu an fırında merak etme. Pişirimde. :D

Sanırım çoktan tüketilmiştir bile? Ne durmdasınız??

Sinopta çok mu hamsi çıkıyor mustafa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Karadenize özel fiyat  :) Çok şanslısınız  :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sanırım çoktan tüketilmiştir bile? Ne durmdasınız??

Ben az önce aradım hocayı...ağzım dolu konuşamıyorum dedi  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Tüh tereyi çekmemişim :)

Vallahi Hocam ne diyeyim. Söz bulamadım diyecek :D

Bunu da gördüm ya ;)

Ne oldu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Parayla mı alıyorsunuz, ben olsam kendim tutarım... :D

Abi oda sıkıcı ama ya  :biggrin:  Baksana sabahtan beri balıklar zirve yaptı,sen kim gider oltanın başını bekler bu kafayla  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Parayla mı alıyorsunuz, ben olsam kendim tutarım...:D

Hayatta yapacağım en son iş :)

Biz bulduğumuza seviniyoruz :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Tüh tereyi çekmemişim :)

Ne oldu :D

Hocam pc'ye program kurdum,resimlere alıntı yapınca altta böyle yazıyor ve resimleri göremiyorum  :D

Hakan erken özel bir donanım sayesinde bu resimleri görememektedir....

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Hocam pc'ye program kurdum,resimlere alıntı yapınca altta böyle yazıyor ve resimleri göremiyorum  :D

Hakan erken özel bir donanım sayesinde bu resimleri görememektedir....

Bizde görmeyeydik eyiydi.. Şimdi bu saatte hamsi mi arayacaz yahu..

:good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O kadar konuştunuz , konuştunuz işte sonucu bu.

Arkadaş erkek çocukta baba aşerirmiş :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizde görmeyeydik eyiydi.. Şimdi bu saatte hamsi mi arayacaz yahu..

:good1:

Kafam rahat göremiyorum  :D

O kadar konuştunuz , konuştunuz işte sonucu bu.

Arkadaş erkek çocukta baba aşerirmiş :)

Aşermediğin günmü var ?  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...