İçeriğe Yönlendir

En Güzel Balık Yemekleri

Safak Acar

Recommended Posts

Misafir

[emoji15]

Şu bitmeyen mangal bitti mi yoksa.[emoji15] [emoji41]

Eveeettt.. Öyle birşey vardı değil mi?  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Sarıkanatlarımız ızgarada kuzu gibi yatıyor.. :) En sevdiğim balık türüdür diyebilirim. (Çinekop, sarıkanat, lüfer)

f984e636600949f264e5291e25a71df0.jpg

14380f93ca6febf2ad8acca84d6ded3d.jpg

a56ef325506a592123cb9c41ac3f2fd7.jpg

Yorum bağlantısı

Sarikanatlar pisiyor.

Afiyet olsun kardeşim. Akşam bende de vardı bunlar. Bu balık en güzel ızgarada oluyor bence. Tavada hiç denemedim gerçi.  :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Afiyet olsun kardeşim. Akşam bende de vardı bunlar. Bu balık en güzel ızgarada oluyor bence. Tavada hiç denemedim gerçi.  :)

Vayy vayy vayyyylar son hızıyla devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Lüfer benimde en sevdiğim balıktır. Şu çinekopları, sarıkanatları yakalamasalarda büyüyüp lüfer olmalarına izin verseler daha iyi olmaz mı.. Hem boy kontrolünden falan bahsediyorlar, madem boyunu ölçüyorlar, çinekoplar neden satılıyor ki. Birde çinekop ve sarıkanat biraz çabuk dağılıyor. Yapışmaz bir tavada ızgaraya göre daha güzel olabilir bencede. Lüfer biraz daha büyüyüp eti kalınlaştığından çinekop ve sarıkanat kadar dağılmıyor pişirirken. 

Yorum bağlantısı

Vayy vayy vayyyylar son hızıyla devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Lüfer benimde en sevdiğim balıktır. Şu çinekopları, sarıkanatları yakalamasalarda büyüyüp lüfer olmalarına izin verseler daha iyi olmaz mı.. Hem boy kontrolünden falan bahsediyorlar, madem boyunu ölçüyorlar, çinekoplar neden satılıyor ki. Birde çinekop ve sarıkanat biraz çabuk dağılıyor. Yapışmaz bir tavada ızgaraya göre daha güzel olabilir bencede. Lüfer biraz daha büyüyüp eti kalınlaştığından çinekop ve sarıkanat kadar dağılmıyor pişirirken. 

Hiç fark etmez abi. Dağısın dağılmasın. Lüp lüp götürürüm valla..  ;) Sen dağılanları bana yolla.  :D Dün hanım sarıkanat ın kilosunu 10 Tl den bulunca 5 kilo almış. Geçen sene kilosu 50 liralardaydı neredeyse..  :) Bu sene denizlerde bereket var. Allah daha çok versin.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tavada da çok güzel ama azcık yağ koysam daha iyi olurdu. Dün biraz yağın içinde pişirdim unutup.

Boy ölçümü ile Sarıkanatın aslında bir alakası yok Korhan abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tavada da çok güzel ama azcık yağ koysam daha iyi olurdu. Dün biraz yağın içinde pişirdim unutup.

Boy ölçümü ile Sarıkanatın aslında bir alakası yok Korhan abi.

Dükkanda sarıkanat var mı?  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dükkanda sarıkanat var mı?  :fiuw:

Dün vardı bugün yok.  :D

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hiç fark etmez abi. Dağısın dağılmasın. Lüp lüp götürürüm valla..  ;) Sen dağılanları bana yolla.  :D Dün hanım sarıkanat ın kilosunu 10 Tl den bulunca 5 kilo almış. Geçen sene kilosu 50 liralardaydı neredeyse..  :) Bu sene denizlerde bereket var. Allah daha çok versin.  :flowers:

10 tl mi?  :shok:  Burada palamutun 600- 700 gr'lıkları bile 10 tl'den aşağı inmedi. 1 kg'lık palamutlar 15 tl. Sarıkanatın kilosu için 10 tl süper ötesi bir fiyat. Sardalya ve hamsinin kilosu bile 7 tl burada. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hamsi 5, Çinekop 7.5, Sarıkanat 10 TL Sarıyer balık borsası.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Çinekop,sarıkanat,lüfer

Denizlerin en kral balıgı.

Mangal dısında asla bu balıgın gercek lezzeti anlaşılamaz,yazık olur.

Afiyetler olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

çinekop bedava ya,ucuzladımı bu aralar

devrem lpg li mangal mı bu :D

Maşallah bu sene tüm balıkların fiyatı ucuz. Şükür doya doya yiyiyoruz. Sabah tonlarca hamsi tutmuşlar Karadenizde de.. Allah daha çok versin. 

Yorum bağlantısı

Maşallah bu sene tüm balıkların fiyatı ucuz. Şükür doya doya yiyiyoruz. Sabah tonlarca hamsi tutmuşlar Karadenizde de.. Allah daha çok versin. 

çinekop çok pahalıydı kerem 20 tl falandı en son gördüğümde

Yorum bağlantısı

çinekop çok pahalıydı kerem 20 tl falandı en son gördüğümde

Geçen hafta bandırmada da 20 idi :)
Yorum bağlantısı

çinekop bedava ya,ucuzladımı bu aralar

devrem lpg li mangal mı bu :D

Evet,pazarları kovala.

Balıkçılarda 12-14 lira arası.

Geçen hafta bandırmada da 20 idi :)

Boğaz Çinekopu bu :p

Yorum bağlantısı

Hamsiyi yağlı kağıtta pişirelim dedik.

1e46ccd51ab333cae9c9918d8c4339e4.jpg

acb146d733f8830aa78f6c46601940e8.jpg

61df254c14dccface9088e4b9ba2e753.jpg

3458aaa348bd0d0d33335e018938e4d9.jpg

06fd819d7c48518854379d2008670e40.jpg

Bir tava unlu, bir tava unsuz. İkisi de çok nefis. Ben unsuzu daha çok beğendim. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...