İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Değişimi

Ruhi Gökhan

Recommended Posts

Ahmet Sarıca

Ustalarım 2000 model focus ghia 1.6 sahibiyim triger setini değiştirececeğim.

1-işçilik ve parça maliyeti nedir?(marka olarak tavsiyeleriniz nelerdir triger dayco- devirdaim bugatti iyimidir) 

2-devirdaim pompasını da değiştirmelimiyim?

3-netten almam sorun yaratırmı parçacı arkadaş korkuttu çakma olur falan dedi nettekiler ? (sanayide fiyatlar %50 zamlı triger 150 istedi nette 100 tl.)

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Ben 2010 diesel fiestaya triger kayışı na 3 hafta önce 150 TL verdim.

Başka parça da var elbette onların fiyatları ve markaları da fark ediyor.

Bence 150 normal.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Düzgün bir yerden alırsanız neden çakma olsun ki ? Yok öyle bir şey.. Parçacıdan gidip alınca çakma olmayacağının da garantisi yok. Birçoğu çakma ürün satıyor orjinal diye.. Devirdaim pompasını değiştirmeniz şart değil ancak durumuna bakın eğer kaçak maçak yoksa durabilir ancak ilerde bir sıkıntı olursa aynı işçiliği ödememek adına şimdiden değişim yaptırabilirsiniz. 100-150 tl işçilik normal kabul edilebilir bu iş için..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ustalarım 2000 model focus ghia 1.6 sahibiyim triger setini değiştirececeğim.

1-işçilik ve parça maliyeti nedir?(marka olarak tavsiyeleriniz nelerdir triger dayco- devirdaim bugatti iyimidir) 

2-devirdaim pompasını da değiştirmelimiyim?

3-netten almam sorun yaratırmı parçacı arkadaş korkuttu çakma olur falan dedi nettekiler ? (sanayide fiyatlar %50 zamlı triger 150 istedi nette 100 tl.)

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

Düzgün bir yerden alırsanız neden çakma olsun ki ? Yok öyle bir şey.. Parçacıdan gidip alınca çakma olmayacağının da garantisi yok. Birçoğu çakma ürün satıyor orjinal diye.. Devirdaim pompasını değiştirmeniz şart değil ancak durumuna bakın eğer kaçak maçak yoksa durabilir ancak ilerde bir sıkıntı olursa aynı işçiliği ödememek adına şimdiden değişim yaptırabilirsiniz. 100-150 tl işçilik normal kabul edilebilir bu iş için..

Ben 2010 diesel fiestaya triger kayışı na 3 hafta önce 150 TL verdim.

Başka parça da var elbette onların fiyatları ve markaları da fark ediyor.

Bence 150 normal.

peki triger ve devirdaim için marka öneriniz varmıdır_? dayco ve bugatti gördüm uygunmudur bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tümay Alumert

Bugün meşhur trigeri değiştirdik çıkan trigerde gram yıpranma yoktu vay bee dedim

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bugün meşhur trigeri değiştirdik çıkan trigerde gram yıpranma yoktu vay bee dedim ford motor company yazıyor üstünde

Yıpranma gözle tespit edilemeyebiliyor. Kayış yılların verdiği etki ile özelliğini yitirebiliyor, kılcal çatlaklar oluşabiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Haldun Kaplan

Ford web sitesinde Fiesta bakım kitapçığında 1.25 motorun  triger değişim periyodu 4 yıl yada 135 bin km yazıyor.

diğer ülkelerde 8 yıl ve 100 bin mil. Tiriger değişimi çok yüksek güvenlik katsayıları uygulanarak yapıyor bunu biliyoruz ama bu kadar fark da fazla değil mi?

http://www.mytimingbelt.com/Results.aspx?ModelId=216

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford web sitesinde Fiesta bakım kitapçığında 1.25 motorun  triger değişim periyodu 4 yıl yada 135 bin km yazıyor.

diğer ülkelerde 8 yıl ve 100 bin mil. Tiriger değişimi çok yüksek güvenlik katsayıları uygulanarak yapıyor bunu biliyoruz ama bu kadar fark da fazla değil mi?

http://www.mytimingbelt.com/Results.aspx?ModelId=216

MErhaba konunuz birleştirilmiştir. Konu içerisinde gerekli cevapları bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alptuğ Özcan

Herkese merhaba

2004 model focus aracımın triger setini değiştirmeyi düşünüyorum Ankara'da Bi Bosch Servisi'nde yaptıracam tanıdık bir ustaya, dayco marka set kullandıklarını söyledi sizde nasıldır bu marka triger seti, yeni bir konu acmak istemedim burdan sorayım dedim

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar
(düzenlendi)

Bildiğim kadarıyla Dayco orijinal olan.

tarihinde Seçkin Kaçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Gülsoy

İyi akşamlar abilerim konuyu yanlış yere açmış olabilirm kusura bakmayın.arabayla ilgili sorunum var 2010 focus tdci aracımız var 102.000 kmde 4 senedir bizde trigerinin değişip değişmedini bilmiyoruz aslında 90.000 binde değiştirmemiz lazımdı fakat vakitsizlik ve güvenilir bir usta bulamadığımdan yaptıramadık genelde tamir bakım işlerini ben yaptırıyorum sizden isteğim anadolu yakasında güvenilir usta tavsiyesi tavsiyesi istiyorum teşekkürler.

a6a7a05e68c1b657a114b0c29fe4642e.jpg

Araç bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun
(düzenlendi)

Yok Çağlar Abim şimdi forumunda kendi servisleri varya ayıp olmasın diye yoksa servisim Maltepede Özel Nas Ford Servisi ustaları Mehmet Usta ile Sadık Usta.

tarihinde Behram Doygun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Şahin2

Trabzon için de tavsiye edebilecek arkadaşlar varsa seviniriz. Herkese selamlar.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Fatih sanayisinde altmisoglu oto var. Engin usta. İlgi güzel. Tavsiye edebilirim

Trabzon için de tavsiye edebilecek arkadaşlar varsa seviniriz. Herkese selamlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Servis ismi verebiliyorsak :)  6 yıldır Acıbadem Euroford özel servis Bayram ve Regaip usta :good1: Selamımı söylesen yeter

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi akşamlar abilerim konuyu yanlış yere açmış olabilirm kusura bakmayın.arabayla ilgili sorunum var 2010 focus tdci aracımız var 102.000 kmde 4 senedir bizde trigerinin değişip değişmedini bilmiyoruz aslında 90.000 binde değiştirmemiz lazımdı fakat vakitsizlik ve güvenilir bir usta bulamadığımdan yaptıramadık genelde tamir bakım işlerini ben yaptırıyorum sizden isteğim anadolu yakasında güvenilir usta tavsiyesi tavsiyesi istiyorum teşekkürler.

Araç bu

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Zafer Coskun

aracım 2011 cmax tdci şu an 106.000 km. de triger kayışı değişimi ne zaman yapılmalıdır? serviste veya özelde triger değiştiren arkadaş varmı? maliyeti ne kadar tutuyor?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

ES oto Kocaeli'de 135.000 dediler.

Özel serviste 120.000 diyen oldu.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Özel serviste değiştirirseniz ortalama 150 malzeme 150 tl işçilik tutacaktır. Ben olsam en geç 100.000 de değiştirirdim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...