İçeriğe Yönlendir

Süresi Dolan Kasko Için Yorumlarınızı Bekliyorum.

Rahmi Nural

Recommended Posts

Rahmi Nural
(düzenlendi)

Yorumladığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Mehmet Özyürek beyin yorumu zaten aklımda olan ve kaskomu yenilemeye iten ilk ve en önemli unsurdu.Yine Özgür Özuysal beyin yorumundaki matamatiksel hesaba yakın bir rakam çıktı karşıma  770 tl ye Bir sıkıntı olmassa yenileyeceğim kaskoyu.İhsan Yargıcı beyde aslında pek dikkat etmediğimiz ama önemli bir konuya değinmiş.Trafikte seyreden çok lüks araçlar var ve bu araçlarla bir kazaya karışmayacağımızında tabiki hiçbir garantisi yok.Telaffuz edebildiğim kadarıyla karşı taraf için bedelim 50 Bin TL imiş.50 TL lik bir farkla Grupama Elit kaskoyu seçebilirmişim ve bu  limiti 100 Bin tl ye çıkarabiliyormuşum.Bakalım artık.O gün nihayi kararı vermiş olacağım.Herkese kazasız belasız sürüşler...Teşekkürler.

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet_Çelik

Hocam her şirketin fiyatlaması farklı... Hedefi, istatistiği farklı.. Yani her yiğidin yoğurt yiyişi farklı.. 

Bunun dışında şirket politikaları farklı... Anlayışları farklı.. 

Başınıza bir iş geldiğinde, 2000 lirayı tek telefonla alabileceğiniz bir şirket ile, kazada lastikten keseceği % 30 a göz diken şirketleri bir tutmamak gerekir.. 

Mehmet bey, siz hangi firmayı tavsiye edersiniz, mesela ben bir kaç şirketten teklif aldım piyasadaki iyi şirketler benim araba için 2000 tl nin  üzerinde rakamlar belirlediler, ama mesela yeni bir şirket olan neova 860 tl dedi,hdi ise 1000 tl . fark hakikaten çok fazla siz tecrübelerinize dayanarak hangi firmayı tavsiye edersiniz birde kendim kullanımımın çoğu şehir içi acaba 2000 tl kasko değermi

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Rakam ?

Mehmet Hocam şimdi poliçeyi önüme aldım. İlk poliçem, ilk aracım ve ehliyetimde 3 yıllık yaşım da 27 buna göre fiyatı kıyaslayınız.

Muafiyetler;

- Hususi kullanım beyan edilmiş araç ticari kullanılamaz. Uzun süreli kiraya verilemez.

- Yıllık kilit mekanizması değiştirme limiti 550 TL

- En yakın yetkili servise nakil hizmeti yıllık 1 kere

- Anlaşmalı servis harici yapılan tamirlerde ikame araç yılda 2 kere ve olay başı 4 gün

Klozlar

Teminat kapsamı klozu

Avukatlık ücreti kolzu

Başarı şansı değerlendirme klozu

Muafiyet klozu

Kefalet akçesi klozu

Aşkın gider klozu

Araçta bulunan kişisel eşyalar klozu

Kıymet kazanma tenzili istisnası klozu

Hasar durumunda istenecek belgeler klozu

Rüculu hasar klozu

Araç anahtarının ele geçirilmesiyle aracın çalınması klozu

Değişen genel şartlar klozu

Artan mali sorumluluk manevi tazminat klozu

Motorlu kara taşıtlarıyla seyahat eden yolcular ile sürücü ve muavinlerin ferdi kaza sigortası klozu

Hasarsızlık indirimi klozu

Teminat limitinin devamlılığı klozu

Deprem klozu

Enflasyondan korunma klozu

Mini onarım hizmeti klozu

Ses cihazları klozu

Kemirgen ve diğer hayvan klozu (mini onarıma dahil)

Ek sözleşme maddeleri

Sigara ve benzeri madde zararları

Anahtarın ele geçirilmesi nedeniyle çalınma

Deprem heyelan dolu ve yıldırım zararları

Deprem, sel (Koltuk ferdi kaza)

Sel ve su baskını

Grev L.H.H ve terör

Terör (Koltuk ferdi kaza)

Manevi tazminat

Teminat Limitleri

Kişisel eşya: 1000 TL

Toplam kombine tek limit: 100.000TL

Kaskonun adı Anadolu sigorta genişletilmiş kasko. Fiyatı 10 taksitle toplam 1750 TL. 2200 TL den açıldı kapı en son bu fiyata indi sigortam.net. Samsun'da sorduğum firmalar bana en fazla 1900 e kadar indirim yaptılar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

- Yıllık kilit mekanizması değiştirme limiti 550 TL

Görmeden olmaz, görsem de yorum yapmam çok zor çünkü elinizdeki teklif en küçük puntoyla yazılmış 11 sayfa..

Ancak gözüme çarpıveren husus.. 

Daha dün incelediğim anadolu sigorta genişletilmiş kasko teklifinde kilit sistemi teminatı 2500 lira idi.. 

Mehmet bey, siz hangi firmayı tavsiye edersiniz, mesela ben bir kaç şirketten teklif aldım piyasadaki iyi şirketler benim araba için 2000 tl nin  üzerinde rakamlar belirlediler, ama mesela yeni bir şirket olan neova 860 tl dedi,hdi ise 1000 tl . fark hakikaten çok fazla siz tecrübelerinize dayanarak hangi firmayı tavsiye edersiniz birde kendim kullanımımın çoğu şehir içi acaba 2000 tl kasko değermi

Ben sigorta acentesiyim, Şirket önermem etik yada inandırıcı olmayabilir, Kazası olup da hasar alanlar fikir beyan etmeli... 

Yorum bağlantısı
Ahmet_Çelik

Ben sigorta acentesiyim, Şirket önermem etik yada inandırıcı olmayabilir, Kazası olup da hasar alanlar fikir beyan etmeli... 

: )) Pardon gözümden kaçmış mesleğiniz, peki Mehmet bey genel olarak bir soru sorayım. 

1- Firmalar arasındaki uçuk farklar (klozlar genelde aynı olmasına rağmen) neden kaynaklanmaktadır

2- Şehir içi kullandığım ve yılda max.5000 km yaptığım düşünülürse yaklaşık 2 bin TL tutarındaki kasko yaptırmam gerekirmi?(kişisel yorumunuz)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefondayım. Göremiyorum. Yaşınız kaç. Ne iş yapıyorsunuz. Hangi il ve ilçedesiniz. Araç ne tam olarak.

Yorum bağlantısı
Ahmet_Çelik

Telefondayım. Göremiyorum. Yaşınız kaç. Ne iş yapıyorsunuz. Hangi il ve ilçedesiniz. Araç ne tam olarak.

yaş: 37 iş : memur il: gaziantep/şahinbey araç: 2008 ford focus mca trend (benzinli 115 ps)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu verilere göre 2000 lira çok fazla.

Aracın tescil tarihi üç aydan eski mi. Hasarı mı var. Bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ben de az once farkettim. Aracimin sigortasi bu hafta doluyormus. Ne kadar tutuyor arkadaslar yaklasik?

Yorum bağlantısı
Ahmet_Çelik

Bu verilere göre 2000 lira çok fazla.

Aracın tescil tarihi üç aydan eski mi. Hasarı mı var. Bakmak gerek.

Mehmet bey, aracın tescili yaklaşık 3 haftalık. Hasarı falan da yok. En son dün sigortam.net ten (Aksigorta) 1625 tl fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Arkadaşlar bu Liberty'nin Trafikasko paketi var. Reklamları dönüyor bu ara. O paket hakkında ne düşünüyorsunuz. Fiyatları ne seviyededir? Yaptıran var mı hiç.

Yorum bağlantısı
Melih Uğur

Bence en güzel kasko ziraat kasko hem daha ıuygun hemde devlet bankasının 2 senedir kullanıyorum 2 kere kaza yaptık hiç sıkıntı çıkarmadılar

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ben de az once farkettim. Aracimin sigortasi bu hafta doluyormus. Ne kadar tutuyor arkadaslar yaklasik?

210 TL fiyat verdiler. 74 plaka olduğu için yüksek dediler. Sizce normal mi bu rakamlar?

Yorum bağlantısı

Bence en güzel kasko ziraat kasko hem daha ıuygun hemde devlet bankasının 2 senedir kullanıyorum 2 kere kaza yaptık hiç sıkıntı çıkarmadılar

Kime göre daha uygun Melih Bey? Ayrıca devlet bankası olması hasar ödemesine garanti verdiği anlamına mı geliyor? Kasko yaptırdığınız firmadan memnuniyetinizi ya da sıkıntınızı bildirmenizde bir problem yok elbet. Bununla beraber memnuniyetinizin sebebini biraz detay vererek açıklarsanız, hiç sıkıntı çıkmamasının nedenini daha iyi anlarız. Ziraat sigortanın kendi faaliyet raporlarına göre 2012 pazar payı %2,33'tür. Bu pazar payını olumlu etkileyen en büyük kalem tarım sigortalarının yarısını düzenler. Devlet bankasının sigortası olmasının da avantajını tarım/hayvan kredilerine bağlı tarsim poliçelerinin düzenlenmesinde görür.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Honda Jazz arabamız için dün Sigortam net'ten kasko ve trafik sigortası teklifleri aldım.

Yıllardır Anadolu Sigortandan yapılıyordu. Sigortacımla tartıştığım için Sigortam nete başvurdum.

Arabada hasar var. Bagaj kapağı ve camı nedensizce, yetkili servisin işgüzarlığı neticesinde değişmişti. Ancak hasarsızlık indirimi koruması olduğundan etkilenmedim.

"Kasko bozulması" uğruna insanlar pekçok masrafı ceplerinden ödüyor. Ben madem kasko yaptırdım o halde yararlanayım deyip hiç kafama takmıyorum.

Neticede önceki yıl 993 TL ye yaptırdığım kaskoyu bu yıl genişletilmiş kasko kapsamında 1.060 TL ye yaptırmak üzereyim. Yani neredeyse enflasyondan daha az bir zam. Bakınca "kasko bozulması" konusunda haklılığım anlaşılabiliyor. İlginç teminatlar var.

Yılda 2 defa 15 gün kiralık araç. 2 ayrı olayda en fazla 15 gün. 

Yetkili serviste orjinal yedek parça ile tamir.

135 TL ! hizmet bedeli karşılığı İstanbul'da istenilen yerden alınıp TÜV muayeneye götürme getirme :)

%25 muafiyet ile orjinal cam.

750 TL kilit mekanizması değişimi.

Asistans hizmetleri. (Çekici, eve dönüş veya konaklama.)

Trafik sigortası ise geçen sene 393 TL idi. Bu sefer adını duymadığım SOMPO JAPAN sigorta ile 245 TL Teminatlar aynı zaten adını duymasam da olur.

Sigortam net ile daha önce de Focusumu sigortalattım. Firmalardan teklif toplanıyor, fikir alışverişi ile en optimum tarife belirleniyor. Trafik sigortası için de şirketlerden teklif alınıyor, benim talebim doğrultusunda en ucuzu ile sigorta yaptırılıyor. Hizmet aldım, memnun kaldım, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural

Bu gun trafik sigortasini yeniledim.215 tl ye.Kasko icinde 830 tl ye anlastik.3 gun sonra onuda yenileyecegim.Hepimize kazasiz gunler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Engin Kırtay

Bu gun trafik sigortasini yeniledim.215 tl ye.Kasko icinde 830 tl ye anlastik.3 gun sonra onuda yenileyecegim.Hepimize kazasiz gunler dilerim.

Sigorta ve kasko için hangi firmadan aldığınız fiyatlar bunlar? 

Kasko için hasarsızlık vb. gibi indirimler yer alıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...