İçeriğe Yönlendir

Süresi Dolan Kasko Için Yorumlarınızı Bekliyorum.

Rahmi Nural

Recommended Posts

Rahmi Nural
(düzenlendi)

Arkadaşlar 23 Kasım'da Trafik sigorta  ve kaskomun süresi doluyor.Kaskoyu yenilemeyi istiyorum ancak Konut kredisi kullandığım için birçok vanayı kapatmak zorunda kaldım.Groupama dan 2 yıl kesintisiz kasko yaptırdım.Yenilersem 3 yıla %40 hasarsızlık indirimi ile gireceğim.Geçen sene %30 hasarsılık indirimi ile 800 tl ye yaptırmıştım.Bu sene %40 hasarsızlık  indirimli nasıl bir rakamla karşılaşacağımıda henüz bilmiyorum.

Aracım engelli aracı olduğu için mtv den muaf.Mtv ye  vermediğim parayı kaskoya saysam diye düşünüp kendimi avutmaya çalışıyorum.

Düşünüyorum taşınıyorum bilemiyorum.Okuyup yorumladığınız için teşekkür ediyorum.

Aracım 2011 çıkışlı 2012 model fiesta dizel titanyum.2 yılda 29 bin km.

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hasarsizlik indirimi kazanmissiniz. Policeyi yeniletmediginizde (bu hakkiniz bazi sirketlerde 1 ay bazi sirketlerde 6 ay kullanabilirsiniz ancak kesintisiz bir police dediginiz icin groupamanin yenilemesini kontrol ettirmek gerekli) sadece indirimi degil bu seneleri de kaybedeceksiniz. Ayni indirim seviyesine gelmek icin de 2 sene bekleyeceksiniz.

Kasko veya genel anlamda sigortalar bir gider degildir bu nedenle butceden kisitlanmasi yanlistir. Butceyi rahatlatmak icin policenizi yaptirmayip olasi hasar durumunda butceniz daha cok zarara ugrar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Dün reklamlarını gördüm liberty sanırım. Kasko ile trafik sigortasını birleştirmiş. Faydası olur mu ki ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kasko yaptırmadığınız için oluşan bir hasarı bütçenizi delmeden nasıl karşılayacaksınız? Ben de olsam bir şekilde yaptırırdım, 10-12 taksit yapılıyor zaten ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Kasko şakaya gelmez . Bence düşünmeden yaptırın , Yeri geliyor araçlarımızı gece sokağa emanet bırakıyoruz . Şahsen kasko yaptırmamış olsam rahat edemem ben .

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hasarsızlık indirimiyle birlikte hayli bir fiyat indirimi uygulanacaktır. Ayrıca kredi kartına taksit sizi rahatlatacaktır, yaptırmanız hem sizin hem aracınız için güvenli bir seçenek.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar 23 Kasım'da Trafik sigorta  ve kaskomun süresi doluyor.Kaskoyu yenilemeyi istiyorum ancak Konut kredisi kullandığım için birçok vanayı kapatmak zorunda kaldım.Groupama dan 2 yıl kesintisiz kasko yaptırdım.Yenilersem 3 yıla %40 hasarsızlık indirimi ile gireceğim.Geçen sene %30 hasarsılık indirimi ile 800 tl ye yaptırmıştım.Bu sene %40 hasarsızlık  indirimli nasıl bir rakamla karşılaşacağımıda henüz bilmiyorum.

Aracım engelli aracı olduğu için mtv den muaf.Mtv ye  vermediğim parayı kaskoya saysam diye düşünüp kendimi avutmaya çalışıyorum.

Düşünüyorum taşınıyorum bilemiyorum.Okuyup yorumladığınız için teşekkür ediyorum.

Aracım 2011 çıkışlı 2012 model fiesta dizel titanyum.2 yılda 29 bin km.

Şimdi matematiksel gerçekler var. %30 indirmle size 800 tl ye kasko yapılmışsa, demek ki kasko bedeliniz 1.140 tl. Enflasyon ortalama %10 Bu sene demek ki kaskonuz 1.250 hadi olsun 1.260 tl olması lazım. İyi bir kullanıcısınız ve %40 hasarsızlık indirimi hakediyorsunuz. Düş 1.260 tan %40, olsun olsun 760 TL

Kasko acentenize gidin, geçenseneki teminatlarımın aynılarını maksimum 760 tl ye yapıyorsanız yapın deyin. Daha üstü bir fiyat veriliyorsa demek ki %40 indirim yaptık falan hikaye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Benim de bu ayın sonuna doğru dolacak, yaptıracağım. Teklif topluyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Matematiksel gerçekleri unutun... 

Sizin bildiğiniz matematikler, geçen yılın primi üstünden hesap yapar.. Ancak sigorta primlerindeki matematik bu yılki brüt prim üstünden matematik yapar.. 

Konuya genel yorumum.. 

Arabanız yandığında, çalındığında, pert olduğunda sıkıntıya düşmeden yerine yenisini koyabilecek durumda ekonomik gücünüz varsa kasko yaptırmayabilirsiniz.. 

Bunu yapacak gücünüz yoksa, kasko parasını bir şekilde ödeyebilirsiniz.. 

Kasko priminiz bütçenizin üstünde geliyorsa;

Sürücü kısıtlaması, 

Muafiyet,

gibi primi ciddi düşürücü kısıtlamalara yönelmelisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kaskonun maliyeti bir kenara bir de kafa rahatlığı var :) Sel olsa umrumda değil arabaya bir şey olacak diye. Nasıl olsa kasko var. Bir de kasko yaparken dikkat ettim de ne kadar iyi pazarlık yaoparsanız o kadar indirim kapıyorsunuz. Hasarsızlık indirimi vs hikaye. İlk kaskomda aynı teklim üzerinden anadolu sigortaya 400 tl indirim yaptırdım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaskonun maliyeti bir kenara bir de kafa rahatlığı var :) Sel olsa umrumda değil arabaya bir şey olacak diye. Nasıl olsa kasko var. Bir de kasko yaparken dikkat ettim de ne kadar iyi pazarlık yaoparsanız o kadar indirim kapıyorsunuz. Hasarsızlık indirimi vs hikaye. İlk kaskomda aynı teklim üzerinden anadolu sigortaya 400 tl indirim yaptırdım. 

Yanılıyorsunuz, indirimler kısıtlıdır.. Aslında indirim değil teminatlarda kısıtlama alıyorsunuzdur..

İndirim öncesi ve sonrası yazılı teklif alıp, kıyaslamışmıydınız..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yanılıyorsunuz, indirimler kısıtlıdır.. Aslında indirim değil teminatlarda kısıtlama alıyorsunuzdur..

Sözgelimi, kiralık araç 7 gün veren var,3 gün veren var, ölüm yada yaralanmada kimi 50.000 tl teminat verirken kimi 100.000 tl veriyor(rakamlar örnektir) bu da fiyatı etkiliyor. indirim yaptım diyen mutlaka bir teminatın değerini düşürmüştür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Elbette hocam. Tüm klozlar açık. Tek tek kontrol ettim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaç liralık bir poliçede 400 lira indirim aldınız.. ? Her kloz açıktır ama muafiyetlerine baktınız mı ?

İlla gözünüzden kaçan bir eksilme yada bir fazlalık vardır düşüncesindeyim.. 

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

trafik sigortası yetmez mi ? yetmez çünkü ben trafik tutanaklarını değerlendiren experlere gerçekten güvenmiyorum + trafikte ki araçlarda lüks ve paha oranı bir hayli fazla. olası bir hasar durumunda trafik poliçesi bir range rover'in iki kapısına asla yetmez. kendim için değil karşı taraf için maksimum güvenceyi alabilmek için ihtiyari mali sorumluluğu ilk poliçede 50.000 den 100 000 tl ye + +35 tl karşılığında çıkarılmasını talep ettim 615 yerine 650 ödeyeceğim . Allah kimseye kaskoyu kulanmayı  nasip etmesin ama olası bir durumda kusurluda olsanız, kusursuzda olsanız gerçekten çok büyük bir teminattır kasko.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Her şey tamam da aynı ben, aynı araba, aynı teminatlar birisi 1835 TL istiyor birisi 1309 TL. Bu fark neden oluyor? :unsure2:  Şimdi gel de ucuz olanı tercih etme. (ucuz etin yahnisi geldi aklıma) :D

Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

Kasko hayatınız boyunca 1-2 defa kullanacağınız birşeydir. Önemli olan kaza yaptığınızda poliçenizin bulunması kasko yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Her şey tamam da aynı ben, aynı araba, aynı teminatlar birisi 1835 TL istiyor birisi 1309 TL. Bu fark neden oluyor? :unsure2:  Şimdi gel de ucuz olanı tercih etme. (ucuz etin yahnisi geldi aklıma) :D

1309 demişim ama bunun 289 TL'si trafik yani kasko 1835-1020 TL. Neredeyse iki katı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam her şirketin fiyatlaması farklı... Hedefi, istatistiği farklı.. Yani her yiğidin yoğurt yiyişi farklı.. 

Bunun dışında şirket politikaları farklı... Anlayışları farklı.. 

Başınıza bir iş geldiğinde, 2000 lirayı tek telefonla alabileceğiniz bir şirket ile, kazada lastikten keseceği % 30 a göz diken şirketleri bir tutmamak gerekir.. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kaç liralık bir poliçede 400 lira indirim aldınız.. ? Her kloz açıktır ama muafiyetlerine baktınız mı ?

İlla gözünüzden kaçan bir eksilme yada bir fazlalık vardır düşüncesindeyim.. 

Hocam Anadolu Sigortanın full kaskosuydu. Sigortam.net üzerinden telefonla yaptırdım kaskoyu. Poliçe evde bir kere daha bakıp yazacağım unutmazsam. Yanında AutoKing den mini onarım hizmeti, otel ve ulaşım desteği vs baya bişeyler vardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...