İçeriğe Yönlendir

Korktuğum Başıma Geldi. Diş!

Bahadır Kılınç

Recommended Posts

Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Bir günde kanal tedavi bitti  mi :unsure2:

Yeni nesil kanal tedavi yöntemleri 1 günlük. Eskidendi o 1 hafta git geller :)

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Geçmiş olsun. Bir günde kanal tedavi bitti  mi :unsure2:

Teşekkürler.

Evet 45 dk sürdü bende sizin gibi şaşırdım tekrar gelmeyecek mi yani dedim "hayır" dedi. :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Çengeloğlu
(düzenlendi)

tesadüf mü bilmiyorum ama dün 18:15 de 1,5 senedir aralıklarla ağrıyan yirmilik dişimi çektirdim. diş denilince ayak tırnaklarım bile sızlıyor.  geçmiş olsun sizinki bir süre daha sizi idare eder.

tarihinde Ferhat Çengeloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Teşekkürler.

Evet 45 dk sürdü bende sizin gibi şaşırdım tekrar gelmeyecek mi yani dedim "hayır" dedi. :)

Vay!Ağzımızda diş kalmadı.Neredeydi bu teknoloji 10 yıl önce! :D

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Vay!Ağzımızda diş kalmadı.Neredeydi bu teknoloji 10 yıl önce! :D

Evet artık şartlar uygunsa tek seansta kanal tedavisi günümüzde başarı ile uygulanmaktadır.

Fatih bey geçmiş olsun , bundan sonra ağız hijyeninize daha dikkat etmeniz gerektiğinizi acı bir tecrübeyle öğrenmiş oldunuz

Herkese düzenli diş fırçalamayı , diş ipi ve ağız gargarası kullanımını ve düzenli Diş Hekimi ziyareti tavsiye ediyorum .

Samsun/Vezirköprü ADSM de çalışıyorum , ihtiyacı olan arkadaşlar olursa elimden geldiğince yardımcı olurum .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

kanal tedavisinden sonra dişlerimi düzenli fırçalamaya başladım. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Öncelikle geçmiş olsun .

Dişin durumunu ve radyografik görüntüsünü görmeden dişin durumu hakkında net bir bilgi veremem . Ancak yanınızda ağrı kesici hazır bulunsun . Resimlerde de belirttiğim gibi kanal tedavisi gerektiren dişler ciddi ağrılar yapabilir . Ağrı kesiciler yeterli gelmeyebilir .Basit bir tavsiye olarak dişlerinizi daha özenli fırçalamaya başlayın mevcut durumun ilerlemesini önlersiniz. 

Kanal tedavisi öncesinde lokal anestezi dediğimiz işlemle ilgili bölge uyuşturulur. Karnınız tok olsun , sistemik bir hast. (kalp hast., diabet ,tansiyon....vb) varsa yada düzenli kullanmakta olduğunuz bir ilaç varsa , allerji yada bulaşıcı hastalığınız varsa mutlaka meslektaşımı bilgilendiriniz . Ayrıca kanal tedavisinde bazı durumlarda yeterli anestezi sağlansa dahi sinirlerle direkt temas anlarında anlık şiddetli ağrılar hissedebilirsiniz , normaldir . Hekiminize anlayış gösterin  , emin olun ki biz de koltukta kıvranmanızdan , canınızın yanmasından hiç zevk almıyoruz ama bu işlemleri bir şekilde yapmak zorundayız . Dolgu işlemi çok daha ağrısız geçer , kanal ted. e göre .

Diş taşı temizleme işleminde de dişlerin üzerinde kalsiyum içerikli kalıntılar birikir her insanda . Özellikle iyi fırçalanamayan bölgelerde . KAvitron denilen titreşimli bir cihazla bu kalıntılar temizlenir . İşlem ağrısızdır ama bazı bölgelerde işlem sırasında sızlama olabilir . İşlemden sonra da 1 hafta hafif sızlamalar olabilir , normaldir.

Detaylı bilgileri hekiminizden almanız en uygunudur .

Sizden ricam kesinlikle hekiminize buradan öğrendiğiniz bilgileri anlatmayınız , emin olun ki bana sorduğunuz soruları kendisine sorduğunuzda sizi bilgilendirecektir .

Terkrar geçmiş olsun , yardıma ihtiyacınız olduğunda tekrar bilgi verebilirim.

Ancak muayene etmeden vereceğim tüm bilgiler tahmin üzerine olacaktır.

verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim Tamer hocam  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...