İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Takmayanlara 77 Lira Ceza

Onur Bulut

Recommended Posts

Çağlar Bayur

4 zorunlu 4+4 hep te böyşle idi, 1 aralık sonrası cezalar kesiliyor

umarım kısa zamanda tüm yolda gezenlere zorunlu olur, ceza ile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

O zaman kışlık lastikler de bagajda dursun,soran polise gösterelim...

Çıkarıp takabiliyorsanız taşıyın tabi mani yok. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bende daha bu hafta taktım lastikleri iyi ki de takmışım cumartesi günü Sakaryadan zor geldim...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Genelge gelmiş ceza varmış.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kar olunca kar lastiği takılıyorsa,

Don olunca da don lastiği mi takıcaz?

Yanlış yer  :i-ih: "Öldüren yorumlar" başlığı altında olmalıydı :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Benim lastiklerin durumu kötüye yakın. En iyi ihtimalle önümüzdeki yaz sonu değişim ister. Acaba bu 4 mevsimlerden mi alsam şimdi 4 adet yoksa 2 adet çekerlere kar lastiği alıp (BİR FAYDASI OLUR MU?) yaza doğru 4 adette normal birşeyler mi alsam? Görüşleriniz nedir?

Kerem senin ya 4 adet kışlığa yada 4 adet mevsimliğe ihtiyacın var : Çekerlere kar lastiği taktın, karda gidiyorsun frene basınca arka taraf ne olacak  hopp spin atıcan .. Aman dikkat. Senin bölgede kar tutar.

Bende arkaya iki tane cıkma kar lastiği buldum hafta içi taktırcam , daha doğrusu amcam bulmuş.. Ön taraf içinse kar corabı alcam.. Ceza yersem şansıma .. En azından yolda kalmam.

Az çok hesaplamaya çalıştımda 4 mevsimlerin fiyatları ateş pahası. 4 adet 16" olanlar ortalama 300-350 TL gibi. 4 kış 4 te yazlık alırsan daha ucuza bile gelenler oluyor  :unsure2:

205/55/16 Petlas Snowmaster w651, suan 150TL ;

Cıkma lastikler aynı senin dediğin ebattaydı Göksel.. Michelin Alpin 

Kerem senin dediğine olmaz dedim ama aynısını ben yaptım 

Akşam üstü Mahmutbeye amcamın yanına gittim kışlık iki adet lastiği almaya, yolda bi kar bastırdı nerdeyse yolda kalıcaktım.. Bi ara araba yolda dans etmeye başladı.. :D dedim aha kalıcaz.. arayollar buz tutmuştu patinaj çeke çeke gittim.. 

Ve açık lastikçi bulup önlere iki adet takdır dık :D Eğer takdırmasaydım araba yolda kalırmış.. Takdırdıkdan sonra eeve geldik çay içtik ben haydi gidim dedim , aşşa indik baktimki heryer kar arabada rampada :D Lastikleri denemek için bi sert kalktım okadar karda kar lastiği felan hikaye onu anladım :D

Ama arabayı tok gücüne alır fazla gaz vermessen yürüyo sıkıntı yok. :D ikinci el lastikle %60 eğimli rampadan cıktım..

Ben bu gece kış lastiğinin değerini Tamı tamına anladım.. Arkadaşlar yolda kalmayı geçtim can güvenliğimiz için kışlık lastik şart.. 

Ceza yememek için taktırmayın, canınız için taktırın..

:unsure2:

Yanıma yedek için kar çorabıda alıcam ilk fırsatta..

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kar lastiği hususi olarak kullanılan (ruhsatında hususi yük veya yolcu yazan) Hafif ticari araçların takması zorunlumu?

Ceza maddesinin açıklamasındakı bu kısım kafamda soru işareti bıraktı.
Aracı kısın pek kullanmıyorum ve şehir arası yolculuk çok nadir yapıyorum ama durduk yere 500 tl ödemiyelim.

Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın şehirlerarası karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Emniyet Genel Müdürlüğü 54 kente genelge göndererek, sıcaklığın 7 derecenin altına düştüğü durumlarda tüm araçlara kış lastiği kontrolü yapılması emri verdi.

İller...

AĞRI ,AMASYA ,ANKARA ,ARTVİN ,BİLECİK,BİTLİS ,BOLU ,BURDUR ,BURSA ,ÇANKIRI ,ÇORUM ,DENİZLİ ,EDİRNE ,ELAZIĞ ,ERZİNCAN ,ERZURUM,ESKİŞEHİR, GÜMÜŞHANE,HAKKARİ ,ISPARTA ,İSTANBUL ,KARS ,KASTAMONU, KAYSERİ ,KIRKLARELİ ,KIRŞEHİR ,KOCAELİ ,KONYA ,KÜTAHYA ,MANİSA ,MUŞ ,NEVŞEHİR ,NİĞDE ,SAMSUN ,SAKARYA ,SİVAS ,TEKİRDAĞ ,TOKAT ,TUNCELİ ,UŞAK ,VAN ,YOZGAT ,ZONGULDAK ,AKSARAY ,BAYBURT ,KARAMAN ,KIRIKKALE ,BATMAN ,ŞIRNAK ,ARDAHAN ,IĞDIR ,KARABÜK ,DÜZCE

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ana ! Denizli de var arada :hahahoho: Geçen sene kar yağdı bir gün sonra kaybolmuştu, Bu sene daha 1 kez 1 saat yağdı, daha yok birşey. Sıcaklık desek -7 nin altına pek düşmez :rofl:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Haberi okuduğumda bana da şaşırtıcı geldi. İnce stepne ve sadece tamir kiti olan araçlarda ne yapacağız ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende diyordum önlere 2 tane taksak yeter diye :p adamlar stepneye kadar diyor :D

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Memur arkadaşlar buna yanıt getirebilir mi? Haberde zorunlu diyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25373597.asp

Haberden anladığım kadarıyla bu denetleme 16-20 aralıkta yapılcak sadece. Cezasıda 77 tl. Sadece bu süre zarfında zorunlu sanırım.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ana ! Denizli de var arada :hahahoho: Geçen sene kar yağdı bir gün sonra kaybolmuştu, Bu sene daha 1 kez 1 saat yağdı, daha yok birşey. Sıcaklık desek -7 nin altına pek düşmez :rofl:

Denizli Balıkesir'den sıcaktır :)  Acaba Edremit, Ayvalık vs den dolayı mı? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Haberden anladığım kadarıyla bu denetleme 16-20 aralıkta yapılcak sadece. Cezasıda 77 tl. Sadece bu süre zarfında zorunlu sanırım.

Sani başlığı yok edip konuyu birleştirirse olacağı bu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...