İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

KaanDemirAKARI
(düzenlendi)

Valla bende çoğunlukla mavi su alıp koyduğumuzu düşünüyorum. Çünkü -5 den sonra birçoğu donuyor. Bu sene aldığım da dondu ancak depoda biraz su vardı üstüne koymuştum. Çoğunlukla sıkıntı hortumlardan kaynaklı oluyor.Hortumlar donuyor yada fiskiye uçları.

Fiyat ? litresi mi ..

Aynen 1000 Ml yazıyor  1.95 ,burda pdf de var http://www.sokmarket.com.tr/wp-content/uploads/2013/12/SOK_INSERT_11Aralik02.pdf.pdf

Ayriyetten arkasında şöyle bişi yazıyor foto çektim grafikte yazıyor ne kadar su eklersen okadar düşüyor ürünün etkisi 

kjc6.jpg

tarihinde KaanDemirAKARI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle ne aldığınızı bilmeniz gerekir... 

Aynı firmanın değişik ürünleri 

-40 derece http://kalwax.com/kal-kis-camsuyu-1-40.html

-30 derece http://kalwax.com/kal-kis-camsuyu-2,5-30.html

-20 derece http://kalwax.com/bm-camsuyu1-20.html

Sonrasında da karışım oranına dikkat etmemiz gerekir.. Şöyleki : 

Deponuz kaç litre su alıyor, içinde kaç litre su var, siz ne kadar antifrizli cam suyu katıyorsunuz..

Tamamen boş su deposuna, -40 derecelik cam suyunu doldurursanız, -40 dereceye kadar donmaz.. % 50 su ile karıştırırsanız bunun derecesi -20 ye düşer..

Adam eline 2 litrelik bidonu alıyor, bunun yarısını 5 litrelik depoya döküp, ertesi gün depom doldu diyor.. 

Tabi ürünün sağlam ve kaliteli olduğunu daha doğrusu hilesiz olduğunu varsayıyorum.. 

Kalwax'ın -40 derecelik cam suları ölçüldüğünde -42 derece gösterir.. 

Bulabilirseniz tavsiye ederim.. 

Kalwax'ı ;

Gitti gidiyor

Hepsi burada dışında

Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Afyon, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, İskenderin, Hatay, Adana, Antalya, İstanbul'da Öncelikle Beğendiklerde bulabilirsiniz.. 

Ankara'da beğendik dışında bir çok petrolde sanayide rahatlıkla bulursunuz.. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Nihat aslında bardağa koyarak üreticinin lehine bir ortam oluşturuyoruz. Yukarıda Ayhan'ın yazdığı gibi, bu sıvı araçlarımızda akvaryum hortumu gibi bir hortumun içinde bekliyor. Bizim de dolaba aynı yöntemle koymamız lazım.

Abi aldığın cam suyunu balkona koy, donmazsa üretici haklı.

Birde şöyle bir şey var, cam suyu geri kaçıyorsa, ki bir miktar kaçar o sebepten de uçtan geriye doğru donma yapıyor.

Yorum bağlantısı

Abi aldığın cam suyunu balkona koy, donmazsa üretici haklı.

Birde şöyle bir şey var, cam suyu geri kaçıyorsa, ki bir miktar kaçar o sebepten de uçtan geriye doğru donma yapıyor.

Üretici benim balkonda havanın kaç derece olduğunu nereden biliyor?

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla İstanbulda öyle eksiler görülmediği için ben sadece musluk suyu koyuyorum, çünkü benzincilerdeki sular genelde kuyu suyu olduğu için çok kireçli oluyor, çok iz yapıyor camda ve ilerleyen zamanda fıskıyelerin ucunu tıkıyor kireç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Bende BİM den aldım şu ana kadar donmadı fakat silecek motorundan mıdır yoksa sudan mıdır tazyikli atmıyor cama zor değiyor fiskiyeden çıkan su.

Donma değil bence,fıskiye gözleri tıkalı..

Fiskiye ucundaki su+camsuyu karışımı direk soğuğa muhatap ve miktar olarak az olduğu için donması kolay olabiliyordur..Çok soğuk yerlerde nehirlerin üstü donuyor yani soğuğa direkt muhatap olan yeri

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Donma değil bence,fıskiye gözleri tıkalı..

Donduğu için böyle yapıyor..Benim araçta da donmuş su ısınmadan önce cama yetişmeden atıyor sonrasında normal seviyeye geliyor kendi kendine..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Ben yaklaşık 1 ay önce aşağıdaki autokit marka ürünün 5 lt liğini özdilekten 3 TL ye almıştım..

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=otfalfa1166&categoryId=20024785&sku=OTFALFA1-166&gclid=CKOe69aIrbsCFXMgtAodXRMAQA#Gorseller

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Trabzon sıcaklık o kadar düşmedi ama Local marka A101 den aldığım cam suyu %50 karışımla donmadı. 

17437_a101_17_ocak_2_865.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Katılıyorum ....17 nolu mesaj  ;)

Arkadaşlar tıkalı derken neyi kast ediyorsunuz ? Donunca tıkanıyor işte..Kendi kendine de müdahale etmeden çözülüyor motor ısındığı zaman.. Donma olmazsa tıkanmada olmuyor. Donmadan dolayı tıkandığında da cama yetişmiyor atılan su. Sonra kendisi düzeliyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Arkadaşlar tıkalı derken neyi kast ediyorsunuz ? Donunca tıkanıyor işte..Kendi kendine de müdahale etmeden çözülüyor motor ısındığı zaman.. Donma olmazsa tıkanmada olmuyor. Donmadan dolayı tıkandığında da cama yetişmiyor atılan su. Sonra kendisi düzeliyor.

Donmuş fiskiye için su tazyiksiz demek beyhudedir ,normal şartlarda doğru püskürtme olmadığını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Isının çok düştüğü yerlerde  fıskiyelere sakız ile tampon yapılırsa donmaya çözüm olur mu acep..tabi sakızda donarsa fiskiye deliğini tıkayabilir..

Yorum bağlantısı

Ben hep shell'den alıyorum.

-25 dereceleri gördüm, donmadı. Hem iyi temizliyor, hem de camdaki küçük buzları filan çözüyor. Kokusunu da seviyorum, iyi kafa yapıyor. :D

Markettekiler filan boyalı su gibi geliyor bana.

Geçen bauhaus'tan bir şişe aldım, iki çeşit vardı, reyon görevlisi abi bunu al, öteki fena kokuyor dedi. Dosdoğru gidip fena kokuyor dediğini aldım. Gerçekten yoğun alkol kokusu geliyor. Bu ise zaten olması gereken bir şey. :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Donmuş fiskiye için su tazyiksiz demek beyhudedir ,normal şartlarda doğru püskürtme olmadığını düşünüyorum

Benim araçta normal şartlarda düzgün püskürtme var..Yarı donma olduğu zamanlarda fıskiyeler suyu cansız atıyorlar.Motorla beraber ısınma olunca püskürtme tazyikleniyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araçların soğutma suyunun donma derecesini  ölçen zımbırtı bu silecek sularını da ölçmezmi ? :fiuw:  

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Markasını tam hatırlamıyorum Mükremin hocam ama ben de BİM'den aldım. Memnunum :) Osmaniye'de pek donma olayı olmaz zaten :nazar:

Yorum bağlantısı

sizin fıskıye uçları ısıtmalı deyilmi ? :crazy:

Yorum bağlantısı

Salı akşamı ofisten çıktım,araba sabahtan beri açık otoparktaydı,camlar ıslaktı,sileceği çalıştırdım camların hepsi buz tutmuş.Migros'a girdim Lubex marka 1'er litre 2 tane aldım 4tl tanesi.doldurdum,fiskiyeler anında açıldı,camdaki buz hemen çözüldü ve donma yapmadı.litresi 4 tl ama değdi bence.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Benim araçta normal şartlarda düzgün püskürtme var..Yarı donma olduğu zamanlarda fıskiyeler suyu cansız atıyorlar.Motorla beraber ısınma olunca püskürtme tazyikleniyor.

Demek istediğim şuydu donma belirgin bir sebeptir ,yakıtı olmayan bir arabanın çıkıpta aracım çalışmıyor demesi gibi bişey yani.. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

sizin fıskıye uçları ısıtmalı deyilmi ? :crazy:

Bende ısıtma yok abi tekno paketlerde var..

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Autokit kullaniyorum iki senedir 5 lt 12.90 ve -35 e kadar çalışıyor diyor bilmiyorum ama iki senedir hiç donma yaşamadım ve tık diye anında püskürtüyor.

Yorum bağlantısı

Demek istediğim şuydu donma belirgin bir sebeptir ,yakıtı olmayan bir arabanın çıkıpta aracım çalışmıyor demesi gibi bişey yani.. :)

Depodaki antifrizli sıvı kolay kolay donmaz,  donma fıskiyelerden başlar ve hortumlardan depoya doğru ilerler. Araç çalıştığında ise motorun sıcaklığından, önce hortumlardaki buz erir. Sonra fıskiyedekiler, en son da (donmuşsa) depo. Tabi bu erime için motorun iyice ısınması, yüksek süratte gidilmemesi ve mümkünse bir süre kapalı bir yerde park edilmiş olması gerekir. Hortumdaki ve fıskiyelerdeki malzeme donmanın eşiğindeyken su püskürtüldüğünde yeteri kadar şiddetli olmayacaktır. Önce cılız bir şekilde gelir, depodaki malzeme sağlam bir malzeme ise püskürtmeye devam edildiğinde yoluna çıkan buzları da eritir ve olması gereken şiddete ulaşır. Bu satın aldığımız malzemeler ne kadar uyduruk olsa da suyun buza dönüşmesi gibi donmuyor, macun gibi veya eriyip tekrar dondurulmuş dondurma gibi oluyor.

Salı akşamı ofisten çıktım,araba sabahtan beri açık otoparktaydı,camlar ıslaktı,sileceği çalıştırdım camların hepsi buz tutmuş.Migros'a girdim Lubex marka 1'er litre 2 tane aldım 4tl tanesi.doldurdum,fiskiyeler anında açıldı,camdaki buz hemen çözüldü ve donma yapmadı.litresi 4 tl ama değdi bence.

Antifrizli silecek suyu buzu veya buz kaplı camı yeteri kadar tatbik edilirse eritebilir, ancak hortumlar ve fıskiyeler (daha önce içinde bulunan su nedeniyle) tamamen donmuşsa, depoya koyacağınız hiç bir şey onların açılmasını sağlayamaz. Çünkü buz nedeniyle tıkalı bölümlere ulaşamaz. Tek çare ısıtmaktır. Muhtemelen sizin aracınızda da motor ısındıktan sonra hortumdaki buzları eritmiştir.

Yorum bağlantısı

Bulabilirseniz ÇBS Belco. Müthiş bir ürün.  Evde plastik kaba (ağzı açık) yarısını dolduracak şekilde koyuyorum -22 derecede çalışan derin dondurucuda 3 günde 1 gr dahi donmadı. Yalnız bir kaç ay önce hepsiburadadan aldığım ÇBS Belco ürünü sahte olduğu gerekçesiyle iade ettim. Derin dondurucuda 2 saatte dondu. 5 lt'lik bidonda gelmişti. Bildiğim kadarıyla bunun 5 lt'si yok. Orjinal ürün 4 lt'lik bidonlarda satılıyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Üretici benim balkonda havanın kaç derece olduğunu nereden biliyor?

Termometre ile yan yana resim çekersin bilir, donmuşsa kanıtlanmış olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...