İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

4lt 15 tl

1 lt fiyatı 4 TL.

Yinede pahalı gibi. Dediğim gibi Şok ta 1 lt, 1,95 tl ve gayet güzel. Üzerinde -45 C yazıyor, 2 gündür buzlukta tutuyorum ve halen donma olmamış  :good1:

Yorum bağlantısı

Platin yada ebrayn (sarı olan) deneyin arkadaşlar...

Fakat dikkat edin, altındaki ambalajda, farklı isim olmasın :)

Yorum bağlantısı

İlk fırsatta Şok'dan alıp deneyeyim. Ürün donmuyorsa fiyat çok makul.

Şuan buzluktan çıkardım. Fotoğrafını paylaştığım şişe. Tam 2 gün oldu, miktar çok az ve kapağı kapalı. Bırakın suyun donmasını, içindeki buhar dahi donmamış. Damla damla sallayınca gidiyor. Gerçekten F/P 10 numara. Tükenmeden alın bence..  :good1:

Yorum bağlantısı

Guex'in en büyük artısı camları mükemmel temizliyor. Shell screenwash onun kadar iyi temizleyemiyor. Burada birinci öncelik donmaması tabiki. Ancak silecek depomda yazın bir miktar Guex bulunduracağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Shell screenwash (-31), ağzı açık plastik kapta, -22 de çalışan derin dondurucuda 15 saat boyunca hiç bir şekilde donmadı.

pompa donduğunda almıştım iyi paraydı sanki. Ne kadara satılıyor şuan

Fiyat yazılmış :) pardon

Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

bende bimden aldım güzel üstüne birde kücük kolanya bosalttım  silecek suyuna bastıgım  zaman kolanya kokusu geliyor dereceside 22derece sorun yok gibi

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

bende bimden aldım güzel üstüne birde kücük kolanya bosalttım silecek suyuna bastıgım zaman kolanya kokusu geliyor dereceside 22derece sorun yok gibi

Abi kolanya fikri iyiymis :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben donan suyu bir çözebilsem hemen boşaltıcam.Shell screenwash alalım bakalım birde inşAllah o donmaz :D

Shell screenwas -22 derecede donmadı. Sonuçta bu ürün Shell'in kendi ürünü.

Yorum bağlantısı

Peki benim donan suyu çözebilmem için önerileriniz neler abilerim?

Belki içine bir miktar alkol olabilir yada yada depo üzerine sıcak su dökülebilir.

Yorum bağlantısı

Sabah cama su sıkıyorum, silecegi calistiriyorum. Sonra camda kalan sular donuyor cam bembeyaz oluyor. Kalorifer isinana kadar kör gidiyorum. Bunun sebebi nedir?Gecen kis hic boyle sorun yasamamistim.

Cama sıkıp silecek ile sildiğinizde camdaki su seyreliyor ve soğukta çok hızlı donuyor. Kaliteli bir cam suyu kullanırsanız sorun olmaz sanırım..

Yorum bağlantısı

Hic su katmadan kullandigim shell screenwashta bile bu problem var :(

İlker Ankara da uzun yıllar böyle soğuk olmadı, araca biner binmez değil de biraz ısındıktan sonra silecekleri çalıştır. Cam çok soğuk olduğu için her ne sıkarsan sık sonuçta içinde bir miktar su var ve -5, -6 dereceye kadar soğumuş cama temas anında ince bir tabaka donuyor.

Yorum bağlantısı

Ankara Öğütler Markette OUTO LİNE marka 2,5 L. 3,75 Tl. Şişe üzerinde -30 derece yazıyor. Deep freeze testini geçti eser miktarda donma bile yok. Şimdi 1/3 oranında su ile seyrelttim. Tarife gere bu durumda -20 derecede donmaması gerekiyor. Tekrar dolaba koydum sabah sonucu göreceğiz.

Yorum bağlantısı

Geçen sabah merak edip test ettim, benim cam suyunda sorun yok. Ön cam ısıtma ile su zaten açılıyor ama ben her ihtimale karşı bir kapak turtlewax şampuan döktüm su haznesine. Antifirizli suyu da normal su ile karıştırdım. Peugeotda da donma problemi yokmuş. Aynı şekilde eklemiştim suyu. Kolonya, ispirto gibi alkoller suyun donmasını önleyebilir ama silecek lastiklerini yüksek alkol bozabilir ya da ömrünü kısaltacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sabah cama su sıkıyorum, silecegi calistiriyorum. Sonra camda kalan sular donuyor cam bembeyaz oluyor. Kalorifer isinana kadar kör gidiyorum. Bunun sebebi nedir?

Gecen kis hic boyle sorun yasamamistim.

Bunun çaresi yok.Cam aşırı soğuk olduğu için ne olursa olsun ince bir şekilde donma yapıyor.Hatta dikkatli bakınca yavaşlatılmış çekim gibi ağır ağır donma gözle bariz görülüyor. Kalorifer ısınınca ön cama verilecek daha sonra su sıkılacak tak çare bu...

Yorum bağlantısı

Geçen sabah merak edip test ettim, benim cam suyunda sorun yok. Ön cam ısıtma ile su zaten açılıyor ama ben her ihtimale karşı bir kapak turtlewax şampuan döktüm su haznesine. Antifirizli suyu da normal su ile karıştırdım. Peugeotda da donma problemi yokmuş. Aynı şekilde eklemiştim suyu. Kolonya, ispirto gibi alkoller suyun donmasını önleyebilir ama silecek lastiklerini yüksek alkol bozabilir ya da ömrünü kısaltacaktır.

Saygılarımla.

Anlaşılan iyi bir ürün kullanıyorsunuz. Marka belli mi?

Yorum bağlantısı

151. mesajda belirttiğim outoline marka ürün 1/3 oranında suyla seyreltildikten sonra derin dondurucuda -18 derecede kısmen dondu, Aynı kabı gece balkona koydum, -8 derecede donmadı.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

bende -30 derece AUTOKIT cam suyu aldım araba -4 dereceyi gösteriyordu donmuş.Sanırım boyalı su alıyoruz.

2 araçtada autokıt kullanııyoruz. Ankara'da donmadı. :)

:unsure2:

Mert Ankara'da değil de, imkan varsa derin dondurucuda dene.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

:unsure2:

Mert Ankara'da değil de, imkan varsa derin dondurucuda dene.

Deneyelim Abi, zaten cam balkonda kullanmak için eve getirdim kalanını. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Yeni testleri merakla bekliyoruz.

Bir de ürünlerin hatalı olanları toplayacaklar mı yoksa illa herkesin test mi yapması lazım. Önemli olan bu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Guex'ten cevap geldi. Bana gelen urunlerde hata oldugunu kabul ettiler, ve bugun 8 adet yeni 5lt antifrizlerimi teslim aldim.

Henuz yeni urunleri deneme firsatim olmadi. İlgisinden dolayi guex yetkililerine tesekkur ederim.

Yeni üründe hata yoksa saf olarak kullanınca depoda kolay kolay donmaz. Ben suyla karıştırınca memeler donmuştu. Saf olarak kullanınca donma falan yapmadı. Bu arada çok farklı silecek suları kullandım, içlerinde camı en iyi temizleyen Guex.

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Silecek  suyuma  Cam Sil  karıştırsak  temizlik açısından iş görür mü acaba ? Donma konusunu bilmeycem gerçi içeriğinde  %5-15  Alkol  yazıyor , o zaman  donmaması  gerektigini  düşünüyorum , donma  sorunu istanbulda  pek yaşanmıyor  en azından şu dönem havalar  gayet iyi ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...