İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

Enver Umit Tulu

tebrik ederim mukremin bey gercekten cok guzel bir konu acmissiniz, Gercektende aldigim cam suyunu test etmek hic aklima gelmemisti.

zira ankarada arabaya cam suyu eklemek istedigimde musluk suyu dolduruyordum millet saskin saskin bana bakiyordu bitanesi dayanamadi sordu, cam suyu koymuyormusun diye! nerden bileyim.. Allahtan sicaklik 1 dereceydi ozaman eksiye dusmemisti

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Misafir

...

DONAN ÜRÜNLER

FALCON (üretici firma) - BİM

GUEX - HEPSİBURADA

AUTOKİT - /-?

LOCAL - ?

LEMONEN - ?

MODACAR - ?

Dün Tekzen den Autokit marka almıştım. Mecburiyetten aldım çünkü hiçbir yerde cam suyu kalmamış. Dikkatimi çekti. Şişenin alrında üretici firma Falkon yazıyor. Yani Bim in getirdiği marka. Aynı ürün demekki..

Bulabilirsem buzluk deneyi yapacağım..

GBURyYe.jpg?1

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bimde satılan silecek suyu donma bir yana havada bile donarak asılı kalabiliyor.

20ca9b53b0ee758071d43e939bf8e3f1.jpg

f0ab3180bfc08dcbea2ef6e83df0f765.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sileceklerde sorun yok ki, onlar çalışıyor. Sorun fıskiyelerde, onlar donmuş oluyor. Ayrıca bu ürünü derin dondurucuda test ettin mi?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sileceklerde sorun yok ki, onlar çalışıyor. Sorun fıskiyelerde, onlar donmuş oluyor. Ayrıca bu ürünü derin dondurucuda test ettin mi?

Anla işte abi, fıskiyeler :) Tabii ki silecekler çalışacak ;)

Derin dondurucuya bunu koyarsam yanına beni de yerleştirir annem :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arkadaslar Merhaba, donan motor konusunda su-anrifiriz karışımından donma noktasi saf antifirizin donma noktasından daha düşük şeklinde bir paylaşım vardı. (Sulandirilmışı safindan daha dayanıklı) bu eğer cam suyu antifirizinde de geçerli ise direk bu haliyle (saf haliyle)dondurucuya koymak gerçek bir test olmuyor o zaman. Bunu çıkardım ben. Aydınlatırsanız sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaslar Merhaba, donan motor konusunda su-anrifiriz karışımından donma noktasi saf antifirizin donma noktasından daha düşük şeklinde bir paylaşım vardı. (Sulandirilmışı safindan daha dayanıklı) bu eğer cam suyu antifirizinde de geçerli ise direk bu haliyle (saf haliyle)dondurucuya koymak gerçek bir test olmuyor o zaman. Bunu çıkardım ben. Aydınlatırsanız sevinirim.

Antifirizi bilmiyorum ama cam suyunda doğru orantı var abim. Aşağıdaki resimde de sol alt köşede görsel tablosu var. Her marka için aynı değildir ama sulandırdıkça daha düşük sıcaklıklarda donuyor..

GBURyYe.jpg?1

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben wurth ekletiyorum 1 lt. Sonra ölçüm yaptırıyorum - 35, -40 derecede görünüyor donma noktası. 1 lt wurth e 15 tl veriyorum. Sizce pahalı mı?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben wurth ekletiyorum 1 lt. Sonra ölçüm yaptırıyorum - 35, -40 derecede görünüyor donma noktası. 1 lt wurth e 15 tl veriyorum. Sizce pahalı mı?

Ben çok fazla kullanıyorum. Dün 3 litrenin hemen hemen tamamını aldı depo. Şu hava koşullarında 10 gün ila 15 gün gidiyor. Sürekli çamurlu yollar. O açıdan bakıldığında 3 litre x 15 Tl = 45 Tl x 2 periyod = 90 Tl aylık, pahalı gibi.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben çok fazla kullanıyorum. Dün 3 litrenin hemen hemen tamamını aldı depo. Şu hava koşullarında 10 gün ila 15 gün gidiyor. Sürekli çamurlu yollar. O açıdan bakıldığında 3 litre x 15 Tl = 45 Tl x 2 periyod = 90 Tl aylık, pahalı gibi.

Lt si 15 tl olunca ona da yol bilgisayarı gibi tüketim bilgisayarı yaptırdım. Çok basmayinca az yakiyo. ... ;)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İki araçta da şu an beğendikten alınma kalwax var. Geçen 1,5 hafta hiç çalışmadı linea mesela ki -18 dereceleri gördük ama ilk basışımda verdi suyu. Bu ürün güzel gayet. C-Max'te de kullanıyorum. Temizlemesi iyi tortu vs de bırakmıyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

1 lt si 15 tl bence pahalı,

Ben uzun suredir Activ-X diye bir marka kullaniyorum, cam temizleme performansı gayet guzel ayrıca bu sene - 18 dereceleri görmesine ragmen donmada görmedim (etiketinde donma derecesi 30 C ).

En güzel yanida 2,5 ltsine 2.95 TL ye, 5 ltsini 5.90 TL ye alıyorum.

Aldıgım fiyata ve performansa gore sizin temin ettiğiniz ürün bayagı bi pahalı gibi

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bence bu konuda çok ucuza kaçmamalıyız. Kışlık silecek sularında metanol denilen madde sıklıkla kullanılıyor ve temas etmek şart değil, hava yoluyla da solunabiliyor. Markalı ürünlerde ise Çbs, Petrol ofisi, Shell gibi, bu madde kullanılmıyor ve etiket üzerinde metanol içermediği özellikle belirtiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ümit Yapıcı

Bu arada hesaplı cam suyu bilen varsa yazabilir mi? Arada bakıyorum ama kaçırmayalım.

Yorum bağlantısı

Bu arada hesaplı cam suyu bilen varsa yazabilir mi? Arada bakıyorum ama kaçırmayalım.

A101 de 19 kasım da 5 litre antifirizli cam suyu 4.95.
Yorum bağlantısı

Mavi su.

Sen mavi su dediysen harbi öyledir [emoji106] Peki ne önerirsin abi. Ben böyle -30 -40 lara göre üretilmiş 5 Lt cam suyu alıp sulandırıp sulandırıp kullanmak istiyorum. Alkol oranını -10 lara yükselterek uzun süre kullanmak istiyorum..[emoji16]
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Geçen hafta kipada 3 litresi 2.99'a aldım. Kalitesi konusunda bilgim yok. Karıştırıp karıştırıp kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Sen mavi su dediysen harbi öyledir [emoji106] Peki ne önerirsin abi. Ben böyle -30 -40 lara göre üretilmiş 5 Lt cam suyu alıp sulandırıp sulandırıp kullanmak istiyorum. Alkol oranını -10 lara yükselterek uzun süre kullanmak istiyorum..[emoji16]

Antifirzlerle ilgili Mükremin abi'nin bir konusu vardı da bulamadım şimdi. Bimde satılanı denemiştim -4 derecede dondu gerçekten mavi su. 

Sanırım öne çıkan marka buydu 

http://www.hepsiburada.com/guex-30-antifirizli-kislik-cam-suyu-5-litre-germany-115164-pm-otctn115164

62733712_331246990.jpg

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Ne yazık ki geçen sene kipa ve migroslarda satılan antifirizli cam suyu benim daha sonradan öğrendiğim kadarıyla - 2 3 derecede donduğu için şikayet almış :D ve çok büyük problemler yaşamışlardı biz tabi sadece işin lojistik işiyle uğraştığımız için bi haberdik ama piyasada maalesef çok dandik olan cam suları var o yüzden bence en iyisi petrollerde satılan antiirizli cam suları biraz pahalı ama donmuyor bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Her sene Bim den  5LT olarak alıyorum, İstanbul olduğu için herhalde donma olmadı hiç. Maksat cam suyu olsun yoksa donma noktası yazdığı gibi olmayacaktır.

Yorum bağlantısı

Her sene Bim den  5LT olarak alıyorum, İstanbul olduğu için herhalde donma olmadı hiç. Maksat cam suyu olsun yoksa donma noktası yazdığı gibi olmayacaktır.

Neden böyle bir kabullenme? Bu düşünce tarzı kötü niyetli üreticileri ödüllendirme demektir. Dürüst insanları da cezalandırma.....

Tüketicinin en net tavrı şüphelendiği malı almayarak şüphe uyandıran esnaf/üreticiyi cezalandırmaktır. Bu ürünlerin testi hiç de zor değil, bir kâğıt bardağı yarıya kadar doldurun ve evdeki dolabın buzluğuna koyun. - 20 yazdığı halde donuyorsa bir müşterisini kaybetmiş olmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...