İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Neden Gerekli ( 2 Dakikanızı Ayırın Lütfen )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Ali Eren

Geçmiş olsun.

Benim de ilk fırsatta almayı düşündüğüm şey araç kamerası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kameranın elektriğini okuma lambasından alsak olur mu? 5V çeviriciyi de tavan arasına sıkıştırsak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

kameranın elektriğini okuma lambasından alsak olur mu? 5V çeviriciyi de tavan arasına sıkıştırsak?

Mehmet bey benim aracındaki uygulama tam bahsettiğiniz şekilde.kablo falanda gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mehmet bey benim aracındaki uygulama tam bahsettiğiniz şekilde.kablo falanda gözükmüyor.

peki kontak kapanınca?

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa
(düzenlendi)

Geçen Yağmurlarda  Ege Üniversitesi alt geçitteki su birikmesi. Neredeyse yolda kalacaktım. Solda biri kalmış zaten :(.

https://youtu.be/NRQ0RtNdzSA

tarihinde Fatih Kasa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

son olaylardan sonra bende mi olsam diye düşünmeye başladım

olgu senin linkleri bi inceleyim

sanırım şu

A101-14-Ocak-Akt%C3%BCel-katalogu-4-A101

Resme resim ile karşılık verelim :) bilgisine : Alptuğ Özcan

yLVgzN.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

cevabın için sağol. fiyatlar ilk başta pahalı geliyor bizlere ama ilk kazada karşı tarafın suçlu olduğunu kanıtladığımızda parasını fazlasıyla çıkarıyor kerata  ;)

Kurallara uyan, saygılı, hızlı gitmeyen, haksızlık görünce dayanamayıp müdahale etmek isteyen biri iseniz kesinlikle lazım. Çünkü kameranıza başka insanlara yapılmış olan haksızlıklar daha fazla yakalanıyor. Özellikle kırmızıda geçip yayaların canını tehlikeye atanlar, çocuklarımızı emanet ettiğimiz kırmızıda geçen servis şoförleri, dolmuşçuları hiç saymıyorum, makas atıp tehlikeli araç kullanarak başka sürücüleri yoldan çıkartan şerefsizler..

Örnek :

Araçta kamera olmasından ziyade, net çekim yapması ve Trafik magandalarının Plakalarının tespit edebilecek kapasitede olması bence çok daha önemli. 

http://www.kanal16.com.tr/haber/mimar-sinan-bulvarinda-can-pazari-13096.html

Irmağa uçtum ( Tıklayın )

5MYbyD.jpg

Geçen Yağmurlarda  Ege Üniversitesi alt geçitteki su birikmesi. Neredeyse yolda kalacaktım. Solda biri kalmış zaten :(.

https://youtu.be/NRQ0RtNdzSA

Sizin araca can yeleği lazım :)

Şuna dikkat etmek lazım. Başka bir forumda arkadaşlarımdan biri aynı şekilde tavan lambasından elektrik almıştı. Aracın kapısını açınca elektrik gelip tavan lambaları yanıyordu problem yok daha sonra ise tavan lambaları sönünce kamerada kapanıyordu :) ( araç bir süre gittikten sonra )

4 lüleri açınca tüm yollar Ticari taksilerin ileri geri farketmez  :nea:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı sistem iki aracımda da hocam. Kontağı kapatınca okuma lambası enerjisi gidiyor 5 dakika sonra
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Resme resim ile karşılık verelim :) bilgisine : Alptuğ Özcan

Bilgilendirme icin teşekkür ederim Demekki hiç bir ise yaramıyormuş

Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ

Benim kamera mondeonun çakmağa takılı o da hemen kesmiyor elektiriği kapatıp gidince çekime 3dk kadar devam etmesi güzel.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Dikkatli gözler baksın bakalım DH forumdan bir arkadaşımın yılbaşı ertesi yaptığı kazada asıl suçluyu görebilecek mi.

Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ

İki öndeki arabanın ani durması gibi duruyor ama takip mesafesi az gibi geldi bana. En öndeki araba yaya yüzünden mi duruyor acaba orayı tam göremedim?

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Linea sola döneceği için duruyor galiba.dolmuşta zaten şeridi kapatmış.takip mesafeside uygun olmayınca geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

İki öndeki arabanın ani durması gibi duruyor ama takip mesafesi az gibi geldi bana. En öndeki araba yaya yüzünden mi duruyor acaba orayı tam göremedim?

Accentin önündeki herifi mahkemeye vermek lazım. U dönüşü olmayan yerde dönmek için önü bomboş olduğu halde dönmek için yolun ortasında duruyor.

Uğur Çimen

Buda kazayı yapan forum arkadaşımın cevabı :

nLj5ER.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Arkadaş boş yere selektör attığına göre ( ilk kavşakta yeşil yandığı gibi basıyor) aceleci biri sanırım, takip mesafeside biraz ihlal edilimce sonuç ortada. Ben arkadan ona da vurdular sandım ama sanki araç öne doğru zıplıyor tam durur gibi olunca.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Sanki vuran arkadaşınız, öndeki aracın frene bastığını geç farketmiş gibi, Durmayacak bi hızda değil ve mesafede yeterli aslında, olacağı varmış Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Danış

Dikkatli gözler baksın bakalım DH forumdan bir arkadaşımın yılbaşı ertesi yaptığı kazada asıl suçluyu görebilecek mi.

arkadaşa arkadan çarpmışlar gibi duruyor oda öndekine çarpmış.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Linea kusurlu kabul ama Linea arıza yapıp aniden de durabilir. Kaza yapan araç seri bi araca benziyor ve sanki minibüsün çıkacağını düşünüp önüne geçmesin diye gaza asılmış gibi. Minibüse yoğunlaşınca önündeki aracın ani duruşunu fark etmemiş.

Her zaman derim, önündeki aracın önündekini görecek, onun davranışına göre hareket edeceksin diye, kime diyorsam artık :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Misafir

Linea kusurlu kabul ama Linea arıza yapıp aniden de durabilir. Kaza yapan araç seri bi araca benziyor ve sanki minibüsün çıkacağını düşünüp önüne geçmesin diye gaza asılmış gibi. Minibüse yoğunlaşınca önündeki aracın ani duruşunu fark etmemiş.

Her zaman derim, önündeki aracın önündekini görecek, onun davranışına göre hareket edeceksin diye, kime diyorsam artık :)

Benim taktik. Önümdeki araç fren yapsın yapmasın, onun önündeki aracın fren lambasını görürsem gazdan çekerim, gerekli ise frene de dokunurum. Hem öndekine çarpmaktan  hem de arkadan gelenin çarpmasından korunmaya çalışırım. Yüksek araç varsa önümde temkinli giderim, soldan veya sağdan ışık yansımları ile freni hissedersem aynı hareketi yaparım.

O videoda Hyundainin içinden geçen bir fren ışığı var. Hyundai buna rağmen frenlemiyor belli ki mesafesine güveniyor, çarpan ise hızını kesmeden gidiyor. Asıl suçlu en arkadaki.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bimden 37.5 tl karşılığında araç kamerası aldım ilk deneyim için yeterli [emoji4] param olunca pahalısını alırım [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bimden 37.5 tl karşılığında araç kamerası aldım ilk deneyim için yeterli [emoji4] param olunca pahalısını alırım [emoji4]

Bir irnek çekim atar misiniz? Forumda soran çoktu, bende merak ettim görüntü kalitesini
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun kameram olmadigina cok pisman oldum. Izlettirecek iki tane ciddi tehlikeli durum vardi. Onumde anlamsizca once sinyal verip duran aracin yanindan 2-3 sn bekleyip yolun bos olduguna emin oldugum anda gecerken onume kopek atladigi icin yavasladigim, anlamsiz duran aracin sagimdan gecmek icin hizlandigi ve karsidan gelen dolmusun yavaslamak yerine selektor atarak uzerime geldigi. Film seridi gibiydi yani:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Fiyatına göre tabiyki çekim yapacak, kayıt alacak. Bizim için önemli olan çekim kalitesinden çok her an kayıtta olup sağlıklı bir şekilde sd karttaki kayıtları silerek devam etmesi. Hayırlısı olsun güle güle kullanın ama size tavsiyem ileride iyi bir kameraya mutlaka geçmek için kenara birşeyler ayırın.  :nazar:

Taminimce çekimler şöyle :

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...