İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Neden Gerekli ( 2 Dakikanızı Ayırın Lütfen )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Fiyatına göre tabiyki çekim yapacak, kayıt alacak. Bizim için önemli olan çekim kalitesinden çok her an kayıtta olup sağlıklı bir şekilde sd karttaki kayıtları silerek devam etmesi. Hayırlısı olsun güle güle kullanın ama size tavsiyem ileride iyi bir kameraya mutlaka geçmek için kenara birşeyler ayırın. :nazar:

Taminimce çekimler şöyle :

Fırsatım olursa bugun,olmaz ise haftasonu mutlaka kayıt atacağım [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Fiyatına göre tabiyki çekim yapacak, kayıt alacak. Bizim için önemli olan çekim kalitesinden çok her an kayıtta olup sağlıklı bir şekilde sd karttaki kayıtları silerek devam etmesi. Hayırlısı olsun güle güle kullanın ama size tavsiyem ileride iyi bir kameraya mutlaka geçmek için kenara birşeyler ayırın.  :nazar:

Taminimce çekimler şöyle :

480 ile 1080 arasında çok ta fark görmedim zaten, kısaca uzak durmalı. 1080 de bile ne plakalar doğru dürüst okunuyor, ne de trafik levhaları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Ya Dh forumda dün arkadaş koymuş bu nasıl birşeydir ya kamyon resmen öldürmek için hamle yapıyor...

https://youtu.be/1Xhl8KvSyUY?t=21s

Abi ben burada kamera sahibine de az suç buluyorum.Genel olarak konuşuyorum daha doğrusu.Bazen trafikte 3-4 saniye ileriyi görebilmek gerekir.

-Kamyon sol şeritten gidiyor ve o şeritte normal otolar gibi gidemeyeceğinden sollayıp orta şeride geri dönmesi lazım.

-Solunda kamyonu gören orta şeritteki arkadaş ya hızını arttırıp kamyona arkasına geçmesi için yer sağlamalı yada hızını azaltıp kamyonu önüne almalı.

Bunları yapmak zorunda değil tabi ama kamyon zaten otomobil sollamaya kalkarak bir hata yapıyor.Burda orta şeritteki arkadaş bu hatayı sezip olası kazayı önlemek için birşeyler yapmalı.Ben kendi şeridimde gidiyorum gerisi ilgilendirmez dediğimiz anda kaza bize oldukça yakın malesef :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Abi ben burada kamera sahibine de az suç buluyorum.Genel olarak konuşuyorum daha doğrusu.Bazen trafikte 3-4 saniye ileriyi görebilmek gerekir.

-Kamyon sol şeritten gidiyor ve o şeritte normal otolar gibi gidemeyeceğinden sollayıp orta şeride geri dönmesi lazım.

-Solunda kamyonu gören orta şeritteki arkadaş ya hızını arttırıp kamyona arkasına geçmesi için yer sağlamalı yada hızını azaltıp kamyonu önüne almalı.

Bunları yapmak zorunda değil tabi ama kamyon zaten otomobil sollamaya kalkarak bir hata yapıyor.Burda orta şeritteki arkadaş bu hatayı sezip olası kazayı önlemek için birşeyler yapmalı.Ben kendi şeridimde gidiyorum gerisi ilgilendirmez dediğimiz anda kaza bize oldukça yakın malesef :(

Evet ,kamyonun sakat gittiği belli, en sol şeridi kullanması yasak zaten. 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Fırsatım olursa bugun,olmaz ise haftasonu mutlaka kayıt atacağım [emoji4]

Bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Altındağ
(düzenlendi)

Bu da benden; dün çevreyolundan Sincan sapağına dönecekken adamın yaptığına anlam veremedim ani fren yaptım. Kazaya çok yakındım dün, kameram viofo a118c:

tarihinde Özgür Altındağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Turan

Arkadaşlar Olgu bey ile tanışıyoruz, böylesine güzel ve yararlı konular açarak herkese yardımcı olmaya çalışan iyi bir insandır benide bu kamera işlerine bulaştıran kendisi oldu maalesef bir yıldan fazladır bende kameralara merak saldım alıyorum inceliyorum, fakat gerçekten her araçta olması gereken bir alet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Arkadaşlar Olgu bey ile tanışıyoruz, böylesine güzel ve yararlı konular açarak herkese yardımcı olmaya çalışan iyi bir insandır benide bu kamera işlerine bulaştıran kendisi oldu maalesef bir yıldan fazladır bende kameralara merak saldım alıyorum inceliyorum, fakat gerçekten her araçta olması gereken bir alet. 

Malesefmi hüseyin abi  :blush:

Her eve lazım bu kameralardan  :air_kiss:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu kazada benim direkt gördüğüm şu kanun geçerli : O yüzden sizde suç yok sıfır ( Siz sağdaki araçsınız, eğer gelen araç sizin sağınızdan gelseydi siz suçlu olurdunuz )

http://blog.milliyet.com.tr/kavsak-kurali--gecis-oncelik-hakki-daima-saginizdan-gelen-aracindir/Blog/?BlogNo=7658

Kameranın görüş açısı biraz yukarıda gibi geldi bana, ihtiyacımız olmayacak gökyüzünü çekiyor gibi.. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kameranın görüş açısı biraz yukarıda gibi geldi bana, ihtiyacımız olmayacak gökyüzünü çekiyor gibi.. 

Uçak falan düşerse diye abi.. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

Malesefmi hüseyin abi  :blush:

Her eve lazım bu kameralardan  :air_kiss:

Olgu bazen kafa başka yere gidiyor işte böyle araya başka kelimeler giriyor, bu mesajı yazarken telefonla (kulaklık) görüşüyordum bir yandan da evde hanıma bir şeyler aktarıyordum maalesef, işte bu yüzden olmuş maalesef, ama bak sana tekrar söylüyorum bizim bu kamera merakımız yüzünden hanımlar evden atacaklar bizi haberin olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Yaklaşık 1 yıldır Olgu beyi az çok takip ediyorum. Öncesinde de araç kamerası almayı hep düşünmüştüm. Erteleyerek üşenerek 1 yıldan fazla zaman geçti. Bu görüntü sayesinde artık ertelememeye karar verdim.

Özellikle kaskosu olmayan ve adam gibi kullananlar için şartmış onu anladım.

Teşekkürler herkese..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Olgu Erhan

DH Forumdan bir arkadaştan alıntı....

Kamerası olmayan biri arkadan vursa adam ölse al başına belayı aniden önüme çıktı desen inanmazlar bansign.gif videonun sesini bilerek kapattım yanımda ki arkadaşlarım biraz fazla tepki verdiler. 

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
(düzenlendi)

DH Forumdan bir arkadaştan alıntı....

Kamerası olmayan biri arkadan vursa adam ölse al başına belayı aniden önüme çıktı desen inanmazlar bansign.gifvideonun sesini bilerek kapattım yanımda ki arkadaşlarım biraz fazla tepki verdiler.

Dönel kavşağa 80 km ile girmiş maşallah. ( tahminim ) yavaş olduğu söylenemez. tarihinde Rıfat Hasar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)

57yRLD.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Olgu Erhan

Soldan gelen de yok gibi. Niye durmuş acaba ?

Aracın frenlerini test edesi tutmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Burada 2 araçta ışık ihlali suçu işlemiş.

Samsung A3 Cihazımdan Tapatalk Kullanarak Gönderdim

Sağa dönüşe yeşil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...