İçeriğe Yönlendir

2014 Yılı Mtv Listesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

İndirim için,  Bu ay, güncel kasko değerini kullanabilirsiniz arkadaşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İndirim için,  Bu ay, güncel kasko değerini kullanabilirsiniz arkadaşlar. 

Mehmet abi sen değer listesini görebiliyor musun? Tüm araçlar için boş geliyor. 2005 407 2.0 benzinli Executive Premium OV aracın kasko bedeli 21.600 TL den az mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu an çalışmıyor.. Güncelliyorlardır.. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

1.080 iyi para.

Acaba bu sene kasko değerinden yırtarmıyız ki :D Emmiiiiiii :nargile:  :help:

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Eğer aracımın kasko değeri yükselmezse bir alt vergi diliminden ödeyeceğim. İyi oldu bu. :dance3: 

2014 kasko değerleri ne zaman açıklanır acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Acaba bu sene kasko değerinden yırtarmıyız ki :D Emmiiiiiii :nargile:  :help:

Hiç sanmıyorum.. jatcolara prim yaptırdık :D

Eğer aracımın kasko değeri yükselmezse bir alt vergi diliminden ödeyeceğim. İyi oldu bu. :dance3: 

2014 kasko değerleri ne zaman açıklanır acaba?

Muhtemelen bugün.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Arabaya binesim gelmiyor vallahi billahi .Bu kadar para kimlere gidiyor kimsede ses çıkarmıyor .

Ne de olsa alıştık deyip geçiştiriyoruz ama kendimizi kandırıyoruz.

Allah sonumuzu zamsız eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arabaya binesim gelmiyor vallahi billahi .Bu kadar para kimlere gidiyor kimsede ses çıkarmıyor .

Ne de olsa alıştık deyip geçiştiriyoruz ama kendimizi kandırıyoruz.

Allah sonumuzu zamsız eylesin.

Yol, su, elektrik olarak bizlere  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Aslan besleyen yemini düşünmezmiş. Hey maşallah bee. 1.623.00 tl :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Mondeo 6 yaşında kasko değeri 42600 tl görünüyor %5'i 2130tl Listede 1839 tl görünüyor . İndirebilirmiyim yoksa 1839 tl gidecekmi :(

Yorum bağlantısı
Misafir

%5 olayı 2004 Tdci Ghia C-Max için yemedi  :( 1.450 Tl olmalı ki düşük ödeyelim.. (29.000 Tl kasko bedeli, %5 i 1.450 Tl. Bizim vergi 375 Tl)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

1 Sayılı Liste

2 Sayılı Liste

4 Sayılı Liste

Otomobil için Özel bir durum söz konusudur.

Aşağıdaki tebliğ uyarınca, Yukarıdaki listedeki yıllık vergi tutarı,  Şu linkte yayınlanan kasko değer listesindeki araç bedelinin % 5'inden fazla ise, Motorlu taşıtlar vergisi bir alt kademeden ödenir.  Örnek olarak, 1801-2000 cc silindir hacminde olan bir aracın alt kademesi 1601-1800 cc'dir. 

Yaş hesaplamasında dikkat edilecek husus ise, aracın trafiğe çıktığı yıl bir yaşında sayılmasıdır.. Örnek: 2012 model olan bir araç 2014 yılında 3 yaşında kabul edilir. Basit formülü ise içinde bulunulan yıl (-) model yılı (+) 1 'dir.   2014-2012+1=3 yaş. 

Bir başka husus da panelvan araçlardır. : Araçların ruhsatında panelvan şeklinde bir sınıf yoktur, ancak kapalı kasa olup, birden fazla sıralı oturma yeri bulunan kamyonetler, panelvan olarak vergi öder.  

İlgili Tebliğ :

"MTV Genel Tebliğleri 22 Nolu Tebliğ :

1.1 197 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanununun 5035 sayılı Kanunun 23 üncü maddesi ile değiştirilen 5 inci maddesinin ( I ) sayılı tarifesinde yer alan otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzeri taşıtlar için 2004 yılında uygulanacak olan motorlu taşıtlar vergisi tutarlarının, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından cinsi, kodu, model, marka ve tipi esas alınarak yayınlanan ve yetkili sigorta acentelerine bildirilen, 2004 yılı Ocak ayı itibariyle uygulanacak olan 1/1/2004 tarihli ve 67 numaralı "Motorlu Kara Taşıtları Kasko Değer Listesi" nde yer alan kasko sigortası değerlerinin % 5 ini aşması halinde, aynı yaş grubunda bulunan taşıtlara ait vergi tutarları, bir alt kademedeki taşıtlara isabet eden vergi tutarı olarak uygulanacaktır.

3 sayılı listeyi görmek istiyorum ben! :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben hala kasko degerini göremiyorum, 2013 gözüküyor, 2014 ocak yaptığımda boş. :(

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ben hala kasko degerini göremiyorum, 2013 gözüküyor, 2014 ocak yaptığımda boş. :(

2014 bedelleri henüz işlenmemiş. Şimdilik 2013 ten hesaplayın. Çok bir fark olmaz..

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Geçen yıl 30 bin lira olan kasko değeri bu yıl 25 bin olmuş. Vergide 375  tl.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo 6 yaşında kasko değeri 42600 tl görünüyor %5'i 2130tl Listede 1839 tl görünüyor . İndirebilirmiyim yoksa 1839 tl gidecekmi :(

Üzgünüm Ali... :(

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Yıllık 375 lira ile fix hayatımıza devam ediyoruz  :)

Bende artık sizin gruba katıldım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

2014 bedelleri henüz işlenmemiş. Şimdilik 2013 ten hesaplayın. Çok bir fark olmaz..

Nasil yani 2012 de 28000 iken 2013 24700. Ben 4 gozle insin diye bekliyorum, fark olmaz derken :(

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Nasil yani 2012 de 28000 iken 2013 24700. Ben 4 gozle insin diye bekliyorum, fark olmaz derken :(

Ben ekledim yukarı ekran görüntüsü geçen seneye göre artmış kasko değeri :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben ekledim yukarı ekran görüntüsü geçen seneye göre artmış kasko değeri :D

Abi senin ekledigin mtv ile ilgili degil diye biliyorum ?

Yorum bağlantısı
Misafir

En fazla 3-5 bincik değişim olur. Fark sayılmaz oda  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...