İçeriğe Yönlendir

2014 Yılı Mtv Listesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Polat
(düzenlendi)

Bu yıl 1999 model araçlarımız 16 yaş ve üzerinden hesaplanıyormuş; 255 tl.  Ehtiyar aracın faydaları... :biggrin:

Geçen yılki gibi bir alt dilim işlemlerine de gerek kalmamış oldu...

tarihinde Mehmet Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

En fazla 3-5 bincik değişim olur. Fark sayılmaz oda  :D

Umarim senin gibi onemsemez de indirirler :)

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Gönderim tarihi Dün, 13:21

Atilla Atun, 02 Oca 2014 - 13:19snapback.png

Arabaya binesim gelmiyor vallahi billahi .Bu kadar para kimlere gidiyor kimsede ses çıkarmıyor .

Ne de olsa alıştık deyip geçiştiriyoruz ama kendimizi kandırıyoruz.

Allah sonumuzu zamsız eylesin.

Yol, su, elektrik olarak bizlere  :biggrin:

Ayakkabı kutusuna .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Zam, zam nereye kadar kuru gidayada zam kapida ( pirinc,nohut,fasulye) %25 zam okudum haberde dogrumu bilmiyorum ama..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu sene MTV indiriminden yararlanmayı umut ediyordum ancak büyük bir tesadüf eseri; 2004 Mondeo GhiaX OV araç değeri 21.600TL. Aracın yıllık vergisi 1.080TL. 21.600x%5=1.080TL

Yani araç değerinin %5'i aracın vergisi ile eşit olduğu için sınırda kalıyor ve bir alt dilime düşemiyor. Gördüğüm kadarı ile düz vites GhiaX'ler yararlanabilecek bu sene.

Saygılarımla.

Kendi mesajimi tekzip ediyorum. Yilin ilk gunu tsb.org.tr adresindeki degerler ile su andakiler farkli durumda. Hem mtv'ye konu, hem de kasko icin degerleri kontrol ettim ve asagiya resim ekledim. 2004 Mondeo Ghiax ov icin arac bedeli 21.600TL'den 20.736TL'ye dusmus. Boylece beklentilerim dahilinde bir alt motor hacminden vergilendirilir hale gelmis.

Gönderilen Resim

Su an icin normal vergi yatiran varsa, mtv indirim prosedurlerini yerine getirip ikinci taksitten mahsup islemi yaptirabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kendi mesajimi tekzip ediyorum. Yilin ilk gunu tsb.org.tr adresindeki degerler ile su andakiler farkli durumda. Hem mtv'ye konu, hem de kasko icin degerleri kontrol ettim ve asagiya resim ekledim. 2004 Mondeo Ghiax ov icin arac bedeli 21.600TL'den 20.736TL'ye dusmus. Boylece beklentilerim dahilinde bir alt motor hacminden vergilendirilir hale gelmis.

Sevindim abi adina, arada 2 yas var ama o iki yasa degisilmeyecek donanim var ama 5 bine yakin fark var aramizda :( bu arada mehmet kaya abim senin de gozun aydin :)
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Bu yıl vergi indiriminden yararlanıp bir alt dilimden ödeyeceğim. Sistemden kontrol ettiğimde üst vergi dilimindeki değer çıktı.

Acaba bir yere başvurmam mı gerekiyor, nasıl bir yol izleyeceğim?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu yıl vergi indiriminden yararlanıp bir alt dilimden ödeyeceğim. Sistemden kontrol ettiğimde üst vergi dilimindeki değer çıktı.

Acaba bir yere başvurmam mı gerekiyor, nasıl bir yol izleyeceğim?

aynı durum bende de var aracım 2007 model bu yıl düşmesi gerekmiyormuydu hala üst dilimdeyim.

Sigortacınızdan aracınızın MTV hesaplamına ait kasko değerini gösterir belge ile bağlı bulunduğunuz vergi dairesine gidip dilekçe veriyorsunuz. Eğer bir alt motor hacminin vergiside sizin kasko bedelinin %5'ni aşıyor ise bir kademe daha alttaki motor hacminin vergisini ödüyorsunuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün Yeğenbey Vergi Dairesine gittim. Henüz yeni listeler yüklenmedi, haftaya pazartesi yüklenecek dediler. MTV indirimi yaptıracak olanlar bu hafta boşuna vergi diresine gitmesinler. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cengiz Koşak

2006 model Mondeo suan 1.080tl çıkıyor. 23.750de kendilerinin verdigi bedel düşme var mi acaba % 5 lik kismi hesaplayamadim. Yardimci olabilecek varsa bekliyorum saygilarimla

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

2006 model Mondeo suan 1.080tl çıkıyor. 23.750de kendilerinin verdigi bedel düşme var mi acaba % 5 lik kismi hesaplayamadim. Yardimci olabilecek varsa bekliyorum saygilarimla

Aracının kasko değerinin %5 i 1187.5 tl yapıyor. Bu da ödeyeceğin rakamın altında olmadığından bir alt limitten ödeyemezsin maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
Aracının kasko değerinin %5 i 1187.5 tl yapıyor. Bu da ödeyeceğin rakamın altında olmadığından bir alt limitten ödeyemezsin maalesef...[/quote

Seneye kaldi o halde teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aracının kasko değerinin %5 i 1187.5 tl yapıyor. Bu da ödeyeceğin rakamın altında olmadığından bir alt limitten ödeyemezsin maalesef...[/quote

Seneye kaldi o halde teşekkür ederim

Çok umutlanma, ben de 2013'de 2006 Mondeo OV trend benzinli araç için 23750 olan kasko bedeli düşer umuduyla Ocak ayını bekledim. 25100 oldu kasko değeri :) 

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Çok umutlanma, ben de 2013'de 2006 Mondeo OV trend benzinli araç için 23750 olan kasko bedeli düşer umuduyla Ocak ayını bekledim. 25100 oldu kasko değeri :)

Nediyim ki ben bu devlete...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Mustafa Çongur

Bu sene vergi indiriminden yararlanıp bir alt vergi diliminden ödedim.

Önümüzdeki sene otomatikman bir alt vergi diliminden mi ödeyeceğim yoksa her yıl kasko değerinin yüzde beşini aracın MTV'siyle kıyaslamak mı gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sene vergi indiriminden yararlanıp bir alt vergi diliminden ödedim.

Önümüzdeki sene otomatikman bir alt vergi diliminden mi ödeyeceğim yoksa her yıl kasko değerinin yüzde beşini aracın MTV'siyle kıyaslamak mı gerekiyor?

Her yıl yeniden işlem yapılması gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Her yıl yeniden işlem yapılması gerekiyor.

Cevap için teşekkürler.

Benim de tahminim bu yöndeydi ama bir kişi otomatik olarak bir alt vergi diliminde kalındığını kendinden emin şekilde belirtince bir an umutlanmıştım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok yok öyle değil.. her yıl fiyatlar yeniden belirleniyor.. Bu sebeple bu yıl faydalanan seneye faydalanamayabilir... 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

gib.gov.tr de tahsilatlar kısmında yapılan ödemelerini görebilirsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...