İçeriğe Yönlendir

Iç Dikiz Aynasından Geri Görüş.( Kameralı)

Yakup Akkol

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Resimleri tekrar tekrar inceledim abi. Senin bahsettiğini ancak anladım :) Resimde işaretlediğim yerden çıkaracağım aynayı herhalde. Cama yapışık sadece metal bir parça kalacak, yeni ayağı  ona takmak için. Doğru mudur? Ama biraz zorladım oynamadı yerinden :(

Vida yok aslında, orjinal aynanızın metal klipsini çıkarınca aynanız çıkar, yeni gelen aynanın ayağını direk cama takarsınız, vida olan kısım yeni ayna ve ayağını birbirine bağlayan yerde, camla ilgisi yok yani :)

http://www.aliexpress.com/snapshot/312645479.html

aynanın resimlerinden 2. ye bak,aynanın arkasında ayağa bağlanan yerdeki (4 adet) vidalar bunlar, cama gelen kısımda yok, geçme orası.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Resimleri tekrar tekrar inceledim abi. Senin bahsettiğini ancak anladım :) Resimde işaretlediğim yerden çıkaracağım aynayı herhalde. Cama yapışık sadece metal bir parça kalacak, yeni ayağı ona takmak için. Doğru mudur? Ama biraz zorladım oynamadı yerinden :(

Hocam aman ayna çıkarırken camı çatlatan adam çok dikkat et.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi linkte fiesta yazmıyor göremedim ben ....

Yazmıyor evet, ama arabadakini ölçtüm, vidalar tam oturuyor, sadece dış çerçeve eninden 1-2 mm. traşlanacak o kadar, sonrası cuk oturur. :)

Resimleri tekrar tekrar inceledim abi. Senin bahsettiğini ancak anladım :) Resimde işaretlediğim yerden çıkaracağım aynayı herhalde. Cama yapışık sadece metal bir parça kalacak, yeni ayağı  ona takmak için. Doğru mudur? Ama biraz zorladım oynamadı yerinden :(

Evet aynen öyle, o görünen metal klipsin ucunu aynaya doğru çek, ileri rahatça kayar, sonra sanırım penseyle tutup hafiften çekip çıkaracaksın, klips çıkınca ayna kolunu yukarı kaydır çıkar, bende kurcaladım ama daha sökmedim, ayna gelsin o zaman sökeceğim artık.

Resimde işaretlediğin yerdeki metali aynaya doğru çek, sonrada dışarı doğru çekeceksin sanırım. Kesinlikle nazik ol ama :)

Mcuv61K.jpg

Bu arada ayna için kart provizyonu onaylandı, bakalım satıcı ne zaman yollayacak.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vİideo sinyalini bozar mı bilmiyorum ben o kırmızı kabloyu kullanmadım zaten.Geri vites lambasından (+)(-) aldım torpitonun oraya kadar getirdim aslında 

(-) ye gerek yoktu şaseden de alabilirdim torpitonun oraba bir yerden.Kamera arkada olduğu için kameranın (+)(-) paralel bağladım bu kablo torpitonun oraya geldi sonra aynanın(+)(-) bağladım .

yani geriye taktığımda ikisine birden enerji geliyor.

ayrıca kameranın led aydınlatmasınıda parklara bağladım çıkardığım plaka aydınlatmasının yerine. 

diğer plaka aydınlatmasınıda başka led taktım.İkisi farklı yanıyo bu yüzden bi kamera daha almayı düşünüyorum hem yedeklemiş olurum kameraları.

Aklıma geldi, sigorta kutusuna bakmadım ama, geri vites lambasının sigortası varsa aynayı direk oraya bağlayabiliriz sanırım, tabiii akım sadece geriye takınca geliyorsa, kamerayıda direk geri vites lambasına bağlarız, öne kablo çekmeyiz, yarın bir bakayım şuna...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aklıma geldi, sigorta kutusuna bakmadım ama, geri vites lambasının sigortası varsa aynayı direk oraya bağlayabiliriz sanırım, tabiii akım sadece geriye takınca geliyorsa, kamerayıda direk geri vites lambasına bağlarız, öne kablo çekmeyiz, yarın bir bakayım şuna...

Yakacan arabayi, oynamasana kardesim sigorta kutusu ile. Geri gorus kamerasi elzem bisey olaydi takardi zaten bonkör Ford.

Ahanda videosunu buldum :)

Newton yerçekimini buldugunda bile bu kadar sevinmemistir :)

bende kurcaladım ama daha sökmedim, ayna gelsin o zaman sökeceğim artık.

Resimde işaretlediğin yerdeki metali aynaya doğru çek, sonrada dışarı doğru çekeceksin sanırım.

İnsallah bu Dealextrem ve aliexprss de uygun fiyata fiesta ön cami da vardir, kesin kiracan asılıp aynaya belli oldu. Kart provizyonu alirken keske onu da siparis edeydin ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yakacan arabayi, oynamasana kardesim sigorta kutusu ile. Geri gorus kamerasi elzem bisey olaydi takardi zaten bonkör Ford.

Newton yerçekimini buldugunda bile bu kadar sevinmemistir :)

İnsallah bu Dealextrem ve aliexprss de uygun fiyata fiesta ön cami da vardir, kesin kiracan asılıp aynaya belli oldu. Kart provizyonu alirken keske onu da siparis edeydin ;)

Cam yokmuş, Orjinal Mercedes camı verelim, yerini tutmaz biraz tırttır idare eder dediler, bende kalsın servisten alırım dedim, düşüncen için sağol, sıkıntı yok merak etme  :D

Not: Bonkörlük ve Ford, buna ben bile gülerim yahu  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ahanda videosunu buldum :)

E bu videoda park çizgileri yok, kamera özelliği mi acaba o? 

Şu üründe galiba otomatik kararma da var, eğer arkadaki sensör ise. Ama ekran 3" biraz küçük kaçar galiba. 

http://www.aliexpress.com/item/3-0-inch-special-rear-view-mirror-monitor-with-compass-Auto-switch-when-reversing-2-video/1161134944.html

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

4.3" ün altına inme, o ufak bence, kararma bana gereksiz, arka camda bod perde var, normaldede hiç gerek duymadığım bir özelliktir, abartan olursa yavaşlar geçmesini sağlar sonra arkadan bende ona xenon saldırısı yaparım olur biter :)

Bu arada Ayna postaya verilmiştir yazıyor bende  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

4.3" ün altına inme, o ufak bence, kararma bana gereksiz, arka camda bod perde var, normaldede hiç gerek duymadığım bir özelliktir, abartan olursa yavaşlar geçmesini sağlar sonra arkadan bende ona xenon saldırısı yaparım olur biter :)

Bu arada Ayna postaya verilmiştir yazıyor bende  :D

Oh mis :) Zaten fiyat da 50 lira daha pahalı abi. En ideali bu galiba. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çokta pahalılara kaçmamak lazım, gerçi para iade garantisi var ama ne olur ne olmaz, bu yeter, bende manyetik sensörde var, onuda takacağım, hem görsel hemde sesli uyarıda olacak :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu arada Ayna postaya verilmiştir yazıyor bende :D

Kaybolur o ayna gelmez.

İstersen sana bizim camcidan bombeli ayna kestiriyim onu tak :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaybolur o ayna gelmez.

İstersen sana bizim camcidan bombeli ayna kestiriyim onu tak :)

Sağol, bizim bodrumda tırt diye atılmış merso camı var, deponun kapısına takmıştık, yapacak olsam onu keser kullanırdım, teklifin için sağol  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun
Ali Cihangiroğlu

Güzelmiş, benim ihtiyacim yok çünkü arabada zaten parrot mki9000 var :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada arka kamera alırken CCD sensörlü alın, CMOS tırt, özelliklede geceleri.

Alın size mini videolar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Benzerini yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Detaylar : 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/225434-s%C3%BCper-l%C3%BCks-xtra-tozko-paran/page-39#entry1921154

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/225434-s%C3%BCper-l%C3%BCks-xtra-tozko-paran/page-40#entry1925244

Linkte satın aldığım aliexpress ilanı da mevcut. 1 senedir hiç bir sorun yaşamadım. Çok memnunum. Tofaş'ın elektrik tesisatının zayıflığından kaynaklanan görüntünün geç gelmesi sorunu vardı. Onu da bir şekilde çözdük. 

Ben bu aynayı öneriyorum. Sökme takma olmadan orijinal aynaya tutturulabilen tipte. 

Kamera alacak arkadaşlara hatırlatmak istiyorum. Kamerayı PAL olanından alın. Arkadaşımın verdiği bendeki kamera NTSC yayın verdiği için renkler soluk, canlı değil. 

Ahanda buradan  :)

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-4-3inch-special-Car-Rear-View-Rearview-system-for-Mitsubishi-Pajero-Zinger-Monitor-Reverse/1277792564.html

siparişi onayladığın sayfada satıcıya ulaş bölümünden de uygun olan bağlantı ayağını belirttim onay aldım satıcıdan, 1 nolu parça fiesta-focus-mondi içinmiş.

Ali abi ilandaki resimlerden kamera kapalı olduğunda ayna üzerindeki ekranın izi görünüyor. Görünmeyeninden yok muydu? Benim aynada hiç iz yok.

trgffo4.jpg
tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bu arada arka kamera alırken CCD sensörlü alın, CMOS tırt, özelliklede geceleri.

Alın size mini videolar.

Bende parrot olmadığı için çok işime yaradı, aynı fiyata geri görüş kamera+ayna+bluetooth araç kiti ;) 

Bu arada evet ccd kamera almaya bakın. Gerçekten çok farkediyor görüntü kalitesi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende parrot olmadığı için çok işime yaradı, aynı fiyata geri görüş kamera+ayna+bluetooth araç kiti ;)

Bu arada evet ccd kamera almaya bakın. Gerçekten çok farkediyor görüntü kalitesi...

Evet iyi yapmışsın, kamera daha yola çıkmadı, hele bir gelsin bakalım nasılmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eveeet, tabii site benim olunca işler hızlı yürüyor, sağolasın ALİexpress hehehehhehe  :D  6 günde burada...

13/01/14 09:55   2014-01-13 09:55:00   Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir   CHINA (Yurt Disi)   14/01/14 10:48 

2014-01-14 10:48:00   The item was forwarded to the destination country (Otb)   Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)   CHINA (Yurt Disi) 

20/01/14 17:36   2014-01-20 17:36:33   Receive item at office of exchange (Inb)   Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi   TÜRKIYE 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kamera bugün elime geçti CCD sensörlü, aynı anda gelmelerine rağmen ayna hala gümrükte, ptt ye daha verilmemiş  :angry:

d0AENMa.jpg?1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tamponu calmasınlar diye mi takacaksın abi o kamerayı

Aynen öyle, çalmasınlar ve ben çarpmayayım diye :D  hem kamera hemde manyetik sensör takacağım, şu aynaya aklım takıldı, 52 dolarlık alet gümrükte takılmaz sanırım, neden hala postaya vermediler acaba? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende onlara çökerim...

Heyy gümrük, versenize kardeşim aynayı, aloooo  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bende onlara çökerim...

Heyy gümrük, versenize kardeşim aynayı, aloooo :D

Ben seni ihbar ettim maliye be gumruk bakanligina... Burdaki yazilarini da delil olarak ekran ciktisi ile yolladim. Sana kayitsiz vergisiz tonla malzeme getirmekten 150.000 tl vergi borcu cikti, gitti triportör Fiesta ile aynan gumruk mudurlugune :D

Tasiş'den 5000 liraya satarlar senin tirt denim maviyi bende alir yakarım :seytan:

Bende onlara çökerim...

Devlet kurumuna alenen tehdit ve baskaldirma... İsyan bu cezasi belli. Nur icinde cre ledler, aynalar ile htc one ve android ile fiesta içinde uyu Ali kardeş, sevmistik seni.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ben seni ihbar ettim maliye be gumruk bakanligina... Burdaki yazilarini da delil olarak ekran ciktisi ile yolladim. Sana kayitsiz vergisiz tonla malzeme getirmekten 150.000 tl vergi borcu cikti, gitti triportör Fiesta ile aynan gumruk mudurlugune :D Tasiş'den 5000 liraya satarlar senin tirt denim maviyi bende alir yakarım :seytan: Devlet kurumuna alenen tehdit ve baskaldirma... İsyan bu cezasi belli. Nur icinde cre ledler, aynalar ile htc one ve android ile fiesta içinde uyu Ali kardeş, sevmistik seni.
Seni firsatci seni, tabi baktın başedemiyorsun yakıp kurtulacaksın değilmi, mega fiesta bu, yanmaz ve gümrükten muaf kırmızı ruhsatlıdır, kimse birşey yapamaz : :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...