İçeriğe Yönlendir

Iç Dikiz Aynasından Geri Görüş.( Kameralı)

Yakup Akkol

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Ali abi montajın detaylı fotosunu isteruk.nerden nereye kablolar nasıl çekilmiş nereden elk. Alınmış.Sizden sonra toplu siparişler olabilir.ürün çok iddealı duruyor.bu kadar orijinalini görmemiştim.piyasa dakiler çok büyük ve Apaçi işi hepsi.

Kutudan park srnsörüde mi çıkıyor.Park sensörü sipariş etmiştim iptal edeyimmi :)

Park sensörü yok, bu sadece ayna, kamerayı ayrı alacaksın, bende ayrıca manyetik sensör takılı, böylece hem ses hem görüntü oluyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alın size resimler, kameradan gelen kablolamayı daha önce yapmıştım, aynayı takmak 20 dk. sürdü, kameradan gelen görüntü ve tetik kablosunu tavan kaplamasının kapı fitillerinin oradan bir yeri sökmeden sadece araya sokarak öne kadar getirdim, gayet basit, kablo zaten kendisi içeri kaçıyor :)  kameraya gücü ve aynaya giden (+) kutup tetik ucunu park sensörünü bağladığınız geri vites lambasından alıyorsunuz.

Aynanın gücünü ise ben fazla yük binmesin geri vitese diye, tavan ambasının (+) kutbundan aldım, (-) kutbuda tavan lambasının çerçevesini tavan sabitleyen civatadan aldım, böylece kablolama gerekmedi, kontağı açınca aynaya güç geliyor ama sen açma tuşuna basmazsan açılmıyor, açarsan no signal yazıyor, çünki kamera kapalı, sadece geri vitesete çalışıyor, normal olarak geri vitese takınca yarım saniye içinde görüntü geliyor, gayet net CCD sensör sayesinde verim süper, kontak kapandıktan sonra sanırım 5-10 dk. içinde tavan lambasına gelen akım zaten tamamen kesiliyor.

Ayna kolu direk yerine 0 hatayla oturuyor, ortasında bir vidası var, onu hafiften sıkınca sabitleniyor, ayak metal ve çok sağlam duruyor.

Ahanda sanal diyenlere, bakınız 4. resim  :)

1zyA2hc.jpg?1

pXXjoru.jpg?1

qnvIvdX.jpg?1

e6rY3we.jpg?1

brVI85e.jpg?1

AMxDBOf.jpg?1

vbuHTp3.jpg?1

A6yERcp.jpg?1

bmUjEKV.jpg?1

nuBSQcf.jpg?2

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kararma özelliği var mı?

Kararma yok ne yazıkki, ama olanları ve mavidiş özellikli olanlarıda var, pahalılar tabii, bende parrot olduğundan ve kararan aynaya ihtiyaç duymadığımdan almadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hocam süper gece çekimide isteruk, brüt maliyeti ne oldu en son:?

76 dolares, kamera 24, ayna 52 dolares :)

Gece olsun çekeceğim, bende merak ediyorum zaten :)

Yorum bağlantısı

76 dolares, kamera 24, ayna 52 dolares :)

Gece olsun çekeceğim, bende merak ediyorum zaten :)

Toplu alım isteruk.öncü arkadaş isteruk.:)
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Abi hayırlı olsun bakalım. Sahilde bir toplantı duzenleyinde görelim yakından bahaneyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gece görüntüsü :) aracın ön tarafından hafif ışık geliyor, o yüzden orta ısımda gölge var...

Vf0YRnm.jpg?1

Bu da tam karanlık, brightness biraz fazla açıkmış, az kısmalıyım, yoksa süper çalışmakta...

42wYSHV.jpg?1

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gece görüntüsü :) aracın ön tarafından hafif ışık geliyor, o yüzden orta ısımda gölge var...

Bu da tam karanlık, brightness biraz fazla açıkmış, az kısmalıyım, yoksa süper çalışmakta...

Ali abi bu yeni avatara ihtiyacımız var :D

hVJtqKD.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Seni mi kıracağım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Alın size resimler ahanda sanal diyenlere, bakınız 4. resim :)

Gönderilen Resim

İn misin cin misin sanal mısın demiştim, aynaya yansıma sayılmaz ilüstrisyon olabilir ayrıca Cin'e de benziyorsun :)

Renkler karman çorman, 15 pixel sanki, gece cok fazla ışıma yansıma var, kaza sebebi objeler direkler mantarlar belli olmaz çikarsin yine bir direge allah esirgesin. Bence sök hemen iade geri yolla Çin'e...

Eline sağlik emek verdin para harcadın ama ben beğenmedim :p Triportör'ün zaten 2,5m bişey, arka hb camdan itibaren bir karış mesafeyi hesapla göz kararı ile dur sonra. Sedan degil ki park etmesi zor olsun.

Yıllardır merak edilen gerçek mi değil mi tartışmaları son bulmuştur :)

Yansıma, çizim veya photoshop olabilir.

Kararma yok ne yazıkki

Oooo o zaman hiç boşuna uğraşmışsın... Kararma olmayan aynaya ben ayna demem.

Ali abi bu yeni avatara ihtiyacımız var :D

Gönderilen Resim

Zafer eski avatarı sanırım lise son sınıfda çektirdiği resimdi :)

Bu son resimde dedemden genç babam dan yaşlı çıkmış Ali Androidoğlu Dede...

Cin Ali Dede kameralı aynayı arabaya tak, tak dede tak. Topu tut torunlarına at.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gel büyük baba tirtover gel, topu tut topu at , bana atma tutmam topu, cin aliyim ben carparim adami, dedeyim dede, büyükbaba tirtover gibi boynum tutulmaz, banamisin demem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bende aracın orijinalinde var, fikir vermesi açısından ekliyorum.

Aracın dört tarfında kamerilar var.

Ön Logo içinde, Arka plakalık aydınlatmasının orada ve yan aynaların altında ver.

1. resimde altta görünen Camera düğmesine bastığınızda ön arka yan gibi kameralara da ayrıca geçiş yapabilirsiniz.

Parkederken çok çok büyük rahatlık.

DSC_0160.jpgDSC_0161.jpgDSC_0162.jpgDSC_0163.jpgDSC_0164.jpgDSC_0165.jpgDSC_0166.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Gel büyük baba tirtover gel, topu tut topu at , bana atma tutmam topu, cin aliyim ben carparim adami, dedeyim dede, büyükbaba tirtover gibi boynum tutulmaz, banamisin demem :)

Nerem buyuk baba ? Lux coupe ye biniyorum ben :p Boynum tutuluyor dogrudur, her tarafi cam direkler yok falan ve ustu aciliyor namussuzun ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nerem buyuk baba ? Lux coupe ye biniyorum ben :p Boynum tutuluyor dogrudur, her tarafi cam direkler yok falan ve ustu aciliyor namussuzun ;)

Vah vah, genç işi genç, sana kapalı kasa van lazım, şöyle içinide döşeriz, birde divan attıkmı ohh keka, tabii şoförde lazım sana :)

Bende aracın orijinalinde var, fikir vermesi açısından ekliyorum.

Aracın dört tarfında kamerilar var.

Ön Logo içinde, Arka plakalık aydınlatmasının orada ve yan aynaların altında ver.

1. resimde altta görünen Camera düğmesine bastığınızda ön arka yan gibi kameralara da ayrıca geçiş yapabilirsiniz.

Parkederken çok çok büyük rahatlık.

Süpermiş, kullanırken alışmışız aynaya, bakmadan edemiyorum yinede, kamerada olsa aynasız olmuyor vallahi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...