İçeriğe Yönlendir

Aracımın Kilometresini 100.000 Km Yükseltmek Istiyorum :)

Nuri Tanır

Recommended Posts

Nuri Tanır

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen ay arızalanan ( komple digital gösterge ekranı ) km saatimi tamir ile uğraşmak yerine saati komple ikinci el ile değiştirdim arızalanan saatim orijinal 307.000 km iken yerine gelen saat ( istanbul dışından ve internet kanalı ile satın aldım ) satan arkadaşın elektronikçi olmasından dolayı 307.000 olarak ayarlayarak göndermesini rica etmeme rağmen muhtemelen yanlışlık ile 207.000 km olarak ayarlanmış olarak geldğini montaj sonrası fark ettim, tekrar sök-tak, kargo vs... ile uğraşmak istemediğimden o şekilde kabul etmek durunda kaldım :( normalde bir çok kişinin memnuniyet duyacağı bu durum inandığım ahlaki değerler açısından kendimi sahtekar gibi hissetmeme sebep oluyor :( Bu arada aracımı satmayı falan şu aşamada kesinlikle düşünmüyorum, yaptırmak istediğim işlem tamamen vicdani bir durum, özetle Km saatimi tam 100.000 km yükselttirmek istiyorum bu konuda esasen sormak istediklerim,

1- Bu işlemi kime ve nerede yaptırabilirim ?

2- Km göstergesi sökülmeden motor kısmından bilgisayar bağlantısı ile yapılması mümükün mü ?

3- Bu işlemin süresi ve takribi masrafı ne civarda olur ?

Teşekkürler :)

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Aramızda para toplayıp sizi km işini halledelim, artan paraya da heykelinizi dikelim. Nerede yapılır bilemiyorum ama tebrik ederim, keşke herkes böyle düşünebilse.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Ben pendik tarafındayım acaba anadolu yakasında mümkünmüdür bu işlem ? Birde tanıdık bir yer varsa oraya gitmek daha mantıklı olacak :) yoksa sanayilerde sağa sola sorarak geri zekalı muamelesi görmeyelim bu yaştan sonra :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Aynı olay Transporter aracımda başıma geldi , araç 207bin km deydi ,  aracı servisten aldıığımda 37 bindeydi :D sıfır arabam olmuştu bir an sevinmiştim :p

sonra gittim serviste aynı şekilde yükselttirdim. 

1 araç km göstergeleriyle uğraşan elektronikçiler yapar.  Tanıdığınız servis varsa ordakiler de yapar.

2- kablo ile araç beyninden yükseltiyorlar.

3- 30-60tl arası bir fiyat tutar. Gidiceğiniz yerin yoğunluğuna bağlı sıra yoksa max 10 dakika sürer.

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bunu gösterge tamiri işi yapanlar halledebilirler. Ayrıca bunla ilgili yaşadığım bir olayı anlatayım. Arkadaşımın arabasının KM sayacının değişmesi gerekiyordu gittik bir yerde tamir ettirdik. İşlem devam ederken dükkana Range Sportlar Audiler BMWler geliyor KM'ler düşüyor çıkıp gidiyordu. O ara bir 3.20d geldi. Sahibi km'yi 1000 km yükseltin dedi ve geldi bekleme salonunda yanımıza oturdu. Meraktan sorduk neden km yükselttiniz dedik, adamın cevabı aynen "Kardeş ben hafta sonu yengene İstanbul'a toplantıya gidiyorum diyorum Ankara'da manitamı alıyorum onla oluyorum yengende KM'den kontrol ediyor o yüzden 1000 km yükseltiyorum ayda iki sefer" dedi sustum hiç bir şey demedm :)

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

İş Pendik civarı oto işi yapan elektronikçi bulmaya kaldı anlaşılan ;)

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bunu gösterge tamiri işi yapanlar halledebilirler. Ayrıca bunla ilgili yaşadığım bir olayı anlatayım. Arkadaşımın arabasının KM sayacının değişmesi gerekiyordu gittik bir yerde tamir ettirdik. İşlem devam ederken dükkana Range Sportlar Audiler BMWler geliyor KM'ler düşüyor çıkıp gidiyordu. O ara bir 3.20d geldi. Sahibi km'yi 1000 km yükseltin dedi ve geldi bekleme salonunda yanımıza oturdu. Meraktan sorduk neden km yükselttiniz dedik, adamın cevabı aynen "Kardeş ben hafta sonu yengene İstanbul'a toplantıya gidiyorum diyorum Ankara'da manitamı alıyorum onla oluyorum yengende KM'den kontrol ediyor o yüzden 1000 km yükseltiyorum ayda iki sefer" dedi sustum hiç bir şey demedm :)

O da iyiymiş...Vayyy çakalllll :biggrin: :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Takdire şayan bir hareket. Başkasi olsa direk bu şekilde satardi km düşük haliyle

50-60TL maslak oto sanayi

Abi yoksa benim araba da 247 bindeydi de 147 mi oldu :p

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

:hohoho: :hohoho: Süpermiş :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Aracımı satarken alıcının bir aradığında sormuştu km orijinal mi diye.

Düşürsem 196000 mi yaparım dedim, gülmüştük. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

genelde bu aralıkta yaparım :)O

Tabi abi fazla düşerse dikkat çeker :D Rıfat abi ben sattigimda 200bindeydi dedi :p

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Senin Allah'ına kurban, güzel abim, güzel insan işin gücün rastgelsin. :bravo:  :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Senin Allah'ına kurban, güzel abim, güzel insan işin gücün rastgelsin. :bravo:  :bravo:

Furkan Kardeşim çok zarifsin :) Bu konuyu diğer siteye açma gereği bile duymadım :) Marka şu an farklı olsada burayı hep kendi evim gibi görüyoum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

vay be ne adammis seytan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

En son sattığım mondeomda satacağımı bile bile aldığım yarım depo benzin vardı, aklıma bile gelmediki o benzini kullanayım vs... Alan arkadaşın kısmetiymiş dedim, helal ederek o şekilde verdim arabamı :) akabinde ise şimdiki arabamı alırkende denk geldi çok yaşlı bir amcamızdan kendi biçtiği fiyat ile piyasadan 5.000 tl kadar avantajlı aldım :) Etme bulma dünyası, kim ne derse desin :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...