İçeriğe Yönlendir

Aracımın Kilometresini 100.000 Km Yükseltmek Istiyorum :)

Nuri Tanır

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bunu gösterge tamiri işi yapanlar halledebilirler. Ayrıca bunla ilgili yaşadığım bir olayı anlatayım. Arkadaşımın arabasının KM sayacının değişmesi gerekiyordu gittik bir yerde tamir ettirdik. İşlem devam ederken dükkana Range Sportlar Audiler BMWler geliyor KM'ler düşüyor çıkıp gidiyordu. O ara bir 3.20d geldi. Sahibi km'yi 1000 km yükseltin dedi ve geldi bekleme salonunda yanımıza oturdu. Meraktan sorduk neden km yükselttiniz dedik, adamın cevabı aynen "Kardeş ben hafta sonu yengene İstanbul'a toplantıya gidiyorum diyorum Ankara'da manitamı alıyorum onla oluyorum yengende KM'den kontrol ediyor o yüzden 1000 km yükseltiyorum ayda iki sefer" dedi sustum hiç bir şey demedm :)

yenge de ayda iki defa yükseltiyor olabilir şeyi, km yi. :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

:bravo:  :bravo:  :bravo:  Sizin gibi düşünen kaç kişi kaldı ki acaba bu ülkede, canı gönülden tebrik ediyorum Nuri bey......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Adamsın Nuri abi...!

Rica ederim Kadir Kardeşim :)

:bravo:  :bravo:  :bravo:  Sizin gibi düşünen kaç kişi kaldı ki acaba bu ülkede, canı gönülden tebrik ediyorum Nuri bey......

Çok kişiyiz diye düşünüyorum :) Benim karşıma hep çıkıyor :)

Ankarada olsaydiniz sorunu cozerdik 30 tl'ye hallediyor elektrikciler. Gercekten yaptiginiz hareket takdire şayan tebrik ediyorum sizin gibi dusunceli insanlara ihtiyaci var bu milletin.

9 yaşında evladıma doğru ve dürüst olmasını sürekli öğütlerken aksini nasıl yapabilirimki ?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

üç yıl önce kredi çektim ilk defa güzel bir arabam olsun istedim kurtlar vadisindeki ersoy ulubeyin birkaç bölümde kullanmış olduğu siyah megane2 araç almaya karar verdim birtane buldum sadece sanayide bir usta baktı alınır dedi aracı aldım eş dost trigeri ne zaman değişmiş dedi bende trigerin ne olduğunu önemini bilmiyordum yetkili serviste çalışan birisini buldum ve baktırdık benim aracım 208 000 km de servise gitmiş 210 000 de muayeneye girmiş  ama aracı ben 154 000 diye aldım başımdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi oldum aldığım adamı aradığımda bende bilmiyordum galeriden aldım o yapmış falan filan dedi babamda benzinli araç bişey olmaz bunlar 500 000 bin gider gibi sözler söyledi beni biraz teselli etti araca bir sürü aksesur yaptım bütün bakımlarını yaptırdım trigerini yetkili serviste yaptırdım sonra satmaya karar verdim ama km olayı kafamı çok karıştırdı öyle satamadım alacak kişiyi kendi yerime koydum vicdanım el vermedi ve araştırmaya başladım kime sorsam bana millet düşürmek istiyor sende yükseltmek istiyorsun dediler dalga geçenler oldu sonunda bu işi yapan bir yer buldum bostancı sanayi sitesinde orada herhangi bir esnafa sorsan gösterirler km saatini komple söktü abi ne kadara indirelim dedi bende ne indirmesi 224000 yap dedim şaşırdı yükselticekmiyiz dedi evet dedim tmm dedi yukarı çıktı 5 dak sonra geldi km 224 000 olmuştu 50 tl para verdim 22.000 tl ye aldıgım aracı yaptıgım masraflarla bana 25 000 TL ya geldi ve aracı 20.000 tl ye 227.000 km de sattım o km yi kim düşürdüyse hakkımı helal etmiyorum diğer tarafta o insanla elbet hesaplaşıcaz ve sattığım aracı geçen gün tekrar ilanda gördüm alan eleman km yi 132 000 ne çekmiş 26.000 TL fiyat yazmıstı

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Km indirmeyi yapanlar yükseltmeyide yaparlar muhtemelen. Her sanayide vardır birkaç tane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

üç yıl önce kredi çektim ilk defa güzel bir arabam olsun istedim kurtlar vadisindeki ersoy ulubeyin birkaç bölümde kullanmış olduğu siyah megane2 araç almaya karar verdim birtane buldum sadece sanayide bir usta baktı alınır dedi aracı aldım eş dost trigeri ne zaman değişmiş dedi bende trigerin ne olduğunu önemini bilmiyordum yetkili serviste çalışan birisini buldum ve baktırdık benim aracım 208 000 km de servise gitmiş 210 000 de muayeneye girmiş  ama aracı ben 154 000 diye aldım başımdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi oldum aldığım adamı aradığımda bende bilmiyordum galeriden aldım o yapmış falan filan dedi babamda benzinli araç bişey olmaz bunlar 500 000 bin gider gibi sözler söyledi beni biraz teselli etti araca bir sürü aksesur yaptım bütün bakımlarını yaptırdım trigerini yetkili serviste yaptırdım sonra satmaya karar verdim ama km olayı kafamı çok karıştırdı öyle satamadım alacak kişiyi kendi yerime koydum vicdanım el vermedi ve araştırmaya başladım kime sorsam bana millet düşürmek istiyor sende yükseltmek istiyorsun dediler dalga geçenler oldu sonunda bu işi yapan bir yer buldum bostancı sanayi sitesinde orada herhangi bir esnafa sorsan gösterirler km saatini komple söktü abi ne kadara indirelim dedi bende ne indirmesi 224000 yap dedim şaşırdı yükselticekmiyiz dedi evet dedim tmm dedi yukarı çıktı 5 dak sonra geldi km 224 000 olmuştu 50 tl para verdim 22.000 tl ye aldıgım aracı yaptıgım masraflarla bana 25 000 TL ya geldi ve aracı 20.000 tl ye 227.000 km de sattım o km yi kim düşürdüyse hakkımı helal etmiyorum diğer tarafta o insanla elbet hesaplaşıcaz ve sattığım aracı geçen gün tekrar ilanda gördüm alan eleman km yi 132 000 ne çekmiş 26.000 TL fiyat yazmıstı

Sizinde işiniz gücünüz rastgelsin. Gerisini merak etmeyin.

Zalimler için yaşasın cehennem!!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Yaşadığınız talihsizliği bende kimseye yaşatmak istemem ... neticede km yükseltmeyi yaptıracağım 1-2 gün içinde ama yinede yaptığım işlemi aracı satmaya karar verince mutlaka alıcıya söyleyeceğim, öbür türlü içim rahat etmez, Neticede ben aracı alırken o 82 yaşındaki amca abartmıyorum 3 saat anlattı 18 yıl kullandığı arabasının tüm detaylarını, bende hayranlıkla dinledim. Paramıda helal ede ede verdim :) Başkasıda bana helal etsin isterim :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Nuri Bey,bu onurlu ve vicdani davranışınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum..Helal olsun,Allah yardımcın olsun her daim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İş Pendik civarı oto işi yapan elektronikçi bulmaya kaldı anlaşılan ;)

kartal oto sanayide bolca yapan kişiler var bu işi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu kilometre düşürme işini yaptıranlar kadar yapanlarında yatacak yeri yok aslında. Ne için yapıldığını bilmiyorlar sanki ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Abi bu konuyu daha önce foruma yazmışmıydın yoksa dejavu mu oldu :)

Yok yazmadım, zaten olay yeni bir olay bir -kaç aylık mazisi var belki başka bir arkadaşın konusu ile karıştırmış olabilirsiniz :)

kartal oto sanayide bolca yapan kişiler var bu işi

Bugün - yarın  o tarafa uğramayı planlıyorum :) İlginize teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Bu kilometre düşürme işini yaptıranlar kadar yapanlarında yatacak yeri yok aslında. Ne için yapıldığını bilmiyorlar sanki ;)

Sorma Kardeşim, her şeyi dünyevi algılarla değerlendiriyoruz :( bu tip işlemler resmen kul hakkına tecavüz gibi geliyor bana :( düşünsene adam o arabayı ne hayaller ile, evinde neyin nafakasından kısarak aldı :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

En son sattığım mondeomda satacağımı bile bile aldığım yarım depo benzin vardı, aklıma bile gelmediki o benzini kullanayım vs... Alan arkadaşın kısmetiymiş dedim, helal ederek o şekilde verdim arabamı :) akabinde ise şimdiki arabamı alırkende denk geldi çok yaşlı bir amcamızdan kendi biçtiği fiyat ile piyasadan 5.000 tl kadar avantajlı aldım :) Etme bulma dünyası, kim ne derse desin :)

Nuri Bey'in mondeosunu alan kişi benim. Kendisi beyefendi bir insan, aracı almamda bana verdiği güven hissinin etkisi büyük olmuş olup halen mondeomu sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Teşekkürler Nuri Bey... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben pendik tarafındayım acaba anadolu yakasında mümkünmüdür bu işlem ? Birde tanıdık bir yer varsa oraya gitmek daha mantıklı olacak :) yoksa sanayilerde sağa sola sorarak geri zekalı muamelesi görmeyelim bu yaştan sonra :D

Nuri abi bu işin yapılacağı yerler tabelada xxxx kilometre servisi yazan yerlerdir.. Dümdüz dükkana girip meramını fazla ayrıntıya girmeden anlatıyorsun yoksa abuk subuk sorulara maruz kalabilirsin.. :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Nuri Bey'in mondeosunu alan kişi benim. Kendisi beyefendi bir insan, aracı almamda bana verdiği güven hissinin etkisi büyük olmuş olup halen mondeomu sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Teşekkürler Nuri Bey... 

O sizin beyefendiliğiniz Mehmet bey :) sizi tanımak benim için gerçekten mutluluk verici oldu :)

Nuri abi bu işin yapılacağı yerler tabelada xxxx kilometre servisi yazan yerlerdir.. Dümdüz dükkana girip meramını fazla ayrıntıya girmeden anlatıyorsun yoksa abuk subuk sorulara maruz kalabilirsin.. :)

Bu gün gittim Kartal sanayi sitesine ve maalesef elim boş döndüm :( tüm millet ağız birliği etmişçesine '' yapamayız, büyük cezası var dediler '' kilometreciler dahil en az 10-12 dükkan gezdim :( adamlara '' kardeşim km düşürmeyeceksin YÜKSELTECEKSİN ''  dememe rağmen genel itibari ile  '' ne fark eder km saati ile oynamıyormuyuz neticede '' dediler, resmen dürüst davranmanın karşılığında adamların egolarını tatmin ettik :( sağlık olsun bizde +100.000 diyeceğiz artık :(

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

İnat ettim yılmadım :) Kendi ustamı arayarak durumu anlattım :) göztepede bir kilometreci bulundu, bende kalkıp göztepeye gittim, benim araba için gösterge sökülmeden ayarlanmıyormuş km :( mecburen söktük saati, aracı olan ustamın bir kalfası kanalı ile gönderdik saati :) :) kilometreci kalfadan yapılacak işlemi ve yükselecek km miktarını duyunca inanamamış ve '' abi'ye saygılarımı sunarım '' demiş parada almamış :) Yinede ben kendisine iletilmek üzere raici kadar ustama para bıraktım ... neticede emek var :) ... vay canına ne zor işmiş KM YÜKSELTMEK :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

temel arabasını satmak için pazara götürmüş satamamış kara kara düşünürken dursun gelmiş temel ne oldu ne bu halin demiş habu penum takayı bi türlü satamadum demiş dursunda bi bakmış arabaya 500 .000 km de temel bu kilometredeki arabaya kim bakar git bunun kilometresini düşür o zaman satarsın demiş aradan 15 gün geçmiş dursun temel ile karşılaşmış temel ne yaptın arabayı sattınmı temelde ula dursun daha 0 km araba satılırmı demiiş :D

hocam km 100 bin yükseldi fiyat 5000 düştü :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

temel arabasını satmak için pazara götürmüş satamamış kara kara düşünürken dursun gelmiş temel ne oldu ne bu halin demiş habu penum takayı bi türlü satamadum demiş dursunda bi bakmış arabaya 500 .000 km de temel bu kilometredeki arabaya kim bakar git bunun kilometresini düşür o zaman satarsın demiş aradan 15 gün geçmiş dursun temel ile karşılaşmış temel ne yaptın arabayı sattınmı temelde ula dursun daha 0 km araba satılırmı demiiş :D

:D

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

:( ben bunu hiç düşünmemiştim :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...