İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2- St Tampon Kalıbı Çıkarmak Için Güç Birliği

Fırat Toptaş

Recommended Posts

Fırat Toptaş

Eğer fazla istek talep olursa aracım üzerindeki st tamponun kalıbını alıp sizlere fiberden döktürebilirim arac renginizin kodunu yollarsanız boyatabilirimde yurtdısından aldıgınız zaman suan parçaçılar kit halinde 2500 tl rakam istiyorlar eğer 5-10 adet rakamları yakalarsak bu tamponun dökümünü sağlayabilirim hem rakamları daha aşağıya cekmiş oluruz hemde st tampon takmıs olursunuz amaç yardımcı olmak maliyet fiyatlarına size yardımcı olabilirim isteyen olursa

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Çok güzel bir fikir dostum. Güzel bir fiyat olursa ben de almak isterim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Çok güzel bir fikir dostum. Güzel bir fiyat olursa ben de almak isterim.

Olur coğunluğu saglayalım yeterki

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren
(düzenlendi)

Başlık "mondeo ön tampon" gibi birşey olsaymış daha bir dikkat çekerdi forumdaki mondicilerden.. ben caps vereyim bahse konu ön tamponla ilgili..

mondeo51.jpg

mondeo-st-200.jpg

Mondeo-ST24.jpg

Bildiğiniz gibi bu tampon ülkemizde üretilmiyor.  Fırat beyin bahsettiği gibi bir işlemle bu tampona sahip olmak için kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz mondiciler ne dersiniz bu işe ?

tarihinde Mehmet Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Tamponlar cok guzel. Fikir de sahane. Yalniz istenilen cogunluk saglanirsa tahmini maliyet ne olur acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
(düzenlendi)

Aslında yaptırmak isteyen çok olur da, fiyat konusunu sanırım herkes merak ediyor.

Diyelim ki 10 kişi olduk, Focus 2 ST tampon ne kadara mal olur? Sanırım bunun cevabından sonra talipler artacaktır :)

Focus 2 örnek olarak verdim, Mondeo olur, fiesta olur vs..

Edit:ekleme

tarihinde Hakan Arslaner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
(düzenlendi)

Fikir guzel ama bende maliyet diyorum ve ilave ediyorum: arka tampon cok havada kalacak onun da bir yontemi varmidir?

Edit: yazim hatasi

tarihinde Emre Sutay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

havada kalmaz daha uzundur bu tampon yere doğru, marşbiyeller boş kalır

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Marspiyelleri bir sekilde ayarlaririz diye dusunerek onlari yazmadim tabi
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Tamponlar cok guzel. Fikir de sahane. Yalniz istenilen cogunluk saglanirsa tahmini maliyet ne olur acaba.

Aslında yaptırmak isteyen çok olur da, fiyat konusunu sanırım herkes merak ediyor.

Diyelim ki 10 kişi olduk, Focus 2 ST tampon ne kadara mal olur? Sanırım bunun cevabından sonra talipler artacaktır :)

Focus 2 örnek olarak verdim, Mondeo olur, fiesta olur vs..

Fiyat bilgisini netleştirip akşama paylaşacagım

Edit:ekleme

Fikir guzel ama bende maliyet diyorum ve ilave ediyorum: arka tampon cok havada kalacak onun da bir yontemi varmidir?

Edit: yazim hatasi

Bence sadece on tampon olsa bile guzel durur yandan...

arkadaşım bi maliyet çıkarsak 10 kişi olduk diyelim nekadara malolur acaba

Maliyette takilip kaliyorum ama daha janti var bu isin :)

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Acikcasi hic fiyat almadim ama yaptiranlar vardi araca gore. denk gelirse sorarim ancak suan icin fiyat soylemem zor

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Marspiyelleri nereden ve nekadara temin edebiliriz. Fikir verebilir misiniz.

ankarada otosport var karlıkçı halil bana 250 demişti 150 ye yaptırdım

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren
(düzenlendi)

Bence elimizdeki kalıbın kıymetini bilelim. Bu uzun bir müddet bu forum sayesinde yayılacak bir projeye dönüşebilir. Mondeoyu daha çok sevmeye sebeptir bu tampon-marsbiyel. Sırf bu orjinal halinin tipini sevmediği için mk2 mondeodan uzak duran insanlar var. Tipini st24de yaklaştırdıkça mondeonun 2. El degeri zamanla artacagını düşüyorum. Eskiden cliom vardı 11700e satmıştım şuan aynısından 13-14e bulamıyorum. Bizim arabanın ikinci eli ise düştükçe düşüyor yapmayalım lütfen en azından forum olarak bu arabaların ikinci el piyasasına sahip çıkalım. Passatlar vectralar 16000tlden başlıyor...

tarihinde Mehmet Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Marka imaji yer yer degisir ve bahsettigin markalar malesef alman. Alman adini duydunmu 80 model araci bile catir catir satarsin ama ford ve hele ki 2.0 motor olunca insanlar "abooww" diyerek kaciyor. İnandiramiyorum yakit tuketimine. Saglamligi konforu vs almanlarla birebir midir bilmiyorum hic kullanmadim ancak hic de azimsanacak bir arac degil ama bunu kullanan biliyor. Bende onyargiliydim ta ki focusu alana kadar sonra mondeo da ayni sekilde dusundum yine yanildigimi gordum. Suan aklimda 2010-2011 focus var aklimda insallah bu sefer de ters sekilde yanilip pisman olmam ☺

İlk giriste dedigim cumleye gelelim balikesirdeyim ve ford acaip seviliyor hele ki focus(1-2-3) adim basi bir tane gorursun

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Passat vectra laguna bunlarla yani aynı seviyedekileri aynı yıllardaki araçlarla karşılaştıracak olursak misal bizimkini o kadar hor kullanmamıza rağmen arabaya iyi bakmışsınız diyorlar. Yani dayanıklı. O araçlar da bizzat bir müddet kullanmadan olumsuz yorum yapmam doğru olmaz ama aralarında fiyat farkı olması çok üzücü. Mk2 mondeonun ölüsü bile 15000 olmalı clionun 13-14 olduğu yerde...

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Kalıp fiyatı kalıp al plastikden dök derken maliyet yukarılarda 2000 tl gibi ama isteyen olursa toplu getirme yapabilirim bir abimizin aracılığıyla 1500 tl ye tampon yurtdısından sıfır gelmektedir yanlız sadece sisfarı ve cerceveleri olmuyo onlarda ebaydan alınıp yapılabilir yada fiberden yaptıralabilir tekrar ediyorum 1500 tl ye st tampon geliyor yurtdısı almanyadan fabrikadan

İsteyen olursa 5324410813 iletişim numaram

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Büyük rakamlar bunlar, gereksiz derecede büyük rakamlar. Neyse hayırlısı olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...