İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2- St Tampon Kalıbı Çıkarmak Için Güç Birliği

Fırat Toptaş

Recommended Posts

Fırat Toptaş

Burdaki ıstalar pahalı fiyat cekti bakalım bir iki yer var orayla görüşücem kalıp için eğer fiyat asagı cekebilirsem yazıcam tekrar

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Ustalar bu fiyati verdiyse 1500 un altina dusmesi mumkun degil. Bu rakamlar da bizi bozar. Emegin icin tesekkur ederiz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fuat GÜVEN

Merhabalar,

Bu tampon gerçekten güzel. Benim şöyle bir fikrim var. Bu tamponun tek yönlü kalıbı yapılarak polyesterden (kısaca anadol kaportası) imal edilebilinir.Bunun için kopyalanacak bir tampon ve kalıp yapılacak uygun malzemeye ve son olarak iyi bir ustaya ihtiyaç var. Kalıp malzemeside polyester olabilir. Yanlız tampon yapılırken bağlantı ayakları kalıba güzelce çıkartılmalı ki yeni tampon uyum sorunu yaratmasın.

Polyester tampon maliyeti düşük bir üretim olur.Nasıl olduğu konusunda internette polyester nasıl yapılır yazmanız ve vidyolara göz atmanız yeterli.

Ben Sakarya'da yaşıyorum ve imkanlar fazlasıyla var fakat tampon yok. Bu tampona sahip olan varsa biraz fedakarlık yapması gerekiyor.Tamponu sökülecek ve kalıbı çıkartılacak.1-2 gün kadar sürebilir.

Neyse fazla baş ağrıtmayalım. Benimki de bir fikir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Merhabalar,

Bu tampon gerçekten güzel. Benim şöyle bir fikrim var. Bu tamponun tek yönlü kalıbı yapılarak polyesterden (kısaca anadol kaportası) imal edilebilinir.Bunun için kopyalanacak bir tampon ve kalıp yapılacak uygun malzemeye ve son olarak iyi bir ustaya ihtiyaç var. Kalıp malzemeside polyester olabilir. Yanlız tampon yapılırken bağlantı ayakları kalıba güzelce çıkartılmalı ki yeni tampon uyum sorunu yaratmasın.

Polyester tampon maliyeti düşük bir üretim olur.Nasıl olduğu konusunda internette polyester nasıl yapılır yazmanız ve vidyolara göz atmanız yeterli.

Ben Sakarya'da yaşıyorum ve imkanlar fazlasıyla var fakat tampon yok. Bu tampona sahip olan varsa biraz fedakarlık yapması gerekiyor.Tamponu sökülecek ve kalıbı çıkartılacak.1-2 gün kadar sürebilir.

Neyse fazla baş ağrıtmayalım. Benimki de bir fikir.

uygun bir tampon sahibi aranıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Ben de fiber tampon için kalıbın 150-160 tl gibi bir miktara çıkartılıp defalarca kullanılabileceğini öğrendim. Bu işi Bursa'da yaptırabileceğini söyleyen bir aksesuarcı ile tanıştım. Tampon lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ben de geçen gün arkadaşla bu konuyu düşündüm mühendislik okuyorum ve önümüzdeki sene bitirme tezi olarak falan kabul ederlerse fiesta st tamponlarının kalıbını çıkarabiliriz sonra da st tamponsuz fiesta kalmaz forumda :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alperen Bugra Pert

mondeo51.jpg

mondeo-st-200.jpg

Mondeo-ST24.jpg

Bildiğiniz gibi bu tampon ülkemizde üretilmiyor. Fırat beyin bahsettiği gibi bir işlemle bu tampona sahip olmak için kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz mondiciler ne dersiniz bu işe ?

Kırık ön ve arka tampomlarımı bu konu netleşene kadar bekletiyorum. Saygılarımla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Ozan Akkaya

Konuyu takip ediyorum, yaptıracak olanlara benide yazabilirsiniz, ama sanırım konu olarak kalacak bu :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fırat Toptaş

şuanda bir ustayla görüşüyorum işcilik ve boya üzerine ihtisas yapmış bir usta ikna oldu olcak biraz keçi inadı var ustayı ikna ettikden sonra maliyeti paylaşıcam ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Tampona yeri açılacak gündüz ledini de şimdiden ayarlamak lazım dimi :)

Yorum bağlantısı
Engin Orcan

Memlekette yok mu su tamponu yapabilecek bi usta anlamadim gitti.kac kisi bekliyor kimbilir bunu bi gelsede taktirsak die..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fuat GÜVEN

Memlekette yok mu su tamponu yapabilecek bi usta anlamadim gitti.kac kisi bekliyor kimbilir bunu bi gelsede taktirsak die..

tamponu yapacak usta var da portatif lazım. Kopyalanacak tampon vb...

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

tamponu yapacak usta var da portatif lazım. Kopyalanacak tampon vb...

birtek fırat arkadaşta var galiba

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Bence bu mevzu hakkında Ayrıca 2 problem var.

1 ) tampon bulundu, kalıp çıkartıldı. Tahmini maliyet ne kadar olacak?

2) Toplam kaç kişi bu tampondan yaptıracak?

Şahsen tampon olayı olursa Ben varım, ama fiyat 1000 lira denirse malesef yokum. Fiyat ve kişi sayısının belirlenmesi gerekli

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Şahsen tampon olayı olursa Ben varım, ama fiyat 1000 lira denirse malesef yokum. Fiyat ve kişi sayısının belirlenmesi gerekli

aynen 

Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

tampon maliyeti adetle ters orantılıdır. örneğin 1 adet için 1000tl dersek bu 10 adette 850, 50 adette 600 tl ye düşebilir.(KESİNLİKLE ÇALIŞILMIŞ BİRŞEY DEĞİL MALİYET ANALİZİ OLARAK DÜŞÜNÜNÜZ) Bunun için öncelikle kaç adet sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Eğer tatmin edici adet olursa yeni kalıp tasarlanabilir. Şöyle ki mevcut tamponun formu baz alınarak farklı görünüm, sis farı, rüzgarlık vb. yapılabilir. Ola ki st tampon bulunur da birebir aynısı yapılırsa hem daha kolay ve dolayısıyla da ucuz olabilir.

Bununla ilgili birkaç yerle görüşeceğim. Edinimlerimi sizinle paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

neticeye varıldı tampon maliyeti 1300 tldir bu son rakamdır ustanın elinde mondeo tamponu kalıbı mevcut alt tarafı yapabileceğini söyledi şuanda bir mondeo ya farklı bir tampon çalışması yapıyor body kit tarzı uGyI4aM.jpg

yurt dışından beğenilmiş bu tampon örneği orada varmıs müşterinin isteği üzerine yapılmış komple ön arka yan marşpiyel halinde yapılıyor st tampon yapılacak şimdi alıcıları görelim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bitmiş halinin fotoğrafı konulsa belki bir fikir oluşur kafada. Şimdi burdan birşey anlaşılmıyor. Bahsettiği müşterisinin arabasının son halinin fotoğrafları lazım 

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Bitmiş halinin fotoğrafı konulsa belki bir fikir oluşur kafada. Şimdi burdan birşey anlaşılmıyor. Bahsettiği müşterisinin arabasının son halinin fotoğrafları lazım 

2-3 güne biticek fotoğraf paylaşıcam

sadece tamponmu body kit fiyatımı 1300 tl

tampon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...