İçeriğe Yönlendir

Fiesta Değişim Aşamaları Start Aldı. :)

Alper Aksakal

Recommended Posts

Alper Aksakal
Gönderilen ResimGönderilen Resim traslanan bölüm içe doğru oyuk olan kısım 3cm kadar traslandi ve orjinal vida takılan kısımlar dipten jet taşı ile kesildi plastikle sifirlandi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Gönderilen ResimGönderilen Resim traslanan bölüm içe doğru oyuk olan kısım 3cm kadar traslandi ve orjinal vida takılan kısımlar dipten jet taşı ile kesildi plastikle sifirlandi.

Cidden güzel olmuş. Söktürüp yaptirabilirim ben de böyle bir işlem.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Söylesene kardeşim, burada elli tane resme baktık hesap kitap yaptık, bir saattir yazdıklarımıza bakıp gülüyorsun demek, alacağın olsun emi :D

Alalım traş resimlerini :)

Abi sen o yorumları yazarken direksiyondaydim araç kullanıyordum :)

Bu arada yağ bakım malzemelerinide aldım.

Mobil esp 5*30 yağ

Orjinal yağ filtresi

Hava filtresi ve orjinal mazot filtresi aldım. Yarın onları da değiştircem.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Cidden güzel olmuş. Söktürüp yaptirabilirim ben de böyle bir işlem.

Daha montaj yapılmadı ozancim. Montaj esnasında belki o açı değişir. Montaj bitmedikce açı hakkında net bişey soyleyemiyorum. Ama şu kesin spoiler o kadar dik durmayacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi sen o yorumları yazarken direksiyondaydim araç kullanıyordum :)

Bu arada yağ bakım malzemelerinide aldım.

Mobil esp 5*30 yağ

Orjinal yağ filtresi

Hava filtresi ve orjinal mazot filtresi aldım. Yarın onları da değiştircem.

Hadi yırttın o zaman :)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Sadece uç kısımmı traşlandı yani?

evet uç kısımlar traşlandi. Zaten kasıntı yapıp yukarı durması oraya bağlı. Engel olan kısım orası.

Hadi yırttın o zaman :)

Zaten senin tavsiyelerini dinliyorum abi. sonumuz hayrola :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arabanın duruşunu değişuirmiş ve çok yakışmış. Aynı kalitede ilavelerle devam ederseniz muazzam olur.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Arabanın duruşunu değişuirmiş ve çok yakışmış. Aynı kalitede ilavelerle devam ederseniz muazzam olur.

teşekkür ederim.

Kesinlikle öyle orjinal ürünlerden asla vazgeçmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm sadece uca traş yetiyorsa kolaymış, hallederiz :)

Şimdi sıra St body kitte, ayrıca asla orjinalden şaşma, tampon resmen 20-25 cm. içeri esniyor banamısın demiyor, tayvan malı olanlar daha çabuk kırılıyormuş, fiberi zaten yok olsada zaten asla takmam, anında kırılıyor ve asla osrjinal gibi düz yüzeyli olamıyor, ayrıca çokta kalın.

Orjinal yada hiç :)

Gıcık Ford, 5 kapılıların arkasını ve farlarıda aynı yapsanıza bizde direk takalım, Allahtan bizim kasalarda uyanmadılar, direk ST parçaları oluyor, yeni kasada uyanmışlar, ön tarafa hiçbirşey takamıyorsun, kaportada, farda farklı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Kolay gelsin. Spoiler gayet şık olmuş

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

HImm sadece uca traş yetiyorsa kolaymış, hallederiz :)

Şimdi sıra St body kitte, ayrıca asla orjinalden şaşma, tampon resmen 20-25 içeri esniyor banamısın demiyor, tayvan malı olanlar daha çabuk kırılıyormuş, fiberi zaten yok olsada zaten asla takmam, anında kırılıyor ve asla osrjinal gibi düz yüzeyli olamıyor, ayrıca çokta kalın.

St tamponlarda heran süpriz yapabilirim. :) abi sırada jant var 195.45.16 ölçülerinde jant lastik takcam ama ne taksam ?

HImm sadece uca traş yetiyorsa kolaymış, hallederiz :)

Şimdi sıra St body kitte, ayrıca asla orjinalden şaşma, tampon resmen 20-25 içeri esniyor banamısın demiyor, tayvan malı olanlar daha çabuk kırılıyormuş, fiberi zaten yok olsada zaten asla takmam, anında kırılıyor ve asla osrjinal gibi düz yüzeyli olamıyor, ayrıca çokta kalın.

Gıcık Ford, 5 kapılıların arkasını ve farlarıda aynı yapsanıza bizde direk takalım, Allahtan bizim kasalarda uyanmadılar, direk ST parçaları oluyor, yeni kasada uyanmışlar, ön tarafa hiçbirşey takamıyorsun, kaportada, farda farklı...

Ben ilk fiestama tamponlari boyama yöntemi ile st görünümü vermiştim :) 2004 senesinde...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

St tamponlarda heran süpriz yapabilirim. :) abi sırada jant var 195.45.16 ölçülerinde jant lastik takcam ama ne taksam ?

Jant resmen dert, şimdiden hayırlı olsun :) bende ön tampon için beklemedeyim, marşbiyelden vazgeçtim gibi, pek belli olmuyor zaten.

Bu tarz bir jant olabilirmi? Ülem marşbiyelde yine kafama takıldı şimdi  :D  onuda arada çıkarırım ama kriko kapaklarını bulmak dert, servisten istemek lazım...

braid3.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Jant resmen dert, şimdiden hayırlı olsun :) bende ön tampon için beklemedeyim, marşbiyelden vazgeçtim gibi, pek belli olmuyor zaten.

Bu tarz bir jant olabilirmi?

duydum ki senin arabanın koltuklar satılıkmış :)

Abi işin gerçeği şu tarz bi jant istiyorum. yani beş kollu qyjumu8a.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

duydum ki senin arabanın koltuklar satılıkmış :)

Abi işin gerçeği şu tarz bi jant istiyorum. yani beş kollu

Yanlış duymuşsun :D  en zor ve nadide parça o zaten, hepsini direk buluruz ama koltuk işi sakat, baya pahalıya patlamıştı bana :)

Fiestaya, ya çok kollu yada 5 kollu gidiyor zaten, 5 kollu alacaksan ya bendeki gibi büyük gösteren bir jant, yada 16" ama yine büyük gösteren bir jant lazım, asla 16" yı geçme ama, çok rahatsız oluyor, 16" bile kazık gibi geldi bana.

Sen zaten virüsü kaptın, dur biraz daha gaz vereyimde bağımlı hale gel  :D

mqpME.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Yanlış duymuşsun :D en zor ve nadide parça o zaten, hepsini direk buluruz ama koltuk işi sakat, baya pahalıya patlamıştı bana :)

Fiestaya ya çok kollu yada 5 kollu gidiyor zaten, 5 kollu alacaksan ya bendeki gibi büyük gösteren bir jant, yada 16" ama yine büyük gösteren bir jant lazım, asla 16" yı geçme ama, çok rahatsız oluyor, 16" bile kazık gibi geldi bana.

Şuan o koltuklar altın gibi değerli Güle güle eskit abi.

16" asla geçmem ama istediğim bir model jantida zor bulcam gibi. Aslında çok kollu rs jantlarinin 16" olanı olsa ondan da alırım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şuan o koltuklar altın gibi değerli Güle güle eskit abi.

16" asla geçmem ama istediğim bir model jantida zor bulcam gibi. Aslında çok kollu rs jantlarinin 16" olanı olsa ondan da alırım

Sağol kardeşim, hayırlısı olsun, jant falan bulunuyor, tampon vs. resmen dert, çok pahalılar gerçekten  :angry:

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Sağol kardeşim, hayırlısı olsun, jant falan bulunuyor, tampon vs. resmen dert, çok pahalılar gerçekten  :angry:

Ali Bey,senin araçtaki teypten nereden bulabilirim acep... ;)

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Yavaş yavaş şekil alıyor... 16"titanyum jant lastik düşünürsen hatasız bir takim var bakabilirsin formda ilanim var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vallahi var ama 750 kaat çok, ben 500 e almıştım ki oda pahalı sayılır, özellikle bizimkine uyan çerçevelisini bulmak lazım, zira bu çerçeve teybe sabit, çıkmıyor yani, forumda satan arkadaşlar olabilir, ben Ankara ya gittimde CUB (Can Umut Baykan) la görüştüm, servisten aldım, teybini değişen bir Kuga dan çıkma sıfır teypti...

Örneğin

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-ford-focus-sony-mp3-calar-orjinal-titanium-xpaket-102067315/detay

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Ali abi bugün hurdacilar da teyp araştırması da yaptım cercevesiyle birlikte sıfır daha hic kullanilmamis sadece ufacık bir çizigi olan cihaza 600 lira para istediler. 350 400 gibi rakamlara da cihaz var. Pazarlık hiç yapmadım.

Yorum bağlantısı

Zor ama fiesta s jantı bulursan mükemmel olur abi benim jantlardan. Ben çok yakıştırıyorum. Titanium jantinin artık suyu çıktı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi bugün hurdacilar da teyp araştırması da yaptım cercevesiyle birlikte sıfır daha hic kullanilmamis sadece ufacık bir çizigi olan cihaza 600 lira para istediler. 350 400 gibi rakamlara da cihaz var. Pazarlık hiç yapmadım.

Hala pahalıyış desene, benimki sıfır ayarında hatta aldığımda üstündeki üretim tarihine  göre galiba 4 aylık cihazdı, yoksa cidden pahalı alet ama sesi eskisine göre çok iyi :)

Zor ama fiesta s jantı bulursan mükemmel olur abi benim jantlardan. Ben çok yakıştırıyorum. Titanium jantinin artık suyu çıktı

Galip Kandemir arkadaşıma bir sorsanıza, onda olabilir o janttan.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Vallahi var ama 750 kaat çok, ben 500 e almıştım ki oda pahalı sayılır, özellikle bizimkine uyan çerçevelisini bulmak lazım, zira bu çerçeve teybe sabit, çıkmıyor yani, forumda satan arkadaşlar olabilir, ben Ankara ya gittimde CUB (Can Umut Baykan) la görüştüm, servisten aldım, teybini değişen bir Kuga dan çıkma sıfır teypti...

Örneğin

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-ford-focus-sony-mp3-calar-orjinal-titanium-xpaket-102067315/detay

Ali Bey bu fiyatlara double alınır valla. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

ozan senin jantlari bende beğeniyorum buldum da fakat jantların ikisinde işlem var içime sinmedi. Sağlam birşey bulursam kaçırmak istemediğim bir model

Yavaş yavaş şekil alıyor... 16"titanyum jant lastik düşünürsen hatasız bir takim var bakabilirsin formda ilanim var

teşekkür ederim devrim bey.

Eğer kafamizsa ki jant modelini bulamaz isem sizi rahatsız ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...