İçeriğe Yönlendir

Salon Ve Balkon Çiçeklerimiz

Misafir

Recommended Posts

Tahir İlter

Tahir ne yazık ki çiçek çok iy görünmüyor, ona inceden bir bakım uygulayalım.

1. Önceki mesajımda yazdığım gibi haftada sadece bir kere daldırma usulüyle sula, yakın zamanda suladıysan bir hafta boyunca hiç su verme.

2. Evin en serin odasında, bir saat kadar sabah güneşi görecek şekilde pencereden yarım metre kadar içeride bir yer ayarla.

3. Bu porselen saksıya benzer, mümkünse biraz daha büyük bir cam veya şeffaf plastik saksı al (Cam saksı alana kadar porseleni kullanmaya devam et). Dibine 4 cm. kadar çakıl koy ve çakıl yüzeyine kadar oda sıcaklığında çeşme suyuyla doldur. Çiçeği de (içinde çiçek bulunan saksıyı) çakıl taşlarının üzerine koy.

4. Bulabilirsen (bulamazsan ben göndereyim) "orkide besini" olarak satılan sıvı gübreden al, 15 günde bir tarifine göre bu gübreyi kullan.

Çiçek nerede? :unsure2:

Abi çiçek yeni geldi daha 1-2 hafta anca olmuştur. Bunu sağlam bir tedaviye alayım ben.

1- Oldukça fazla suyu var kabın için 2-3 cm su doluydu senin tavsiyeden sonra boşalttım.

2-Durduğu konumda ki oda 2 cepheden güneş görüyor ama güneş direk çiçeğe gelmiyor. Cama yaklaşık 1 metre uzaklıkta.Oda sıcak oluyor ama başka odaya alsam daha iyi olacak galiba.

3-Şefaf saksı benzeri birşey alacağım abi. Fabrikada ki arkadaşlara da rica ettim çakıl taşı gelecek. 

4-Tekzen de kaliteli birşey varmış galiba ona bir bakayım olmazsa haberleşiriz abi. 

Çok teşekkür ederim abi  :flowers:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Nacizane yaprağı güzel ve menekşelerim, gerçi menekselerin toprağını yeni değiştirdim ondan biraz dağınık gibiler....

pyqavuna.jpgzanubene.jpge9ajymuz.jpg

Bunlarda iş yerimde odam da olan menekşelerim

umegy6aj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yine alıntı yok!!! :angry::(

Serhan sen orada neler yetiştirirsin neler. Menekşe hafif kalır. ;)

big_high_1_444.jpg

Abi bu çiçek bakımı hakkında bilgin var mı ? Bununla ilgili de sıkıntılarımız var da, eğer bilgin varsa resimlerini çekip sana danışmak istediklerim olacak. 

Yorum bağlantısı

Bilmiyorum Tahir, yani çok özendiğim nadir bir çiçek değil, o nedenle pek ilgilenmedim. Bir zamanlar bizde beyaz çiçeklisi vardı epeyce bir gelişmişti. Taşınma esnasında bir komşuya hediye etmiştik. Bol yapraklı bir çiçek olduğu için evde bakımı biraz zordu. Yani yaprakları sürekli temiz tutmak filan...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beyazı tam bir arsız abi her türlü açıyor ama kırmızı çok sıkıntılı :( Üzülüyorum ya düzgün bakamadığım zaman :(

Yorum bağlantısı

Buda bizim hanımeller. Eskiden dibinden koparıp, içindeki balı (özü) emerdik. Ellerse hanımeller :D​  der kaçarım  :vroom:

Wqno9QK.jpg?1

kaktüs çiçek açıyormu abi,bilmiyorumki

;)

X5gJ10K.jpg?1

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yine alıntı yok!!! :angry::(

Serhan sen orada neler yetiştirirsin neler. Menekşe hafif kalır. ;)

Haklısın abi bu çukurova da adamı diksen bitecek nerdeyse  :D  yeter ki gönül istesin. Bir de abi biz bu çiçeklerimizin toprağını Çamalan taraflarını bilirsin oradan çam ağaçlarının dibinden toprak olarak değil de çör çöpden oluşan karışımdan getiriyoruz yani tamamen doğal toprak oluyor ve maşallah güzelliklere güzellik katıyor.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben çiçeğe bu kadar üzülüyorsam çocukta kafayı yerim her halde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hay bu ie'nin.... :angry: Yahu niye alıntı olmuyor....

Sık kullanılanlar çubuğu da gitti... :fiuw:

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

:D  :good1: Seni gidi seniiiii... Anlamayacağımı sandın dimiiii  :D  :D Afiyet olsun. Burasıda mangalla biter  :D

Yorum bağlantısı

:D  :good1: Seni gidi seniiiii... Anlamayacağımı sandın dimiiii  :D  :D Afiyet olsun. Burasıda mangalla biter  :D

Hadi ordan, kışt. araya bir foto karışmış.... :fiuw:

Yorum bağlantısı

Hadi ordan, kışt. araya bir foto karışmış.... :fiuw:

Ben çiçekten böcekten anlamam abim. Bunlarla gel bana  ;)  :bravo:  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...