İçeriğe Yönlendir

Salon Ve Balkon Çiçeklerimiz

Misafir

Recommended Posts

İkinci el gübreli olur, daha fazla verim alırsın abi. :crazy:

:sandalye:

Bende de bol bol gübreli var. İsteyene duyrulur. Kargo alıcıdan, ücretsiz gönderirim..  :D  :D

Şimdi, bu iş için ikinci el kullanılmış bez mi, sıfır bez mi gerekiyor anlayamadım. :unsure2::fiuw:

Orası kişisel tercihe giriyor sanırım..  :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Gücin

Buda benim balkonumun kuytu köşesinde kışı geçiren KUMKAT'ım 3*4 günde bir tane koparıp yiyorum ama ekşi... limon gibi

zmJA89.jpg

ORyZd0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Limon veya portakalın suyunu sıktıktan sonra kabukları atmayın.

Mutfakta pek çok malzemeyi gereksiz yere çöpe attığınızı hatırlatmak isteriz. Örneğin limon veya portakal gibi narenciye kabuklarını çöpe atmak yerine bitki yetiştirmek için kullanabilirsiniz.

Sadece görüntüsü güzel olduğu için bu öneriyi paylaşmıyoruz elbette. Bitkilere oldukça da faydalı bir öneri.

4nQjAHi.jpg

Suyunu sıktığınız limon veya portakal gibi narenciyelerin kabuklarının altında ufak bir delik açın. İçine bir avuç toprak ve çimlendirmek istediğiniz tohumu koyun. Narenciye kabukları toprağı hem nemli tutacak hem de barındırdığı vitaminleri bitkiye geçirecektir.

http://www.milliyet.com.tr/limon-kabugunu-cope-atmayin-pembenar-detay-pufnoktasi-2016818/

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Misafir

Bahar geliyor, bu çiçekler müjde veriyor.[emoji4]

Arızasını tamir edecek tırt Röver olmayınca.. Çiçeğe böceğe...  :fiuw:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ya şu duvara nasıl bir tasarım yapabilirim.

9Dtfpox.jpg

Şurası var ancak burada strafor ( yalıtım) var. Buraya Saksı tutturamam.

V0CNVyz.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Yüksek ayaklı birşey olmalı. Kışın içeri alabilirsin.

Arızasını tamir edecek tırt Röver olmayınca.. Çiçeğe böceğe...  :fiuw:  :biggrin:

Nasırımda halay çekiyorsun. :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Süper söz ve tehtid [emoji106][emoji106][emoji122][emoji122][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Misafir

Doğalgaz boruları mutlaka açıkta kalmak zorunda diye biliyorum. Dışında üzerini kapatmak, birşey asmak vs tehlikeli ve yasak olması lazım.

Balkona da azıcık uzun vida ile istediğin aparatı monte edebilirsin. Strafor mx 5 cm olsa, 10 cm lik vida ile işin hallolur.  ;)

Yüksek ayaklı birşey olmalı. Kışın içeri alabilirsin.

16 satıyım sana abim. İstediğin gibi tamamla eksiklerini..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Doğalgaz boruları mutlaka açıkta kalmak zorunda diye biliyorum. Dışında üzerini kapatmak, birşey asmak vs tehlikeli ve yasak olması lazım.

Balkona da azıcık uzun vida ile istediğin aparatı monte edebilirsin. Strafor mx 5 cm olsa, 10 cm lik vida ile işin hallolur. ;)

16 satıyım sana abim. İstediğin gibi tamamla eksiklerini.. ;):D

1- doğalgaz borusu ile işim yok.

2- oraya çiçek köşesi yapacağım. Oraya nasıl birşey Yaparım onu planlıyamıyorum.

3- 10 cm vida ok de. Dubell nâsıl olacak [emoji106]

Yorum bağlantısı
Misafir

1- doğalgaz borusu ile işim yok.

2- oraya çiçek köşesi yapacağım. Oraya nasıl birşey Yaparım onu planlıyamıyorum.

3- 10 cm vida ok de. Dubell nâsıl olacak [emoji106]

3- Duvar tuğla mı yoksa youtong mu? Eğer Youtong ise hiç matkapsız direkt vidayı dübel mübel kullanmadan aydalayabilirsin. Ha tuğla ise 7-8 cm uzunluğundan vida sayısı kadar tahta dübel yap kendin. Onları çivi vs yardımı ile deliğe, dibe it. Gerisi beton gibi sağlam vidalanır.  ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3- Duvar tuğla mı yoksa youtong mu? Eğer Youtong ise hiç matkapsız direkt vidayı dübel mübel kullanmadan aydalayabilirsin. Ha tuğla ise 7-8 cm uzunluğundan vida sayısı kadar tahta dübel yap kendin. Onları çivi vs yardımı ile deliğe, dibe it. Gerisi beton gibi sağlam vidalanır. ;)

Bims olduğu için hiç umudum yok.
Yorum bağlantısı
Misafir

Bims olduğu için hiç umudum yok.

Hımm. Buram buram kalite diyon yani..  :D Yere basan bir raf sistemi olabilir ozaman. Eğer duvara montaj sıkıntı ise.. Yada tavan betonundan yapılacak bir sarkıt vs.. Başka aklıma gelmiyor. Ama Bims içinde delme vs yöntemi vardır elbet..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hımm. Buram buram kalite diyon yani.. :D

1- Yere basan bir raf sistemi olabilir ozaman. Eğer duvara montaj sıkıntı ise.. Yada tavan betonundan yapılacak bir sarkıt vs.. Başka aklıma gelmiyor.

2-Ama Bims içinde delme vs yöntemi vardır elbet..

1- aklııma gelen tek bu.

2- çok Zayıf gibi geldi. Klimayı kaldırmadı.

Tuğlanın Gözünü seveyim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Balkona da azıcık uzun vida ile istediğin aparatı monte edebilirsin. Strafor mx 5 cm olsa, 10 cm lik vida ile işin hallolur.  ;)

16 satıyım sana abim. İstediğin gibi tamamla eksiklerini..  ;)  :D

Bizim bundan sonra araba benzeri şeylerle işimiz olmaz. Uğraşmak için araba! olması lazım. Bu yaştan sonra anahtarla kapı mı acacam ben? :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Güzel raflar var,ama duvarım dandik yazmışsın..Bence hiç elleme oraya.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Güzel raflar var,ama duvarım dandik yazmışsın..Bence hiç elleme oraya.

En iyi tavandan makrome örgülü saksı askıları ile inmek, başka da bir şey olmaz.. :)

makrome-dekorasyon-05.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

En iyi tavandan makrome örgülü saksı askıları ile inmek, başka da bir şey olmaz.. :)

Bu olur abi evet.. :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bu olur abi evet.. :yes:

Sularken ve bakım yaparken biraz sorun olabiliyor. Rüzgarda duvara sürtünen yapraklar bozuluyor. Tek tek askı değil de, duvara bitişik 15 cm. eninde 1,5-2 metrelik bir cam veya raf tarzı birşey tavana asılarak kullanılabilir. Veya duvar komple delinip çok sağlam ayaklar arkadan sabitlenerek tekrar alçıyla kapatılır, bu ayaklara seyyar raflar konabilir. Nasıl olsa ev sahibi.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

:shok: Etkilendim..  :flowers:  :blush:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

makrome-dekorasyon-05.jpg

Tavanda köpük var :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tavanda köpük var :)

Balkonun tavanında köpük olduğunu sanmıyorum, Ancak duvara raf yapmak daha iyidir.

Şöyle ki; iki adet 15 cm. uzunluğunda (Esasen duvarın kalındığından 2 cm. kısa olacak şekilde.) yarım parmaklık su borusunun birer tarafı kaynakla kapatılır. Balkonun raf yapılacak yerine rafın iki başına gelecek şekilde duvar önce ince matkapla delinir, Daha sonra boruların geçeceği şekilde iç mekandan çalışılarak duvar komple delinir. ve boruların açık tarafları balkon duvarına yüze yüz olacak şekilde deliğe yerleştirilir. İnce kum ve çimento harcı ile güzelce sabitlenir. İçeriden de açılan delikler güzelce alçıyla onarılır. orijinal boya ile tamir yapılır.

Çiçek rafı için delikler hazır, birer tane çubuk demirle istediğin rafı üzerine oturtabilirsin. Kışın da çıkarır kenara koyarsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi bakkalarda duvara monte edilen uzun çubuklar var onlardan duvara sabitleyip. Sonra raf bacaklarını takıp istediğim yere 50 cm saksıları koymayı düşünüyorum ama hanım ikna olmuyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...