İçeriğe Yönlendir

Ka - Body Kit Projesi

Burak Fidan

Recommended Posts

• 5 hafta sonra...
Kubilay Şenyüzlü

Herşeyi çok güzel yapıyorsun emeğine sağlık bi şey aklıma takıldı egzos u nasıl yapmayı düşünüyosun nasıl kullanıcaksın egzosu merak ettim

Çünkü benim için arabanın arka kısmını en güzel gösteren egzos seçimi

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Kubilay dostum yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyu açtıktan sonra şuana kadar aracın 2 no'ya göre modifini ve bir kaç ekstra birşeyler daha yapıyorum o yüzden henüz daha arka tampona odaklanmış sayılmam. egzos için arka tamponu şeklini de tamamlamam lazım.

Egzosda ufak değişiklik yapma fikri var ama ne yapacağıma dair bir fikir yok. zaten araba body kitli olupta egzos standart egzos komik olur :) bu haftasonu artık tamponların araç bağlantılarını yapmayı planlıyorum. ondan sonra biraz macun işçiliği var ve arka tamponun tasarımlarına geçip gene burdan fikirleşiriz ona göre de arka tamponu şekillendiririm :D

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

.kendi kendime takılayım ben de :)

Bunlar cts günü çalışabildiğim

qwH8UQh.jpg

KbfZa9w.jpg

RvnCqH2.jpg

Bu da pazar günü.

j82yHC0.jpg

91TvYf7.jpg

Daha jantları takamadım. Arka süspansiyonları yükselttirmem gerekiyor. Nasıl yapabileceğime dair fikri olan var mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

amortisör takozları var zamanlar eziliyor ve ses yapıyor tabi bu alcalmasınada sebep,  ön ve arka amortisörlerdede var bu takozların yenisini alarak altınada vir parça koyabilirsin ama civataları otururmu bilmem bagajı açtığında kulelerde civatalar görünüyor onlar daha aşağıda kalmış olucak tahminim böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Muhtemelen lpg takılınca arka tekerler daha bi alçaldı. Bi çare lazım. Acaba başka kolay bi yolu var mıdır. Fırsat bulunca sanayiye gitçem ama nereye gitsem, kim yapar böle amortisör işleri hiç bilemiyom

Yorum bağlantısı

ben 3 cm vogtland yay taktım özellikle arka iyice oturdu :)

Yol tutuşu da bariz arttı. yYükseltirsen kullanımın zorlaşacak haberin olsun. 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Yaylar bursadan geldi demiştin sen bursadan nerden ? Bide foto koysana hiç foto koymamışsın hem farlar hem de yaylar. Belki de arkaları yükseltmem de önü alçaltırım o da bi ihtimal

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan
(düzenlendi)

Arka tampon için de bi çalışma yaptım, olumlu olumsuz yorumlarınızı beklerim ona göre yine arka tampona şekil vericem.

Erhan sen ne diyosun :D

Resim çok büyük küçülttüm aşağıda

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Olmuş mu diyosun ?

Çizenin gözünden çizdimindeki abukluklar görünmez. İkinci göz daha bi güzel olur. Ön için en son haline yorum yapmadın :) ön olmamış heralde :D

Egzos belki içerde kalır belki egzosu değiştirir miyim bilemedim. O yüzden egzos yuvası çizmedim. Şimdilik içerde kalsın diyorum.?

Barış'ların bi V8ford ka videosu vardı o ses aşırı güzeldi misal o yüzden egzosa ses vermek için değiştirmek zorunda kalabilirim :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bitmeyecek mi bu? :angry:

Abim valla elimden geldiğince çok çalışıyorum mahalleli beni deli zannediyodur muhtemelen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

yok yok ben çok beğendim arka kısmı. sadece gözüme batan bişey var, baktıkça bakıyorum ama çözemedim :) Belki de egzoz olmamasından olabilir.

Bence egzoz mini cooper s tarzı ortada 2 çıkış düşünülebilir?

Ön tamponu beğendim ya son halini. Sadece sen yapmışken abartı mod yapmak istiyosun ama bence çamurluk o kadar çıkık olmasa daha iyi olurmuş.

Tabi senin bu projedeki amacın zaten aşırıya kaçmak o yüzden böyle de güzel :) 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Eyww bro :)) sen bi eksiklik var diyince ben de baktım hakkaten bi eksiklik var. Ortadan çift egzos belki şimdi yapamam maddi olarak ama elim açılınca öyle yapabilirim :))

Aşırı mod değil de geniş ve alçak görünümlü olsun dediydim araba zaten kaplumbağa kadar ufak:)

Senin fotolar ne alemde kaçtır soruyom. Alçalmış halini merak ettim :)

Yorum bağlantısı

Egzoz kesinlikle ortadan bir boşluk ile tel ızgara içinden çıkmalı çok yakisacaktir. Ön tamponun son hali de mükemmel olmuş.

Bu arada amartisor için de takozlar değişip sertlestirilirse yükten dolayı olan esnemesi azalacak haliyle o kadar dusmeyecektir

Yorum bağlantısı

Güzeel.. Önerilere açığım :) vaktim olduğunda fotoşoplayıp bi bakmak lazım.

Arka takım için sıfır helezon aldım. Takınca yükseltecek mi bilmiyorum sırf takoz koymadan halledebilir miyim diye düşündüm. Ölçümlerini alıcam. İşe yaramazsa takoz atçaz.. kaça maloluyor takozun çifti?

Takozlar ucuzdur diye düşünüyorum kaucuk parca sanırım. O yaramazsa da amartisorleri sertlestirmek kesin yarayacaktir.
Yorum bağlantısı

Ben sac parca sanıyordum amortisör takozlarını:/ Kauçuk parçalanır? Hakkaten böyle mi ????

Tahmin :) oyle diye hatirliyorum
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...