İçeriğe Yönlendir

Ka - Body Kit Projesi

Burak Fidan

Recommended Posts

Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

3 ve 4 çok güzel özellikle 3.çok iyi.  1ve 2 basit durmuş bence :bravo:

Edit: İmla

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Şuan başabaş mücadele 3 le 4 :D ikisi de birer oy almış. Ben de 3-4 arasında 4 biraz daha baskın geliyor gibi. Hayırlısı bakalım sırada arka tamponu güncelleme var..

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Bu yorumun üzerine oraya egzosu çekemesem bile fiberden boru dökerim spreyle gri boyarım egzos diye takarım :D :D

Hem orjinalinin yeri belli olur :))

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

hiç fiberle de uğraşma git çift çıkış bi egzoz ucu al içeriden sabitle gitsin tam ortaya alta:) 

orjinalin ucunu aşağı çevir ama, yakmasın fiberi :) 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Şu iyimiş :) aynı benim kafadan bunu yapan dayı :D

7b0W8ym.jpg

Bak şunu buldum ağız ölçüsü diyor ki 150x70

Bu tek egsoz çapı 70 mi demek yoksa ikisinin çapları ve aradaki boşluk dahil 70 mi demek

AGIvoUC.jpg

Yorum bağlantısı

benim anladığım tek egzoz çapı 70 mm

iki egzoz 140, ardaki boşluk da 10 mm toplam oldu mu sana 150 :) 

Tam bu işte senin ihtiyacın :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Ben de senin anladığın gibi anladım ilk etapta. Bi kağıda 15cm x7 cm çizdim mübarek fabrika bacası gibi :D yani bana çok büyükmüş gibi geldi bizim arabalara göre. ondan kuşkulandım bu kadar büyük mü yoksa ben mi yanlış değerlendirdim diye bilemedim.

Yorum bağlantısı

Ama yine de bu fikri kabul ettiğini ve ugulayacağını anlıyorum :)

Eğer egzoz da tamamsa bir diğer soruya geçelim ; bu araba ne renk olacak? Mavi kalacak mı? Tamponlar siyah mı olacak? 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Yok egsozu Allah bi aksilik göstermezse 4 no gibi yapıcam onda prb yok :) Geçen pazar arka tamponu elyafladım zaten. egsoz bağlayacağım yüzeyi ayrı olarak döktüm ikisinin birleşmesi lazım. Önümüzdeki ay siparişini geçerim o ucun da nasip olursa.

Renk tamamen mavi planlıyorum beğenmezsem beyaz şerit :)

Önümüzdeki hafta yine Allah nasip ederse offset için tornacı abiye gitçem. Bu iki hafta kısmetse hızlanmayı planlıyorum. Önce 17 jantların offsetli ve arka amortisör yükseltilmiş halde takılmış olması lazım. İnce ayarlamaları tekerlerin son haline göre elyaf işleri bitirip macun işlerine geçmem lazım artık havalar soğumadan.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

İnşaatın kabası tamamlandı. Allah nasip ederse artık yarın yüzey zımpara.

DeC0yW9.jpg

pt9DmRm.jpg

Montaj yüzeyi

F8LAN71.jpg

9dyN6RB.jpg

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Hmm kimsenin ilgisini çekmiyor demekki aşamalar. Kısmetse bitince bitmiş halini yayınlarım ben de napalım :)

Yorum bağlantısı

Merakla takipteyiz :)

Klips yerine vida mı olacak bağlantılarda? Bir de tampon boşluklarında tel mi olacak? Ne renk olacak ? 

Sorular sorular :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Abow kimse uyumamış herkes ayakta :) Erhan İlgin için çok teşekkür ederim dostum :) klipsler plastik olduğu için civata somun kullandım. Daha sağlam olsun diye. Klipsler kırılıyor malum sürekli. E ben de çok kez söktak yapmak zorunda kaldım elyaf atmak için öyle oldu. Orjinallerini takarken klips kullanıyorum ama yine.

Diğer konu tampon boşlukları plastik ızgara var bi alternatif kafamda yada mevcutta kullandığım biyerden rastgele elime geçmiş aluminyum ızgara var. Bi photosop çalışmasında ön üstü gri yaptımdı çok hoşdurdu. Bakalım deneme yanılma olabilir. Kısmetse tez vakitte arka egsozun siparişini vermem gerektiği kanaatine vardım bugün

Aslında konuyla ilgilenilmesinden ziyade benim ihtiyacım olan şey en çok beğenilen modelin seçilmesiydi, ki o da oldu. Ben hani böle şeler yapan insanların yaptıklarına merakla bakardım ben gibi çalışmak isteyen olursa diye merakedenler için paylaşıyordum paylaşıma yine devam ederim zaten.

Pzt günü ofsetçi abiylen sözleştik. Allah nasip ederse salı günü de amortisör yükseltme operasyonu yapabilirsem bu hafta muhtemelen macun işi kolaylar belki sadece fikir vermesi için bile sprey boyayla girişip sonucun ne kadar tatmin edici olup olmadığına bakabilirim :)

Bakalım hayırlısı :)

Yorum bağlantısı

Teli düzgün uygulamazsan pek hoş olmayan öyle kümes gibi bir görüntü oluyor. Yapılan uygulamaları inceleyip bir karar vermek en doğrusu olabilir. 

Amortisör yükseltme işini merakla bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bugün tornacıdaydım tüm gün. Ama akşam 4 de başlayabildik benim flençlere :( bugün flençleri alırım diye ümit ediyordum. Bide orjinal bijon saplamaları 30 ar mm uzunları imal edilecek yoksa flençler orjinal saplamalara kısa kalıyor. . Onları da yarın alıcam Allah nasip ederse flençlerle birlikte.

Bu bugün ancak arka yüzlerini işleyebildik

UWpsdgs.jpg

pyHN0AX.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

üst kısmı 2 alt kısmı 3 numara olursa daha da güzel olacak sanki

Yorum bağlantısı
Mustafa Bardakcı

beklemedeyiz inş.en kısa surede bıter ( benım tamponlar tamamen infilak ettı yenı tampon almadım senı beklıyorum ) :D 

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Geçen hafta gelmesini planladığım hale ancak bugün getirebildim..

Arka amortisörler değişti 2 cm arka taraf yükseltildi. (Sadece helezonlar yenileri ile değişti)

g9asZSx.jpg

Ön arka flençler işletildi

Th851Bg.jpg

Tüm bijon saplamaları uzunları işletilip eskileriyle değiştirildi. Sonuç :

ceBcpuq.jpg

CMcJA0Z.jpg

qKw1HIm.jpg

Beyaz leke leke görünen yerlere ise zımpara yaptım. Artık macun öncesi hazırlıklara başlamam gerekiyor

beklemedeyiz inş.en kısa surede bıter ( benım tamponlar tamamen infilak ettı yenı tampon almadım senı beklıyorum ) :D

Hocam:) merkez otoda full ön arka 650 tl ye geliyor :) benim yaptığım tamponlar normal bir ford ka da uygulanması zor çünkü flençler var tekerlerde ve epey maliyetli olur seriye almak vs epey sıkıntı. :/ tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel görünüyor ama yan kısımbakı kapının alt kısımları biraz fazla geniş oldu sanki birazcık göze batıyor.
Elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

bitince süper olacak. Mert Oto Aksaray'a da bir sormak lazım. ben arka tamponların ikisini 90+95 TLye aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Burak bey,

Naçizane tavsiyem, marşpiyeleri o kadar keskin hatlı yapmayın. Ka yuvarlak bir araba. Tıpkı tamponlardaki ızgaraların kıvrımları olmalı derim.

Bir de, farlardaki kapanmayı biraz daha kaputa yaklaştırmalısınız sanki. O zaman daha çok yakışır gibi.

Resimde tam sinyalin başladığı noktadan başlıyor mesela.

ford__street_ka_leather_air_16alu__mp3__

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...