İçeriğe Yönlendir

Ka - Body Kit Projesi

Burak Fidan

Recommended Posts

Alper Sakalli

Selçuk hocam kendi farlarını gayet iyi değerlendirdi zaten Burak  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Farların sahibi de forumdaymış :) 

Ben de almayı düşünmüştüm bu farlardan ama bi-xenon sığmaz diye vazgeçmiştim.

Selçuk usta bulmuş ama formülünü :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

patron hazır sökmüşken bide yanına 3w power led koysan direk yere vursun follow me home la tümleşik mükemmel olur  :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çamurluk sinyali :(

Direkt power led hiç fena olmazdı. Tavanada bi gecikmeli tavan lambası rölesi... Miss.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Hocam ben elektronikten hiç anlamam :D En fazla kablo çekebiliyorum. arabanın üzerinde daha deneme şansım olmadı. Bide şuan sadece tek tarafı yapabildim :) daha power led'in ne olduğunu bilmiyorum. Araştırırsam bilgi sahibi olayım nemiş nası bişeymiş :)

Kötü mü olmuş ?

Beyaz sinyal bulabilirsem bide beyaz denerim daha sonra fikir verebilir :) araba eski araba eldeki imkanları kullanarak anca bu kadar oldu :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Hocam evet hoş ama o videodaki teknoloji, Ka'nın teknolojisinin çok üzerinde. Bizim aynaların elektrikli açılır kapanmasını bıraktım, elektrik bile gitmiyor. Tamamen o yuvaya uygun elektrik motorlu bi ayna lazım o tip bir uygulama için. Araca binerken yanan iç tepe lambasından elektrik çeksem bile aynanın altında, iç tepe lambasıyla eşzamanlı yanan lambanın bana hiç faydası dokunmaz kanaatimce. Geçenlerde yolda inceledim önümdeki arabaların çamurluk sinyalleri arkadan görünmüyor. İşin garip tarafı kendinden sinyalli aynası olan arabaların ayna sinyal ışıkları da araç arkasından görünmüyor. O yüzden benim sinyal hem önden hem yandan hem arkadan görünür biçimde olacak :)

Yorum bağlantısı

Geçenlerde gittim oraya. Bagaj amortisörü, kapı içi döşeme klipsi, sinyal falan derken çocuklar gibi şendim :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Gördüm tesadüfen otomertin sitesi çıktı ka çamurluk sinyali yazınca :) ben beşyolda sorayım bakayım bulabilecek miyim. Mavi renk, turuncu ile uyumlu olduğu için seviyorum ben turuncusunu :)

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Beyaz sinyal daha modern bir duruş veriyor bence. Ama 5 tl ilave verip tutuncu dipsiz ampul de almak gerekiyo.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Burak hocam ne durumda şimdi senin araba ? Valla merakla bekliyorum su projenin bitmesini ..

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Valla dostum ben de merakla bekliyom :)

Herşeyi kendim yapıyorum dolayısıyla epey zor oluyor. şimdi havalar soğuk ve kullanabileceğim başka aracım yok. Yazın otobüs münübüs ok ama kışın araçsız zor. O yüzden çalışamıyorum bodykitin üzerinde. Bide soğukta polyesterçok aşırı zor donuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Valla dostum ben de merakla bekliyom :)

Herşeyi kendim yapıyorum dolayısıyla epey zor oluyor. şimdi havalar soğuk ve kullanabileceğim başka aracım yok. Yazın otobüs münübüs ok ama kışın araçsız zor. O yüzden çalışamıyorum bodykitin üzerinde. Bide soğukta polyesterçok aşırı zor donuyor.

O halde acilen sana yalıtımlı ve ısıtılan bir atölye lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Tuh keşke proje kisa kalmadan bitseydi :/ Bahara kaldi yani , saglik olsun ne diyelim . ama merakla beklemedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

O halde acilen sana yalıtımlı ve ısıtılan bir atölye lazım :D

Alper işe başlamadan hep baktım atölye ama ne istediğim gibi bulabildim nede istediğim gibi olan atölyeye ayrılcak bütçem vardı. Bir de atölyeye 300-500 tl versem bile ayda en fazla 3-4 gün çalışabilecektim, haftaiçi çalışıyorum malum. Haftasonu da bi günü eve ayırmaya çalışıyorum. Yazık olacaktı o paralara. Çünkü hiç tecrübesiz başladım ve çok maddi kısıtlar oldu. Her ay bi malzeme alabildim sırf bi malzeme yüzünden yeri geldi 1-2 ay beklediğim bile oldu. Mesela yaklaşık 3 aydır dikiş makinasıalmak istiyom iç döşemeler için daha hala alamadım :D

Tuh keşke proje kisa kalmadan bitseydi :/ Bahara kaldi yani , saglik olsun ne diyelim . ama merakla beklemedim :)

Ewt hocam baharı bulur kanatindeyim. Zaten arabayı yeni tamponlarla boyatmam lazım mahvettim boyasını. Boya için bütçe de henüz yok zaten :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan
(düzenlendi)

Ön konsolu komple söktüm,

Modifiye değil fakat çıkan parçaları boyayarak takıcam Allah kısmet ederse

Pm8nRAR.jpg

rN0BfkN.jpg

oyllA56.jpg

Y5MdL6M.jpg

q4ZxE5f.jpg

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

Ön konsolu komple söktüm,

Modifiye değil fakat çıkan parçaları boyayarak takıcam Allah kısmet ederse

:moil:  patron hazır heryeri açmışken parçala parça olarak sat iki katına gider araç  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

:moil: patron hazır heryeri açmışken parçala parça olarak sat iki katına gider araç :biggrin:

Hocam aklıma gelmedi değil :D fakat bu işlemi yapmaktaki esas amacım cam önü üflengeci sürücü tarafına az üflüyor soğuk havada yolcu buğu çözülürken sürücü buğu çözülmüyor, güvenlik sıkıntısı oluşturuyor o yüzden. bir de yolcu ayağına dışardan alınan soğuk hava üflüyor bir yerlerde kaçak veya kırık var henüz daha onları inceleme fırsatım olmadı. elektrik tesisatını da kısmet olursa tamamen yenilemeyi istiyorum o yüzden elektrik komple yenilenene kadar konsolu takmadan kullanıcam

Bu arabanın tamamen bitmiş halini ne zaman görücez acaba?

Allah kolaylık versin.

Amin Allah razı olsun. Sanırım mayıs haziran olabilir :) anca prim yatarsa boyatırım arabayı o zaman işte tam bitmiş olur :)

Harika :nazar:

Teşekkürler. Sökme esnasında ufak tefek kırdığım parçalar olmadı değil :)

tjZQ1M3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...