İçeriğe Yönlendir

Lpg Taktırmalı Mıyım?

kenan karga

Recommended Posts

Ben bu zamana kadar taktırmayı düşünmüyordum, fakat çevremdekiler neden taktırmadın deyince düşünmeye başladım.

Tek nokta enjeksiyonlu ve motor ufak olduğundan sıkıntı olur diye düşünüyordum.

Taktırılmalı sanırım. Fiyat aralığı ne kadar oluyor ki?

aracımız tek nokta enjeksiyon değil bilginiz olsun
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

aracımız tek nokta enjeksiyon değil bilginiz olsun

Nasil yani. Bana oyle soylendi.
Yorum bağlantısı
kenan karga

35-40 krş nasıl yakıyorsunuz ? yada nasıl kullanıyorsunuz ? benimde 2001 fiestam var 1.25.genelde sakin 2500-3000 devir bandında kullanırım,çok yüksek devirlere düzgün yol olmadıkça pek çıkmam.2 yıldır kullanıyorum ve bakımı hiç aksamaz.bunun dışında ben daha 26 krş yaktığını görmedim aracımın..her ay mutlaka aynı pompadan alır ve ölçerim..25 krş yakıyorum şu an ve şehir içi - karma kullanımda..

emin bey benzinde mi 26 kuruş yakıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Ne diyeyim maşallah ama bana pek mümkün görünmüyor Emin Bey. Aynı soru bizim aklımıza geliyor. Çünkü ben o kadar yazı okudum bu forumda 0,260 yakan hiç görmedim. Atak surdum, sakin surdum, agir bakim yaptirdim, yaģ degistirdim, filtre degistirdim olmadi olmadi olmadi en az 0,320 en cok 0,410. Varsa bir sirriniz aciklayin bence. Benzinli kullananlara faydasi olur belki. Ben dun degil evvelki gun taktirdim. 50 tl ye depo oluyor. Performans takintim vardir. En ufak farki hissederim. %5-8 lik bir fark var. Onu da hissetmek gercekten guc cunku benden baskasi fark goremiyor. 50 tl ye kac km gittigimi yakinda yazarim. Simdilik bir sorun yok cok sukur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ne diyeyim maşallah ama bana pek mümkün görünmüyor Emin Bey. Aynı soru bizim aklımıza geliyor. Çünkü ben o kadar yazı okudum bu forumda 0,260 yakan hiç görmedim. Atak surdum, sakin surdum, agir bakim yaptirdim, yaģ degistirdim, filtre degistirdim olmadi olmadi olmadi en az 0,320 en cok 0,410. Varsa bir sirriniz aciklayin bence. Benzinli kullananlara faydasi olur belki. Ben dun degil evvelki gun taktirdim. 50 tl ye depo oluyor. Performans takintim vardir. En ufak farki hissederim. %5-8 lik bir fark var. Onu da hissetmek gercekten guc cunku benden baskasi fark goremiyor. 50 tl ye kac km gittigimi yakinda yazarim. Simdilik bir sorun yok cok sukur

hayırlı olsun Hasan bey size LPG överken kendime nazar değdirdim bugün itibariyle araç LPGye geçmiyor bakalım ne çıkacak sorunu
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yavaş gidilirse ,araç bakımlıysa, lastikler şişkinse :) bence mümkün.

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Geçmiş olsun Beyazıt Bey.Olur sonuçta kul yapısı. Tez zamanda çözülür umarım.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ustayı iyi araştırın lpg taktırmadan önce sonra başınız ağrımasın 

Yorum bağlantısı
kenan karga

hayırlı olsun hasan bey 

Yavaş gidilirse ,araç bakımlıysa, lastikler şişkinse :) bence mümkün

evren bey verilere bakacak olursak şehirdışında mümkün verilere göre şehirdışı 6.2 lt 4.35 tl den 26 kuruş ediyor ama  karışık kullanımda yani şehir içi şehir dışı kullanımda  32 kuruştan aşağıya mümkün değil bence ki düşmüyor zaten 32 kuruştan aşağıya nasıl kullanırsam kullanayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Teşekkürker Kenan Bey memnun kalırsam tavsiye edeceğim.

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Kenan bey evet benzinde 25-26 kuruş yakıyorum..herhangi bir sırrı tabiki yok.sadece aracı yormadan kullanırım ve aracıma her zaman iyi bakarım.bakımları tamdır..evet kulağa zor gibi geliyor ama bunu bir ara benzin alımında burada birlikte hesaplarız.2 yıldır kullanıyorum ve lpg ihtiyacı gerçekten duymadım daha

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
kenan karga

Kenan bey evet benzinde 25-26 kuruş yakıyorum..herhangi bir sırrı tabiki yok.sadece aracı yormadan kullanırım ve aracıma her zaman iyi bakarım.bakımları tamdır..evet kulağa zor gibi geliyor ama bunu bir ara benzin alımında burada birlikte hesaplarız.2 yıldır kullanıyorum ve lpg ihtiyacı gerçekten duymadım daha

forumda gezinirken carbon clean diye birşey gördüm hiç yaptırdınız mı yaptırmanın bi faydası olur mu ve illa ki serviste falan mı yaptırmak gerekiyor kendimiz yapamaz mıyız bir alışveriş sitesinde 15 tl ye satıyorlar alıp kendimiz uygulayabilir miyiz acaba

Yorum bağlantısı
Misafir

forumda gezinirken carbon clean diye birşey gördüm hiç yaptırdınız mı yaptırmanın bi faydası olur mu ve illa ki serviste falan mı yaptırmak gerekiyor kendimiz yapamaz mıyız bir alışveriş sitesinde 15 tl ye satıyorlar alıp kendimiz uygulayabilir miyiz acaba

ben yaptırdım kendiniz yapamazsınız onun makinesi var ve benzin pompası işini görüyor aracın benzin pompasını iltal ediyorlar ve araba yakıtı o makine aracılığıyla sağlıyor. şişesinin üstünde benzin deposuna dökülmez yazıyor. nispeten faydası oluyor carbon clean işleminin tabi ki ama öyle aman aman bir şey de beklemeyin performans olarak ama motoru illaki temizler. km yüksekse yaptırmayın diyorlar hatta bazı servisler riskli diye yüksek km li araçlara yapmıyor.
Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

kenan bey carbon clean uygulamasını ben daha ince yaptırmıştım aracı ilk aldığım zaman.motor içerisindeki kurumu,emme eksoz yollarını egr valfini,hava akış sensörü vs parçalarını mutlaka bir miktar temizliyor.faydası az da olsa hissediyorsunuz..o 15 tl ye satılan benzin katkısıdır ara ara depoyu fullediğim zaman bende kullanırım hala..yalnız dikkat etmeniz gereken nokta bu tür katkıları kullandıktan sonraki bakımda mutlaka benzin filtrenizi değiştirin. 

Yorum bağlantısı
Emin Yaren

Biraz geç de olsa konuyla ilgili görüşlerimi belirtmek isterim. 

Eğer aracınızı devamlı uzun yolda kullanıyorsanız tabii ki aracınızın daha az yakmasını istersiniz bu doğaldır. Bu durumda LPG taktırılabilir.

Yok efendim aracımı şehir içinde kullanıyorum, işe gidip geliyorum; bence taktırmanıza değmez.

İşim gereği İzmir Makine Mühendisleri Odası ile sık sık görüşürüz, onlar da LPG taktırmanın bir sakıncası olmadığını belirtiyorlar fakat denetledikleri LPG takılı olup trafiğe çıkan araçların çoğunda önemli sorunlar olduğunu görmüşler.

Genelde yanlış ellerden geçmiş LPG sistemleri araçlara da önemli zararlar veriyor diyorlar. Sırf bu yüzden yeni bir araç alacaksam LPG olmamasını tercih ederdim açıkçası.

Diğer bir konu ise yakıt tasarrufu. LPG takınca aracınız daha az yakmıyor tam tersi daha çok yakıyor. Sadece benzin fiyatları çok yüksek bunu da unutmamak lazım. Yani yakıt bazında tasarruf etmiyorsunuz, Lira bazında tasarruf ediyorsunuz. Bu sadece bir yanılsama.  :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Aklınız varsa hiç vakit kaybetmeden taktırın, paranız çok varsa taktırmayın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Merhaba arkadaşlar. 50 TL'ye dolan bir depo LPG'yi bitirmek üzereyim. 270 km yaptım bu depo ile ki hiç itinalı kullanmam az yakayım diye. Yakkıttan tasarruf edeceğim derken arabadan da araba kullanmaktan da soğuyorum çünkü. En değerli şeyin, zamanın gitmesi de cabası. Tabi buradan hız kurallarını aştığım ya da başkalarının canını tehlikeye attığım gibi bir şey anlaşılmasın. Yani canım nasıl isterse öyle sürüyorum kısacası. Bu da genelde atak şekilde oluyor ki bizim araçların cazibesi burada. Her neyse takdiri size bırakıyorum. Ben sadece 50 TL'lik benzinle 150 km.yi gidemediğimi çok iyi hatırlıyorum bu kullanım şekli ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
(düzenlendi)

Ben de yarin taktiriyorum insallah.

tarihinde Gürkan Başbağcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Eee ben ne demiştim. [emoji6] deneyim konusuyor.hayirli ugurlu olsun bol bol gezmeler artik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Bugun itibariyle ben de tüplü ve öfkeliyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Hayırlı uğurlu olsun. Sorunsuz bir şekilde inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
kenan karga
(düzenlendi)

Bugun itibariyle ben de tüplü ve öfkeliyim

a5842245b1dae22ebb439febea37b6cb.jpg

31ff8943e044744008aeb1a763c2092a.jpg

930 tl atiker 32lik.

hayırlı olsun gürkan bey iyi gunlerde kullanın benimde bebek arabası derdim olmasa da bende taktırabilseydim bebek arabası sığmaz herhalde bu arada eskişehir de hangi firmaya taktırdınız?

tarihinde kenan karga tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

hayırlı olsun gürkan bey iyi gunlerde kullanın benimde bebek arabası derdim olmasa da bende taktırabilseydim bu arada eskişehir de hangi firmaya taktırdınız?

Tesekkur ederim. Ben de sizinle ayni derdi paylasiyordum bakalim etkisi nasil olacak.

Bebek yok suan ama ilerde olursa insallah ben de kara kara dusunucem ☺

Eskisehirde üstün lpg var oraya taktirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...