İçeriğe Yönlendir

Nerdeyse Bitik Boyalı Arabada Farecla Wax Top Harikası

Ali Elöver

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Soft99 ürünleri nasıl fusso mirror shine mesela?

Fusso wax ı kullanıyorum,  memnunum. Diğer ürünlerini kullanmadım ama kötü olacağını düşünmüyorum. fukupika waxı deneyesim var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

collinite 476 ya da 915 bunlardan hangisi koyu renk araçlar içindi ?

915 daha çok carnauba içeriyor ;) ama çıplak gözle yanyana sürüp denemedim. sahi niye denemedim, bi ara deneyeyim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

915 koyu renklerde çok daha başarılı bir wax.Ben oldukça memnun kalıyorum.Ancak bilmek istediğim bir durum var.Colli nin carnauba oranı yüksek mi.Temizleyici özelliği yok sanırım yada olmamasını tercih ediyorum ben.Sipariş verdiğim ürünün üstünde kullanacağım bakalım nasıl sonuç verecek

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Fırtına girisi fiestada 915 denemek lazım. fk1000p den daha başarılı olacağı kesinde :)

Colli aşırı şekilde toz çekiyor üstüne.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Fk1000p devam mı diyorsun :)

Fk1000p açık renkte bay etkili, ben Köksal hocama yazdığım ürünü araştırıyorum sanırım alıp deneyeceğim. Almazsam da Zr53 atacam heralde kararsızım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

915 koyu renklerde çok daha başarılı bir wax.Ben oldukça memnun kalıyorum.Ancak bilmek istediğim bir durum var.Colli nin carnauba oranı yüksek mi.Temizleyici özelliği yok sanırım yada olmamasını tercih ediyorum ben.Sipariş verdiğim ürünün üstünde kullanacağım bakalım nasıl sonuç verecek

colli 476 ve 915 de temizleme özelliği yok abi, safi koruma.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

ben evin önüne park edince zaten 1 saat sonra toz içinde kalıyo daha ne kadar kötü olabilir diye soracaktım :)

:D

Koyu rengin kaderi, antistatik sprey cilalar var Chemical Guys'ın.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ali Elöver

1 temmuz 2014 actigim konunun ustunden 1 yil 12 gun gecmis, Altinoluk da Farecla yaptigim Mazda yi buldum, garibim o gunden bugune yagmur camur kar gunes altinda durmus firca ile benzincilerde yikanmis ama hala Farecla nin etkisi NET olarak gorunuyor.

Demek ki piyasa deyimiyle, pek de gecici cizik doldurmaci degilmis...

Dolu dolu ve bakimsiz tekrar cilasiz ve ekstra korumasiz bir yil gecmesine ragmen Farecla'li durum.

37a6299cea346862e195ac470f71427e.jpg

682d6e9ef0be4b648811dac2e8874c80.jpg

51541462ae13e4296683510161e471a1.jpg

a2cc52fa6fe93b02cc2596f1c0da9049.jpg

0efb3a181e022a2d9f03c3f796698f23.jpg

3e091a0c209c68f55359e2ad463bd134.jpg

e725643ffadfd5a0bdd101a978e83a0b.jpg

bed007565793c6c5cb07770a9fd76866.jpg

19eed934c4b685b8e577f9de8c60d9df.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Sadece arabanin sag arka kosesine parcali olaraknaz bagaja az da camurluk ustune cila yapmistim, hala cok net cizik boya ve benim elle uygulama yaptigim koseler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bizim memleket temizde ondan, yoksa tırt faraşmı faraşellamı hikaye  :D  :p

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Neredeyse bitmiş, alındığı günden beri üstübü ile çbs cila bile görmemiş babamın Palio'ya girişmiştim hafta sonu :)

Atlas Polisaj 3000d/dak

Autogylm SRP

Meguiars Ultimate Compuand

Collinite Vax

Ve sonuç ;

f13a3334e3d1101fa14bcc4b14fef081.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Sadece arabanin sag arka kosesine parcali olaraknaz bagaja az da camurluk ustune cila yapmistim, hala cok net cizik boya ve benim elle uygulama yaptigim koseler.

Ali Abi,sen ne ara öğrendin bu işleri  :biggrin: Her araba aldığında arardın beni,Hakancığım o uzman ellerini bir göster derdin bana hep..Bende sana defalarca gösterirdim bu böyle şu böyle diye  :D Her seferinde de anlamıyorum,elim yatkın değil derdin,demek ki gizliden çözmüşsün bu işleri  :D Neyse artık o çok beğendiğin,ilk aracına yaptığımız ÇBS'den hediye ederim sana  :D

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Kafam iyice karıştı.Kil uygulayıp üzerine el ile kolayca uygulayabileceğim bir ürün arıyorum pasta atmıcağımdan aşındırıcı olabilir ancak üzerine başka bir cila şuanda atamıcağım o yüzden tek bir ürün arıyorum. AG SRP ile bu ürün arasında kaldım. Sizce hangi ürün? yada başka tavsiyeniz olur mu  :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Kafam iyice karıştı.Kil uygulayıp üzerine el ile kolayca uygulayabileceğim bir ürün arıyorum pasta atmıcağımdan aşındırıcı olabilir ancak üzerine başka bir cila şuanda atamıcağım o yüzden tek bir ürün arıyorum. AG SRP ile bu ürün arasında kaldım. Sizce hangi ürün? yada başka tavsiyeniz olur mu :)

Ag srp bence 1 tik daha iyidir.

Fakat uygulama olarak Farecla daha kolay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Neredeyse bitmiş, alındığı günden beri üstübü ile çbs cila bile görmemiş babamın Palio'ya girişmiştim hafta sonu :)

Atlas Polisaj 3000d/dak

Autogylm SRP

Collinite Vax

Ve sonuç ;

Bundan sonra favorim Collinite. Kuru kuru çak geç [emoji41]

e72d25d739453b16cb9e6eea220fb2e9.jpg

bae2be9f5ceb91f84c80dee5124a022f.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Atlas Polisaj 3000d/dak

Autogylm SRP

Collinite Vax

Ve sonuç ;

Abicim SRP' yi UC den sonra uyguladın değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abicim SRP' yi UC den sonra uyguladın değil mi?

Evet Semihcim. UC attıktan sonra SRP ve vax attım.
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Evet Semihcim. UC attıktan sonra SRP ve vax attım.

Merak ettiğim şey, SRP'nin koruyucu özelliği.  Meguiars NXT 2 kadar koruma sağlar mı?  

Bizim siyah C3 sürekli güneş altında. Güneş yanığı olmaması için  SRP + AG Liquid Hardwax( AG EGP) attım UC sonrası.  Sence yeterli mi abicim? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Merak ettiğim şey, SRP'nin koruyucu özelliği.  Meguiars NXT 2 kadar koruma sağlar mı?  

Bizim siyah C3 sürekli güneş altında. Güneş yanığı olmaması için  SRP + AG Liquid Hardwax( AG EGP) attım UC sonrası.  Sence yeterli mi abicim? 

Srp nin koruma özelliği nxt ye göre zayıftır. Srp all in one tarzı hafif aşındırıcı/dolgu ağırlıklı/hafif koruma içeren bir üründür. Üzerine gerçek işi koruma olan bir ürün öneririm.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Merak ettiğim şey, SRP'nin koruyucu özelliği. Meguiars NXT 2 kadar koruma sağlar mı?

Bizim siyah C3 sürekli güneş altında. Güneş yanığı olmaması için SRP + AG Liquid Hardwax( AG EGP) attım UC sonrası. Sence yeterli mi abicim?

Semih nxt 2.0'ın koruma özelliğinin çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Tercih etmemindeni başka nedense inanılmaz toz topluyor. Bu işte zirve katı vax'lar. Koruma ve ömürlülük olarak çok başarılılar.

Ama sana srp sonrası collinite şiddetle öneririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...