İçeriğe Yönlendir

Nerdeyse Bitik Boyalı Arabada Farecla Wax Top Harikası

Ali Elöver

Recommended Posts

Semih İzgi

Srp nin koruma özelliği nxt ye göre zayıftır. Srp all in one tarzı hafif aşındırıcı/dolgu ağırlıklı/hafif koruma içeren bir üründür. Üzerine gerçek işi koruma olan bir ürün öneririm.

Semih nxt 2.0'ın koruma özelliğinin çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Tercih etmemindeni başka nedense inanılmaz toz topluyor. Bu işte zirve katı vax'lar. Koruma ve ömürlülük olarak çok başarılılar.

Ama sana srp sonrası collinite şiddetle öneririm.

Pekala yakışıklı efendiler. Güneş yanığından korunmak için en büyük silahınız nedir?   Marka model veya varsa link istiyorum. Alıp süreyim tavanlara.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Pekala yakışıklı efendiler. Güneş yanığından korunmak için en büyük silahınız nedir? Marka model veya varsa link istiyorum. Alıp süreyim tavanlara.

Antep in güneşini sen daha iyi bilirsin, nano grubu ürünler seçilebilir. Ben salı günü nasipse c coat premier uygulaması yapacağım(30 ml 225 tl 2 yıl ömür biciliyor). G technic c2v3(100 ml 20-22 tl civarı 6 ay ömür biciliyor) focusumda var tatilde test edeceğim ömrünü. Waxlara göre sıcağa dayanımı daha iyidir nanolarin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ag srp bence 1 tik daha iyidir.

Fakat uygulama olarak Farecla daha kolay.

Ali Abi,sana bir yer açalım olmadı  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali Abi,sana bir yer açalım olmadı [emoji3]

He valla, bir de 12v polisaj makinasi aldim miydi 1 milyoncu marketten, pecete takar takar arabanin vernigini bi guzel alirim elime :) Hadi benim vernik yansa neyse de milletin arabalarina sevabina pasta yapicam derken tavan kaput boyattirmayalim insalara yazik gunah...

Hayalimdeki polisaj ustadi, 12v ile kuduran 15.000 dd ceviren bir basyapit.

auto_polish_6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Fircasi da ekstra boya kazimak icin, hani sunger vernigi alir kalan boya kaporta ustunde cirkin durmasin kazinip gitsin diye ayakkabi firca basligi da var.

Yorum bağlantısı

He valla, bir de 12v polisaj makinasi aldim miydi 1 milyoncu marketten, pecete takar takar arabanin vernigini bi guzel alirim elime :) Hadi benim vernik yansa neyse de milletin arabalarina sevabina pasta yapicam derken tavan kaput boyattirmayalim insalara yazik gunah...

Hayalimdeki polisaj ustadi, 12v ile kuduran 15.000 dd ceviren bir basyapit.

:hahahoho:

Abi,bu polisaj ney ya..Pillemi çalışıyor  :hahahoho:

Sen baya baya uzmanlaşmışsın abi,seninle ortak iş yapmak isteyen de çok olur şimdi. :biggrin: Abi sendeki pazarlama tekniği iyi ya,bir şekilde örtersin yanığı falan  :D

Fircasi da ekstra boya kazimak icin, hani sunger vernigi alir kalan boya kaporta ustunde cirkin durmasin kazinip gitsin diye ayakkabi firca basligi da var.

Üstüb yerine de Scotch Brite kullanırsın sen şimdi,ne de olsa her ürünün altın değerindeymiş  :D

Bula%C5%9F%C4%B1k%20S%C3%BCngeri%20Olukl

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

:hahahoho:

Abi,bu polisaj ney ya..Pillemi çalışıyor :hahahoho:

Sen baya baya uzmanlaşmışsın abi,seninle ortak iş yapmak isteyen de çok olur şimdi. [emoji3] Abi sendeki pazarlama tekniği iyi ya,bir şekilde örtersin yanığı falan :D

Üstüb yerine de Scotch Brite kullanırsın sen şimdi,ne de olsa her ürünün altın değerindeymiş :D

Bu pilli diil, paraya kiydim 12v cakmak modelini 35 liraya aldim, pillisi 25 lira ile ucuz ve dandikti, pili bitince hem is yarim kaliyore, bununla 12 v her an emrinde koca akü, istersen 10 araba cilala 2 saatte.

Uzman diilim kasap cilaciyim ben, begenmzesem yaptigim isi dot3 fren hidroligi ile sil bastan baslarim kaportaya ayrica ortak falan istemem yalniz calisir yalniz yerim tum ganimeti.

O sari urun dandik, ben chemical guys ın asagidaki profesyonel setini kullaniyorum, tam takim kit ayni zamanda Bim de de satiliyor Le Zimpara adiyla.

IMG_20131006_130842.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu pilli diil, paraya kiydim 12v cakmak modelini 35 liraya aldim, pillisi 25 lira ile ucuz ve dandikti, pili bitince hem is yarim kaliyore, bununla 12 v her an emrinde koca akü, istersen 10 araba cilala 2 saatte.

Uzman diilim kasap cilaciyim ben, begenmzesem yaptigim isi dot3 fren hidroligi ile sil bastan baslarim kaportaya ayrica ortak falan istemem yalniz calisir yalniz yerim tum ganimeti.

O sari urun dandik, ben chemical guys ın asagidaki profesyonel setini kullaniyorum, tam takim kit ayni zamanda Bim de de satiliyor Le Zimpara adiyla.

Abi,hadi itiraf et kimle ortak aldın o makinayı  :D Tek başına bu kadar açılamazsın sen ya  :D

Ama cidden uzmanısın abi,ama bu işin değil işte..Anladın sen onu  :D

Bim den başkası olmaz diyorsun   :D Le cola,Le çekirdekla,Le süngerla  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi,hadi itiraf et kimle ortak aldın o makinayı :D Tek başına bu kadar açılamazsın sen ya :D

Ama cidden uzmanısın abi,ama bu işin değil işte..Anladın sen onu :D

Bim den başkası olmaz diyorsun :D Le cola,Le çekirdekla,Le süngerla :D:D

Kendim bir basima alacagim, kredi basvurusu yaptim. Bim benim official marketim cok alisveris yaparim, Le Gazoz, Le Ayran Dost, Le portakal icmeden hafta gecmez.

Yorum bağlantısı

Kendim bir basima alacagim, kredi basvurusu yaptim. Bim benim official marketim cok alisveris yaparim, Le Gazoz, Le Ayran Dost, Le portakal icmeden hafta gecmez.

Abi,sen bu işleri tek başına yapmazsın iyi tanırım seni  :D

Bim'in çekirdeğini elinden hiç düşürmüyormuşsun  :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi,sen bu işleri tek başına yapmazsın iyi tanırım seni :D

Bim'in çekirdeğini elinden hiç düşürmüyormuşsun :D

Tamam pes, acikluyorum ekurim Suha Çakmaktaş, o cekirdek de onun, sudan fazla cekirdek yiyor köftehor.
Yorum bağlantısı

Tamam pes, acikluyorum ekurim Suha Çakmaktaş, o cekirdek de onun, sudan fazla cekirdek yiyor köftehor.

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu da Farecla Universal standart elle uygulama pasta, Altinoluk da baska bir komsunun 2005 Megane far camina elle uyguladim, 5 dk surmeden sonuc gayet tatmin ediciydi, komsumuz bu islere merakli ve bilgisi deneyimi olmadigi icin sonuca inanamadi :)

Dis macunu kadar pasta bu;

a8ec92e3007e01b572f2141ebb1542cc.jpg

Bu sag far pasta uygulanmamis

1080d365090efd176d5524de8694d31b.jpg

2bc4cc272a123f8c7ed222d8746f2554.jpg

Bu da sol far, 5 dk lik Farecla pasta sonucu

7c5b9589f026400dccd2e8c7c05ca0e3.jpg

f16ab1a369b907986eb954077a3dcc9f.jpg

Bu da sag sol farin farki

87d8556f3a19856436e745cedeea767c.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Harika olmuş Ali abim.

Yalnız foto ağaç altında çekilmiş,boş bir alanda çekelim fotoyu Ali abi [emoji23]

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Harika olmuş Ali abim.

Yalnız foto ağaç altında çekilmiş,boş bir alanda çekelim fotoyu Ali abi [emoji23]

Birazdan sag fari da yapicam, o zaman cekerim ;)
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Komsunun araba anahtari evdeydi yine ayni poz Hakan.

Sag fari da pastaladim.

Oncesi:

6894c68c35a5ffeea51285d15e48a226.jpg

Sonrasi:

c42193c0e1247530ae7d889ba2f7d83b.jpg

cc6d0404274c7fd54b8b601d0211f6ad.jpg

24741db2a3b36fc014f68110962add73.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Adam ne şanslı,haberi yokken farları parladı :)

Keşke benimde böyle komşum olsa. [emoji23]

Yok haberi var, ama ilk anda soylemedim, sol fari yaptim oyle gosterdim dun aksam sasirdi. Yemek vakti diye sag far bugune kaldi.

Artik kolay ve oldukca bilinen bir uygulama ozellikle bizim forumda far cami temizleme ama eski nesil veya meraki olmayan insanlar icin sasirtici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Ali bu ürünleri nerden alıyorsun acaba? bir de ürünleri ne ile uyguluyorsun tam olarak?

Ben bu urunleri 2 sene once Boytem adli boya malzemeleri satan bir dukkandan, boya ustam vasitasiyla almistim. O zaman Goztepe sanayindeydi ama simdi oralar yikildi. Boytem Sifa mahallesinde yeni yer acti. Isteyen olursa yerinden alabilir. Bostanci sanayinde de bazi boya malzeme dukkanlari Farecla satiyor, malum bu urun cogu boya atolyesinin boya vernik zimpara ve macundan sonra en sevdigi urun.

Dukkanda ayni zamanda Farecla rakibi 3M in pasta ve cilalari da mevcut, o cilalar da en az Farecla kadar basarili.

http://www.boytem.com/G11/Default.aspx?CatID=1&Title=Anasayfa

Alicim, İstanbul'a gelirsem planımı şimdiden yaptım. Arabayı senin evin otoparkına bırakıp toplu taşımayı kullanıcam. Artık beni de şaşırtırsın :D

Tabi gel buyur ne demek. Ama bu isin piri Koksal Hocadir, ben de alip onun ozenli detayli ve bilgili ellerine teslim ederim. Sonra benim evden alir sasirirsin ;)

Istanbul a gelirsen Koksal hocaya rica ederiz seninkini de benimkini de yakinen gosteririz.

Galiba bu Emre, Erdem Boya adlı firma satıyor sanalpazarda da, kendi sitelerinde 1-2 tl daha ucuza galiba.

Buyuk sanayi sitelerinde boya malzemesi satan 3 dukkan dan 1 i illa Farecla satar, uygulamasi kolay sonucu basarili ve uygun fiyatli oldugu icin boya atolyelerinin favori urunudur.

Ali bu ürünleri nerden alıyorsun acaba? bir de ürünleri ne ile uyguluyorsun tam olarak?

Urunleri yazlikta oldugum icin sadece pecete ile elle uygulayip yine pecete ile parlatiyorum. Hazirlikli olmadigimdan m. fiber bez ustubu vs yok ama sonuc yine de basarili. 1 litre Farecla ile 7-8 araba cok cok rahat yapilir. Fiyati 40 lira olsa araba basi 6 lira maliyete gelir. tarihinde Ali Elöver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

süpermiş ya hemen yarın bostancı sanayiye gidip elden alayım madem, 250 ml şişe işimi görür herhalde çok sağolasın :)

Farecla yoksa 3M de alinabilir hem pastasi hem wax i iyiymis, ama Farecla dan biraz daha pahali.

Kutulari bu sekilde ve 1 lt.

fullsize.jpg

Rica ederim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

C segmenti bir araç için yaklaşık 150 ml ürün harcanir, tecrübeli ellerde 100 ml bile yetebilir ama işi sağlama almak iyidir.

Ali abi farecla henüz denemedim ama listeye aldım. Sanayide en çok tercih edilen pastalardan biri, henüz farecla satmayan dükkan görmedim :)

Giresun'dan selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

C segmenti bir araç için yaklaşık 150 ml ürün harcanir, tecrübeli ellerde 100 ml bile yetebilir ama işi sağlama almak iyidir.

Ali abi farecla henüz denemedim ama listeye aldım. Sanayide en çok tercih edilen pastalardan biri, henüz farecla satmayan dükkan görmedim :)

Giresun'dan selamlar

Koksal hocam Farecla bir Scholl pasta gibi cesitli olamaz diye dusunuyorum, senin gibi profesyoneli tatmin etmez ama bizim gibi kolayci ve cabuk sonuc isteyen amatorler icin hem pastasi hem wax i bicilmis kaftan.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...