İçeriğe Yönlendir

Çift Renk Yüzünden Muayeneden Kaldım

Mehmet Emin Taşdelen

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Geçmiş olsun. Yalnız far ayarları kusurlu olması her araca yazılmaz..Çoğunlukla demek istediniz sanırım. :flowers:

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Benim ruhsatta yazan rengi aynen yazıyorum.

GRİ (Demir)

KAHVERENGİ (Bej)

Büyük/küçük harf boyutuyla bu şekilde yazıyor.

2 kez muayene yaptırdım sıkıntı olmadı.

3. muayeneye korkarak gideceğim artık.

Turgay bey birinci renk aracın kaporta rengi, ikincisi döşeme rengi olması lazım. Böyle ise korkmanıza gerek yok, sıkıntı çıkacağını sanmam. Zira arabanın teknik belgesinde böyle geçiyor.

Aşağıda benim arabanın özelliklerini yazan belgede işaretlediğim yerde bu gösteriliyor

ZtAmJaL.jpg?1

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

9 uncu aracım mondi. passattan seat a octavia dan hyundai opel e kadar birsürü araca bindim. çoğunun ilk muayenesini ben yaptırdım ve hepsinde de farlarda bi kusur buldular bu yüzden dedim.

aracın iç rengi benimkinde de siyah geçiyor ama bu tüv için yeterli değil. tüv ün baktığı aracın dışından kaportaya bakılınca görülen renkler. olay bu bizzat bugün yaşayan birisi olarak söylüyorum.

Geçmiş olsun. Yalnız far ayarları kusurlu olması her araca yazılmaz..Çoğunlukla demek istediniz sanırım. :flowers:

Turgay bey birinci renk aracın kaporta rengi, ikincisi döşeme rengi olması lazım. Böyle ise korkmanıza gerek yok, sıkıntı çıkacağını sanmam. Zira arabanın teknik belgesinde böyle geçiyor.

Aşağıda benim arabanın özelliklerini yazan belgede işaretlediğim yerde bu gösteriliyor

ZtAmJaL.jpg?1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

ZtAmJaL.jpg?1

Aynen öyle Celalettin Bey. Fakat ruhsattaki renk bölümü sadece kaporta rengi için değil mi?

Aracın iç renginin ruhsatta ne işi var diyebilirler bana. 

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Aydın Vatansever
(düzenlendi)
Misafir yazdı:

Aynen öyle Celalettin Bey. Fakat ruhsattaki renk bölümü sadece kaporta rengi için değil mi?

Aracın iç renginin ruhsatta ne işi var diyebilirler bana. 

selam. muayeneden geçebildiniz mi?  benimde ruhsatta çift renk yazdıgı için geçemedim. ne yapmalıyım. yardımcı olabılırmısınız.

tarihinde Aydın Vatansever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
selam. muayeneden geçebildiniz mi?  benimde ruhsatta çift renk yazdıgı için geçemedim. ne yapmalıyım. yardımcı olabılırmısınız.

Nasıl çift renk ?

Geçmek için yapılması gereken.
Boyacı fatura kesecek. Tadilat muayenesine girilip tespit yapılacak.
Ruhsat değişecek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boya satıcısının fatursı da olur bence. 100 tl lik mesela. sonuçta kendin de boyayabilirsin.

Serhan Kaya yazdı:

muayene ücreti 181,72 tl. eksoz 40 tl. toplam 221,72+yaktığınız yakıt+harcadığınız zaman=aracın 2 sene yollara devam:):)

410 tl oldu muayene. sanki ben istedim hizmeti değilmi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
boya satıcısının fatursı da olur bence. 100 tl lik mesela. sonuçta kendin de boyayabilirsin.
410 tl oldu muayene. sanki ben istedim hizmeti değilmi...

Çok saçma
İçim yandı benim de.
Çok fahiş bir rakam.
Sanki detaylı ekspertiz yaptı bana.
Fren ayarı, rotlar, emniyet kemerleri, ışıklar.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Cam tavanı siyah olan araçlardan da ruhsatta çift renk yazmadığı için ağır kusurlu sayılan arabalar olduğunu duymuştum. Bununla karşılaşan oldu mu hiç? 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok saçma
İçim yandı benim de.
Çok fahiş bir rakam.
Sanki detaylı ekspertiz yaptı bana.
Fren ayarı, rotlar, emniyet kemerleri, ışıklar.

Bence bu tür hizmetler kamuya ait olmalı. Verdiler 3'lü konsorsiyumun eline milletin iliğini sömürüp duruyorlar. Havalarından da yanlarına yaklaşılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Cam tavanı siyah olan araçlardan da ruhsatta çift renk yazmadığı için ağır kusurlu sayılan arabalar olduğunu duymuştum. Bununla karşılaşan oldu mu hiç? 

Sorun olmadı bende, yüksek araç bizimkiler tavanı herkes göremez 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Vatansever
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nasıl çift renk ?

Geçmek için yapılması gereken.
Boyacı fatura kesecek. Tadilat muayenesine girilip tespit yapılacak.
Ruhsat değişecek.

selam. aracı alalı 6 ay oldu. ruhsatta çift renk (beyaz+ siyah) yazıyor.  o işlemlere girmek istemediğim için tavana siyah folyo kaplayacagım. tabi tavanın minimum %30 u olmalıymıs.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Sorun olmadı bende, yüksek araç bizimkiler tavanı herkes göremez 😃

Benim muayeneye 8 ay var daha. Sorun yok şimdilik ama bunların sağı solu belli olmaz. İnşallah bizde geceriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Bu plaka muayeneden geçer mi acaba? Altları silik gibi ama.

S1tD0f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Benim araç cam tavan kusursuz geçti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Alpay Sumer yazdı:

fotoyu duzenledim.

Bisey olmaz bence

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Bir de stopta böyle bir kırık var.

Kırmızı bant çeksem muayeneden geçer mi acaba?

S6EkPe.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen arkadaşım audi a1 ile muayeneden kaldı. Tavan siyah, kaporta gri. Ruhsata gri yazılmış ama 2012 model araç bugüne kadar muayeneden sorunsuz geçiyordu. Bu sene ya boya faturası ya da aracın orijinal olduğunu kanıtlayın diye muayeneden bırakmışlar. Almanya’dan aracın boya bilgileri geldi de ruhsata işletip öyle geçti

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geri vites alanı ve parça eksiği yok gibi. Fren sinyal park ve far. Ağır kusur sayılıyor. Ha istasyon görevlisi önemsiz görürse geçer ihtimal. Kızmızı şeffaf bantı estetik şekilde yapıştır şansını dene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ahmet Caliskan yazdı:

Olmamış dimi? 😅

S77dL6.jpg

Artık bu da çözüm olmazsa söküp tamire göndercem. Kırık olan yere yama yapıyolarmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...