İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Yusuf Koparan

Mert bey siz nereden biliyorsunuz benim hergün bir araca takmadığımızı acaba başayar kıa beni çok iyi Tanırlar lovato marka sıralı sistem benzin Yardımlı lpg o motora ve araca ben o sistemi takmam kışın Görelim tasarruf oranlarını bakalım motorun durumu ??? Arkadaşım taktırdı 1 ay sonra aracı sattı sonra ben yeni Aracına sıvısistem taktım bilgilerinize arz ederim

Bu Araçlara 100 e yakın sıvısistem lpg kiti uyguladım ilk taktığım Araç 1000 km de idi şuan 50000 km de sorunsuz Çalışıyor Araç /100 lpg ile Çalışır ve motora hiç bir zarar-ı yoktur lpg yi Sıvı olarak motora enjekte eder benzin enkektörlerinden /50 e varan bir tasarruf sağlamaktadır bilgilerinize arz ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Bende zaten bilgi ve birikimimi paylaştım sizler için efendim ben teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu Araçlara 100 e yakın sıvısistem lpg kiti uyguladım ilk taktığım Araç 1000 km de idi şuan 50000 km de sorunsuz Çalışıyor Araç /100 lpg ile Çalışır ve motora hiç bir zarar-ı yoktur lpg yi Sıvı olarak motora enjekte eder benzin enkektörlerinden /50 e varan bir tasarruf sağlamaktadır bilgilerinize arz ederim

Saolun Yusuf Bey, madem %50 ye yakin tasarruf ve sifir problem var, o zaman dizel gibi binmek cok keyifli olur, Sportage guzel bir arac.

Musait bir, zamanda sizi rahatsız edecegim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Saolun Yusuf Bey, madem %50 ye yakin tasarruf ve sifir problem var, o zaman dizel gibi binmek cok keyifli olur, Sportage guzel bir arac.

Musait bir, zamanda sizi rahatsız edecegim.

Bu sıvı sisteme uyumlu arac varken 1 dk beklemek bile hata:) Gercekten yakiti ve bakim maliyeti ile ekonomi getiren lpg kiti 20 sene sonra gelmis oldu. Baslangic maliyeti pahali olsa da kupon bir arac degilse; kit fiyati baz alindiginda; bedelinin %10'una esit veya daha az oranina denk gelen degerdeki araclar icin her anlamda ekonomik.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

mondeom için konunun takibindeyim. Ocak gibi İzmir'de olacam inşallah ozaman yeni Mondeoya da takılmaya başlanır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Evren iskent bey müthiş bir analiz herşey ile bravo çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

Ali bey herzaman 7/24 beni arayıp bilgi alabilirsiniz teşekkür ederim Görüşmek üzere

mondeom için konunun takibindeyim. Ocak gibi İzmir'de olacam inşallah ozaman yeni Mondeoya da takılmaya başlanır.

Herzaman beklerim Arda bey tanışıp kahve içmeye inşallah
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Avcı

Bende volvo s80 ecoboost kit beklemekteyim ayrıca teknik eğitim fakültesi makine/motor öğretmenliği 1999 mezunuyum ancak kamuda yönetici olarak çalışıyor öğretmenlik yapmıyorum. Yusuf beyle iletişim halindeyim bende 1 senedir kit bekliyorum hatta aynı motor numarasına sahip olmama rağmen(b4164t) volvo v60 a takılan kit benim aracımın kodu aynı olmasına rağmen takılamıyor bu liste prins.nl sitesinde var yanı yusuf beyin söyledikleri tamamen doğru tek sıkıntım yada aklımı kurcalayan yılda max 15000 yapan biri olarak çok sevdiğim aracıma 2350 euro verip bu kiti taktırmaya değer mi ben bunu nasıl çıkarıcam :) saygılar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bende volvo s80 ecoboost kit beklemekteyim ayrıca teknik eğitim fakültesi makine/motor öğretmenliği 1999 mezunuyum ancak kamuda yönetici olarak çalışıyor öğretmenlik yapmıyorum. Yusuf beyle iletişim halindeyim bende 1 senedir kit bekliyorum hatta aynı motor numarasına sahip olmama rağmen(b4164t) volvo v60 a takılan kit benim aracımın kodu aynı olmasına rağmen takılamıyor bu liste prins.nl sitesinde var yanı yusuf beyin söyledikleri tamamen doğru tek sıkıntım yada aklımı kurcalayan yılda max 15000 yapan biri olarak çok sevdiğim aracıma 2350 euro verip bu kiti taktırmaya değer mi ben bunu nasıl çıkarıcam :) saygılar

Aracınızı 2,5-3 seneden fazla kullanmayı düşünüyorsanız takılması mantıklı. Biz millet olarak benzinliğe yanaşıp fulle dediğimiz zaman 50-60 litre yakıta 250-300 tl verince rahatsız oluyoruz ama 70-100,000 tl aracı kredi ile alınca rahatsız olmayan bir yapımız var. Aynı şekilde 7,000 tl bu kite para verip 50-70 tl lpg aldığımız zamanda mutlu oluyoruz :) aslında uzun vadede hep kaybeden tüketici oluyor öyle yada böyle...Kullanıldığı zaman sahibini huzursuz etmeyecek araç en iyisidir her zaman. Neticede hepsi bir yerden bir yere birilerini götürüyor.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu sıvı sisteme uyumlu arac varken 1 dk beklemek bile hata:) Gercekten yakiti ve bakim maliyeti ile ekonomi getiren lpg kiti 20 sene sonra gelmis oldu. Baslangic maliyeti pahali olsa da kupon bir arac degilse; kit fiyati baz alindiginda; bedelinin %10'una esit veya daha az oranina denk gelen degerdeki araclar icin her anlamda ekonomik.

Saygilarimla.

Evet cok haklısın Evren kardeş, hele ki Kia Sportage gibi vergi kurbani az yakan iyi kacan dizel otomatigi 180 hp lik 2000cc oldugu icin 134 bin lira, cok yakan az kacan 135 bg liği 1600cc otomatigi 74.000 lira. En iyi ve pahali sistem prins max 6-7.000 lira araba gelir 80.000 liraya, tuketim de 12-13 lt benzinden maliyet olarak 6-7 lt benzin parasina inse %40 ortalama tasarruf bu kiloda otomatik vites bir araç icin harika degerler. Yillik vergi, dizel bakim maliyeti gibi sıkıntıları yok ama performans ve 4 çeker gibi eksikler de sehir ici kullanici cok dert etmez 1600cc de.

Otomatik Kia Sportage de aklin yolu 1600cc ye sıvı sistem lpg takmak, 1600cc dizel otomatik gibi maliyetle gezmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum Selim Avcı bey inşallah iletişimi kaybetmeyelim devamlı Hollanda ile kontak içerisindeyim Görüşmek üzere selamlar sevgiler

Evet cok haklısın Evren kardeş, hele ki Kia Sportage gibi vergi kurbani az yakan iyi kacan dizel otomatigi 180 hp lik 2000cc oldugu icin 134 bin lira, cok yakan az kacan 135 bg liği 1600cc otomatigi 74.000 lira. En iyi ve pahali sistem prins max 6-7.000 lira araba gelir 80.000 liraya, tuketim de 12-13 lt benzinden maliyet olarak 6-7 lt benzin parasina inse %40 ortalama tasarruf bu kiloda otomatik vites bir araç icin harika degerler. Yillik vergi, dizel bakim maliyeti gibi sıkıntıları yok ama performans ve 4 çeker gibi eksikler de sehir ici kullanici cok dert etmez 1600cc de.

Otomatik Kia Sportage de aklin yolu 1600cc ye sıvı sistem lpg takmak, 1600cc dizel otomatik gibi maliyetle gezmek.

Ali bey. Çok güzel bir tespit yapmışsınız çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için güzel bir analiz ve kıyaslama ama tasarruf oranları olarak yaklaşık /45 ile /50 arası diyebiliriz teşekkürler selamlar saygılar
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aradaki 55.000 lira dizel benzinli farki hiçbir performans veya 4 ceker e degmez.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum Selim Avcı bey inşallah iletişimi kaybetmeyelim devamlı Hollanda ile kontak içerisindeyim Görüşmek üzere selamlar sevgiler

Ali bey. Çok güzel bir tespit yapmışsınız çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için güzel bir analiz ve kıyaslama ama tasarruf oranları olarak yaklaşık /45 ile /50 arası diyebiliriz teşekkürler selamlar saygılar

Rica ederim, aklin yolu bir Yusuf Bey. Araplari tonla benzin alip zengin etmenin alemi yok
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Zaten genelde sportage Araçlara uygulama yaparken Kullanıcı Arkadaşlarıma sizin yaptığınız Hesabı ve mantığı anlatınca kafasına yatıyor ve rakam cazip geliyor ve enteresan bir müşterimide 2014 dizel sportage satıp 0 benzinli Aldı ve 0 iken taktım ve herzaman görüştüğümde ise diyorki boşu boşuna dizeli evin önünde yatırmışım dedi her yıl mtv sigorta kasko 5000 tl diyor Yakıt cabası falan filan çok şükür dediğini biliyorum abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
(düzenlendi)

Aracınızı 2,5-3 seneden fazla kullanmayı düşünüyorsanız takılması mantıklı. Biz millet olarak benzinliğe yanaşıp fulle dediğimiz zaman 50-60 litre yakıta 250-300 tl verince rahatsız oluyoruz ama 70-100,000 tl aracı kredi ile alınca rahatsız olmayan bir yapımız var. Aynı şekilde 7,000 tl bu kite para verip 50-70 tl lpg aldığımız zamanda mutlu oluyoruz :) aslında uzun vadede hep kaybeden tüketici oluyor öyle yada böyle...Kullanıldığı zaman sahibini huzursuz etmeyecek araç en iyisidir her zaman. Neticede hepsi bir yerden bir yere birilerini götürüyor.

Fatih bey tespitiniz gerçekten harika ...

tarihinde İbrahim BARK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Etem Tunay
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.

Herkesin Bayramını Kutluyorum.

Temmuz ayında LPG Sistemini Malatya İlinde taktırdım. Tam 4000 km. oldu. Kesinlikle % 50 yi aşan bir tasarruf sağladı. Performans sorunu hiç yaşamadım. Ordu ve Giresun İlinde yaşadığım için en iyi performans testinden her gün geçiyor, netice: Süperrrrr...

- Tek bir sorun yaşıyorum; Sistem montajından sonra araba marş alırken arada zorlanıyor. Yani, geç basıyor. Son günlerde artmaya başladı. Yokuşlarda çalıştırdığımda daha sık oluyor.  Bu konuda Yusuf Koparan Bey. İlk size sormak istiyorum. Nasıl yrd. olabilirsiniz. Sorun nerden kaynaklanıyor sizce?

tarihinde İbrahim Etem Tunay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Merhaba zannedersem Malatya kent otogaz Abdurrahman Abi'm takmıştır sizin aracınızı kendisi yakın dostumdur enteresan ama şuvar Yokuş aşağa iniş ve rampalarda oem yüksek basınç pompasında herzaman Sıvı Likit gaz bulunmaktadır yani araç direk olarak /100 lpg ile çalıştığı için örnek aracı kapattınız ve rampa aşağı ve ya yukarı koydunuz yüksek basınç pompasında bekleyen Likit Sıvı lpg sıvı halden buhar fazına doğru değişmektedir Buda tekrar araca gelip marşa bastığınız zaman araç gaz basmaya başlar fakat ilk marşı oem yüksek basınç pompasından aldığı için içeride ters pozisyonda bekleyen Sıvı lpg araca tam olarak Sıvı şekilde enjekte olamayacağı için yeterli Sıvı Yakıt enjektörlere gidemediğinden ilk Marşda büyük ihtimal araç geç çalışabilir bu benim başka bir model sıvısistem lpg li bir araçda Başıma gelmişti özellikle Yokuş yukarı koyunca aracı geç Çalışıyor Demişti sonradan olayı bu şekilde çözdüm ama şuvar bazı almış olduğumuz lpg lerde ister istemez kirli ve pis olabiliyor Buda bizim arka Tankın üzerinde bulunan Yakıt modülümüzde içinde bulunan ufak sarı bir piston var piston balçıklaşması ve kirlenmesi bazen Başımıza böyle bir sorun ile karşılaşabiliyoruz İbrahim bey birde aracın bujileri de önemli nezaman değiştiği benzinden sonra değişik bir Yakıt ateşlemesi yapıyor bunlara bakılmalı diye düşünüyorum yanlış hatırlamıyorsam sizin aracınız için ben bir ara görüşmüştüm Abdurrahman abi ile belki sizin aracınızın için olabilir tabiki durum budur elimden geldiği kadar bir bilgi verebildim isem ne mutlu bana tekrardan teşekkür ederim değerli yorumlarınız için Prins ailemize Hoşgeldiniz ve en önemlisi sistemimiz Prins sıvısistem den hem performans hem Yakıt olarak memnun kalmanız benim adıma çok sevindirici oldu hayırlı olsun tekrardan çok teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Tunay

Merhaba zannedersem Malatya kent otogaz Abdurrahman Abi'm takmıştır sizin aracınızı kendisi yakın dostumdur enteresan ama şuvar Yokuş aşağa iniş ve rampalarda oem yüksek basınç pompasında herzaman Sıvı Likit gaz bulunmaktadır yani araç direk olarak /100 lpg ile çalıştığı için örnek aracı kapattınız ve rampa aşağı ve ya yukarı koydunuz yüksek basınç pompasında bekleyen Likit Sıvı lpg sıvı halden buhar fazına doğru değişmektedir Buda tekrar araca gelip marşa bastığınız zaman araç gaz basmaya başlar fakat ilk marşı oem yüksek basınç pompasından aldığı için içeride ters pozisyonda bekleyen Sıvı lpg araca tam olarak Sıvı şekilde enjekte olamayacağı için yeterli Sıvı Yakıt enjektörlere gidemediğinden ilk Marşda büyük ihtimal araç geç çalışabilir bu benim başka bir model sıvısistem lpg li bir araçda Başıma gelmişti özellikle Yokuş yukarı koyunca aracı geç Çalışıyor Demişti sonradan olayı bu şekilde çözdüm ama şuvar bazı almış olduğumuz lpg lerde ister istemez kirli ve pis olabiliyor Buda bizim arka Tankın üzerinde bulunan Yakıt modülümüzde içinde bulunan ufak sarı bir piston var piston balçıklaşması ve kirlenmesi bazen Başımıza böyle bir sorun ile karşılaşabiliyoruz İbrahim bey birde aracın bujileri de önemli nezaman değiştiği benzinden sonra değişik bir Yakıt ateşlemesi yapıyor bunlara bakılmalı diye düşünüyorum yanlış hatırlamıyorsam sizin aracınız için ben bir ara görüşmüştüm Abdurrahman abi ile belki sizin aracınızın için olabilir tabiki durum budur elimden geldiği kadar bir bilgi verebildim isem ne mutlu bana tekrardan teşekkür ederim değerli yorumlarınız için Prins ailemize Hoşgeldiniz ve en önemlisi sistemimiz Prins sıvısistem den hem performans hem Yakıt olarak memnun kalmanız benim adıma çok sevindirici oldu hayırlı olsun tekrardan çok teşekkür ederim

İlginize çok teşekkür ederim, Yusuf Bey, Hoş bulduk... Yakıtı, Opet ve Shell dışında hiç almıyorum. Tavsiyeniz hangisi olur? Bu durum, hiç marş basmama gibi bir sürece gider mi? Servise götürmeme gerek var mı? Prins merkez ile görüşmem gerekir mi? Acaba, sigorta merkezli bir temassızlık durumu olabilir mi? Bujileri değişmedim. Tekrar teşekkür eder, Saygılarımı sunarım...

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Ben teşekkür ederim abi Opet ve aygaz değilde Shell' veya PO total ipragaz gibi markalardan alırsanız daha iyi olacaktır hiç Marş basmama gibi bir sorun olmaz kesinlikle bence benim dediklerimi bir denemenizi tavsiye ediyorum harhangi bir temassızlık olacağını tahmin etmiyorum genel merkez ile görüşme konusuna ben karar veremem o sizin görüşünüz saygı duyarım değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum abi Allah razı olsun eksik olma selamlar saygılar hürmetler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gokhan Arslan

Yusuf bey son zamanlarda yükselen  euro kuru DLM 2.0 sisteminin fiyatını etkiledimi.Fiyatlar da bir artış varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Yusuf bey son zamanlarda yükselen euro kuru DLM 2.0 sisteminin fiyatını etkiledimi.Fiyatlar da bir artış varmı?

Gökhan bey malesefki dışarı bağımlı olmamız bu konuda bizi fazlasıyla üzmektedir Nasıl cep telefonu dan diğer eşyalara fiyat artışı yüzde 40 a yakın bir kur artışı oldu malesefki ama biz Prins olarak çok fazla yansıma yapamıyoruz çünkü sistemin fiyatları biraz yüksek şuan için 7000 tl civarı dır ford kuga prins sıvısistem cihazlarımızın fiyatları hertürlü konuda bana ulaşabilirsiniz 05*********** Yusuf koparan selamlar saygılar
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gökhan bey malesefki dışarı bağımlı olmamız bu konuda bizi fazlasıyla üzmektedir Nasıl cep telefonu dan diğer eşyalara fiyat artışı yüzde 40 a yakın bir kur artışı oldu malesefki ama biz Prins olarak çok fazla yansıma yapamıyoruz çünkü sistemin fiyatları biraz yüksek şuan için 7000 tl civarı dır ford kuga prins sıvısistem cihazlarımızın fiyatları hertürlü konuda bana ulaşabilirsiniz Yusuf koparan selamlar saygılar

Yusuf bey firma ismi firma logosu telefon numarası veriyorsunuz. Tekrarında foruma girişiniz engellenecektir. Bilginize.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nail Çalışkan

Merhabalar

2011 1.6 eb grand cmaximin 10 aydır kullanicisiyim.uzun zamandır lpg uygulaması icin kararsızım.yılda yaklaşık 10 bin km yapiyorum, aracimi seviyorum ve bi aksilik olmazsa insallah en az 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum.

Sizlere birkaç sorum olacak.

Acaba yilda 10 bin km lpg taktirmaya degermi?

Ariza yapma riskine degermi?

Yusuf bey sizede ayrıca tankın grand cmaxlardada kugalardaki gibi bagajda yukseltme yapip yapmadığını sormak istiyorum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Bana özelden ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya herzaman hazırım

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bana özelden ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya herzaman hazırım

Özelden yardımcı olursanız forum kültürü ne olacak ? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Şimdi bu tarz bilgiler özelikle özel sistemler malesefki forumdan anlatılması baya uzun süren ve çok teknik detaylı bir sistem şimdi burada anlatmak paylaşım yapmak bazen adminler istemiyor olabiliyor onun için özelden bilgilerimi gönderin ki uzun süren bir anlatım ve montaj resimli ve tank için bilgi ve resim göndermek adına yoksa herhangi bir farklılık yok sizde sorun sizin içinde Ersen bey cevaplamaya hazırım benim burada bulunma sebebim sadece ve sadece insanlara yeni çıkan bu sistemler ve araçlarına dönüşüm düşünen kullanıcıları tamamen doğru bilgi doğru montaj doğru marka doğru servis ile sıkıntısız ve problemsiz araçlarına binmesidir başka hiç bir şekilde ticarı ve gayr-ı bir bulunma sebebim kesinlikle yoktur çünkü beni Türkiye'nin her şehrinden hergün yüzlerce kişi arayıp sormaktadır onun için herkese elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışmaktayım Bu forumdada herkese bana ulaşan kullanıcıları doğru ve objektif şekilde bilgilendirmeye gayret göstermekteyim elimden geldiği kadar herkese çok teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...