İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Yusuf Koparan

Turgay ben aktifim Facebook'ta ulaşabilirsiniz ama ben sadece Gökhan beyin. Araştırması böyle bir bilgiye ulaşması beni şaşırttı ya biz tam yeteri kadar araştırma yapmıyoruz demek gibi oluyor diye düşünüyorum sadece durum bundan ibaret

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Turgay bey ben sizin far sorunuzu çok iyi anladım fakat siz eksik bilgi vermişsiniz.Sizin aracınız selective ve tekno paketli yani zenon lu bir araç bunu belirtmemiş siniz.Zenon lu araçlar far yükseklik ayarını otomatik yapar.Seyir halindeyken far ışığı kırılma çizgisi öndeki sedan aracın bagaj kapagının üzerinde ise farınız ayarsız demektir. Zenon lu araçlarda bu kırılma çizgisi çok belirgindir çizginin üstü karanlıktır.Dediğim gibi kırılma çizgisi öndeki aracın bagaj kapağının üstünde ise öndeki adamı kör ediyorsunuz.Servise gidip otomatik ayar özelliğini yeniden reset ettirin.Benim aracımda zenon lu ve kırılma çizgisi öndeki aracın bagaj kapağının altında.

Evet çok teşekkür ederim en kısa surede test yapacağım ve servise götüreceğim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

sayın kuga sahipleri, alternatif lpg sistemi araştırması yapanınız var mıdır?. sıvı sistemler iyi hoş ama hem maliyeti hemde 1.5 motor için olan belirsizlik(malum ocak 10 gibi gelecekti) nedeni ile alternatif kit arayışına girdim. önerebileceğiniz başka bir kit var mı?

Yorum bağlantısı
Gokhan Arslan
(düzenlendi)

Osman bey bence alternatif olan çift yakıtlı sistemlere hiç bakmayın .Bu tarz yüksek güçlü ve hassas motorlar için geliştirilmiş en iyi sistem şuan için sıvı sistemlerdir.Piyasada şu anda kuga ya takabilen 2 firma var biri prins diğeride vialle.Ayrıca brc de kit geliştirdiğini söylüyor ama yılan hikayesine döndü. Viallede de sabahları geç çalışma sorunları falan duyuldu.Ayrıca distribitör firması da pek güven vermiyor hiç duyulmamış.Yine en akla yatanı prins oluyor, bence az km. yapıyorsanız 1.5 kiti bekleyin derim.Gerçi bu arada euro da yükseliyor.......

tarihinde Gokhan Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)

sayın kuga sahipleri, alternatif lpg sistemi araştırması yapanınız var mıdır?. sıvı sistemler iyi hoş ama hem maliyeti hemde 1.5 motor için olan belirsizlik(malum ocak 10 gibi gelecekti) nedeni ile alternatif kit arayışına girdim. önerebileceğiniz başka bir kit var mı?

Vialle taktıranlar var. Ancak 1.6 ecoboostlara takılan kiti 1.5 ecoboostlara da takıyorlar.

Bana göre yanlış birinin sıkıştırma oranı 1/10 diğer, 1/11 aynı kitin her ikisine de uyması pek mantıklı gelmedi.

1.5 182 HP ecoboostlar için kit henüz Hollanda' da bile yok görünüyor. Güncelledikleri son liste 19-11-2015 tarihli. Çıkmış olan kit ise 1.5 150 HP için.

BRC kit var demesine rağmen, uygulamada yok. Bayiler fiyatı ve denenmemişliği gerekçe gösterip doğrudan sıralı sisteme yönlendiriyor.

Bana göre de Prins tek alternatif.

Aracım neredeyse LPG ile 45 bin km yol yaptı. Bu güne kadar LPG ile ilgili duyduğum şikayetlerin hiç birini yaşamadım.

Geç çalışma - tekleme - çekiş düşüklüğü - arıza lambası - ayar - iyi veya kötü kalite LPG gibi hiç bir problem yok.

Beklemenizi veya benzinle kullanmaya devam etmenizi öneririm.

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Az daha bekleyelim 1,5 dizel çıkacakmış çıksın ondan alacağım ben:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Bir ay önce brc ile görüşmüştüm ecoboost için kitlerin ocakta geleceğini söylemişlerdi
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Brc mi ben bildiğim 2 seneden beri yapıyorlar

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

9e3f3c4704205e6a1345a9484d0f1ecf.jpg

Hollanda'dan sistem çıktı biz belgeler ile konuşuruz yakın Zaman'da elimizde olacak inşallah cihazlar yola çıktı inşallah haberi buradan vereceğim 1.5 Kuga 150 hp ve 180 hp olarak elimşzde olacak

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Bana göre bu doğru bir yaklaşım değil. Rakip firmayı kötülemeden kendi artılarını öne çıkararak cevap yazman daha doğru olur. 

Ona bakarsan Prins 8 aydır 1.5 ecoboostlar için kit çıkaramadı. Sıfırdan da değil. mevcut olan sistemi 1.5 ecoboostlar için uyarlayacaktı sadece.

9e3f3c4704205e6a1345a9484d0f1ecf.jpg
Hollanda'dan sistem çıktı biz belgeler ile konuşuruz yakın Zaman'da elimizde olacak inşallah cihazlar yola çıktı inşallah haberi buradan vereceğim 1.5 Kuga 150 hp ve 180 hp olarak elimşzde olacak

Bu tablo 11. aydan beri var ve sadece 1.5 150 HP olan modeller gözüküyor. Gelecek bilgilerini kimden alıyorsun bilemem ama 5 defadır tarihler öteleniyor. Kuga sahipleri de bu nedenle haklı olarak kızıyor. 

Bu resim de maalesef bir belge değil. herkese açık olan bir web sayfası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Cemal abim bilgileri şeninde yakından tanıdığın kişiden alıyorum ama şunu belirteyim sadece yazılım değil bir çok şey değişecek 1.5 Kuga için bunuda süpriz olarak söyleyim

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Cemal abim bilgileri şeninde yakından tanıdığın kişiden alıyorum ama şunu belirteyim sadece yazılım değil bir çok şey değişecek 1.5 Kuga için bunuda süpriz olarak söyleyim

kime sürpriz neden sürpriz .. Sanki bedavaya takıyorlar sistemi. Ayda 200tl yakıt alsam 3 yıllık yakıt parasını peşin vereceğim bir sistem bana hiçbir zaman sürpriz olmaz doğrusu.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Brc mi ben bildiğim 2 seneden beri yapıyorlar

Yusuf bey türkiyede ecoboost araçlara takılmış brc kiti bildiğiniz yada duyduğunuz bir araçta varmı? Bukadar net konuşuyorsunuz! Ben aracımı aldığımdan hatta almadan önce bile brc yetkilileri ile sürekli görüştüm görüşüyorum da öyle bişey yok..

Yurtdışında derseniz ona bişey diyemem 1.0 ecoboost brc li fiestaların rallisini bile yapıyorlar ürün test ve geliştirme için..

Ayrıca çıkmış olsaydı kimse bukadar prinsin in gözünüze gözlemezdi şahsi fikrim.. Fiyatlarda makul seviyelere otururdu..

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Maalesef ki fiyatların makul seviyelerde olması demek döviz kurları bizi çok üzüyor biz istemezmiyiz çok daha düşük rakamlara takmayı ama gelin görünki sektöründe tek olması istikrarlı ve distribütörün çok iyi olması markanın ön planda olmasını sağlıyor ben şahsi araştırmalarımda Türkiye de Ecobost motor sıvısıstem olarak hiç görmedim x marka ama şunuda belirteyim çok yakın Zaman'da Atiker markası /100 yerli sermaye olarak sıvısıstem cihazların teknik aşamaları bitti ve bir çok Direkenjeksiyon motor ve Ecobost da dahil olmak üzere sıvısıstem için kit satışlarını beklemekteyiz fiyat olarak daha uygun olacak en önemlisi. Prins in böyle bir rakip geldiğinde fiyat olarak mecburi aşağılara düşeceğini tahmin edebiliyorum herkese selamlar saygılar sunuyorum

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Maalesef ki fiyatların makul seviyelerde olması demek döviz kurları bizi çok üzüyor biz istemezmiyiz çok daha düşük rakamlara takmayı ama gelin görünki sektöründe tek olması istikrarlı ve distribütörün çok iyi olması markanın ön planda olmasını sağlıyor ben şahsi araştırmalarımda Türkiye de Ecobost motor sıvısıstem olarak hiç görmedim x marka ama şunuda belirteyim çok yakın Zaman'da Atiker markası /100 yerli sermaye olarak sıvısıstem cihazların teknik aşamaları bitti ve bir çok Direkenjeksiyon motor ve Ecobost da dahil olmak üzere sıvısıstem için kit satışlarını beklemekteyiz fiyat olarak daha uygun olacak en önemlisi. Prins in böyle bir rakip geldiğinde fiyat olarak mecburi aşağılara düşeceğini tahmin edebiliyorum herkese selamlar saygılar sunuyorum

Önceki yazınızda brc iki senedir takıyor demiştiniz şimdi ne değişti pardon?
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Ben uzun zamandır çalışmaları olduğunu ama şuana kadar cihazın çıkmadığını anlattım montajı olan bir araç görmedim dedim

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

kesinlikle 3 yıllık yakıtı farkını peşin vermek hiç mantıklıgörünmüyor ki mevcut şartlarda f/p olarak çok düşündürüyor. arabayı alalı 5-6 ay oldu, bu sefer uzun süre kullanayım diyorum, lpg takınca iyice keyifli olacak ama prinsin fiyat politikası insanın hevesini kaçırıyor. bu sistemin yurt dışı fiyatlandırması nasıl acaba?

yusuf bey gibi bir örnek olmasaydı hiç bulaşmayacaktım ama yazdıklarını okuyunca iştahım kabarıyor, huyum kurusun fırsat görünce heyecanlanıyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Osman Çeçen abim değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum sistem yurtdışı fiyatları biraz daha yüksek neden çünkü işçilik pahalı cihaz ucuz ama işçilik bir cihaz parası kadar yüksek maalesef ama dediğim gibi Atiker markamız yerli firma bu sistem için çalışmalar devam ediyor yakın Zaman'da piyasaya çıkınca büyük ihtimalle bu fiyatı düşürecektir diye düşünüyorum hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Gokhan Arslan

Az daha bekleyelim 1,5 dizel çıkacakmış çıksın ondan alacağım ben:)

Bana Kuga nın 1.5 dizel ile çıkacağı hiç inandırıcı gelmiyor.1.5 motordan maksimum ne kadar beygir alınabilir ki.? Benim Kuga dan önceki aracım hyundai i30 dizel otomatikti ve 1480 kg ağırlığında 128 beygirdi. Kalkışlar da çok hantaldı.Ağırlık ve otomatik şanzuman gücü resmen 100 beygir gibi hissettiriyor.O yüzden 1700 kg 4 çeker otomatik kuga 1.5 dizelle zevk vermez ve Avrupa pazarında tutmaz.Hele hele Amerika pazarına hiç uymaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Bana Kuga nın 1.5 dizel ile çıkacağı hiç inandırıcı gelmiyor.1.5 motordan maksimum ne kadar beygir alınabilir ki.? Benim Kuga dan önceki aracım hyundai i30 dizel otomatikti ve 1480 kg ağırlığında 128 beygirdi. Kalkışlar da çok hantaldı.Ağırlık ve otomatik şanzuman gücü resmen 100 beygir gibi hissettiriyor.O yüzden 1700 kg 4 çeker otomatik kuga 1.5 dizelle zevk vermez ve Avrupa pazarında tutmaz.Hele hele Amerika pazarına hiç uymaz.

Honda Cr-v 1,6 dizel ile 160Bg ve 1728Kg ile karşılaştırılması yapılınca Ford aşağı kalmaz sanırsam. kugada ayni ağırlıkta.
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Değerli tespitlerin çok başarılı Gökhan abicim

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

1.5 motor sadece 2 çeker olacaktır.aynen bmw x1 gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa KARAHAN

Merhabalar,

Geçen yıl Haziran ayında Prins Hollanda nın satış departmanı ile iletişime geçmiştim ve 2015 yıl sonu gibi Kuga 1.5 AWD için kitin çıkabileceğini söylediler. Bir gelişme olursa ileteceğini söylemişlerdi ve geçen haftalarda bir mail adım. Bu mail ile kitin bahar ayında ancak çıkabileceğini iletmişler. (Müşteri anlayışlarını tebrik etmeden geçemem, teknik ekip hantal olmasa alır yürürler bunlar :))

Mailin ilgili kısmını paylaşıyorum.

------

Well the Kuga will be released also in the Spring of 2016. De development for this car is running now. The car is here in our workshop. I will keep you in the loop.

Mvg, br, mfG, slts,

Inge van Berlo

Prins Autogassystemen B.V., a Westport company

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

İsa abim merhaba yazdıklarınıza herhangi bir yorum yapamam ben genel merkez en üst mevki müdür bey ile görüşmemde bile 1.5 Kuga nın Hollanda'dan çıktığı ve yakın tarihte elimizde olacağı söylendi ama şu haberi de vereyim Prins markası sıvısıstem kitlerde yeni bir jenerasyon yapmayı bunuda Kuga kitlerimde başlatmayı planlamış ürün parçalarımda değişiklik montaj aşamasında farklılık ve en önemli yazılımda program olarak yeni bir programa geçecekler diyorum bunların artısını montajlara başladığımızda göreceğiz diyorum bir şey söylemek doğru olmaz Turhan abi hayırlısı olsun senin adına ama ilk montajı senin araca yapmak isterdim İzmir de olman çok yi bir avantaj diyorum hayırlısı olsun herkes adına selamlar saygılar sunuyorum efendim herkese

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...