İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Cemal Cangöner

Arif bey inşallah yakın Zaman'da bekliyoruz bekleyen bir çok aracımız var sistem çıktı Türkiye ye gelmesini bekliyoruz edendim kitimiz geldiği anda buradan paylaşacağız efendim selamlar saygılar sunuyorum

Çıkan kit 150 HP için. 182 HP için Prins'in kendi sitesinde bile bilgi yok. Gelmesi 3-4 ay sürer bence.

Yorum bağlantısı
Özenç Fatih Öztürk

Merhabalar;

2 depo bitirdim. Tüketim verilerim değişmedi. Her iki depoda %80 şehiriçi olmak kaydıyla km başına 20 kuruş şeklinde. 70 TL ile 350 km'lik yol. (LPG 1,99). Şehir dışında tüketimin daha da azalacağını düşünüyorum.

Saygılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Bora ÖZDEMİR

Çıkan kit 150 HP için. 182 HP için Prins'in kendi sitesinde bile bilgi yok. Gelmesi 3-4 ay sürer bence.

Aylardır bekliyoruz, nasıl bir kittir ki yapılıp gelemedi bir türlü? Neyse, yapacak bir şey yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Ahh ahhh biraz önce genel merkez ile görüştüm hala bir ses yok tarih uzucak gibi görünüyor hayırlısı maalesef

Merhabalar;

2 depo bitirdim. Tüketim verilerim değişmedi. Her iki depoda %80 şehiriçi olmak kaydıyla km başına 20 kuruş şeklinde. 70 TL ile 350 km'lik yol. (LPG 1,99). Şehir dışında tüketimin daha da azalacağını düşünüyorum.

Saygılar.

Hayırlı olsun abim maşallah nazar değmesin diyelim kazasız belasız
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Merhabalar 2014 1.0 EcoBoost Powershift aracim icin LPG montaji mumkunmudur? Fiyat hakkinda bilgi alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Evet Metehan şimşek mevcuttur ve Direkenjeksiyon motor Ecobost için prins sıvısistem likit LPG montajı yapılabilinir daha öncende takıldı 7000 yl civarında yaklaşıktır

Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Evet Metehan şimşek mevcuttur ve Direkenjeksiyon motor Ecobost için prins sıvısistem likit LPG montajı yapılabilinir daha öncende takıldı 7000 yl civarında yaklaşıktır

7.000TL malesef fazla geldi. O fiyati amorti etmem pek mumkun degil. Simdilik bu sekilde idare edecegiz gibi :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Aynen maalesef bizim yapacağımız bir şey olmuyor hayırlısı olsun en mantıklısı az yol yapıyorsunız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nail Çalışkan

Yusuf bey 7 kişilik grand cmaxlarada uygulama yapabiliyorumu sonuç da bagajda 2 koltuk var. Ve fiyat nedir?

Yusuf bey 7 kişilik grand cmaxlarada uygulama yapabiliyorumu sonuç da bagajda 2 koltuk var. Ve fiyat nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Nail bey daha önce uygulandı araç olarak fakat 7 koltuk için özel bir aparat yaptırılıyor ve buda extra bir maliyet getiriyor yaklaşık maliyet 7200 tl civarı bu parçanın amacı extra 2 koltuğun rahat şekilde hareket edilebilmesi içindir efendim

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber
(düzenlendi)

Nail bey daha önce uygulandı araç olarak fakat 7 koltuk için özel bir aparat yaptırılıyor ve buda extra bir maliyet getiriyor yaklaşık maliyet 7200 tl civarı bu parçanın amacı extra 2 koltuğun rahat şekilde hareket edilebilmesi içindir efendim

Yusuf bey maçı izlemiyorsun galiba tarihinde Ertuğrul Büber tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Ertuğrul abicim sorma yaralandık kartal olarak izlemiyorum abi [emoji17][emoji17][emoji17][emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Akif Solak

Bir süredir Ford Kuga arıyordum. Bugün 2014 model 1.6 bir Kuga'ya baktım. Araç LPG'liydi ancak LPG Prins değil Landirenzo markaydı. Ayrıca LPG tankı bagajın alt bölümünde değil üstünde ve oldukça kabaydı. Landirenzo'nun Kuga LPG uyumuyla alakalı bilgisi olan var mı? Prins marka LPG kitleriyle ilgili olumlu değerlendirmeler okudum, ancak Landirenzo ile ilgili bilgi sahibi değilim.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Bir süredir Ford Kuga arıyordum. Bugün 2014 model 1.6 bir Kuga'ya baktım. Araç LPG'liydi ancak LPG Prins değil Landirenzo markaydı. Ayrıca LPG tankı bagajın alt bölümünde değil üstünde ve oldukça kabaydı. Landirenzo'nun Kuga LPG uyumuyla alakalı bilgisi olan var mı? Prins marka LPG kitleriyle ilgili olumlu değerlendirmeler okudum, ancak Landirenzo ile ilgili bilgi sahibi değilim.

Kesinlikle uzak durun.

Sıralı sistem ecoboost motorlara olmaz - olmuyor da.

Motor çalışır-araç yürür ama nereye kadar ve hangi verimle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan
(düzenlendi)

Merhabalar evet dediğimiz gibi sıralısistemin Landirenzo markada ecobost motor için kiti var araç LPG ve benzini karışık olarak yakıyor belirli aralıklarla benzin yardımı alıyor ve tasarruf oranları sıvısistem de kadar olmuyor ve performans tabikide etkilenebilir fiyat olarak 4500 tl civarları diye biliyorum tercih sizin tarihinde Yusuf Koparan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Kesinlikle uzak durun.

Cemal bey merhaba.Aracımın 15000 km bakımını aralık ayında yaptırdım.Servis lpgden dolayı enjektörlerin değiştirilmesi gerekir dedi ve değiştirdim.Acaba değiştirmek gereksiz mi?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Cemal bey merhaba.Aracımın 15000 km bakımını aralık ayında yaptırdım.Servis lpgden dolayı enjektörlerin değiştirilmesi gerekir dedi ve değiştirdim.Acaba değiştirmek gereksiz mi?

Merhaba Rahmi Bey,

Enjektörler mi - bujiler mi ?  Enjektörlerde problem çıkması mümkün değil.

Buji değişiminden bahsetmiştir. Bujilerin de değişimi gerekmiyor. Bakım periyoduna göre 45 bin km bakımında değişecek.

Ben 45 bin bakımına kadar kullandım, sorun çıkmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Çeçen
(düzenlendi)

Kesinlikle uzak durun.

cemal bey saygılar. Ne tesadüftür bende landirenzoyu arayacaktım. lpg konusunda tsı ve gdı, t-gdı motorlara landirenzo dahil bir kaç markanın lpg ugulamalarını gördüm! ecoboost motor ile diğer direk inj. sistemler arasında nasıl bir fark var ki sadece sıvı stem olmuyor!

tarihinde Osman Çeçen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

cemal bey saygılar. Ne tesadüftür bende landirenzoyu arayacaktım. lpg konusunda tsı ve gdı, t-gdı motorlara landirenzo dahil bir kaç markanın lpg ugulamalarını gördüm! ecoboost motor ile diğer direk inj. sistemler arasında nasıl bir fark var ki sadece sıvı stem olmuyor!

Aslında yüksek basınçlı enjeksiyona sahip hiç bir motora manifold tan yakıt enjeksiyonu uygulamaları doğru değil.

Yapılmasına yapılıyor ve sürekli problem yaşanıyor. (Tekleme, süpap yanması, sık sık ayar, hararet, zengin veya fakir karışım sorunları gibi)

Bu bilgileri sürekli izliyoruz.

Ecoboost motorlarda multi-enjeksiyon var. Aynı çevrim içinde iki kere yakıt püskürtebiliyor. Eksik püskürtülen yakıtı ek püskürtme ile tamamlıyor. 

Hava ve yakıt karışımı sürekli ideal seviyede ve kayıp yaşanmadığı gibi sorun da oluşmuyor.

Basit bir örnek verecek olursam:

Silindirde ideal yanma için yaklaşık olarak  14.5 birim hava ve 1 birim (benzin) yakıt gerekli. Eğer yakıtı manifoldtan verecek olursanız motorun sistemi zaten içeri 14,5 hava veriyor o havanın içine 1 birim de yakıtı sıkıştırmanız ve onu da silindire göndermeniz gerekecek. Motorun çalışma yapısını değiştirmeden - daha yüksek basınçta hava göndermeden bu oranı yakalamanız imkansız. Dolayısıyla sağlıklı bir çalışmadan söz edilemez.

Turbo motorlarda da aynı sorun var. Hava daha yüksek basınçta silindire gönderilmesine rağmen, bütün ayarlar gerekli miktardaki  havayı içeri gönderme üzerine yapıldığı için ek yakıtı bu hava ile düzgün karışım oranında silindire göndermeniz mümkün olamaz. 

Daha da basit örnek: 20 sigara olan bir pakete 1 sigara daha ilave etmeye benzer. Bu paket 21 sigarayı alamaz.

Önceki açıklamalarda dediğim gibi motor çalışır. Ancak sağlıklı çalışması mümkün değildir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Çeçen
(düzenlendi)

çok teşekkür ederim, oldukça doyurucu bilgiler vermişsiziniz. bu arada multi-enjeksiyon sistemi oldukça garip geldi, ilk kez duydum. saygılar

tarihinde Osman Çeçen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

çok teşekkür ederim, oldukça doyurucu bilgiler vermişsiziniz. bu arada multi-enjeksiyon sistemi oldukça garip geldi, ilk kez duydum. saygılar

Animasyonda 40. saniyeden sonra dikkatli izlerseniz 2. yakıt püskürtmeyi gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi
(düzenlendi)

Merhaba Rahmi Bey,

Enjektörler mi - bujiler mi ?  Enjektörlerde problem çıkması mümkün değil.

Buji değişiminden bahsetmiştir. Bujilerin de değişimi gerekmiyor. Bakım periyoduna göre 45 bin km bakımında değişecek.

Ben 45 bin bakımına kadar kullandım, sorun çıkmadı.

Özür dilerim buji olacaktı.Bujileri değiştirdiler.Bundan sonra değiştirmem.Teşekkür ederim.

tarihinde Rahmi Ozçiftçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

Animasyonda 40. saniyeden sonra dikkatli izlerseniz 2. yakıt püskürtmeyi gösteriyor.

muhteşem :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...