İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım Ve Kim Suçludur Sizce ?

Koray Aytekin

Recommended Posts

Koray Aytekin

Gecmiş olsun hata transitte gözüküyor .

Çok sağolun Allah razı olsun artık tramerden gelicek sonuca bakıyoruz ama şuan kafamda hala kim haklı kim haksız kargaşası var

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Transit kusurlu... Geçmiş olsun. Arabanın da maşallahı var. Tertemizmiş... Nazar çıkmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Geçmiş olsun.Aracınızın hasar aldığı yere bakarak burada hatayı size verirler gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok Sağolun Allah razı olsun ve ekspere fotoğrafların tümünü verim 16 taneydi her açıdan oda tramere yollamıştır neden sordunuz acaba ? 

Ne kadar çok fotoğraf olursa haklılığınız o kadar kolay ispatlanır... ;)  Ben hasarın fotoğrafını çektiniz zannettim, olayın geçtiği yeri gözüde canlandıracak şekilde uzaktan çekilmesi iyi olmuş...  ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Aracın maşallahı varmış. 

Transit kusurlu... Geçmiş olsun. Arabanın da maşallahı var. Tertemizmiş... Nazar çıkmış...

+22342953452

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Transitin çıktığı sokak daha işlek bir yere bağlanıyor ki set koymuşlar ve hızını azalt anlamını taşıyor o set. O arkadaşda sete uyup yavaşlasa ortada suçlu aramayacaktık zaten. Bence de transit suçlu

Yorum bağlantısı

iki yol da sokak olarak geçiyorsa sagdan gelene yol verilir diye biliyorum, bu durumda siz hatalısınız, hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı

Merhabalar bence siz haklısınız siz bir kavşaktan çıkıyor gibisiniz transit ise ara sokaktan hız azaltmaya uymadan geliyor. Zaten ilk baş sola bakılmadı o bakmadan önünüze çıkmış ama o türk geleneği gideceği yere sağa bakarak çıkmış. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

ona bakmaz adam, levha yoksa sağdan gelen öncelikli.

İki yolda sokak ise dediğiniz geçerli ama connect'in olduğu yer cadde ise işler değişiyor tecrübe ile sabit.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Geçmiş olsun.Aracınızın hasar aldığı yere bakarak burada hatayı size verirler gibi duruyor.

Ne kadar çok fotoğraf olursa haklılığınız o kadar kolay ispatlanır... ;)  Ben hasarın fotoğrafını çektiniz zannettim, olayın geçtiği yeri gözüde canlandıracak şekilde uzaktan çekilmesi iyi olmuş...   ;)

Transit hatalı görünüyor...

Siz hatalısınız . levha yoksa.

Transitin çıktığı sokak daha işlek bir yere bağlanıyor ki set koymuşlar ve hızını azalt anlamını taşıyor o set. O arkadaşda sete uyup yavaşlasa ortada suçlu aramayacaktık zaten. Bence de transit suçlu

ona bakmaz adam, levha yoksa sağdan gelen öncelikli.

iki yol da sokak olarak geçiyorsa sagdan gelene yol verilir diye biliyorum, bu durumda siz hatalısınız, hayırlısı bakalım.

Merhabalar bence siz haklısınız siz bir kavşaktan çıkıyor gibisiniz transit ise ara sokaktan hız azaltmaya uymadan geliyor. Zaten ilk baş sola bakılmadı o bakmadan önünüze çıkmış ama o türk geleneği gideceği yere sağa bakarak çıkmış. 

İki yolda sokak ise dediğiniz geçerli ama connect'in olduğu yer cadde ise işler değişiyor tecrübe ile sabit.

Levha olmaması  büyük eksiklik o zaman burada.

kırmızı Çizgili olan benim mavi çizgili olan diğer kişi ve o kişinin çıktığı sokaktan gene dönen kavşağa girmesi gerekli resim olay yerinden buyrun 

AY7prz.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226045-bir-kaza-da-ben-yapt%C4%B1m/page-3

Benzer bir kazada ben yapmıştım.Arkadaşların çoğu kusuru bana vermişti :D Ama ben kusursuz çıktım.Galiba bunda aracın darbe aldığı yerde etkili oldu.

Bu konuda haklısınız aslında aracın hasar aldığı yere görede karar verebiliriler.

Siz suçsuzsunuz.

Gönlüm ondan yana Ancak tramerden gelicek sonucu bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bana göre siz haklsınız ama trafiğe göre ters olabilir, transit burnunu sokaktan baya dışarıya çıkarmış, yani o size değil, siz ona vurmuş gibi, şöyle olsaydı yüzde yüz siz haklı olurdunuz, sizin araç 1 metre daha ileride olsaydı, o sizin çamurluğa veya kapıya vursaydı, yüzde yüz haklı olurdunuz.

neyse sağlık olsun, çok geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Fotoğraflar bunlar ve 2. fotorafta arkamda kavşak tabelası gözüküyor ve başka hiç bir uyarı levhası bulunmuyor

jY3Gvr.jpg

oz3R2b.jpg

Hiç bir levha bulunmuyordu ve çok sağol Allah razı olsun 

Evet sizin dediğinizde bende kalıyorum ancak ben kavşakta tam döndüm ve kaza sonrası kontağımı açtığımda sol sinyalim hala çalışıyordu. ben kavşaktan çıkmaya yaklaştım ancak oda kavşağa giriyor ancak girdiği kavşağa girmeden önce önünde hız kesici set bulunuyordu.

koray bey nazar değmiş güzelim transitinize çok geçmiş olsun öncelikle. araç size yandan vurmuş suçlu o siz kavşaktasınız. siz ona azda olsa yan kısımdan vursaydınız yarı yarıya suç verilebilirdi hiç belli olmuyor. ben kavşakta kaza yaptığım arkadan sol arka çamurluktan araç çarptı sinyal verdiğim şerit ihlali olmadığı halde döner kavşak içinde suçlu bendim hiç belli olmuyor:)

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Geçmiş olsun. İki yol da aynı ozellige sahip yol ise cadde sokak ayrımı yok ise siz suclusunuz. Aynı şartlarda ben transitin yerinde ve arka sol tekerden darbe almıştım yüzde yüzü karşı tarafa vermişlerdi.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

bana göre siz haklsınız ama trafiğe göre ters olabilir, transit burnunu sokaktan baya dışarıya çıkarmış, yani o size değil, siz ona vurmuş gibi, şöyle olsaydı yüzde yüz siz haklı olurdunuz, sizin araç 1 metre daha ileride olsaydı, o sizin çamurluğa veya kapıya vursaydı, yüzde yüz haklı olurdunuz.

neyse sağlık olsun, çok geçmiş olsun.

Aynen dediğiniz gibi yandan vursa ben haklıyım ancak o an bana sorun sokak başına geldim geldiğim gibi önüme düşmesi bir olduki o anda frene bassam dahi önümde bu şekil meydana geldi artık tramerden yanıt bekliyicez.

koray bey nazar değmiş güzelim transitinize çok geçmiş olsun öncelikle. araç size yandan vurmuş suçlu o siz kavşaktasınız. siz ona azda olsa yan kısımdan vursaydınız yarı yarıya suç verilebilirdi hiç belli olmuyor. ben kavşakta kaza yaptığım arkadan sol arka çamurluktan araç çarptı sinyal verdiğim şerit ihlali olmadığı halde döner kavşak içinde suçlu bendim hiç belli olmuyor:

Nazar değdi o kesin çoğu kişi aynı kelimeyi kullandı sağlık olsun diyelim ve Allah razı olsun çok sağolun ve artık ne çıkacak sonuç görücez ama insan acaba benmi omu diye çelişkide kalıyor malesef

Geçmiş olsun. İki yol da aynı ozellige sahip yol ise cadde sokak ayrımı yok ise siz suclusunuz. Aynı şartlarda ben transitin yerinde ve arka sol tekerden darbe almıştım yüzde yüzü karşı tarafa vermişlerdi.

Allah razı olsun çok sağolun bakalım bizdede kime vericekler suçu görücez ancak çok saçma sapan bir yol

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

herkese selam Yardımlarınıza ihtiyacım var

cuma sabahı Saat sabah 8.00 Saatinde ana yolda sokak arasına girdim (Kırmızı Ben) yolumda ilerlerken dönen kavşağa geldim sola sinyal verdim sağ sokağı kontrol ettim soldan yola devam ederken Sağ sokaktan hızla Ford transit uzun şaşi (mavi renkli) araç önüme atladı ve sağ kısımdan hasar aldım ve kişiye vurdum.Çıktığı sokakta sokak başında kasis bulunuyor ve kasisten önüme atladı Ancak suçlu kim o konuda kaldım dönen kavşakta mıyım sizce hatalı kimdir yardımcı olurmusunuz acaba ?

Bu mesajı ilk gördüğümde mavi renkli bir transit düşünmüştüm ama transit bildiğin beyaz çıktı :)

Şaka bir yana geçmiş olsun, sanki sizin bulunduğunuz yol diğerine göre ana yol gibi görünüyor. Ama yollar eşitse yol hakkı sağdakinindir kuralı uygularlarsa siz suçlu bulunabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Bu mesajı ilk gördüğümde mavi renkli bir transit düşünmüştüm ama transit bildiğin beyaz çıktı :)

Şaka bir yana geçmiş olsun, sanki sizin bulunduğunuz yol diğerine göre ana yol gibi görünüyor. Ama yollar eşitse yol hakkı sağdakinindir kuralı uygularlarsa siz suçlu bulunabilirsiniz.

Doğrudur orada resim üzerinde belirtmek amaçlı çizmiştim ondan mavi dedim  :biggrin:

Ve bende öyle biliyorum ama bu dönen kavşaktan dönüp oraya gitmem var bide ve o kişinin çıktığı sokakta hız kesici set var ve benimde dönen kavşaktan çıkarken 5 metre önümde hız kesici set vardı.Bu setler bir amaçla konulmuştur diye düşünüyorum ve sokaktan çıksa bile sokaktan çıkmanın bir kuralı yokmudur. Benim bildiğim kadarıyla sağından çıkılır ancak bu sokağı ortalamış yola çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu arada herkes konuya yazarken buraya yazmayı uygun gördüm.. Döner kavşak, dönen kavşak değil doğru kullanım Dönel kavşaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...