İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım Ve Kim Suçludur Sizce ?

Koray Aytekin

Recommended Posts

Muhammed İkbal Dübek

Geçmiş olsun Koray. Kesinlikle transit hatalıdır. Kaza tam olarak nerede oldu? Hangi semtte?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Nazar değdi bu güzellige geçmiş olsun.Transiti süren kasap hatalı sizin geldiginiz yönden bir çocuk koşuyor olsaydı ? O yoldan set oldugu halde öyle çıkılırmı ? Ben olcam kafasını kırardım.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Geçmiş olsun Koray. Kesinlikle transit hatalıdır. Kaza tam olarak nerede oldu? Hangi semtte?

Sağolasın Allah razı olsun ve Kazım karabekir de oldu olay Millet mahallesinin o yönden yunuseli tarafına yeni yol yapıldı 2.lambalardan içeri giriyorsun az ileride döner kavşak var orada

Transiti süren kazma hatalı. Siz haklısınız.

İnş. Dediğinizi Tramerden gelen sonuçtada söylerler.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Nazar değdi bu güzellige geçmiş olsun.Transiti süren kasap hatalı sizin geldiginiz yönden bir çocuk koşuyor olsaydı ? O yoldan set oldugu halde öyle çıkılırmı ? Ben olcam kafasını kırardım.

Evet herkes nazar değdiğiniz söylüyor sağlık olsun ama Allah göstermesin dediğiniz gibi bir çocuk çıksa düşünmesi bile kötü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun,normalde hatalı transit fakat çarpışma noktası olayı değiştirebilir,artı sizin 1 cm bile fren iziniz görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Başta hatalı, teorideki kavşak dizaynlarını ve kavşak kurallarını pratiğe dökmesini bilmeyen karayolları.

Hayatımda zaten böyle bir yol hiç görmedim ve o benim kaza yaptığım bölgede sürekli aynı kazalar oluyormuş ondan dolayı yere hız kesici setler yapmışlar dönen kavşak gibi gözüküyor dört yol gibi gözüküyor çok karmaşık bir durum herkese dediğim gibi tramerden alıcağımız sonuç ne olucak onu bakıcaz artık

geçmiş olsun,normalde hatalı transit fakat çarpışma noktası olayı değiştirebilir,artı sizin 1 cm bile fren iziniz görünmüyor.

Evet bende fren izinin olmamasının sebebi yolumda gitmem ve sokaktan o kadar hızla çıkabileceğini tahminin edememem ve birde sokağın başına gelmem ile önüme gelmesi bir oldu diyebilirim araçtan indim bağardım zaten sokağa böyle çıkılırmı filan diye ama iş işten geçmişti.

Yorum bağlantısı

Bir vesile ile kaza tespit tutanağını inceledim. Pek sizi haklı çıkarabilecek bir durum malesef görmedim. Eğer diğer aracın çıktığı sokakta yol ver tabelası yoksa, ki tutanaktada belirtilmemiş.

Diğer araç sürücüsü, kontrol etmek için durduğunu ve o sırada sizin duramayarak çaptığını beyan etmiş. İki araçta sokak içerisinde. Sağdan gelene yol verilmesi gerekiyor. Bana kalırsa suç sizde gibi sonuçlanacak. Sizi haklı çıkarabilecek olay yeri fotoğrafları ise sistemde görünmüyor. Kaskonuz hasarınızı karşılar canınızı sıkmayın. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kaza çizdiğiniz kroki ve ifadeler ile değerlendirilecek... Belirleyici unsur, her iki yolun da eşit hükümde sokak olması ve eşit şartlardaki yollarda geçiş önceliğinin sağdaki araçta olmasıdır... 

Tabi komisyon ne karar verir bilemeyeceğiz... 

Geçmiş olsun...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Bir vesile ile kaza tespit tutanağını inceledim. Pek sizi haklı çıkarabilecek bir durum malesef görmedim. Eğer diğer aracın çıktığı sokakta yol ver tabelası yoksa, ki tutanaktada belirtilmemiş.

Diğer araç sürücüsü, kontrol etmek için durduğunu ve o sırada sizin duramayarak çaptığını beyan etmiş. İki araçta sokak içerisinde. Sağdan gelene yol verilmesi gerekiyor. Bana kalırsa suç sizde gibi sonuçlanacak. Sizi haklı çıkarabilecek olay yeri fotoğrafları ise sistemde görünmüyor. Kaskonuz hasarınızı karşılar canınızı sıkmayın. Geçmiş olsun.

Konuyu görebilmenize sevindim peki size sorum olucak karşı taraf asla kendisini suçlu çıkarmıyıcaktır ancak karşı taraf yolu yolun ortasına kadar gelerikmi kontrol ediyor.ancak ben eksperime 16 tane olay yeri fotorafı verdim ve sokaktan çıkan kişinin bildiğim kadarıyla herşey kuralına göre ise sokaktan çıkarken sağ şeritten çıkması gerekli ancak karşı taraf yolun ortasından çıkıyor bu saçma değilmi orada bulunan hız kesici setler ve seti geçersiniz sokak başından gelen varmı kontrol edersiniz.Bu kişi düz bulunan yoldan çıkıyor ve yola çıkıyor ancak bu sistemde fotoğraflar yok konusu aklıma takıldı ?  :(

Bu kaza çizdiğiniz kroki ve ifadeler ile değerlendirilecek... Belirleyici unsur, her iki yolun da eşit hükümde sokak olması ve eşit şartlardaki yollarda geçiş önceliğinin sağdaki araçta olmasıdır... 

Tabi komisyon ne karar verir bilemeyeceğiz... 

Geçmiş olsun...  

Çok sağolun ve komisyon sanırım anladığım kadarıyla bana vericek önüme süratli bir şekilde çıkıyor ve çıktığı gibi yolda beni görünce sokak başında duruyor ve hatalı ben oluyorum.

Geçmiş olsun, ikiniz de kusurlu çıkacak gibisiniz.

Çok sağolun Verilicek kararı bekliyicez artık

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlısı bakalım. Sonuç ne çıkar tam olarak kestiremem ancak en başta yorumumu yapmıştım. Sağdan gelen araç geçiş üstünlüğü vardır. Bir de Fotoğraflara bakınca nasıl bir dönel kavşakmış bu böyle dememek elde değil :)

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Hayırlısı bakalım. Sonuç ne çıkar tam olarak kestiremem ancak en başta yorumumu yapmıştım. Sağdan gelen araç geçiş üstünlüğü vardır. Bir de Fotoğraflara bakınca nasıl bir dönel kavşakmış bu böyle dememek elde değil :)

Kavşağa Asla laf yok Trafik süper bir şekilde çalışıyor  :) Ancak şu sizce saçma değilmi arkadaş tutanağımızı görmüş ve karşı taraf kontrol etmek için durduğunu ve o sırada benim duramayarak çaptığımı beyan etmiş sizce bu fotoğraflara bakarak yola çıkılarak kontrol ediliyor ? 

78Aklr.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kavşağa Asla laf yok Trafik süper bir şekilde çalışıyor  :) Ancak şu sizce saçma değilmi arkadaş tutanağımızı görmüş ve karşı taraf kontrol etmek için durduğunu ve o sırada benim duramayarak çaptığımı beyan etmiş sizce bu fotoğraflara bakarak yola çıkılarak kontrol ediliyor ? 

Koray bey biz ne desek boş. Son karar yetkili merciilerin. Gönlümüz sizden yana.. umarım iyi bir sonuç çıkar sizin adınıza..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Konuyu görebilmenize sevindim peki size sorum olucak karşı taraf asla kendisini suçlu çıkarmıyıcaktır ancak karşı taraf yolu yolun ortasına kadar gelerikmi kontrol ediyor.ancak ben eksperime 16 tane olay yeri fotorafı verdim ve sokaktan çıkan kişinin bildiğim kadarıyla herşey kuralına göre ise sokaktan çıkarken sağ şeritten çıkması gerekli ancak karşı taraf yolun ortasından çıkıyor bu saçma değilmi orada bulunan hız kesici setler ve seti geçersiniz sokak başından gelen varmı kontrol edersiniz.Bu kişi düz bulunan yoldan çıkıyor ve yola çıkıyor ancak bu sistemde fotoğraflar yok konusu aklıma takıldı ?

Koray Bey yanlış anlamayın benimde gönlüm sizin haklı çıkmanız yanında.  Ancak her iki araçta sokak içerisinde.Evet adam bencede kesinlikle kontrol etmeden çıktı. Transitin yarısı sizin yolunuzun ortasında. Ama gel görünki tramerde tutanak giriş yapılırken kaza senaryosuna göre bile yine siz suçlu oluyorsunuz. Keşke tutanağı biraz detaylı yazsaydınız hız kesici kasis vardı birden çıktı gibi. Meslek hayatımdaki tecrübelerime göre geçiş önceliği üzülerek söylüyorum transitin. İnşallah yanılıyorumdur. İnanın yanılmayı çok isterim. İnşallah herşey sizin lehinize olur. Tekrar geçmiş olsun.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Koray Bey yanlış anlamayın benimde gönlüm sizin haklı çıkmanız yanında.  Ancak her iki araçta sokak içerisinde.Evet adam bencede kesinlikle kontrol etmeden çıktı. Transitin yarısı sizin yolunuzun ortasında. Ama gel görünki tramerde tutanak giriş yapılırken kaza senaryosuna göre bile yine siz suçlu oluyorsunuz. Keşke tutanağı biraz detaylı yazsaydınız hız kesici kasis vardı birden çıktı gibi. Meslek hayatımdaki tecrübelerime göre geçiş önceliği üzülerek söylüyorum transitin. İnşallah yanılıyorumdur. İnanın yanılmayı çok isterim. İnşallah herşey sizin lehinize olur. Tekrar geçmiş olsun.

Abicim Allah senden binkere razı olsun ve Abilerim kardeşlerim bunu okuyun ben tutanağımı ve fotoğraflarımı servisime aracımla birlikte teslim ettim sigortam ve kaskom servis tarafından yapıldı Ancak bugün Ali Alp Gökçe Abim sağolsun gerçeği öğrendim tutanaklarımız ve harita bilgileri tramer bulunuyor olayla ilgili verdiğim fotoğraflar yüklenmemiş ve karşı kaza yapan araçtada Kasko bulunmuyor ve ne hikmet ise fotoğraf yüklemeyi geçtim karşı tarafın Tutanaktaki ismi ile tramerde açılan kayıttaki sürücü ismi aynı değil yapılan bu reziliiği sizde görün ve dikkat edin  yarın babam sigorta firmasını arıyıcak bende servisin yolunu tutucam tutanakta karşı tarafın yazdığı yazının bir kısmını ve olayın fotoğrafını sizle paylaşıyorum buyrun 

Karşı sürücü görüşü

B98WlL.jpg

Buda Olayın Fotoğrafı Tramere ulaşmayan !!

nGE9XN.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kardeşim sende sağol. Burada buluşmamızın amacı zaten yardımlaşmak. Umarım herşey lehine olur.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Kavşağı kontrol etmek için yol ortasında mı durulur. Bu transiti süren tam sopalıkmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şu ifade bile transiti haksız çıkarmaya yeter bence.. Siz de kontrol etmek için durdum sonra hareket ettim ama bu araç aniden önüme çıktı deseydiniz keşke..

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Kardeşim sende sağol. Burada buluşmamızın amacı zaten yardımlaşmak. Umarım herşey lehine olur.

Abicim sağolasın Sigortayı Aradım servise gittim ve kaza fotoğraflarını sigortaya tekrar gönderdim tramere çıkan kayıt sürücü isimleri aynı olmadığından iptal olucak olmasada sonu. çıkınca 2 gün içerisinde itiraz hakkımız varmış ve sigorta firmaları aralarında fotoğraflar ve delilleri baktılar. ve bana haklı olduğumu karşı tarafın suçlu olduğunu söyledir 

Abicim Tekrardan Allah razı olsun hakkın ödenmez beni bilgilendirmesen suçlu ve kaskom bozulmuş olucaktı.

Kavşağı kontrol etmek için yol ortasında mı durulur. Bu transiti süren tam sopalıkmış.

Siz birde bana sorsanız canım gözümden sakındığım aracımı ne hale soktu ancak sabır diyoruz.Allah her zaman doğrunun yanındadır.

Şu ifade bile transiti haksız çıkarmaya yeter bence.. Siz de kontrol etmek için durdum sonra hareket ettim ama bu araç aniden önüme çıktı deseydiniz keşke..

Keşke diyoruz abi ama gözle herşey ortada hayırlı neyse o diyelim abi ama içim rahatladı haklı olduğumu sigorta firması söyledi tramerden çıkan sonuçla daha çok rahatlıcam ancak aracıma 8.800 lira hasar bedeli yazmışlar buda aracıma yazılıcak oda zoruma gidiyor abi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Keşke diyoruz abi ama gözle herşey ortada hayırlı neyse o diyelim abi ama içim rahatladı haklı olduğumu sigorta firması söyledi tramerden çıkan sonuçla daha çok rahatlıcam ancak aracıma 8.800 lira hasar bedeli yazmışlar buda aracıma yazılıcak oda zoruma gidiyor abi.

Servis fiyatları ile normal bir rakam... İzahı mümkün ama sorarlarsa, tramerden gelen sonuçla doğrudan elenecek bir ilana sahip olabilirsin ileride.. :(

Yorum bağlantısı
Kadir Özkan

Siz hakli cikarsaniz araciniza sadece carpma kaydi cikar hasar rakam olarak suclu aracin sigortasi tarafindan odenecegi icin onda gorunur sizde sadece carpa diye gecer rakam yazmaz iciniz rahat olsun

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin

Servis fiyatları ile normal bir rakam... İzahı mümkün ama sorarlarsa, tramerden gelen sonuçla doğrudan elenecek bir ilana sahip olabilirsin ileride.. :(

Anladım hayırlısı diyicez abi.

Siz hakli cikarsaniz araciniza sadece carpma kaydi cikar hasar rakam olarak suclu aracin sigortasi tarafindan odenecegi icin onda gorunur sizde sadece carpa diye gecer rakam yazmaz iciniz rahat olsun

Anladım Dediğiniz gibi olursa Çok güzel olur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

çarpmaya bağlı olarak connectin yönü bile değişmiş, bu nasıl durmaymış!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...