İçeriğe Yönlendir

Trakyalı 2

Misafir

Recommended Posts

Sevgili Moderatörümüz Kerem Minaz'ın arabasını bu hale getiren ustaya teşekkürlerimi sunarım ..

Mana ile araba yıkama cila falan gördü :)

Eline sağlık Keremim uğraşmışsın ama değmiş ...

O günkü harcadığın eforu akşam telafi ettin dimi ;)

Eyvallah Anıl.. Ustanın kulaklar halen çın çındır şimdi..  ;)  :D

Telafi işi bu hafta yaş. Sol gözüm mikrop kapmış. Aşırı sulanma ve çapak yapıyor Cuma gününden beri. Antibayotik verdi doktor. Haftaya pazar dahil telafi melafi yok maalesef..  :(  :D

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Telafi işi bu hafta yaş. Sol gözüm mikrop kapmış. Aşırı sulanma ve çapak yapıyor Cuma gününden beri. Antibayotik verdi doktor. Haftaya pazar dahil telafi melafi yok maalesef..  :(  :D

Çok geçmiş olsun.. 

Tedavi inşallah başarıyla sonuçlanır ..

Olmadı bi büyüğe danışıver :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Doktoru ve tedavi yöntemini değiştir, telafisi olmayan tedaviyi bünyen kabul etmez :D

Yorum bağlantısı

Kireç çözücü denediniz mi?

Denedim abi. Bim de satılan kireç çözücüden. Çok ufak bir yerde, sağ arka kapıda bir miktar denedim. Betonu yumuşatıyor ama akan/ süzülen sıvı, bel altı siyah plastik aksesuarın rengini alıyor. O sebeple kestim. Yoksa Hakan Kurt ilk "kireç çözücü dene" demişti.. 

Yorum bağlantısı

Denedim abi. Bim de satılan kireç çözücüden. Çok ufak bir yerde, sağ arka kapıda bir miktar denedim. Betonu yumuşatıyor ama akan/ süzülen sıvı, bel altı siyah plastik aksesuarın rengini alıyor. O sebeple kestim. Yoksa Hakan Kurt ilk "kireç çözücü dene" demişti.. 

:shok: Bir an endişeye kapıldım. Telafi melafi deyince, gözlerin de sulanmış. :shok:

Biz lekeye direk püskürtme şeklinde değil de, yumuşak bir bezle hafifçe silerek uygulamıştık. Tabi Ford'un beli de, altı da sağlam malzeme. Bırak püskürtmeyi, daldırıp çıkarsan olacak şey sadece kir/kireç lekelerine olur. :yes:

Yorum bağlantısı

:shok: Bir an endişeye kapıldım. Telafi melafi deyince, gözlerin de sulanmış. :shok:

Biz lekeye direk püskürtme şeklinde değil de, yumuşak bir bezle hafifçe silerek uygulamıştık. Tabi Ford'un beli de, altı da sağlam malzeme. Bırak püskürtmeyi, daldırıp çıkarsan olacak şey sadece kir/kireç lekelerine olur. :yes:

Röver in gözünü seveyim..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

...

Seninkine bi beton döküp, ıspatula ile kazımayı deneyelim. Sonuç olumlu olursa bir daha ki beton maceramda bende uygularım..  ;)  :p

fransızlarda öyle olmuyo.beton,yabışkan,asit farketmiyo,hohlayıp bezle silende gidiyo :p

Yorum bağlantısı

fransızlarda öyle olmuyo.beton,yabışkan,asit farketmiyo,hohlayıp bezle silende gidiyo :p

Bir dahaki görüşmemizde deneyelim..  :seytan: Sen HOH' larsın..  ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

benim o gün işim var :blush:

:p

Yorum bağlantısı

Biraz agresif mi gördüm seni?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

çok agresif abi,baksana tehdit eder gibi konuşuyo,bi dahaki sefere falan.tırstım resmen :shok:

Yorum bağlantısı

Agresif kil bulamadım abi. Sirkeye devam..  ;)  :biggrin:

çok agresif abi,baksana tehdit eder gibi konuşuyo,bi dahaki sefere falan.tırstım resmen :shok:

Tırsmana gerek yok abim.. Sadece adres vermen yeterli.  ;)  :seytan:

IynLwOY.jpg

Yorum bağlantısı

Kireç.

Eser kalmadı. Piril piril oldu maşallah..  ;) Bir ara gelde, seninkini de Freacle yapalım..  ;)  :biggrin:

Lekeli olan yerlerden birkaç karo..  :biggrin:

Rfsq1Zx.jpg?1

fWZ1H38.jpg?1

Yorum bağlantısı

Bayat simit ve kokmuş balıkla beslenmiş martı ......'u ve Mart kedisi .........'nden özel bir karışım hazırlamış. Parlatma işini onunla yapıyormuş. Misler gibi kokuyor diyor.

Yorum bağlantısı

Bayat simit ve kokmuş balıkla beslenmiş martı ......'u ve Mart kedisi .........'nden özel bir karışım hazırlamış. Parlatma işini onunla yapıyormuş. Misler gibi kokuyor diyor.

En azından kedicikler uzak duruyorlar. ;) Kokar mokar tok tutar derler..  :D

Yorum bağlantısı

Eser kalmadı. Piril piril oldu maşallah..  ;) Bir ara gelde, seninkini de Freacle yapalım..  ;)  :biggrin:

Lekeli olan yerlerden birkaç karo..  :biggrin:

Hacı güzel olmuş,güle güle kullan..Lakin bunlar bizim alışık olduğumuz durumlar,bu kadar havalara girmene gerek yok yani  :D

Lütfen kıskanmayınız.

En azından kedicikler uzak duruyorlar. ;) Kokar mokar tok tutar derler..  :D

Kedi gelmiyor artık.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...

Uzun tatil süresini değerlendirdik..

Pazar günü Otto yu yola vurduk. Offroad kabiliyetini, sağlamlığını ve tüketimini test ettik. Sağolsun o yol şartlarında beni çok memnun etti.. Bu arada Starmaxx lastikler ortalama 90 km/h hızlarda, keskin virajlı yolda kendini biran olsun bırakmadı. Bol bol cıyaklama sesleri eşliğinde inişimizi tamamladık.

V4qSX2y.jpg?1

Hedef Boztaş/ Demirköy/ Kırklareli.

Yol Saray dan sonra bol virajlı, inişli çıkışlı, uçurumlu, yamaçlı, topraklı, taşlı, çukurlu vs.. Maks. hızımız 70 km/h. Menzil gidiş- dönüş 290 km, toplamda yaklaşık 3,5 saat yol aldık.

d11XIL8.jpg?1

wMCPMHU.jpg?1

WLOCHh2.jpg?1

sNSkt4J.jpg?1

Selfie mizi de eksik etmedik. 

CGiZfaK.jpg?1

L8IcMTx.jpg?1

Bu şartlarda 31 lt Lpg ile 323 km yol yaptı Otto. Yol koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda bence gayet ekonomik bir tüketim.

I92evYv.jpg?1

l3yRQ4E.jpg?1

AO3CWkd.jpg?1

Gün sonunda leş gibi olduk. Güneş açısından kirlilik çok belli olmasa da gri renk olan araç neredeyse bembeyazdı. Yıkandık, yakıtımızı fulledik, kendimize geldik.

JGuWLiM.jpg?1

byyAd01.jpg?1

Hedef sonunda bizi güzel bir sürpriz bekliyordu.

pHXUb1E.jpg?1

QD5JVjE.jpg?1

Daha sonra Minik Trakyalım' ın canavara yazlık bakım yaptık. Yağladık, yıkadık, pakladık, latik ve alt takım bakımı yaptık, özel APP plakamızı taktık, full şarj ettik, Mp3 çalarını 2015 hit parçaları ile doldurduk..  :biggrin: Kısaca yaza hazırız.  ;)

KVd9Ywg.jpg?1

nFmvTbG.jpg?1

XbL9YUl.jpg?1

iahTMsr.jpg?1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...