İçeriğe Yönlendir

Htc M8 Mi, Iphone 6 Mı?

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Donanim olarak gerisinde olmasi kotu oldugunu mu gosteriyor? 2-3 kati fazla donanima ragmen android geride kaliyorsa, yavaslama, takilma gibi sorunlari varsa cok salak bir sistem oldugunu belli ediyor bu durumda :) iOS yapisi geregi android e gore dusuk donanimla yeteri kadar performans verebiliyor. Bilgisayarlari da boyledir. Kisitlayici degil bence, arayuzu sekillendirmek isteyen jailbreak yaparak bir cok secenege erisebilir. Kullanmasini bilene iPhone rakipsizdir.

100 tl'ye bile android cihaz satıyorlar. Bilinçli kullanıcı 100 tl'lik tableti de düzgün kullanabilir, 2000 tl'lik cihazıda. Her iki platform'dada arkada çalışan uygulamalar öldürüyor telefonu. 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Çok kısa bir cvp size 

Hiç bir bilgi işlemci bilişimci üst düzey sistem analisleri ile çalıştım hiç birisi ıphone yi kullanmıyor. Yani salak dediğiniz o salak dediğiniz sistemi kullanıyor.

Sizin dediğiniz şuna benziyor bilgisayar işletim sistemlerinde apple ın sistemi windows tan daha iyi , size göre yavaşlamıyorsa sorun yok apple ın bilgisayardaki işletim sistemide yavaşlamıyor sebebi ise virüs bulaşmaması dünyanın % 98 i windows kullanıyor, virüslerde onun için ona göre yapılıyor. ios un sistemi sadece kendi içinde işlemler yapabilir ekstra hiçbir işlem yapılamaz, dediğim üzre bu işi çok iyi bilen hiç bir insan ios KULLANMAZ

araştırmadan yorum yapmayalım lütfen..

yada eleştirmeyelim diyelim .

Ürün ya da işletim sistemi için salak ifadesini kullanmak bence de -en azından o iş için emek verenlere- biraz haksızlık olmuş ama sizin "işi bilen hiç bir insan IOS kullanmaz" çıkarımınız da bununla çok benzer ve sizin de pek araştırarak ulaştığınızı sanmıyorum bu sonuca. Kaç tane işi bilene sordunuz, işi bildiklerini nasıl ölçtünüz ben de onu sormak isterim. Yıllardır bilişim sektöründe çalışıyorum, ben de sistem analistiyim, çevremdeki pek çok işi bilende iPhone görebiliyorum :)

Windows da en iyi işletim sistemi değildir bu arada, yavaşlamasının sebebi de sadece virüsler değildir, en yaygın olması da onu en iyi yapmaz. Ayrıca MacOS'tan ilham alınarak geliştirilmiştir.

Bunları da IOS savunucusu olduğum için de yazmıyorum, sadece kendi kullandığı dışındakini yerden yere vurmanın mantığını çözebilmiş değilim. Benim için ikisi de aynı işi gören cihazlar, hatta bu konuyu açan arkadaşa LG G3'ü incelemesini tavsiye ederim, hem ikisi ile çok benzer özellikte, hem de çok daha ucuz. 

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Htc ios Iphone android kullansaydı o zaman HTC derdim :) 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Note 3

Forumda yeni trendim sensin abi, yorumlarını özellikle takip ediyorum. :D Aynen devam :good1:

Ya tek el ile yazıyorum genelde düzeltme çok ile yarıyor ama arasa böyle oluyor.

Ne diyosuyyyyy?? :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben tercih yaparken iki sene demode olacak hiç bir cihaza bu paraları vermemeyi tercih ederim.

Ayrıca tek elle köfte yapanı duydunuz mu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Ben tercih yaparken iki sene demode olacak hiç bir cihaza bu paraları vermemeyi tercih ederim.

Ayrıca tek elle köfte yapanı duydunuz mu?

Ben anlamadım sanırım? [emoji1]

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben anlamadım sanırım? [emoji1]

İşimi görecek daha ucuz cihazlara bakardım, ne de olsa iki sene bile kullanılmayacak cihazlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Param varsa bundan alırım.. :crazy:

G2TUgQe.jpg

Bentley'in yeni akıllı telefonu, bir araba daha pahalı. Bu özel cihaz, kristal cam ekran, lüks deri kaplı ve sadece 10.700 £ (38.500 TL)  :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sen bir de içli köfte yapışımı gör :D :D :D

Görme, görme  :p  :p  :p  :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Param varsa bundan alırım.. :crazy:

G2TUgQe.jpg

Bentley'in yeni akıllı telefonu, bir araba daha pahalı. Bu özel cihaz, kristal cam ekran, lüks deri kaplı ve sadece 10.700 £ (38.500 TL)  :D

Senin arabadan pahalı  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Appleden kesinlikle dönmeyiniz derim. Hele ki Iphone 6'nın yanında bile duramazlar diye düşünüyorum. Yani Androide dönüşünüze bişey demem saygı duyarım :)  Android için şiddetle Samsung NOTE serisi.

ip6 m8 yanında sönük kalır yalnız, hemde her açıdan, bence dikkatlice birkez daha incele :) samsungta haklısın, tek işe yarar modeli note serisi zaten.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Donanim olarak gerisinde olmasi kotu oldugunu mu gosteriyor? 2-3 kati fazla donanima ragmen android geride kaliyorsa, yavaslama, takilma gibi sorunlari varsa cok salak bir sistem oldugunu belli ediyor bu durumda :) iOS yapisi geregi android e gore dusuk donanimla yeteri kadar performans verebiliyor. Bilgisayarlari da boyledir. Kisitlayici degil bence, arayuzu sekillendirmek isteyen jailbreak yaparak bir cok secenege erisebilir. Kullanmasini bilene iPhone rakipsizdir

Boşa samsunga göre konuşma kardeş, sen m7 yada m8 kullan, ayponun yüzüne bakmazsın, her açıdan daha iyiler bunlar, yeteri performans demişsin, m8 de en ufak ip6 ya göre daha zayıf bir özellik,hız, satbiilik  vs. bulsana bana, yazılım zaten daha geniş, kısıtlama yok, aynı stabillikte ve özelleşme ve ince nüanslar açısında bakarsan ip6 m8 yanında basit kalır, sen dediğim gibi samsunga ve onun bozduğu androide göre konuşuyorsun, hTC de ios ve aypona göre bakarsan en ufak geri kalan yön bulamayacağın gibi bir çokta + yön bulursun, marka fanatizmi de değil bu, aypon sevmem sıkıcı geliyor bana halada aynı, kötü değil ama daha iyileri var artık, bunu kabul edin artık, ne bu inat yahu, ip6 adam gibi olsaydı zaten anında almıştım, bak almıştım diyorum :)

aypon rakipsizdir ha, evet rakip bulamıyor kendisi, üst klastakiler biraz fazla geliyor artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

ip6 m8 yanında sönük kalır yalnız, hemde her açıdan, bence dikkatlice birkez daha incele :) samsungta haklsın, tek işe yarar modeli note serisi zaten.

Ali kardes, gecen gun inceledim ayponpon 6 yi, kalite ve iscilik cok guzel, hatta bence m7 ve m8 den daha yakisikli ama ios a artik eskisi kadar yakin degilim, dandroid degil htc kullandigim icin ama.

Iphone 6 nin problemi ekran yani on cam yanlara cok tasmis, ince kasa korumasi zayif kalir dusmelerde, ilk seferde patlar ekran.

Bir de 2 vida ile hemen aciliyor, en ufak problemin cozumu kolayca halledilir , htc gibi muhurlu kasa degi.

Ilerde htc one yazilimli iphone 6 ciksa alabilirim degisiklik olsun diye [emoji16] [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali kardes, gecen gun inceledim ayponpon 6 yi, kalite ve iscilik cok guzel, hatta bence m7 ve m8 den daha yakisikli ama ios a artik eskisi kadar yakin degilim, dandroid degil htc kullandigim icin ama.

Iphone 6 nin problemi ekran yani on cam yanlara cok tasmis, ince kasa korumasi zayif kalir dusmelerde, ilk seferde patlar ekran.

Bir de 2 vida ile hemen aciliyor, en ufak problemin cozumu kolayca halledilir , htc gibi muhurlu kasa degi.

Ilerde htc one yazilimli iphone 6 ciksa alabilirim degisiklik olsun diye [emoji16] [emoji16]

Evet açmak dert, neyseki normal şartlarda bu alet bozulmuyor  :D  bozulsada dert değil, servis tamir-değişim alayı var sıkıntı yok.

hTC şuan için bu alemde tek bana göre, ayponda dahil hepsinden daha iyi, kim ne derse desin, biliyorsun bizim klupte kural nettir; daima en iyisi alınır kardeş  :D

daha iyisini yapsın aypon, ayponponluktan kurtulsun alır kullanırız, şuan için şansı ne yazıkki yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

ip6 m8 yanında sönük kalır yalnız, hemde her açıdan, bence dikkatlice birkez daha incele :) samsungta haklısın, tek işe yarar modeli note serisi zateAli

Ali abi son kararım ip6 :)

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Ali abi son kararım ip6 :)

Dogru karar [emoji106]

Ali abinin htc yi gereginden fazla ovmesi iphone almanda daha etkili oldu sanirsam [emoji4]

Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

Dogru karar [emoji106]

Ali abinin htc yi gereginden fazla ovmesi iphone almanda daha etkili oldu sanirsam [emoji4]

Ben almıyorum kardeşim. Alan arkadaşa önerim ıp6 dan yana. Ben alsam da ıp 6'yı alırdım :)  Kendim Samsung Note 2 kullanmama ve çok memnun olmama rağmen ve de eski bir ıphone kullanıcısı olarak hiç bir marka Apple ve kalitesini yakalayamayacaktır ve hiç şansları yok bu kadar net.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Ben almıyorum kardeşim. Alan arkadaşa önerim ıp6 dan yana. Ben alsam da ıp 6'yı alırdım :) Kendim Samsung Note 2 kullanmama ve çok memnun olmama rağmen ve de eski bir ıphone kullanıcısı olarak hiç bir marka Apple ve kalitesini yakalayamayacaktır ve hiç şansları yok bu kadar net.

Son kararim iphone deyince sen aliyosun sandim [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben almıyorum kardeşim. Alan arkadaşa önerim ıp6 dan yana. Ben alsam da ıp 6'yı alırdım :) Kendim Samsung Note 2 kullanmama ve çok memnun olmama rağmen ve de eski bir ıphone kullanıcısı olarak hiç bir marka Apple ve kalitesini yakalayamayacaktır ve hiç şansları yok bu kadar net.

Pes diyorum, fanatikliginde bu kadarı, sen öyle san kaliteyi bırak duman ettiler haberin yok :) tf6 da bana m8 e tercih edilecek bir özellik soylermisin, bakalım yakalanamayan neymiş .... Stabilite kalite vs. deme guldurme beni yalnız...

Suan aypondan geriye kalan tek şey apple adıdır, satan marka cihazın üstünlüğü değil...

Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

Pes diyorum, fanatikliginde bu kadarı, sen öyle san kaliteyi bırak duman ettiler haberin yok :) tf6 da bana m8 e tercih edilecek bir özellik soylermisin, bakalım yakalanamayan neymiş .... Stabilite kalite vs. deme guldurme beni yalnız...

Suan aypondan geriye kalan tek şey apple adıdır, satan marka cihazın üstünlüğü değil...

Abi ne yalan söyleyim vallaha billaha kalite, stabilite, sıfır hata:)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

apple ülke olsa dünya sıralamasında kaçıncı sırada olurdu bilen var mı acaba :) meyve veren ağaç taşlanır malum

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi ne yalan söyleyim vallaha billaha kalite, stabilite, sıfır hata:)

Htc kullanmamissiniz. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...