İçeriğe Yönlendir

Matkap Tavsiyesi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Osman Bilgin

Selamun Aleyküm Ford Club Ailesi..
Ananeme ev aldık, bugün korniş takmak için tavana delikler açmaya çalıştım ama matkap beni delirtti, 3-5 sene önce performanse power marka bir matkap aldım, bu işlerde çalışan bir akrabamız evdeki işlerini görür fazlasına para vermene gerek yok demişti ama merhum Sakıp Ağa yı yine yad ettim( ucuz mal alacak kadar zengin değilim)..

tavanı delmeye başlıyorum mandren gevşiyor uç çıkıyor yalpa yapıyor, bir delik için ortalama 2-3 kere mandreni sıktım, 7 korniş takdım çektiğim çileyi anlarsınız, tavanı delmek zaten gıcık bir iş üstüne bir de matkap günümü ızdıraba dönüştürdü..

ilk aklıma gelen bosch ama bunun b&d si var einhel i var dewalt aeg vs bir çok marka var hoş son saydıklarım pahası da yüksek ama dediğim evde kullanıp da bana sorun çıkarmayacak (mandreni gevşemeyen) fiyat/kalite endeksine göre bir matkap tavsiyesi verebilecek tecrübeli kişiler aranıyor... mümkünse marka ve model olarak...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Elektriklide bosch, motorluda makita ;) bosch yeşil seri öneririm ;) otomatik mandrenli olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gsb13 re sizin işinizi görecek model 600w

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Gsb13 re sizin işinizi görecek model 600w

ama o mavi seri rusya yapımı, psb 6200 re 650 mı demek istediniz diye google gibi ukalalık yapayım  :tongue:

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Hilti alın. Normal matkap beton işlerinde pek performanslı değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

ama o mavi seri rusya yapımı, psb 6200 re 650 mı demek istediniz diye google gibi ukalalık yapayım :tongue:

Yanlış da hatırlıyor olabilirim yarın iş yerinde bakıp yazarım direk ;) tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Hilti alın. Normal matkap beton işlerinde pek performanslı değil. 

Abi onlar da pahalı oluyor ev için fazla olmaz mı? arada sırada en fazla duvara 8-10mm delik açarım.. ama tabii ki güzel aletler...

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Amatör kullanımda iş görür,bahsettiğim 2 marka ise daha çok ticari işlerde kullanılıyor ve çok iyiler

teşekkürler..

makita yı biliyorum belediyemiz de arkadaşlar kullanıyor kalitesine diyecek bir şeyim yok( görüntüsü bana bavul ticareti zamanlarındaki bulgaristan ürünlerini hatırlatıyor:=) ) ama ben evde senede belki bir defa kullanacağım ama kullandığımda da iş görecek malı/duvarı ve beni zedelemeyecek bir şey arıyorum..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yakında koyacam ilanlara Black and Decker 500w her şeyi var. İkinci el gibi vile değil. Ama bekleyin canlar. Aceleniz yoksa tabii. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Dewalt, makita, aeg, mavi bosh profesyonel markalardır fiyatları da yeterince profesyoneldir. Einhell kırıcı delici tavsiye ederim. Akrabalarınızın ve sizin evlerinizde cikabilecek bütün isleri kolayca halledebilecek bir urundur. Darbelilerle uğraşmayın kırıcı delici tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Yakında koyacam ilanlara Black and Decker 500w her şeyi var. İkinci el gibi vile değil. Ama bekleyin canlar. Aceleniz yoksa tabii. ;)

Hocam B&D vidalamayı da vermedin zaten akabinde aklıma düşürdüğün için einhel aldım, kötü komşu insanı mal sahibi yapar derler gibi oldu biraz  :p  :=)

kırıcı/delici lere daha çok ısındım bende...,

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hocam B&D vidalamayı da vermedin zaten akabinde aklıma düşürdüğün için einhel aldım, kötü komşu insanı mal sahibi yapar derler gibi oldu biraz :p :=)

kırıcı/delici lere daha çok ısındım bende...,

"Vermedin" derken amirim? :p Önce isteyen aldı aleti. Einhell fena değil ama bi Alex değil sonuçta. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

"Vermedin" derken amirim? :p Önce isteyen aldı aleti. Einhell fena değil ama bi Alex değil sonuçta. ;)

Alex olsa idi dün bu şekilde olmaz dı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Merakla bekliyorum abi. Haberim olsun ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

fiyatı ne olacak hocam, bedavadan biraz pahalıysa bekliyeyim nasılsa ben konum da reklamı geçtiğinden önceliğim olması gerek :=)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Dewaltın matkapları harika. Bence makitadan bir adım önde. Dewaltı siz kullanırsınız, çoçularınız kullanır, sonra torunlarınızda kullanır.. Birkere alın herkes rahat etsin :)
Ben matkap ile darbeli kırıcının ayrı olması taraftarıyım. Ayrı olduğunda daha iyi performans sağlıyorlar. Sadece delme işleri için dewalt aldım. Ağır kırma ve ağır delme işleri için makita aldım. Makita hilti de 2 yıl sonunda biraz performans düşüşünü hissediyorum. Kırma güçü azldı. Büyük çaplı matkaplarda beton duvar delerken zorlanıyor ama dewalt matkap gerçekten tank gibi. İstediğiniz kadar zorlayın güçü hissettiriyor. Durmadan tüm gün çalışın ısınmaz bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sadece tadilat nedeniyle kapalıyız değil mi usta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır misali; matkap ucunu değiştirmeyi denediniz mi?

Çünkü iyi bir ucunuz yoksa, ne kalitede matkabınız olursa olsun iş yapmak işkence gelir. Bence önce kaliteli bir matkap ucu setiniz olsun, bu işi onlarla denedikten sonra karar verin markap değiştirmeyi. Bosch Standart ucları başlangıç seviyesi için, Bosch Titanyum uçları ise daha iyisi için temin etmenizi tavsiye ederim. Ha; daha da mı iyisi; o zaman kaliteli sds-plus uçlar alıp her defasında matkap yuvasına düz bir şekilde denk getirerek takarsanız, çok daha güzel olur.

sorunun benden olabileceği bile aklıma geldi ama 4cm lik bir delik için 3 kere mandreni sıktım uç çok kaliteli olmasa da sds-plus uçdu, 1cm delmeden mandren gevşiyerek uç boşa çıktı...

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ben de 50 liraya performance power 500w lık matkap seti almıştım 2 seneden fazla oluyor, o günden bu yana ev tadilatı (evlenmeden öncekiler de dahil), apartmandaki bilimum delme vidalamala ne varsa hepsini ben yapıyorum (aile apartmanı olunca..) halen de kullanıyorum daha mandren hiç kendi kendine açılmadı. Bence sizin mandren arızalı olabilir, hırdavatçılarda kendi aparatıyla değil elle sıkılıp gevşetilen mandrenler var, uydurabilirlerse çok masraf etmeden o kısmı değiştirin belki faydası olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...