İçeriğe Yönlendir

Matkap Tavsiyesi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Murat Dere

Alex olsa idi dün bu şekilde olmaz dı :)

Ah be Süha'm. Yine haklısın. :)

fiyatı ne olacak hocam, bedavadan biraz pahalıysa bekliyeyim nasılsa ben konum da reklamı geçtiğinden önceliğim olması gerek :=)

Bir yakınımla görüşüyoruz olmazsa sana haber veririm Sayın Bilgin. ;)

Dewaltın matkapları harika. Bence makitadan bir adım önde. Dewaltı siz kullanırsınız, çoçularınız kullanır, sonra torunlarınızda kullanır.. Birkere alın herkes rahat etsin :)

Ben matkap ile darbeli kırıcının ayrı olması taraftarıyım. Ayrı olduğunda daha iyi performans sağlıyorlar. Sadece delme işleri için dewalt aldım. Ağır kırma ve ağır delme işleri için makita aldım. Makita hilti de 2 yıl sonunda biraz performans düşüşünü hissediyorum. Kırma güçü azldı. Büyük çaplı matkaplarda beton duvar delerken zorlanıyor ama dewalt matkap gerçekten tank gibi. İstediğiniz kadar zorlayın güçü hissettiriyor. Durmadan tüm gün çalışın ısınmaz bile.

Dewalt bu işin piri zaten. Ama aletleri çok pahalı anasını satayım.

Sadece tadilat nedeniyle kapalıyız değil mi usta...

Evet janim. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

mandrenin gevşemesinin sebebi tam sıkılmaması kafanın içerisine zamanla dolan toz kaynaklıdır.mandreni gövdeden söküp mazot içerisinde yatırmak gerekir bir süre.daha sonra  mandren hava tabancasıyla kurulanıp takılırsa bu problemden kurtulmuş olursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

mandrenin gevşemesinin sebebi tam sıkılmaması kafanın içerisine zamanla dolan toz kaynaklıdır.mandreni gövdeden söküp mazot içerisinde yatırmak gerekir bir süre.daha sonra  mandren hava tabancasıyla kurulanıp takılırsa bu problemden kurtulmuş olursunuz.

mandreni hem motor gücüyle hem de elimle sıkıyorum, delmeye başlıyorum 1 cm sonra tekrar açılıyor yüke binince gevşiyor, yine de tozdan mıdır?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

5 senedir skil kullanıyorum, gayet güzel çalışıyor. Ekonomik olarak düşünülebilir. İmkanınız varsa makita veya dewalt tavsiyemdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Benden bi şey beklemeyin. El altından bi duygu sömürgenine sattım. :D İlan bile koyamadım.  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

5 Yıldır skill kullanıyordum,geçen kendini emekliye ayırdı..Yerini sayın Dere hocamızdan aldığım matkapla kapadım...

Teşekkürler hojam  :crazy:

Benden bi şey beklemeyin. El altından bi duygu sömürgenine sattım. :D İlan bile koyamadım.  :fiuw:

Aşk olsun  :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

5 Yıldır skill kullanıyordum,geçen kendini emekliye ayırdı..Yerini sayın Dere hocamızdan aldığım matkapla kapadım...

Teşekkürler hojam  :crazy:

Aşk olsun  :D

Reca ederim janim. Güle güle kullan. Aşk olsun tabii, aşksız hayat çekilir mi? :spiteful:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Reca ederim janim. Güle güle kullan. Aşk olsun tabii, aşksız hayat çekilir mi? :spiteful:

Beni çok yordun amma  :biggrin: Gayseriliden farkın yok  :D

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

oh maşallah konuyu aç zemini hazırla, cefasını ben sefasını Hakan sürsün:=) Alana/Satana Hayırlı olsun.. Kaça gitti :=)
 fikrim değişmez ise bosch pbh 2100 sre kırıcı delicide karar kıldım.. Daha iyi fiyat/kalite önerilerini halen kabul ederim...

5 senedir skil kullanıyorum, gayet güzel çalışıyor. Ekonomik olarak düşünülebilir. İmkanınız varsa makita veya dewalt tavsiyemdir.

skill fiyatına bosch veriyorlar onu tercih edeceğim gibi, araştırmalarım sonucu AEG ve Hilti çok iyi gibi geldi tabii dewalt makita da süper aletler ama ev için fiyatı yüksek gereği yok gibi..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Beni çok yordun amma  :biggrin: Gayseriliden farkın yok  :D

Hadi len, yormuşum. Yorulduysak ikimiz de yorulduk. Sen Gayserining neresindending? :p

oh maşallah konuyu aç zemini hazırla, cefasını ben sefasını Hakan sürsün:=) Alana/Satana Hayırlı olsun.. Kaça gitti :=)

fikrim değişmez ise bosch pbh 2100 sre kırıcı delicide karar kıldım.. Daha iyi fiyat/kalite önerilerini halen kabul ederim...

skill fiyatına bosch veriyorlar onu tercih edeceğim gibi, araştırmalarım sonucu AEG ve Hilti çok iyi gibi geldi tabii dewalt makita da süper aletler ama ev için fiyatı yüksek gereği yok gibi..

Sorma Osman, 70 liralık matkabı 80 liraya verdim ki canım çok yandı. Ben onu burda 100-150 liraya kaka... ay pardon ikram ederdim. :crazy:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Hadi len, yormuşum. Yorulduysak ikimiz de yorulduk. Sen Gayserining neresindending? :p

Sorma Osman, 70 liralık matkabı 80 liraya verdim ki canım çok yandı. Ben onu burda 100-150 liraya kaka... ay pardon ikram ederdim. :crazy:

:=))

Abi başka neler var sen de?  freze/ cnc torna tezgahı? :=)

sormamda sakınca yoksa neden satıyorsun Abi? aletleri mi yeniliyorsun?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

:=))

Abi başka neler var sen de?  freze/ cnc torna tezgahı? :=)

sormamda sakınca yoksa neden satıyorsun Abi? aletleri mi yeniliyorsun?

Sormanda sakınca yok tabii. :) IBAN verip "Murat Hoca'ya yardım" diyemediğimden satıyorum. Bazılarını yenileyebiliyorum ama çoğu satıldığıyla kalıyor. Tersten gidelim; sana lazım olan şeylerin listesini yaz buraya, varsa bende anlaşırız. ;)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Sormanda sakınca yok tabii. :) IBAN verip "Murat Hoca'ya yardım" diyemediğimden satıyorum. Bazılarını yenileyebiliyorum ama çoğu satıldığıyla kalıyor. Tersten gidelim; sana lazım olan şeylerin listesini yaz buraya, varsa bende anlaşırız. ;)

Tamam Hocam olduğunda sorar/ isterim.. :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu kadar direnen bir satıcıya denk gelmemiştim  :biggrin: Develi yöresindenim.. :)

Ne kaaa ayıp  :D

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

amatör ama PBH2100SRE kırıcı delici olduğundan darbeli matkaptan daha işlevli olacağı kanısındayım, profların fiyatları çok bana göre.. şu anki mandrenin değiştirsem uyanı bulacağım ve 20-30 lira vereceğim  e zaten matkabın fiyatı da o kadardır uğraşmaya değer mi bilmiyorum... ilgşn için teşekkürler Muhammed Kardeşim..

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

toz içinde; delerken biride elektrik süpürgesini tutarsa matkap ucuna doğru tozlama/dökülme olmaz..

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

2100'ün kırıcı özelliği cezbediyor sanırım seni, ama belki de hiç kullanmayacaksın o özelliği. :) Aksi halde 13RE teknik olarak çok üstün bir alet, 2100'e nazaran ve aynı fiyata.

Her noktaya süpürgeyi taşıyamıyorsun maalesef. ;)

cezbetmesinden ziyade darbeli matkaba göre betonu delerken darbeyi daha iyi vuruyordur diye düşünüyorum:=)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Aletlerin teknik verileri düşündüğün gibi olmadığını söylüyor maalesef. :)

darbe sayısı daha yüksek veriler de yalnız kırıcı/delici nin darbesi daha kuvvetli olur anlayışı oluşdu araştımalarımda ve yorumlarda... öyle değil mi yoksa?

bir de şu anda mandrenden sıkıntı çekdiğim için sds plus mandren de, kırıcı özelliği de cezbediyor :=) 

kısaca şunu söyliyebilir misin? bu 13 re 2100 dan daha hızlı/kolay betonu deler?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

sorunun benden olabileceği bile aklıma geldi ama 4cm lik bir delik için 3 kere mandreni sıktım uç çok kaliteli olmasa da sds-plus uçdu, 1cm delmeden mandren gevşiyerek uç boşa çıktı...

Yanlış uç kullanıyorsunuz. Sds uç sıkmalı mandrende kullanılmaz.

Matkabınız sds mandren değilse düz elmas uç kullanacaksınız.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Yanlış uç kullanıyorsunuz. Sds uç sıkmalı mandrende kullanılmaz.

Matkabınız sds mandren değilse düz elmas uç kullanacaksınız.

o da aklıma geldi, strafor+tavan için o kadar uzun uç olmadığından onu taktım hatta köşeli bu daha iyi tutrar düşüncesiyle...  peki sıkıldıktan sonra mandrenin gevşememesi gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

o da aklıma geldi, strafor+tavan için o kadar uzun uç olmadığından onu taktım hatta köşeli bu daha iyi tutrar düşüncesiyle...  peki sıkıldıktan sonra mandrenin gevşememesi gerekmez mi?

Mutlaka gevşer, uygun olmayan uç kullanıldığı için.

Ayrıca şöyle bir şey de var. Düz uç, düz mandrenle kullanıldığında da gevşer hatta gevşemesi de gerekir.

Uç sıkıştığında manderen gevşemezse kullanıcının bileği zarar görebilir, düz mandrenlerde böyle.

Orijinal sds mandrenli matkaplarda uç sıkışırsa kilit sistemi kendini boşa çıkarır matkap çalışır uç dönmez.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

sds uçta 1 cm delmeden (4cm lik delik için 3 kere gevşedi/sıktım) gevşemesi normal ise, mandren de bir arıza yoksa o zaman ben yiç bakmıyayım başka matkap gittiği yere kadar bunla gideyim...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hiç bakmam valla. Takarım ucu, basarım tetiğe. Sıkıysa delmesin. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Hiç bakmam valla. Takarım ucu, basarım tetiğe. Sıkıysa delmesin. ;)

normal uçlarda da pek randıman alamadığımı hatırlııyorum ama ben  daha kullanayım, olmazsa kırıcı/delici almaya yakın hissediyorum kendimi..

bunuda Sen satılığa çıkarırsan kolay satarım Murat Hocam mal/ürün Sende olunca daha ilana girmeden satıloyor, gördük :=)

kendin yap gibi bir sitede soru cevap kısmından alıntı;

•  
    •  

Standart bir darbeli matkap ile bir delici/kırıcı arasındaki büyük bir fark vardır. Bir darbeli matkap, birbirleri ile temas halinde dönen 2 tane kabartmalı disk kullanır. Karşılıklı kabartmalar birbirlerine çarptıkça, darbeler matkap ucuna aktarılır ve tipik ‘darbe’ sesine neden olur. Ancak daha ağır işlerde, bir delici/kırıcı standart bir darbeli matkaptan çok daha etkilidir. Delici/kırıcı, üst kısmındaki havayı aralıksız olarak sıkıştıran ve doğrudan matkap ucuna iletilen darbeler üreten bir piston kullanır. Delici/kırıcı, aynı işi daha az zamanda ve daha az çabayla yapmanızı sağlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

normal uçlarda da pek randıman alamadığımı hatırlııyorum ama ben daha kullanayım, olmazsa kırıcı/delici almaya yakın hissediyorum kendimi..

bunuda Sen satılığa çıkarırsan kolay satarım Murat Hocam mal/ürün Sende olunca daha ilana girmeden satıloyor, gördük :=)

kendin yap gibi bir sitede soru cevap kısmından alıntı;

• Darbeli matkap ile delici/kırıcı arasındaki fark nedir?

• Standart bir darbeli matkap ile bir delici/kırıcı arasındaki büyük bir fark vardır. Bir darbeli matkap, birbirleri ile temas halinde dönen 2 tane kabartmalı disk kullanır. Karşılıklı kabartmalar birbirlerine çarptıkça, darbeler matkap ucuna aktarılır ve tipik ‘darbe’ sesine neden olur. Ancak daha ağır işlerde, bir delici/kırıcı standart bir darbeli matkaptan çok daha etkilidir. Delici/kırıcı, üst kısmındaki havayı aralıksız olarak sıkıştıran ve doğrudan matkap ucuna iletilen darbeler üreten bir piston kullanır. Delici/kırıcı, aynı işi daha az zamanda ve daha az çabayla yapmanızı sağlar.

Osman'ım, varsa satılacak bir şeyler pasla bana. Hallederiz. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...