İçeriğe Yönlendir

Matkap Tavsiyesi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Murat Dere

Ben hem darbeli hem de şarjlı bir şey istiyordum, Einhell Bt-Hd modelini aldım, işimi görüyor. Bu arada normal mandrende SDS+ ucun kayması da normal bence.

http://www.tekzen.com.tr/einhell_bt_hd_144li_akulu_kirici_deli_/825980

Aynhele 200 lira vereceğine şunu alsaydın ya. http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=hrbsc0603982304&categoryId=60001147&sku=HRBSC0603982304&wt_gl=cpc.nelk.yapi.market.banyo.urunler.pla&gclid=Cj0KEQjwiJiiBRDh3Z-ctPfS5MgBEiQAAlkbQrwwH2COqbVxAOPviD6Tat1if8yANax6fXuwPbViR1EaAgtj8P8HAQ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Eyvallah Kardeşim baştan bu şekilde anlatsaydın ya:=)en önce uçlardan başlayayım, uç ne alayım dewalt var bende onlar nasıl ya da ne önerirsin... 
merakdan soruyorum sds plus ı normal mandren de denedin mi hiç? mandren gevşedi mi? 

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Bosch, AEG yada Makita diğerleri hikaye. Derbeli matkaplarda mandiren sıkışıp gevşeyen olmamalı. Onlar titreşimde gevşeme yapabiliyor

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Dewalt bir numara. Makita hikaye kim ne derse desin. AEG ve Bosch orta, belki biraz üstü. Youtube'da adamın biri Dewalt, Makita, AEG ve Bosch ile aynı malzemeye, aynı uçla, hepsi tam şarjda iken delikler açıyor. Makine durduğunda kaç delik açtığını sayıyor. Dewalt gerçekten çok iyi. En kötüsü Makita. Ben onun yalancısıyım baarmayın hemen, sıkarım topuklarınıza ülean! :crazy:

Bir örnek burada: 

Burada Bosch geride:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dewalt bir numara. Makita hikaye kim ne derse desin. AEG ve Bosch orta, belki biraz üstü. Youtube'da adamın biri Dewalt, Makita, AEG ve Bosch ile aynı malzemeye, aynı uçla, hepsi tam şarjda iken delikler açıyor. Makine durduğunda kaç delik açtığını sayıyor. Dewalt gerçekten çok iyi. En kötüsü Makita. Ben onun yalancısıyım baarmayın hemen, sıkarım topuklarınıza ülean! :crazy:

Düz matkapta Fein, darbeli matkapta ise Atlas Copco

Diğerleri faso fiso :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Düz matkapta Fein, darbeli matkapta ise Atlas Copco

Diğerleri faso fiso :D

:tongue2:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

Evet, bazen kullandığım olur 500RA'da sds uçları. Ancak gerek takması gerekse de kullanması sıkıntılıdır biraz. Tek bir noktada düz durduğu için o noktayı her takmada yakalamak zorundasın. Bu da birkaç kez farklı noktalarda hafif sıkıştırıp, matkabı boşta çalıştırarak ucun düz dönüp dönmediğini test etme zorunluluğu doğurur. Doğru noktayı yakalayarak tam sıktıktan sonra, delme esnasında ucun sıkışıp boşa düşmemesi için fazla baskı yapmamak lazım ayrıca. Bu sebeple, "mecbur kalırsam" düz mandrende 6'lık sds ucdan daha kalınını kullanmam ben.

Benim kullandığım delici uclar genelde bosch titanyum. Fiyatları çok yüksek belki ama bikaç yılda bir alıyorum ve ben bu işi ticari olarak yapıyorum. Yani aslan besleyen yemini düşünmez hesabı... :)

strafor + tavan olunca uzun uç da sds plus 8 lik olarak kullandım, diğer uçlar kısa geliyordu... bakayım bakalım titanyumlara ben bir aldım bir ömür gider:=)

yeni alacak olursam matkabı sds plus mandrenli almam daha iyi olmaz mı?

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Nerede matkabım ? :)

Gandırdım olm seni. Satte bi takip numarasıyla oyaladım seni. O makkap asla gelmeycek. :p:seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Gandırdım olm seni. Satte bi takip numarasıyla oyaladım seni. O makkap asla gelmeycek. :p:seytan:

Muğlayı yakarım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Muğlayı yakarım  :biggrin:

Önce gelmen lazım. Gel de göstereyim makkabı sana. :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir

Önce gelmen lazım. Gel de göstereyim makkabı sana. :seytan:

Gelirsem saçlarını tararım hocam  :crazy:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Murat abi ben de aldım matkabı ;

006932.jpg

Yeni çıkmış bunlar süper birşey :D 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Gel len, tarak benden. :p

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Hepsiburada'dan 130 TL gibi bir fiyata almıştım, sanırım kalmamış, arada çok fark var. Senede 3-4 defa kullanıyorum nihayetinde.

Yurt dışına çıktığımda DeWalt'ın muadil modellerinden birini alacağım, özellikle Amerika'da çok daha ucuz bu tip aletler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat abi ben de aldım matkabı ;

Yeni çıkmış bunlar süper birşey :D 

Bununla ilk duvar delme denemende yange matkapa izin verecektir Tahir. ;) Güle güle kullan janim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bununla ilk duvar delme denemende yange matkapa izin verecektir Tahir. ;) Güle güle kullan janim. 

Planım o yönde abi  :crazy:  :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Dağıtıcıya verilmiş. Gelmene gerek kalmadı, tüh. :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Dağıtıcıya verilmiş. Gelmene gerek kalmadı, tüh. :p

Telefonunuzu sessizden kurtarırsanız,size attığım fotoğrafı göreceksiniz hojam  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Tabiki daha iyi olur. Ama matkapta sds modelini bulamazsın. Bu durumda mecburen kırıcı-delici ürünlere yönelmen gerekir. O konuda da sana önerebileceğim f/p olarak en uygun model linkteki üründür.

http://www.hepsiburada.com/liste/skil-masters-1033me-profesyonel-850-watt-28j-pnomatik-kirici-delici-13mm-matkap-mandreni/productDetails.aspx?productId=hrbscf0151033me&categoryId=13003101

skill için bosch un bir altı deniyor bildiğim kadarı ile hollanda malı değil mi? skill de benim listemdeydi de bosch malum çok tutulan bir marka olunca onun kırıcı delicilerine yönelmişdim ama teknik veri bakımından skillden düşük ve daha pahalı görünüyor.. skillin sağlamlığıda iyidir umarım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...