İçeriğe Yönlendir

Kaskodan Ön Camı Değiştirecem Nasıl Bir Yol Izlemeliyim?

Ahmet Ok

Recommended Posts

Furkan Avcı

Tüm bunlar... 

Araç kaskolu iken oluşan hasarlar için geçerlidir... 

Yazdığınız beyanda tarih vardır.. bu tarih hasar tarihidir... Hasar tarihine geçmiş tarih yazarsanız sigorta ödemez... 

Yeni tarih yazarsanız da yalan olur... 

Sonuç, 

Furkan sen camı kaskodan alırsan, seneye tüm c320 lerin, Tüm eskişehirlilerin fiyatı artacak. Bu ne demektir sen yorumla.  

Aynen bundan bahsediyorum abi, sigorta şirketleri bu gibi durumlar yüzünden zarar edecek, zarar ettiği için fiyatlarda artacak.

Ki bence zaten pek dürüstçe bir davranışta olmayacak, olayın hak-hukuk manevi yönüde var yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

O konuda haklısınız tabi. 1 senedir çatlak cam ile kullanıyorum, aldığımdan veri var. Kasko da var ama değiştirmedim, bu sene yine yaptım kasko başka sıkıntı olmazsa yine değiştirmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen bundan bahsediyorum abi, sigorta şirketleri bu gibi durumlar yüzünden zarar edecek, zarar ettiği için fiyatlarda artacak.

Ki bence zaten pek dürüstçe bir davranışta olmayacak, olayın hak-hukuk manevi yönüde var yani.

2012 yılında bir bayan sağ şeritten kalkıp sol şeride atlayıp u dönüşü yasak olan yerden u dönüşü yapmaya kalkarken bize sağ arka kapıdan vurdu. Ehliyetini bile evde unutmuş birisiydi. yüzde yüz suçluydu. Bir sonra ki sene sigorta yapmaya kalktık, o dönem 235 lira olan sigortamız 610 liraya çıktı. Nedeni kazaya karışmış olmamızdı. Sisteme bakıyor kazaya karışmışsan adın lekeleniyor bir kere.haklı ya da haksız ol farketmiyor. ( Belki yanlış düşünüyorum ama yaşadığım olay tamamen buydu. o yıl başka hiç bir kazamız falan da olmadı)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

2012 yılında bir bayan sağ şeritten kalkıp sol şeride atlayıp u dönüşü yasak olan yerden u dönüşü yapmaya kalkarken bize sağ arka kapıdan vurdu. Ehliyetini bile evde unutmuş birisiydi. yüzde yüz suçluydu. Bir sonra ki sene sigorta yapmaya kalktık, o dönem 235 lira olan sigortamız 610 liraya çıktı. Nedeni kazaya karışmış olmamızdı. Sisteme bakıyor kazaya karışmışsan adın lekeleniyor bir kere.haklı ya da haksız ol farketmiyor. ( Belki yanlış düşünüyorum ama yaşadığım olay tamamen buydu. o yıl başka hiç bir kazamız falan da olmadı)

Kazaya karışmış olmak mı yoksa suç oranı mı etkili Mehmet abi bilir, benim bilgim yok.

Öyle ise bu yıl bize de arkadan çarptılar %100 karşı tarafa verildi suç, 3-4 ay sonra sigorta yenilecek bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı

Kazaya karışmış olmak mı yoksa suç oranı mı etkili Mehmet abi bilir, benim bilgim yok.

Öyle ise bu yıl bize de arkadan çarptılar %100 karşı tarafa verildi suç, 3-4 ay sonra sigorta yenilecek bakalım ne olacak.

İşte bizde ona şaşırdık abi. araba satıldı gitti tabi.Yeni araç alındı, o da  babamın üstüne yapıldı böylelikle sigorta fiyatı da normale döndü.

Not : Satılan araç benim üstümeydi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Size kusur verilmiştir... 

Aksi takdirde kazaya karışmak suç değildir.. 

Yorum bağlantısı

Size kusur verilmiştir... 

Aksi takdirde kazaya karışmak suç değildir.. 

Eğer öyle birşey olduysada bunu bize hissettirmeden yapmaları mümkün mü abi? Kaza anında tutanak tutan polisde bayana yüzde 100 suçlu sensin demişti.

Yorum bağlantısı

ikame araba almış mıydınız?

Evet aldık ama kasko ile sigorta firmaları farklıydı abi. Hatta hasarımızı kaskodan yaptırdık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eğer öyle birşey olduysada bunu bize hissettirmeden yapmaları mümkün mü abi? Kaza anında tutanak tutan polisde bayana yüzde 100 suçlu sensin demişti.

Plaka verirsen bakarım... 

Yorum bağlantısı

Plaka verirsen bakarım... 

Araba satıldı plaka başka bir araca verilmiş farkeder mi abi? ( 10 aak 78 )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

trafiğe rucu ederse, kaskodan alınan ikame araç yüzünden olabilir mi

Olmaz.. kusur yoksa, hiç bişey prim artışına sebep olmaz.. 

Bakarım birazdan neydi bu araç ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Basamaklarınız 

4-3-4-3 şeklinde gitmiş hep... 

Bu şu demek.. ilk yıl kaza yapmışsınız.. size kusur verilmiş... 5 olup indirim almak yerine sürprim alıp 3'e gerilemişsiniz.. 

sonraki yıl sağlam geçmiş.. tekrar 4 olmuşsunuz ama, 3. poliçenizde yine kazaya karışmış yine kusur almışsınız ve yine 3. basamağa düşmüşsünüz.. 

Ödediğiniz rakam normal.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Ayçiçek
(düzenlendi)

Mehmet bey bir sorum olacak size kurban bayrami öncesi kasko dan aracimin ön camini otokoçda orijinali e değistirdim

Eureko sigortadan.

Garanti bankasindan sigorta policemde tahmini hasar olarak 3000 TL ve dosyada eksik evrak bekliyor diye bir ibare var bu konuda malumatiniz varmi

Ve eklemeyi unutmusum tramerde bu değişim Cam hasari olarak mi gözükür.

tarihinde Murat Ayçiçek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet cam hasarı olarak görünür... 

Anlaşmaları varsa eksik evrakla falan ilgilenmeyin.. Herhangi bir borç belgesi imzalamadıysanız boşverin... 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hepsi dogru ama mini onarima katilmiyorum. Mini onarim icin hasar beyani yoktur, yani hasarin gerceklestigi tarih onemsizdir.

Mini onarim teminati pesin odenir, autoking'de anlasma bedelini pesin alir. Yani siz mini onarim haklarinizi kullansanizda kullanmasaniz da autoking parasini alir.

Bu kısmı bilmiyordum, eğer öyle ise benimde yaptıracağım bir kaç yer var :)

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

Evet cam hasarı olarak görünür...

Anlaşmaları varsa eksik evrakla falan ilgilenmeyin.. Herhangi bir borç belgesi imzalamadıysanız boşverin...

Teşekkürler Mehmet abi ihbar tutarinin 3000 TL olması biraz kafami karistirdi. Doğrusu

Bu arada halk sigorta %20 muafiyetle orjinal cam takiyor.

Eureko da bu konuda herhangi bir muafiyet yok orijinal parça yetkili servis de taklidi otokoçda
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eureko da bu konuda herhangi bir muafiyet yok orijinal parça yetkili servis de taklidi otokoçda

Allianz'da da markalı kaskolarda muafiyet yok... (F Kasko, Wv Kasko vs) Diğer poliçelerde de isteğe bağlı olarak muafiyet kaldırılıyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...