İçeriğe Yönlendir

Ufo Mu Acaba ?

Ali Elöver

Recommended Posts

Abdurrahman Cam

Hoş mu gelmişler, hoş mu görmüşler...Ne yapmışlarsa artık. :voltron:  Hayra alamet değil medeniyet tehlikede diye fitili ateşliyorum ve kaçıyorum..  :vroom:

hoş gelmek isteyen hoş gelir. diğer türlüsü en azından yanlış ülkeye geldikleri ni ispatlarız onlara 'bkz. GORA ilk bölüm' :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

...

2) Peygamberimizce, kertenkeleyi ilk vuruşta öldürene şu kadar sevap diye hadisler var. Acaba kertenkeleden kasıt, bize saldıracak insan imalatı bu ufolar (yecüc mecüc) mü? 

Abi özellikle bu kısımda peygamber efendimizin; Allah'ın yarattığı bir hayvanı, hiç sebepsiz öldürün demesine aklım ermediği için, sesin yorumun kafamda şimşekler çakmasına sebep oldu.

Burada muhtemelen Kur'an da Bakara suresinde geçen "...işte onlar maymunlaşmış insanlardır." ayetinde ki gibi teşbih edilmiştir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Acaba hakkımızda ne konuşupda  merak edip geldiler? Zira ciddi anlamda incelenmeye ihtiyacımız var.  :unsure2:

fft99_mf1030097.Jpeg

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Başlığı görünce dedim Ali Abi yine dehşet bir araba almış galiba :)

Bir hevesle girdim, ufoyu görünce hevesim kırıldı :D Artık nasıl bir beklentim olduysa :D

Ben dehşet arabayı almışım zaten, başka araba görmüyor gözüm artık...

Hayatımda ilk defa arabamı değiştirmeyi düşünmüyorum :) 

Bu güzellik bırakılıp başka araba alınır mı ?   Bu CLK da yer UFO'su :p

IMG_7692.jpg
IMG_7700.jpg
IMG_7734.jpg
IMG_7718.jpg
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hep düşündüğüm:

Allah yaratırken niye sadece bizi yaratmış olsun? Belki başka varlıklar da olabilir...

Bence var, yoksa neden uçsuz bucaksız uzayı, trilyonlarca gezegeni yaratmış ve ilk emir olarakta OKU demiş, bence varlar, sanırım çalışıp, gelişip, araştırıp, gidip bulun istiyor Allah, ben öyle hemen kıyamet olacak diyede düşünmüyorum, daha keşfedecek, gelişip yayılacağız, henüz hiçbirşey bilmiyoruz, yolumuz uzun ömrümüz kısa ne yazıkki  :(

Bu arada Över gardaş, o benim über fiesta, gece dedim yakından geçiyorum, arkadaşa bir uğrayım, fakat inecek yer ve senin tam adresi bilmediğimden tahminen gelip selektör attım, bak görmüşsün, ama ben göremedim, yoksa şak balkona yanaşırdım  :D Balkona led falan döşede milleti kormutmayalım, bak Ufo mu diye tartışıyorsunuz, değil UFO evet ama bildiğin den değil, o gördüğün UberFiestaOtomobili dir  :D  

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Sirius ufo ya resimleri ulaştırsanız detaylı inceleme sonucu bir kanıya varılabilir.Adamların işi bu abi   :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Burus wils abimiz veya başka amerikalı kurtarız bizi, bişi olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Reptilianları (kertenkelemsi insanları) bir incele bakalım, neler bulacaksın. Şu an buna inanmamız isteniyor.

Belki bizden 1000 kat daha güzeller, uzaylılar neden hep çirkin kardeşim, bir gün gelip bunun hesabını sormazlarmı adama  :D

Burus wils abimiz veya başka amerikalı kurtarız bizi, bişi olmaz.

O da kim, Battal varken ne burusu, direk duman eder onları  :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bence uzaylılarla henüz karşılaşmadık ama,  :)

"Drake denklemi

N=R* x fp x ne x fl x fi x fc x L 

Bu denklemde:

N iletişim kurmayı umabileceğimiz uygarlıkların sayısı ve

R* Samanyolu Galaksisi'ndeki yıldız oluşma sıklığı 
fp bu yıldızlardan kaç tanesinin gezegene sahip olduğu 
ne bu gezegenlerden kaç tanesinin yaşama elverişli olduğu 
fl yaşama elverişli gezegenlerin kaçında yaşamın oluştuğu 
fi bu gezegenlerin kaçında akıllı yaşamın oluştuğu 
fc bu gezegenlerin kaçında iletişim kurma yetisine yahut isteğine sahip ırkların varlığı 
L bu tür bir uygarlığın umulan yaşam süresidir. "

Drake göre n birden fazladır. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Allahın ilk emri "Oku" olmuştur. Okumak ve okuduğunu anlayıp düşünmek insana özgüdür. Kurandaki "Biz, seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" ayetine göre bence ufo olabilir tabiki. Neden olmasın... Forumda din konularının da tartışılması yasak olduğundan başka biri arkadaşa yorum yapmaktansa sadece fikrimi belirtmek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allahın ilk emri "Oku" olmuştur. Okumak ve okuduğunu anlayıp düşünmek insana özgüdür. Kurandaki "Biz, seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" ayetine göre bence ufo olabilir tabiki. Neden olmasın... Forumda din konularının da tartışılması yasak olduğundan başka biri arkadaşa yorum yapmaktansa sadece fikrimi belirtmek istedim.

Anlatmak istediğimde buydu zaten, oku nun salt okumak olmadığını belirtmek istemiştim, neyse yazdığımdan sorun çıkacağını yada başka taraflara çekileceğini sanmıyorum, zira forumdaki arkadaşlarımız demek istediğimi çok rahat anlayacak seviye ve kalitede insanlardır, o yüzden çekinmeden yazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Amerika daki 51 nci bölge ve micro çiplerin ilerlemesi. . .

Bu arada yıldız harbi güzelmiş.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Allah kur'an-ı kerim'de insanı Ahsen-i takvim (yarattıklarının en mükemmeli) üzere yarattığını belirtmekte. Hatta Adem'i ilk yarattığında, diğer yarattığı tüm mahlukatı Adem'e secde etmeye davet etti. Bir hadisi kudsisinde "Ey habibim, seni yaratmayı dilemeseydim alemleri ve kainatı yaratmazdım" demekte. Anlıyoruz ki, peygamberimiz insanların en değerlisi, insanlar da diğer yaratılmışların en ilerisi. Araştırınca örnekler çoğaltılabilir.  

Şuraya geleceğim, ufolar için ne diyorlar? İnsandan üstün, insandan zeki, insandan gelişmiş teknolojileri var, biz aya zor gidiyoruz onlar taa bilmem kaç ışık yılı uzaktan bizi ziyarete geliyorlar vesaire. Yani teknolojik, zeka ve diğer her yönden bizden üstünler(!). 

Farzedelim Mevla 1 milyon ışık yılı uzakta bizden daha zeki, daha üstün bir canlı topluluğu, daha gelişmiş bir gezegen yaratmış olsun. O zaman tüm alemlere rahmet olan Peygamberi neden bizim gibi geri kalmış yaratık topluluğundan göndersin? Onlardan gönderirdi. Tüm alemlere rahmet olan peygamber ufosuna atlardı, dünyamıza gelirdi, tebliğini ve görevini yapar, bizi hak yola çağırır, daha üst seviye gelişmiş kavmine geri dönerdi???  

Ufolara inanabiliriz ama ufaların bizden daha gelişmiş uzaylılar olduklarına inanmak Kurana ve dolayısıyla Allah'a aykırı düşmek demek değil midir? Ufo evet var. Ülkelerin hava sahasını sallamadan her yerde uçmakta. Bugün siz görür fotoğraflarsınız yarın ben. Fakat bu şey, ülkeleri takmayan ve dünyayı kendisinin yönettiğini düşünen bir ülkenin askeri çalışmalarından başka birşey değil. 

Bu da benim düşüncelerim. Ufoların uzaydan gelen canlılar olduğuna inanan arkadaşlara da ayrıca saygı duyuyorum. Fikirlerini değiştirmeye çalışmıyorum.

Yazdıklarınıza katılıyorum. Zaten ayetlerin aksini haşa düşünmek kesinlikle yanlış olur, ufoların olabileceğine inanmakla birlikte varlarsa onların insandan daha gelişmiş veya üstün olduklarını kabul etmiyorum. Teknoloji olarak ilerdeyseler bile insanların daha önceleri onlardan daha ileri olduğunu yada gelecekte daha ileri olacağını düşünüyorum. Herkesin görüşünede saygı duyuyorum. Bazı kavramlar öyle derin ki, mantığın dışına çıkabiliyor.
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Yağmur damlaları bilmem kaçbin fit yüksekten düşerken başımızı mermi gibi delmesin diye her bir damlayı yer yüzüne soft bir şekilde indirmek için bir melek yaratılıyor ve o meleğe ikinci kez sıra gelmiyor.

Yagmur damlası buluttan düşerken (genelde bu bulutlar 1200-1500 metre yükseklikte bulunur) yere sürekli hızlanarak iner. Bu hız yerçekimi ile havanın kaldırma gücü eşitlenene kadar devam eder ve eşitlendiğinde terminal hıza geçer. Yağmur damlasının şekli top gibi yuvarlak bir şekil değildir aksine daha eliptik bir haldedir(şekil çizmeden tarifi biraz zor). Bu da maruz kaldığı sürtünme direncini arttırarak hızının yere çarpma anında 8km/h gibi bir hıza düşmesine neden olur..

Yukarıda yazdığının bir hadis olduğunu söyleyebilirsin fakat bu birincil kaynak hadislerden değil.. Hadid 4.ayete atıf yapılmış fakat tefsirinde de böyle bir şey bulamadım.. Hatta yağmurla ilgili ayetlere de baktım..

Müslüman olarak bizlerin bu konularda eksiğimiz olduğunu düşünüyorum.. Yani hadismiş bu hadi inanalım olayını çok yaşıyoruz.. Araştırma yapmıyoruz.. Açıp kuran'ın ne dediğine bakmıyoruz.. Bilimin şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıkladığı şeylerde bile sahih

olmayan hadislere sorgusuz inanabiliyoruz..

Eğer yanlışım var ise ve bu hadisin bir açıklaması varsa lütfen doğrusunu paylaşın.. Neticede Allah'ın ilmi ile inen yağmurun her damlasını neden melekler indiriyor bilmek ve kendimi düzeltmek isterim..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yagmur damlası buluttan düşerken (genelde bu bulutlar 1200-1500 metre yükseklikte bulunur) yere sürekli hızlanarak iner. Bu hız yerçekimi ile havanın kaldırma gücü eşitlenene kadar devam eder ve eşitlendiğinde terminal hıza geçer. Yağmur damlasının şekli top gibi yuvarlak bir şekil değildir aksine daha eliptik bir haldedir(şekil çizmeden tarifi biraz zor). Bu da maruz kaldığı sürtünme direncini arttırarak hızının yere çarpma anında 8km/h gibi bir hıza düşmesine neden olur..

Yukarıda yazdığının bir hadis olduğunu söyleyebilirsin fakat bu birincil kaynak hadislerden değil.. Hadid 4.ayete atıf yapılmış fakat tefsirinde de böyle bir şey bulamadım.. Hatta yağmurla ilgili ayetlere de baktım..

Müslüman olarak bizlerin bu konularda eksiğimiz olduğunu düşünüyorum.. Yani hadismiş bu hadi inanalım olayını çok yaşıyoruz.. Araştırma yapmıyoruz.. Açıp kuran'ın ne dediğine bakmıyoruz.. Bilimin şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıkladığı şeylerde bile sahih

olmayan hadislere sorgusuz inanabiliyoruz..

Eğer yanlışım var ise ve bu hadisin bir açıklaması varsa lütfen doğrusunu paylaşın.. Neticede Allah'ın ilmi ile inen yağmurun her damlasını neden melekler indiriyor bilmek ve kendimi düzeltmek isterim..

Ben yağmur için değilde kar tanelerinin yere inene kadar birbirlerine çarpmadan indiğini, her birinin bir melek tarafından indiğini biliyordum. Kaynak hatırlamıyorum ama bilimsel olarak ta gözlemlrnmişti bu durum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben yağmur için değilde kar tanelerinin yere inene kadar birbirlerine çarpmadan indiğini, her birinin bir melek tarafından indiğini biliyordum. Kaynak hatırlamıyorum ama bilimsel olarak ta gözlemlrnmişti bu durum.

Bilimsel olarak melekler gözüktü mü :shok:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Müslüman olarak bizlerin bu konularda eksiğimiz olduğunu düşünüyorum.. Yani hadismiş bu hadi inanalım olayını çok yaşıyoruz.. Araştırma yapmıyoruz.. Açıp kuran'ın ne dediğine bakmıyoruz.. Bilimin şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıkladığı şeylerde bile sahih olmayan hadislere sorgusuz inanabiliyoruz..

Kaldı ki, sahih denen hadislerin bile kaçı gerçekten gerçek? Bunu kesinlikle biliyor muyuz?  :) Kur'an dışında her kaynağa yüzyıllardır müslüman olsun/olmasın birileri sürekli bir şeyler sokuşturmuşlar. Ve biz dinimiz için Kur'an'ı bırakıp o insanlara, kitaplara, cümlelere takılmışız/peşinden gitmişiz. Gerçekten iyi niyetle yazılmış eski gerçek din bilginlerinin/düşünürlerinin kitaplarının günümüzde orijinal olduğunu şüphesiz kabul edebilir miyiz? Biz Türkler, müslüman ya da değil yabancılara daha çok inanırız nedense. Adamlar haçlı seferleriyle ilgili film yaparlar, öyle yaparlar ki bir bakmışsın haçlıların tarafındayız. :D

Ben 3.sayfaya geçemiyorum,biri yardım etsin..

:crazy:

3. sayfa haberi olmak için bu kadar çırpınan da görmedim he. :crazy:

Not: Bu arada, sende 3. sayfada olan bir başkasında 2. sayfada da olabilir 4. sayfada da. Forum ayarlarına bağlı. :p

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bilimsel olarak melekler gözüktü mü :shok:

Aslında neyi kastettiğimi anlayacak düzeyde olduğunu biliyorum Sani :)

Tabiki melekler görünmedi, Mert in dediği durum bilimsel olarak gözlemlenen.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kısaca Allah (c.c) okuyun-araştırın-sorgulayın istemiş ve size akıl verdim demiştir, araştırıp gelişeceğiz, bilgimiz arttıkça etrafımızda olup biteni daha iyi anlayacağız buda bize daha farklı yeni kapılar görüşler ufuklar açacak, sonuçta hem gelişip ilerleyeceğiz hemde insanlara faydalı olacağız, alın size Allah ın bizden istediklerinden biri, insanlara faydalı olmak, İslamın esas amacıda insanı buna teşvik değilmidir zaten, önce adam olacağız iyi güzel ahlak olacak sonra akıl bilim yolunda ilerleyeceğiz, gerisi zaten gelir, dini zorlaştırıp o dedi bu dediyle daha da içinden çıkılmaz hale getirmek bu gelişmeyi istemeyenlerin eseri bence, tersi durumda bunların işi zaten biterdi, ama dediğim olamadığı için Müslüman ülkelerin hali ortada, düşüncem bu yönde...

Bilgisayar düşünün, aldığımızda boştur birşey yapamaz,içine programlar yükledikçe türlü şekilde işler yapar bize faydalı olur hatta yapay zeka bile olur, yani ne kadar bilgi o kadar köfte :)

Dolayısı ile okuyup geliştikçe hem evreni hemde Kuranı daha doğrusu Allahı ve onun istediklerini daha iyi anlar ve uygularız, yani bilim ve akıl kullanmak çok önemli, bunu yapınca zaten yanlışla doğruyu daha iyi ayırtta edebiliriz, bunu yapınca zaten kısaca detaya girmeden yazarsak insanı din ile aldatanlardan bilgimizle rahatça kendimizi koruruz, olayda biter, zaten bunun olmasını istemeyenler gelişmeye bilime ve akla dayalı bilgiyi ve uygulamaları kabul etmez din dışı der, demek istediğimi anlamışsınızdır zaten, din bireyler içindir değilmi? Kendimizi ne kadar gelştirirsek o kadar çok yanlışlardan kaçarızda...

Neyse böyle işte gerisini sizde biliyorsunuz zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...